Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

Ρε Μ@λ@κα είσαι με τα καλά σου?

Στο 2:00 το έχει χάσει το αυτοκίνητο, και απλά έμεινε μέσα στην πίστα...  Δε βλέπεις που το λάστιχο αφήνει γραμμή???

Στο 2:22 τι βλέπεις? δεν βλέπεις να απορροφάει η ανάρτηση την υπερστροφή? δεν το καταλαβαίνεις οτι και εκεί έχει χαθεί ο έλεγχος??

Το καταλαβαίνεις οτι εκεί δεν κάνει το λάστιχο ντρίφτ αλλά χαστούκι σκαλάκι σκαλάκι και η ανάρτηση σώζει απο την έξοδο??? το καταλαβαίνεις??

Near miss τα λένε αυτά...

Είπαμε να λέμε σωστά πράγματα..

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rapid_fast said:

Ρε Μ@λ@κα είσαι με τα καλά σου?

Στο 2:00 το έχει χάσει το αυτοκίνητο, και απλά έμεινε μέσα στην πίστα...  Δε βλέπεις που το λάστιχο αφήνει γραμμή???

Στο 2:22 τι βλέπεις? δεν βλέπεις να απορροφάει η ανάρτηση την υπερστροφή? δεν το καταλαβαίνεις οτι και εκεί έχει χαθεί ο έλεγχος??

Το καταλαβαίνεις οτι εκεί δεν κάνει το λάστιχο ντρίφτ αλλά χαστούκι σκαλάκι σκαλάκι και η ανάρτηση σώζει απο την έξοδο??? το καταλαβαίνεις??

Near miss τα λένε αυτά...

Είπαμε να λέμε σωστά πράγματα..

 

 

Kαλά βλαμμένο είσαι ???

Δεν βλέπεις που το πανε τάπα και στο όριο και έχει μικρογλυστρίματα ???

Τι πας να εξηγήσεις ???

Τις καταπονήσεις των μηχανικών μερών του αυτοκινήτου ??? Στα @@ μου οι καταπονήσεις !!! Εγώ σου λέω ότι αν το πας τάπα όσο σφικτό και να είναι, έχεις τέτοια φαινόμενα. Και στο McLaren πολύ σωστά αποδίδεται αυτή η συμπεριφορά !!! Τέλος !!!

Γλυστρά και πάει με τα τέσσερα ρε ναι ή όχι ???

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spyder said:

Ο @troffeo του την έχει έτοιμη σεταρισμένη για 90 λεπτά αγώνα και αυτός της ρίχνει χυλόπιτα :D

Eμμμ που να προλαβει ο καημενος,,, απο το 1988 μεχρι το 2017 ,ξερεις ποσα βιντεο ειναι που πρεπει να ανοιξει για να δει αν γλυστραν τα αμαξια η οχι??????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John@John said:

@panosdimip ο απο πανω ακομα στο ψαξιμο ειναι...εκει που πηγε πολυ μπαζο κυκλοφοραει μαλλον...Σε παρακαλω κανε καμια επεμβαση στο θεμα  :)

 

Ασε με με τις καρακαλτάκες σήμερα θα κάνω άλλη επέμβαση και είμαι αυτοσυγκεντρωμένος στο στόχο μου, δεν έχω καιρό για αναζητήσεις του είδους γλιστράει δεν γλιστράει χύνει δεν χύνει .:P

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosdimip said:

Ασε με με τις καρακαλτάκες σήμερα θα κάνω άλλη επέμβαση και είμαι αυτοσυγκεντρωμένος στο στόχο μου, δεν έχω καιρό για αναζητήσεις του είδους γλιστράει δεν γλιστράει χύνει δεν χύνει .:P

 

Αχαχαχαχαχα το τελευταιο σε ποιον σινεμα το παιζει????

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panosdimip said:

Ασε με με τις καρακαλτάκες σήμερα θα κάνω άλλη επέμβαση και είμαι αυτοσυγκεντρωμένος στο στόχο μου, δεν έχω καιρό για αναζητήσεις του είδους γλιστράει δεν γλιστράει χύνει δεν χύνει .:P

 

Aν χρειαστεις βοηθεια να της κραταει καποιος ανοιχτο το στομα  βαλε φωνη και ερχομαι!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Kαλά βλαμμένο είσαι ???

Δεν βλέπεις που το πανε τάπα και στο όριο και έχει μικρογλυστρίματα ???

Τι πας να εξηγήσεις ???

Τις καταπονήσεις των μηχανικών μερών του αυτοκινήτου ??? Στα @@ μου οι καταπονήσεις !!! Εγώ σου λέω ότι αν το πας τάπα όσο σφικτό και να είναι, έχεις τέτοια φαινόμενα. Και στο McLaren πολύ σωστά αποδίδεται αυτή η συμπεριφορά !!! Τέλος !!!

Γλυστρά και πάει με τα τέσσερα ρε ναι ή όχι ???

 

Μιλάς όπως οδηγάς...

Τα σλικς δεν κάνουν παρατεταμένο γλίστρημα. 

Κάνουν σκαλοπατάκια.. ε, και σταματήσει το σκαλοπατάκι... έχεις φύγει πριν προλάβεις να καταλάβεις τι παίζει..

Για να κάνεις τα σκαλοπατάκια να μην σου χαλάνε τα λάστιχα, παίζεις συνέχεια το τιμόνι... Ρώτα τον Τάκη, ξέρει τι εννοώ...

Εγώ θα κατεβάσω το πακέτο να δώ τι παίζει..

Γιατί κατά 99% έχουν βάλει αέρα τούμπανο στα λάστιχα, γιατί πάνε για τον ένα γύρο..

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, rapid_fast said:

Μιλάς όπως οδηγάς...

Τα σλικς δεν κάνουν παρατεταμένο γλίστρημα. 

Κάνουν σκαλοπατάκια.. ε, και σταματήσει το σκαλοπατάκι... έχεις φύγει πριν προλάβεις να καταλάβεις τι παίζει..

Για να κάνεις τα σκαλοπατάκια να μην σου χαλάνε τα λάστιχα, παίζεις συνέχεια το τιμόνι... Ρώτα τον Τάκη, ξέρει τι εννοώ...

Εγώ θα κατεβάσω το πακέτο να δώ τι παίζει..

Γιατί κατά 99% έχουν βάλει αέρα τούμπανο στα λάστιχα, γιατί πάνε για τον ένα γύρο..

Tέτοια συμπεριφορά πρέπει να έχει, τέτοια έχει.

Το McLaren (μαζί με το USF2000) είναι για μένα από τις καλύτερες δουλειές για rF2. To αυτοκίνητο στο όριο πηγαίνει όπως πρέπει να πηγαίνει.

Εννοείται έχεις μικροδιορθώσεις στο τιμόνι και στο DD τα καταλαβαίνεις όλα.

Τέλος.

 

Just now, mad_dog said:

Τα σλικς δεν κάνουν παρατεταμένο γλίστρημα.

Kαι φυσικά κάνουν γλύστριμα !!! Εξαρτάται το όχημα, τα ελαστικά, την θερμοκρασία τους και άλλους παράγοντες. Δεν σημαίνει ότι το σκαλοπάτι είναι πάντα.

Στο M1 έχω και τις δύο συμπερισφορές ανάλογα το setup και το πως οδηγώ. Δηλαδή θα ξεχάσουμε και αυτά ποτ ξέρουμε !!!

Ο iceman πήρε την Pole στο Monte Carlo με παντιλίκια !!! Δηλαδή ήμαρτον !!! Θα ξεχάσουμε τι ξέρουμε. Πας πιάνεις κουβέντα με άσχετο από το forzassetto. Kαι καλά αυτός είναι πρόβατο και άσχετος, θα καθήσω να μιλήσω για arcade ???

Ο άνθρωπας βλέπει γραφικούλια και replay και καυλώνει...και αντί να το πάρει και να το πάει τάπα και να το δοκιμάσει με setup, κάθεσαι και εσύ και όλοι οι άλλοι και τον ακούτε !!!

Δηλαδή τι να πω !!!

Nα μιλούσε ο @John@John ή ο @spyder ή κανένας άλλος που νιώθει να πω εντάξει...αλλά και οι άσχετοι ??? Και τους ακούς ??? 

Δηλαδή το τερματίσατε λέμε !!!

5 hours ago, spyder said:

Ο @troffeo του την έχει έτοιμη σεταρισμένη για 90 λεπτά αγώνα και αυτός της ρίχνει χυλόπιτα :D

Aντι να μου βρείτε μια καλή κοπέλα με έχετε εδώ και έχω πάρει τα βουνά σαν τον τρελό...

Σε λίγεες μέρες θα είμαι και στο rally...θα ντυθώ οδηγός και θα τους ζητήσω κανένα WRC...σιγά μην με γνωρίσουν με το κράνος...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, marmagas said:

Μην το κατεβασεις!!!!!!!!!

ΔΕΝ λεει,αστο,ειναι λαθος.

Το κατέβασα ρε...

Καλά πάει... δεν το πήγα τάπα, χαλαρά το δοκίμασα... μου φάνηκε ανήθικα ωραίο το αυτοκίνητο...

Και ακούει ακούει στις αλλαγές του σετάπ άμεσα..

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, rapid_fast said:

Το κατέβασα ρε...

Καλά πάει... δεν το πήγα τάπα, χαλαρά το δοκίμασα... μου φάνηκε ανήθικα ωραίο το αυτοκίνητο...

Και ακούει ακούει στις αλλαγές του σετάπ άμεσα..

 

O @mad_dog μίλησε και είπε, το αυτοκίνητο είναι θεικό !!!

Επίσης θα φανεί όταν το πας με την ταυτότητα στο στόμα.

@rapid_fast αν θες άλλη φορά να μάθεις για αυτοκίνητο του rF2 εμένα θα ρωτάς. Θα σου λέω την αλήθεια όπως κάνω πάντα, αν είναι καλό ή δεν είναι. Αν θες κάνε μια λίστα από όλα  τα αυτοκίνητα του rF2 να σου πω ποια είναι τα καλά και ποια όχι.

edit: δες χρόνους...στο δευτερόλεπτο μιλάμε !!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mad_dog said:

O @mad_dog μίλησε και είπε, το αυτοκίνητο είναι θεικό !!!

Επίσης θα φανεί όταν το πας με την ταυτότητα στο στόμα.

@rapid_fast αν θες άλλη φορά να μάθεις για αυτοκίνητο του rF2 εμένα θα ρωτάς. Θα σου λέω την αλήθεια όπως κάνω πάντα, αν είναι καλό ή δεν είναι. Αν θες κάνε μια λίστα από όλα  τα αυτοκίνητα του rF2 να σου πω ποια είναι τα καλά και ποια όχι.

edit: δες χρόνους...στο δευτερόλεπτο μιλάμε !!!

τι να μου πεις για χρόνους ρε.. 1.56.992 έκανα...

(δεν τους δείχνει τους χρόνους σου...) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rapid_fast said:

τι να μου πεις για χρόνους ρε.. 1.56.992 έκανα...

(δεν τους δείχνει τους χρόνους σου...) 

Σου λέω για το Hockenheimring...όλοι οι γρήγοροι είναι στο δευτερόλεπτο (εσύ δεν είσαι γρήγορος, είσαι σαν τον @panosdimip, που δεν τερματίζετε καν αγώνα ή τερματίζετε πολύ πίσω...)

:4xvim2p:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mad_dog said:

Σου λέω για το Hockenheimring...όλοι οι γρήγοροι είναι στο δευτερόλεπτο (εσύ δεν είσαι γρήγορος, είσαι σαν τον @panosdimip, που δεν τερματίζετε καν αγώνα ή τερματίζετε πολύ πίσω...)

:4xvim2p:

Πας φιρί φιρι να μπώ να τρέξω να φύγετε όλοι απο το rfactor 2 και να πάτε σε άλλο παιγνιδάκι με joystick έτσι??

 

  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλος έβγαλε τα καραβάκια και τα ηλιοβασιλέματα και μας έβαλε την Τίγρη.

Άλλος θέλει να βγάλει γκόμενα.

Άλλος κάνει τον προξενητή.

Άλλος κάνει γύρες στο Silverstone.

Άλλος μας βάζει Gifια.

Άλλος κάνει μπεμβέδες.

Εντάξει πέρασε η Πανσέληνος.

 

   

 

   

 

  

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, andre said:

Άλλος έβγαλε τα καραβάκια και τα ηλιοβασιλέματα και μας έβαλε την Τίγρη.

Άλλος θέλει να βγάλει γκόμενα.

Άλλος κάνει τον προξενητή.

Άλλος κάνει γύρες στο Silverstone.

Άλλος μας βάζει Gifια.

Άλλος κάνει μπεμβέδες.

Εντάξει πέρασε η Πανσέληνος.

 

   

 

   

 

  

Ρε συ ο τίγρης ήταν και στη σωσίβια λεμβο απλά βγήκε στη στεριά, συμβολικό.:P

Η προηγούμενη ηταν από το έργο η ζωή το Πι και ο τίγρης πάνω στη λεμβο καταμεσής στο πέλαγος συμβόλιζε το ένστικτο αυτοσυντήρησης του πρωταγωνιστή. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν έτρωγα τέτοια προσπέραση και μετά με ανάποδα στην στροφή (δεν γλιστράνε τα Slick μάθαμε εδώ μέσα) θα είχα κρεμάσει τιμόνι

 

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

 

 

 

Edit: Καλημέρα τρισάθλια σαλιγκάρια

Γνώρισα μια κοπέλα 2μετρη...την είπα είμαι οδηγός ραλλυ και έπαθε πλάκα λέμε...την δείχνω και το video που οδηγούσα με την Action Camera (ξανθιά είναι δεν κατάλαβε την διαφορά) και είχαμε εγκεφαλικά...

Μεγάλες επιτυχίες λέμε !

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...