Jump to content

Group H Special [General Discussion]


Recommended Posts

On 4/12/2017 at 5:58 PM, spyder said:

Η Nords είναι αυτή απο εδώ

Οταν βγαίνεται απ'τα πιτς της Nords μην στρίβεται αμέσως προς τη πίστα γιατί έτσι αργεί να σβήσει το φανάρι, παραμείνετε δεξιά στο παράδρομο μέχρι να τελειώσει και μετά αριστερά, 60χλμ το όριο.

Φίλε @spyder την κατέβασα και έκανα 2-3 γύρους offline όμως γιατί δεν βρήκα server

Κατάφερα ένα 7:23, αλλά θέλω πολύ δουλειά για να πίασω το δικό σου χαλαρό 7:15 αν θυμάμαι καλά!

Τελική είδα 262χλμ στην κατηφόρα, μετά το γεφυράκι στο τέλος της μεγάλης ευθείας.

Στον τελευταίο γύρο που επέστρεφα χαλαρά στα πιτς, δεν πιστεύετε τι είδα...

Έπιασα ένα 131 (Olio Fiat μάλιστα) μπροστά μου στην μεγάλη ευθεία, να καπνίζει και μάλλον να έχει σπάσει μοτέρ!!!

Τώρα εάν δεν έγινα ήδη θέμα στο rFactor 2 με την προχθεσινή ατυχία μου, μήπως τελικά τα Fiat έχουν το θέμα τους????:P:P:P αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

ΥΓ ΜΑΚΑΡΙ να μπεί στο πρωτάθλημα η Nords!!! Ακόμα και μόνος να γυρίζεις χαλαρά στην πίστα, η καταστροφή παραμονεύει και ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!! Θέλει πολλά χέρια για να την οδηγήσεις στο όριο!!!

Link to comment
Share on other sites

@troffeo κι εγώ που δοκίμασα τη Targa Florio είδα μετά στο replay ένα 131 AI στη τεράστια ευθεία να βγάζει καπνούς και να καίει μοτέρ, δεν τερμάτισε.

Μάλλον πρέπει να το δεί ο ειδικός @John@John

Μπαίνω Nords στο σερβερ να δώ αν μπορώ να το κάψω, θα αλλάζω ταχύτητες γύρω στις 10000 στροφές.

Edited by spyder
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spyder said:

@troffeo κι εγώ που δοκίμασα τη Targa Florio είδα μετά στο replay ένα 131 AI στη τεράστια ευθεία να βγάζει καπνούς και να καίει μοτέρ, δεν τερμάτισε.

Μάλλον πρέπει να το δεί ο ειδικός @John@John

Μπαίνω Nords στο σερβερ να δώ αν μπορώ να το κάψω, θα αλλάζω ταχύτητες γύρω στις 10000 στροφές.

Το συστημα ψυξης ειναι το ιδιο για ολα τα αυτοκινητα,εμεις δεν εχουμε με το σωστο σετ-απ θεμα.Απλος τα ΑΙ παιρνουν σετ-απ οτι να'ναι και λογικο ειναι να ζοριζουν τα μοτερ τους χωρις να εχουν το σωστο σετ-απ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

BATHURST 2014       5  
VLM-Sebring             5
Nordschleife              3
SAO PAOLO 2013                     
Watkins Glen            1
Nol A.                      1

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 Αγώνες φωτιά!!!!

Και μέσα και η Nords!!!!

Και δεν ξέρω και καμία άλλη...:P

Θα γίνει του "Γ. Καραισκάκης" ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:yahoo::yahoo::yahoo:

 

Μόνο μια πολύ καλοπροαίρετη παρατήρηση, στον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ! Βλέπω μάλλον θεματάκι για αγώνα οποιαδήποτε ημερομηνία τον Αύγουστο, λόγω διακοπών, που ιδιαίτερα ΕΑΝ προσελκύσουμε και "αλλόθρησκους" θα είναι ζήτημα, μιας και ο Αύγουστος στο σύνολό του είναι νεκρός.

Εκτιμώ ότ υπάρχουν ημερομηνίες, αφού το πρωτάθλημα τελειώνει 11 Δεκέμβρη και το να πάει 18 Δεκέμβρη ο τελευταίος αγώνας ή να τον κάνουμε γιορτινό Σάβαττο 23 Δεκέμβρη ή οτιδήποτε άλλο θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, troffeo said:

Μόνο μια πολύ καλοπροαίρετη παρατήρηση, στον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ! Βλέπω μάλλον θεματάκι για αγώνα οποιαδήποτε ημερομηνία τον Αύγουστο, λόγω διακοπών, που ιδιαίτερα ΕΑΝ προσελκύσουμε και "αλλόθρησκους" θα είναι ζήτημα, μιας και ο Αύγουστος στο σύνολό του είναι νεκρός.

Εκτιμώ ότ υπάρχουν ημερομηνίες, αφού το πρωτάθλημα τελειώνει 11 Δεκέμβρη και το να πάει 18 Δεκέμβρη ο τελευταίος αγώνας ή να τον κάνουμε γιορτινό Σάβαττο 23 Δεκέμβρη ή οτιδήποτε άλλο θέλετε.

Aν υπαρχει θεμα και συμφωνειτε ολοι,την 28/8 τη μεταφερουμε 18/12 , κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

@John@John Εκτός από τις αναβάσεις που έχεις τα λινκ για να τις κατεβάσουμε, βάλε σε παρακαλώ πολύ και όλα τα λινκ των υπόλοιπων πιστων που θα τρέξουμε, για να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε τις σωστές και ενημερωμένες.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, troffeo said:

@John@John Εκτός από τις αναβάσεις που έχεις τα λινκ για να τις κατεβάσουμε, βάλε σε παρακαλώ πολύ και όλα τα λινκ των υπόλοιπων πιστων που θα τρέξουμε, για να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε τις σωστές και ενημερωμένες.

Thanks!

Σε αναβασεις δυσκολο να κανουν update,αλλα για τις πιστες καλυτερα κανα 2 εβδομαδες πριν τον αγωνα να ανεβαινουν ,ωστε να διαλεγουμε ποια (γιατι πολλες βγαινουν και σε παραπανω απο μια εκδοσεις) και για να εχουμε και τις πιο φρεσκες

Η Rockingham  μεταφερθηκε απο 28/8 στις 25/9 .

http://www.sim-racing-world.net/calendar/

Edited by John@John
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Γράφω εδώ, γιατί αν και είδα κάποια στιγμή και μάλιστα έγραψα θρέντ με τον πρώτο αγώνα στο Donington, ψάχνω όμως να το βρω αλλά ΔΕΝ... Ά ρε @mad_dog με τα ωραία σου!!!

Το έχεις κάνει το site όπως οδηγείς...δηλαδή ΣΚ@Τ@!!!:t3724:

 

Σήμερα λοιπόν, κάθησα και ασχολήθηκα λίγο με τον εξοπλισμό μου και κυρίως τα πετάλια μου (Fanatec CSP V2) με τα οποία έχω κάποια θεματάκια. Τα "έλυσα", τα έκανα βίδες :P, τα καθάρισα, έσφιξα όλες τις βίδες με τις οδηγίες της Fanatec και γενικά πέρασα το πρωινό μου με διάφορες "δοξασίες" στα Θεία, αφού ως γνωστό δεν είμαι και πολύ μάστορας:P.

Το καλό είναι ότι ΔΕΝ περίσεψε, αλλά και ΔΕΝ χάθηκε βίδα και όλα μπήκαν και πάλι στην θέση τους χωρίς ιδιαίτερα θέματα. Το μόνο που δεν έφτιαξα και για να το φτιάξω θα πρέπει να τα ξαναλύσω όλα από την αρχή, είναι η διαδρομή στο πεντάλ του γκαζιού η οποία παραμένει μεγάλη (μάλλον  θα πρέπει να αλλάξω τρύπα και να μετακινήσω τον άξονα μια πάνω). Επίσης θα πρέπει να παρατηρήσω εάν έλυσα το πρόβλημα με το πεντάλ του γκαζιού το οποίο μετά από 2-3 ώρες (ή και εντελώς random) πέφτει από το 100% στο 90% και χρειάζεται να βγάλω και να ξανά βάλω το καλώδιο usb στο pc. Έγραψα σχετικά στην Fanatec και αναμένω απάντηση, γιατί στο google βρήκα πιθανά προβλήματα από το να αλλάξω τον σένσορα, να αλλάξω την κεντρική πλακέτα, να σφήξω βίδες στην πλακέτα, να σφίξω βίδες στον μαγνητικό πείρο ή να τον αλλάξω επειδή είχαν παρατηρηθεί ορισμένοι να έχουν αρνητική πολικότητα από λάθος κατασκευή κλπ, κλπ, κλπ...

Το απογευματάκι λέω να μπω να κάνω καμια δοκιμή, κυρίως για να συνηθίσω την γωνία του πέλματος που πατάει το γκάζι χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

@troffeo,ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το γκαζι!!!!

Προσωρινα λυνοταν το προβλημα με το να βγαζω-μπαζω το usb καλωδιο,αλλα τελικα λυση ηταν ΣΕΝΣΟΡΑΣ γκαζιου απο την μαμα FANATEC!

Θυμαμαι τα οδοιπορικα ηταν εξωφρενικα πολλα και με καποια υπαλληλο επειδη γκρινιαξα λιγο τα βρηκαμε στα 6 ευρω απο 15 περιπου που ζητουσαν στην αρχη.

Κανε παζαρι και ζητα να το στειλουν με απλο ταχυδρομειο,λιγες μερες παραπανω.

Σε συμβουλευω να παρεις ΚΑΙ σενσορα συμπλεκτη,το προβλημα χτυπαει διαδοχικα,τουλαχιστο σε μενα,καθως και την πλακετα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Πανω η πλακετα,κατω ο σενσορας γκαζιου.

IMG_20170419_170141[1].jpg

How to replace the CSP sensor.pdf

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

To βραδάκι θα μπω και εγώ για καμία δοκιμή, από ότι παρακολουθώ τον καιρό μάλλον δεν θα έχουμε βροχή, εκτός και αν βρέξει ξαφνικά...

33 minutes ago, troffeo said:

μάλιστα έγραψα θρέντ με τον πρώτο αγώνα στο Donington,

Το έκανα edit και το έγραψα στα αγγλικά...

Μια χαρά είναι το site εσύ είσαι χαμένος και μαύρο σαλιγκάρι !!!

Har har har

Link to comment
Share on other sites

@marmagas ευχαριστώ πολύ ρε φίλε, αυτό έκανα, μάλιστα έβαλα μέσα στην παραγγελία (με mail γιατί στο μαγαζί τους το μόνο που μπορείς να πάρεις είναι το Load cell) εκτός αυτών που λές παραπάνω ΚΑΙ το μαγνητικό πείρο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!

Πίκρα όμως αφού η απάντηση που έλαβα μόλις ήτα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, όπως μπορείς να δεις παρακάτω!!!

"Regarding the sensors and the main-pcb: These parts meanwhile are very low in stock hence the only possibility would be to send the defective ones to us and it will be possible to purchase new parts after we have confirmed that yours are defective. This process also will include a service fee of $ 35.00 plus the suitable part"

Τους απάντησα πολύ αυστηρά και άγρια κατευθείαν και τους ζήτησα να μου πουν αν αυτή είναι η τελευταία τους λέξη για ένα προιόν που αγοράστηκε πριν 2 χρόνια και για ένα πελάτη που τους έχει ακουμπήσει παραπάνω από 1.300 ευρώ για να αγοράσει τις μλκς τους!!!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@troffeo,ΑΠΑΡΑΔΑΚΤΟΙ!!!!ΘΕΛΟΥΝ ΚΡΑΞΙΜΟ!!!!!

ΟΥΤΕ ΣΕΝΤ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΦΑΝΑΤΕΚ!

https://www.fanatec.com/us-en/pedals-accessories/clubsportpedal-a-c-sensors-usa.html

Στο αμερικανικο εχουν τους σενσορες αλλα κοιτα ΠΟΣΟ κανουν για να ερθουν!

Ρε τα γιδια την ειδαν εταιριαρα!!!

Ουστ!!!!!!

Εκμεταλλευονται την καυλα μας....:3ztzsjm:

@mad_dog,ρε συ Φιλοθεε βοηθα ρε συ το φιλο,εσυ τους καταφερνεις τους Ντοιτς!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι απλή και τζαμπέ :P Πας στο μενού της φωτό και κάτω δεξιά που έχει το γκάζι (throttle) θα πατήσεις το max έχοντας πριν πατημένο το γκάζι σου πχ. στο 90% της διαδρομής δηλ. λίγο πρίν απ'εκεί που σου παρουσιάζει το πρόβλημα. Θα χάσεις λίγο διαδρομή αλλά τη δουλειά σου θα τη κάνεις.

 

FFB.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...