Jump to content

Assetto Corsa [Greek]


mad_dog
Message added by mad_dog

mad_dog, the fastest sim driver in the world

Recommended Posts

Δοκίμασα λίγο είναι η αλήθεια -ας όψεται η χαματσοταλαιπωρία- μερικά κάρα του νέου μπεεεεε dlc.

Όπως είπε κ ο Πάνος το carrera S μου φάνηκε αδιάφορο.Τα άλλα όμως ήταν απίστευτα,γλυκά καραμελένια κ έδιναν αρκετή πλεροφορία στο τεμόνι.

Τώρα για τα τεχνικά τα αφήνω στους ειδικότερους.

Α ξέχασα τα λάστιχα επιτέλους ζεσταίνονται.Ελπίζω να γίνεται το ίδιο κ με κείνα στα gt3.

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Μη δυναμιτίζετε μερικοί το κλίμα με αναφορές σε πρόβατα και σανό και συναφή μπηχτές.

Δηλαδή τι θέλετε? Να σιχαθούμε την όλη φάση? Που δεν απέχω και πολύ προσωπικά.

Αν είναι πείτε το κατάμουτρα να τελειώνουμε και να μη ξανα πατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα στα γρήγορα το Cayman GT4 έχει το καλύτερο FFB και είναι το πιο εύκολο μου άρεσε πιο πολύ απ'όλα.

Στο 918 Spyder δεν μπορούσα να ζεστάνω τα λάστιχα και στο σεταπ δεν έχει ούτε την ανάρτηση!

Το συμπέρασμα μου πολύ καλή δουλειά στο 3D αλλά τα σεταπ πολύ φτωχά κοινώς πάσχουν απο physics.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σανό τα πυρά είναι άσφαιρα, ο χαιρετισμός όμως είναι πιασάρικος και εκτελεί χρέη αυτοκριτικής, τον γουστάρουμε τον χλευασμό αλλά και τον αυτοχλευασμό πως να  το κάνουμε είμαστε η δεν είμαστε απόγονοι του Αριστοφάνη?

Αφήστε τα μίση και πιάστε το γ___τσι η αλλιώς οδηγάτε γιατί χανόμαστε. 

Αδημονώ να ισοπεδώσω το Νάσο εγώ θα πάρω τη Σπάιντερ και αυτουνού θα του δώσουμε την cariera s, perfectly ballasted κόντρα. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Τα πυρά έχουν καθαρό αποδέκτη και ο τελευταίος είναι έτοιμος να σας καταχωρήσει εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα δεν ιδρώνει τ αυτί μ εμένα με τέτοιες απειλές, είναι σαν να μας λες δεν πρόκειται να ξανακάνεις σεξ.

Α όσον αφορά την 911 αναφερόμουν περισσότερο στην προοδευτικότητα των αντιδράσεων, αυτό με ξένισε, τα g ούτως η άλλως είναι νούμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα πυρά είναι για σένα αλλά για το παιχνίδι.

Βασικά ξενέρωσα όταν μπήκα στο σεταπ του 918 έχει μόνο camber και toe, είναι δυνατόν;

Στο GT4 τα ελατήρια έχουν μόνο 3 κλικ μαλακό-σκληρό, τα άλλα δεν τα τσέκαρα.

Sim χωρίς δυνατότητες σεταπ δεν υφίσταται. Μάλλον η Πόρσε δεν τους έδωσε και πολλά στοιχεία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spyder said:

Sim χωρίς δυνατότητες σεταπ δεν υφίσταται. Μάλλον η Πόρσε δεν τους έδωσε και πολλά στοιχεία.

Πως πως...τους έδωσε !!!

Είναι δυνατόν να πήρανε το σήμα χωρίς τα χαρακτηριστικά των αμαξιών ???

Har har har

19 minutes ago, liakjim said:

Τα πυρά έχουν καθαρό αποδέκτη και ο τελευταίος είναι έτοιμος να σας καταχωρήσει εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ σου στέλνω μια μεγάλη καρδιά...

yigqsoua.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
10 minutes ago, spyder said:

Δεν νομίζω πως τα πυρά είναι για σένα αλλά για το παιχνίδι.

Βασικά ξενέρωσα όταν μπήκα στο σεταπ του 918 έχει μόνο camber και toe, είναι δυνατόν;

Στο GT4 τα ελατήρια έχουν μόνο 3 κλικ μαλακό-σκληρό, τα άλλα δεν τα τσέκαρα.

Sim χωρίς δυνατότητες σεταπ δεν υφίσταται. Μάλλον η Πόρσε δεν τους έδωσε και πολλά στοιχεία.

Στο Assetto οι δυνατές ρυθμίσεις στο setup είναι ακριβώς όπως στην πραγματικότητα πχ το 917/30 δεν έχει ρύθμιση διαφορικού μιας κ ο πίσω άξονας είναι μασίφ.

Αυτό δεν σημαίνει έλλειψη στοιχείων αλλά μάλλον το αντίθετο.

63817346d9921de74168242966a55356.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spyder said:

Στο 918 Spyder δεν μπορούσα να ζεστάνω τα λάστιχα και στο σεταπ δεν έχει ούτε την ανάρτηση!

Ενταξει μωρε, τα road cars παντα λιγες επιλογες ειχαν στο σεταπ, τα αγωνιστικα ειχαν παντα τις περισσοτερες επιλογες. Δεν ξερω το γιατι αλλα εμενα με ειχε βολεψει ;) 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι επιλογές setup περιμένετε από ένα road car και ένα GT4, δεν νομίζω ότι είναι φάουλ των Ιταλών που δεν δίνουν κάτι το οποίο δεν υφίσταται.

Δυστυχώς παραμένω στα pits και δεν μπορώ να δοκιμάσω τίποτα αν και για να πω την αλήθεια μου έχουν λείψει μόνο οι αγώνες στο iR και το ότι δεν μπορώ να τρέξω στο AMS το DLC.

Η Fanatec ψάχνει ακόμα να βρει τη βλάβη, μου λένε ότι τους δουλεύει κανονικά, ευτυχώς που έχω το video με το πρόβλημα γιατί θα με περνούσαν για τρελό.



Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

lol εννοείται ότι μου έλειψε η παρέα αλλά από παιχνίδια μόνο αυτά που ανέφερα με τραβάνε όταν κάθομαι στον υπολογιστή και δεν μπορώ να τα βάλω.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, GoMaR said:

Δε ξερω για setup / physics αλλα η 911 rsr 3.0 ειναι φοβερη.

Αν πας να φρεναρεις χωρις heel n toe , εφυγες.

Ισχυει... πολυ διασκεδαστικο αυτοκινητο, χ3στηκα αν ειναι "πραγματικο" ή οχι.
Δοκιμασε το challenge που εχουν προσθεσει με την 911 rsr 3.0 στη zandvoort...
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε έναν αγώνα με δαύτο γιατί μ΄ άρεσε και μένα και είμαστε μέσα.

33 minutes ago, GoMaR said:

Κουκου..παλι τρωγεστε ; 
Δε ξερω για setup / physics αλλα η 911 rsr 3.0 ειναι φοβερη.

Αν πας να φρεναρεις χωρις heel n toe , εφυγες.

Βάλε έναν αγώνα με δαύτο γιατί μ΄ άρεσε και μένα και είμαστε μέσα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση θέλω να κάνω όχι άλλη μουρμούρα θα το αποφύγω χαχα.

Η carrera s τελικά ήθελε tc γιατί χωρίς αυτό στο φρένο μοτέρ διώχνει ανεξέλεγκτα ενώ με tc είναι σαφώς πιο προβλέψιμη ,θα μου πείτε καλά δεν το ξέρεις ,οκ έτσι όπως μπήκα προχτές δεν κοίταξα τι έχει και τι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, panosdimip said:

Μια διόρθωση θέλω να κάνω όχι άλλη μουρμούρα θα το αποφύγω χαχα.

Η carrera s τελικά ήθελε tc γιατί χωρίς αυτό στο φρένο μοτέρ διώχνει ανεξέλεγκτα ενώ με tc είναι σαφώς πιο προβλέψιμη ,θα μου πείτε καλά δεν το ξέρεις ,οκ έτσι όπως μπήκα προχτές δεν κοίταξα τι έχει και τι δεν έχει.

Μπράβο @panosdimip !

Αφού κοίταξες πάλι καλά...

Har har har

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

1.9.3

- Improved DX11 initialization
- Fixed same samples volume going crazy during update
- Tweaked compressor parameters for external view, now it kicks in more relaxed
- Corrected electronics behaviour and street tyres typo on Porsche 911 Carrera S 991.2
- Added new section to video.ini to force refresh rate (only works in fullscreen mode):
ex:
[REFRESH]
VALUE=50

 

a7T5otk.gif

Edited by sC_w0lveS
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός, απλά έκανα ένα τεστ στην skip pad http://www.racedepartment.com/downloads/skidpad.5554/reviews

Κύκλος των 50μ, street ελαστικά, 100% grip , 26C.

Ας σχολιάσει ο @rapid_fast, αν είναι λογικό η Porsche και το 500άρακι να είναι κοντά.

Το βάρος, αλλά και η κατανομή , είναι τόσο σημαντικά που αντιστέκονται στο πέλμα?

Το Nismo κρατάει αρκετά καλύτερα.

 

20161026121559_1.jpg

20161026121815_1.jpg

20161026122131_1.jpg


 

 


Δημήτρη. Το 320si σε εκδοση Ε90 είναι μέχρι στιγμής το μόνο εργοστασιακο αυτοκίνητο που με λαστιχα δρόμου πιανει 1,1g. Τα περισσότερα πισωκινητα ειναι κοντα στο 1 g. Κάπου στα 0.95 το καλύτερο τετρακινητο και 0.92 το καλύτερο προσθιοκινητο.
Η μέτρηση σε κυκλο 50 μέτρων δεν είναι παντα η ορθή αλλα ειναι μια καλη ενδειξη. Οι τιμες που παραθετεις δεν ειναι σωστες αλλα δεν μπορω να τις θεωρησω λάθος. Θα περιμενα το νισμο πισω απο την πορσε με κολλημενο πισω του το φιατακι. Αλλά ενα φαρδυ λαστιχο που θα σου δωσει μεγαλυτερη ελκτικη προσφυση θα σου στερησει λιγη πλευρικη αν και φαντάζει ελαφρως παραλογο.
Το φιατ ας πουμε.. σε σλαλομ συμπεριφερεται καλυτερα απο το νισμο γιατι εχει μικροτερο βαρος αρα και μικροτερη αδρανεια κατα την αποτομη αλλαγή πορειας. Σε καμπη ομως πρεπει να ειναι πισω γιατι εκει μας ευνοεί το βαρος αρκετα..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...