Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

Θέλω να ενημερώσω ότι υπάρχουν σκέψεις για ένα πρωτάθλημα F1 1988, με τις τότε πίστες της εποχής εννοείται, όλα από το mod.

Υπάρχει ενδιαφέρον από εδώ για κάτι τέτοιο ?

@andre ?

@sC_w0lveS ?

@rapid_fast ?

@spyder ?

@Antonis14 ?

και όσοι άλλοι επιθυμούν...

6 hours ago, troffeo said:

Θα μπορούσα να τον λέω και Φιαννη τον Γιάννη @John@John γιατί από την μια μου συντηρεί το Φιατ και ααπό την άλλη "Φιάνει" πράγματα!!!!

Τα λες και χαριτωμένα ατιμούτσικο...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Όταν κάνετε πρωτάθλημα με περιεχόμενο S397, κάντε ένα mention.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οπως το κοβω 2017-2018 ειναι χρονιες αφιερωμενες στα φανταστικα RF1 conversions!

Γυρω στο 2019 ισως ανακαλυψουμε τα μετρια ISI και αν ειμαστε καλα το 2020 θα τρεχουμε τα σαπια αμαξια του S397.

Αντε καλες γιορτες!;)

εδιτ,ignorance is bliss!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Kανείς δεν λέει κάτι το αρνητικό για τα φανταστικά αυτοκίνητα του S397. Eιδικά τα GT3 είναι τα καλύτερα που υπάρχουν σε racing sim. 

Έκανα πρόταση για πρωτάθλημα GT3, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Άρα προχωράμε.

Για τα F1 1988, μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλή δουλειά, μπορούν να επιβεβαιώσουν @Antonis14, @sC_w0lveS και ο @spyder που τα έχουν δοκιμάσει. Οι χρόνοι είναι πολύ δύσκολο να γίνουν.  Εγώ θα βάλω ένα πρωτάθλημα με έναν αγώνα τον μήνα με F1 1988 και όποιος θέλει τρέχει. Έναρξη μέσα Ιανουαρίου 2018, για να βγάλω πρόγραμμα και κανονισμούς.

Για τα Group H. Ναι μεν rF1 conv, αλλά με physics rF2 (με flexible chassis, μεταφορά βάρους, ελαστικά κ.τ.λ.)

Αν μου έλεγες να τρέξω AMS θα σου έλεγα δεν τρέχω άλλο rF1. Δηλαδή ότι καΙ να κάνουν η μηχανή έχει ελαστικά rF1 και ότι άλλο έχει η παλιά μηχανή rR1.

Δηλαδή ούτε αγωνιστική γραμμή, ούτε στεγνός δρόμος από βροχή, ούτε φυσικά τα ελαστικά του rF2, ούτε flexible chassis κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Έκανα πρόταση για πρωτάθλημα GT3, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Άρα προχωράμε.

Καταρχην δεν ενδιαφερθηκες εσυ. Ο σερβερ ηταν συνεχως κατω...

 

1 hour ago, mad_dog said:

μπορούν να επιβεβαιώσουν @Antonis14, @sC_w0lveS και ο @spyder που τα έχουν δοκιμάσει.

Σταματα, please, να με αναφερεις σαν επιβεβαιωση.
Ειναι γνωστο οτι ειμαι ασχετος σε αυτο το θεμα.
Οτι και να μου δωσεις θα το τρεξω και το πιθανοτερο ειναι να μου αρεσει κιολας.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Δηλαδή ούτε αγωνιστική γραμμή, ούτε στεγνός δρόμος από βροχή, ούτε φυσικά τα ελαστικά του rF2, ούτε flexible chassis κ.τ.λ.)

Αυτα ολα, εσυ ειδικα, που τα ειδες ρε μαστορα;
Σε κανεναν αγωνα με βροχη δεν σε ειδα μεσα, και οπου αποφασιζες να τρεξεις στον 2ο γυρο ησουν εξω.... Εκτος και αν προλαβες να δεις αγωνιστικη γραμμη στις αναβασεις :P

Edited by sC_w0lveS
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marmagas said:

Οπως το κοβω 2017-2018 ειναι χρονιες αφιερωμενες στα φανταστικα RF1 conversions!

Γυρω στο 2019 ισως ανακαλυψουμε τα μετρια ISI και αν ειμαστε καλα το 2020 θα τρεχουμε τα σαπια αμαξια του S397.

Αντε καλες γιορτες!;)

εδιτ,ignorance is bliss!

Εισαι σιγουρος οτι η S397 εχει αληθινες τιμες spec αναρτησης-μεταδοσης απο τα πραγματικα GT3 του 2016-17? Σιγα,,,εγω δεν το πιστευω με τιποτα,για μενα αυτα ειναι κατα 50% βαλμενα απο τη φαντασια τους η παρμενα απο Ι.Χ απο τη στιγμη που πουθενα δεν γραφουν απο που πηραν τα specs με ντοκουμεντα,,μεχρι που φτασαν στο σημειο να κλειδωσουν τα αρχεια για να μην γινουν ρομπες,,,,,Αχαχαχαχαχα

Εμεις τουλαχιστον τα Group H Special που τα τρεχουν σε πολλα πρωταθληματα-events-hillclimbs βαλαμε τα αληθινα ,γιατι υπαρχουν σε πληθωρα τα στοιχεια και τα specs χωρις να ειναι κρυφα οπως κανουν οι μεγαλοεταιριες.

Αν καποια στιγμη και η S397 σε καμια 5-10 χρονια ,οι εταιριες τους δωσουν τις  πραγματικες τιμες ,το συζηταμε.Μεχρις στιγμης μας λοιπουν μονο τα νεα λαστιχα που βαλαν,που καποια μερα θα τα βαλουμε και εμεις και οσο για τις σταγονες καθαριστηρες κλπ no comment ,στη βροχη παμε μια χαρα,αυτα αφορουν αυτους που θελουν να παιζουν απλα ενα παιχνιδι.

Χρονια πολλα και καλα Χριστοτγεννα σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι η S397 εχει αληθινες τιμες spec αναρτησης-μεταδοσης απο τα πραγματικα GT3 του 2016-17? Σιγα,,,εγω δεν το πιστευω με τιποτα,για μενα αυτα ειναι κατα 50% βαλμενα απο τη φαντασια τους η παρμενα απο Ι.Χ απο τη στιγμη που πουθενα δεν γραφουν απο που πηραν τα specs με ντοκουμεντα,,μεχρι που φτασαν στο σημειο να κλειδωσουν τα αρχεια για να μην γινουν ρομπες,,,,,Αχαχαχαχαχα
Εμεις τουλαχιστον τα Group H Special που τα τρεχουν σε πολλα πρωταθληματα-events-hillclimbs βαλαμε τα αληθινα ,γιατι υπαρχουν σε πληθωρα τα στοιχεια και τα specs χωρις να ειναι κρυφα οπως κανουν οι μεγαλοεταιριες.
Αν καποια στιγμη και η S397 σε καμια 5-10 χρονια ,οι εταιριες τους δωσουν τις  πραγματικες τιμες ,το συζηταμε.Μεχρις στιγμης μας λοιπουν μονο τα νεα λαστιχα που βαλαν,που καποια μερα θα τα βαλουμε και εμεις και οσο για τις σταγονες καθαριστηρες κλπ no comment ,στη βροχη παμε μια χαρα,αυτα αφορουν αυτους που θελουν να παιζουν απλα ενα παιχνιδι.
Χρονια πολλα και καλα Χριστοτγεννα σε ολους!!!
Έβγαλες συμπέρασμα βασιζόμενος σε μια εικασία ή μου φάνηκε;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, liakjim said:

Έβγαλες συμπέρασμα βασιζόμενος σε μια εικασία ή μου φάνηκε;

Εγώ δεν είδα μέχρι τώρα καμία τιμή από GT3 αυτικίνητο...αλλά από τα Group H, μέχρι και τα δισκόφρενα διάμετρο-πάχος είναι από αληθινά στοιχεία που έχουμε στα χέρια μας από αληθινά αγωνιστικά.

Οι αναρτήσεις και αυτές από αληθινά αγωνιστικά, στοιχεία τα οποία δείχνουν όποτε μας τα ζητήσουν για αυτούς που τα αμφισβητούν και αμφιβάλλουν.

Οτιδήποτε υπάρχει επάνω σε κάθε αυτοκίνητο είναι από αληθινά αγωνιστικά, με στοιχεία που υπάρχουν !!!

Τα υπόλοιπα είναι απλά εικασίες...

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mad_dog said:

Εγώ δεν είδα μέχρι τώρα καμία τιμή από GT3 αυτικίνητο...αλλά από τα Group H, μέχρι και τα δισκόφρενα διάμετρο-πάχος είναι από αληθινά στοιχεία που έχουμε στα χέρια μας από αληθινά αγωνιστικά.

Οι αναρτήσεις και αυτές από αληθινά αγωνιστικά, στοιχεία τα οποία δείχνουν όποτε μας τα ζητήσουν για αυτούς που τα αμφισβητούν και αμφιβάλλουν.

Οτιδήποτε υπάρχει επάνω σε κάθε αυτοκίνητο είναι από αληθινά αγωνιστικά, με στοιχεία που υπάρχουν !!!

Τα υπόλοιπα είναι απλά εικασίες...

 

Οκ, τουλάχιστον συμφωνείς ότι το ποστο πιο πάνω βασίζεται σε εικασίες.

Για το Group H mod, δεν ξέρω, δεν απαντώ και βασικά δεν αναφέρθηκα καν.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, liakjim said:

Έβγαλες συμπέρασμα βασιζόμενος σε μια εικασία ή μου φάνηκε;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι εικασιες,ειδες πουθενα να γραφουνε κατι?Ουτε μια στο εκατομυριο δεν εχουν πραγματικα στοιχεια απο αναρτησεις-μεταδοση κλπ και αν μπορεις απεδειξε το αντιθετο.

Οι εταιριες  που τρεχουν τα gt3  δεν τοσο βλαμμενες να μοιραζουνε τα  στοιχεια τους απο δω και απο κει και ενοψη πρωταθληματος 2016-17 που παιζοντε τα χοντρα φραγκα για τις θεσεις.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tο ονειρο σου @John@John απεχει απο την πραγματικοτητα λιγο,απλως πρεπει να κανεις το επομενο βημα και να ανεβασεις το mod σου στο workshop.

Στο ξαναειπα,τι μασας?

Εχεις κανει φοβερη δουλεια,μετρησεις,φυσικες,λαστιχα,αμετρητα laps και διασταυρωσεις με αληθινα,ολα δικα σου!

Αν δεν θες διασημοτητα και παρασημα ας το ανεβασει ο μαντ που εχει και γνωσεις και ακρες.

Αν εχεις προβλημα με τα μοντελα των αμαξιων ζητα αδεια απο τους δημιουργους τους και ολα οκ.Ετσι κανουν ολοι.

Αληθεια αρχιζω και πιστευω οτι τα GT3 του S397 δεν φτανουν σε πιστοτητα τα GrH σου.

Λοιπον περιμενω αυριο να τα ανεβασεις και ποιος ξερει,ισως καριερα μεγαλη σε περιμενει!

Μην ξεχασεις να δωσεις και τις πηγες σου μαζι με τα πραγματικα στοιχεια που μαζεψες ετσι για να σκασουν εκει στο S397 μπας και φιλοτιμηθουν και ξεκλειδωσουν κατι....

Υποψιν αν κατι ΔΕΝ ειναι δικο σου και δεν εχεις παρει αδεια θα φας κραξιμο αλλα αφου μας εχεις πει οτι ολα ειναι δικα σου προχωρα αφοβα.

Μετα απο τοση δουλεια επιτελους να δικαιωθεις και να αναγνωριστεις σαν μεγαλος modder.

Αν ομως δεν τα ανεβασεις στο workshop εμενα το μυαλουδακι μου θα παει στο πονηρο,και οτι μου λες για δισκοφρενα,μεταδοσεις και αναρτησεις θα ειναι για τον πο@@σο....

Αν δεν θελει και ο μαντ να το ανεβασει δωστο να το ανεβασω εγω.

Περιμενω να σε δω στο workshop!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε @marmagas πας καλα? Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα που γραφεις?κλιμακτηριος σε επιασε?Τι ειναι εδω κανα ρουχαδικο με αφεντικα και υπαλληλους? Σε θελω πιο σοβαρο.

Ας τελειωσει πρωτα το μοντ να τα δοκιμασουμε και λιγο ,εχω και 2-3  αληθινους οδηγους αγωνων που μαλλον θα  δοκιμασουν και αυτοι  (ο τροφεο και ο Χαρης ξερουν για ποιους μιλαω) για να παρω λιγο feedback και μετα  θα ανεβει για να τα τρεξουμε. Aυτα!! και κουλαρισε λιγο :).

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...