Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

Ευχαριστώ παίδες. Και στα δικά σας.

Στο προκείμενο:

Για δώρο θέλω -->   ένα DD wheel ( όποιο θέλετε) , πετάλια Heusinkveld,  shifter και χειρόφρενο ( κάντε μου έκπληξη),  τριόθονο με 40αρες αν είναι δυνατόν,

dushboard , buttonbox και λοιπά μπλιμπλικια , stand για τις οθόνες, κάθισμα κτλ.  Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι.

Α, και ένα δωμάτιο για να τα βάλω μέσα. 

Υπολογιστή έχω, μάλλον θα χρειαστώ μια καλύτερη GPU.( την πληρώνω εγώ ok)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:P

 

@John@John που είσαι  ρε steward.  Άφησες τον server και πλημμύρισε η πίστα. 

@troffeo   Έχεις πρόβλημα με το mention. Να το κοιτάξεις :89: 

@mad_dog  ευτυχώς πίνω γράπες και δε βλέπω τίποτα.

    

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, andre said:

Στο προκείμενο:

Για δώρο θέλω -->   ένα DD wheel ( όποιο θέλετε) , πετάλια Heusinkveld,  shifter και χειρόφρενο ( κάντε μου έκπληξη),  τριόθονο με 40αρες αν είναι δυνατόν,

dushboard , buttonbox και λοιπά μπλιμπλικια , stand για τις οθόνες, κάθισμα κτλ.  Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι.

Α, και ένα δωμάτιο για να τα βάλω μέσα.

Εφτασεεεεεεε.... δωσε διευθυνση να γινει η αποστολη αμεσα....

Spoiler

smoby-cars-2-v8-driver-original-imadhd48gzhuxfva.jpeg.57a4296192f149d40f29eafafe6d3bfd.jpeg

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, 

Όταν αποφασίσετε τι είναι νόμιμο , τι είναι γνήσιο , τι είναι ακριβές, τι είναι ρεαλιστικό, ποιος έχει αυτάκια, αν η γη είναι επίπεδη

αν η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα ,  πέστε μου και μένα.

Μέχρι τότε βάλτε και ποδήλατα να τρέξουμε.  @sC_w0lveS

*** Α, και λίγα λόγια για τα ρεφλέξ. Βλέπω πως οδηγούν στο δρόμο 20 και 30 χρονών παιδιά. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καταλαβει Αντρεα γιατι σου αρεσει το ρουφου?

Η λογικη δωστε μου οτι ναναι να τρεξω δεν σε οδηγησε στο ρουφου.Κατι αλλο σε κολλησε,το ξεχασες?

Οπως σε ολα τα σιμς υπαρχουν καλα και χαλια αμαξια και πιστες,ε λοιπον στο ρουφου ΔΕΝ ειναι ολα καλα,πως να το κανουμε?

Τωρα αν το γουσταρεις το ASR 91 τοσο πολυ και εχεις και αλλους πασο.

Εξαλλου προς τι η βιασυνη?

Λεμε την γνωμη μας πριν αποφασισουμε τι θα τρεξουμε,κακο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε έχω καταλάβει.

Αλλά εδώ βρίσκομαι για διασκέδαση, όχι για προβληματισμό. 

Όταν βρεθούμε για τσίπουρα διυλίζουμε και τον κώνωπα αν θες.

Θες να μου πεις δηλαδή , οτι δεν μπαίνεις server γιατί το ASR 91 είναι μάπα;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Antonis14 said:

Ελα φίλε  Δημήτρη   ,   θα τα πούμε  ts   κάνα βραδάκι  ,τώρα εδώ  να καθόμαστε να γράφουμε σεντόνια  ..,δεν βλέπω να εχει  και μεγαλο νόημα   ,άσε πού πιστευω

καί πάλι θα χαθεί η ουσία.

Σήμερα λογικά  θα  κάνω καμια γύρα σερβερ και θα μπώ τς  ,οπότε  μπορεί να τα πούμε εκεί καλύτερα!   :shake2:

Τουλαχιστον καταλαβες αυτα που σου εγραψα?Οτι σου λεω ειναι τσεκαρισμενα,το σεντονι γραφτηκε γιατι ειχες πολλες αποριες.

Να μην σου απαντησω ειναι γαιδουρια και ασχετιλα,τωρα που σου απαντησα με χειροπιαστα επιχειρηματα μου λες δεν εχει νοημα να γραφουμε σεντονια.....

Δεν δουλευει ετσι Αντωνη,καταλαβαινεις τωρα?

Η ουσια ποτε χαθηκε?

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Με αφορφη τα προσφατα γεγονοτα και ειδικα τα χθεσινα θελω να κανω μερικες παρατηρησεις,

Στο ψητο,θα στηθει πρωταθλημα στο ρουφου?

Ακουσα τον  @John@John ενθουσιασμενο για νεα αμαξια,για δοκιμες,για φωτα,για δοκιμες,για χρονους .....

Επισης μεταξυ και αστειου στο ΤS ακουστηκαν και αποψεις για την πορεια του ρουφου,για τα νεα τους αμαξια,και ειδικα για τα GT3 και επαθα πλακα!

Δεν ξερω τι να πω!

Οχι ξερω.

Ο σερβερ γεμισε,καταντια να λεμε γεμισε με 10 ατομα,και αυτο πρεπει να το δουμε λιγο.

Πρωτον,γεμισε γιατι το combo ειναι καλο,usf2000 εγγυηση,δευτερον ανοιχτος σερβερ και βασικο ευκολα προσβασιμο δηλ.χωρις ξεχωριστα αρχεια κανεις κλικ στον σερβερ και τρεχεις.

Επισης θετικο οτι οσοι ετρεξαν practice εμειναν και στον αγωνα.Το γεγονος οτι ηρθαν και ξενοι εγω το βλεπω θετικο,ΝΑ ΜΑΣ ΜΑΘΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

Αν περασεις καλα τσεκαρεις τον σερβερ στα αγαπημενα και καθε φορα τον τσεκαρεις τι τρεχει και μπαινεις!

Απο το φορουμ δεν σε βρισκει κανεις,εντος+εκτος χωρας αφου και αυτοι που μπαινουν δεν τρεχουν ουτε καν σε practice.

Ολα αυτα τα λεω για να ερθω στην ερωτηση,θελουμε πρωταθλημα η χαβαλε αγωνες μια φορα την βδομαδα με διαφορετικα combos?

Αν θελουμε πρωταθλημα,εγω ναι,πρεπει να τα δουμε λιγο καλυτερα.

Με 5-7 ατομα δεν αξιζει τον κοπο.Το ειδαμε στο προηγουμενο.Ηρθαν,ειδαν,ετρεξαν,εφυγαν....

Εγω δεν συμφωνω με την λογικη ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΟ WORKSHOP θα το μοιραστουμε εμεις μονο και ας ειμαστε τρεις και ο κουκος.

Αν εγω εδινα τοσο χρονο σε ενα mod θα γουσταρα να το δειξω,να παρω αποψεις απο πολλους,να διορθωσω να με κρινουν πολλοι.

Δεν θελω να το γκαντεμιασω αλλα νομιζω παλι 5-7 θα τρεχουμε.

Στα ισια @John@John,σεβομαι και μπραβο σου για οτι κανεις αλλα πλεον οι ωρες λιγες που μπορω να δεσμευσω και θελω να ειναι σε κατι που εχει δοκιμαστει.

Το ρουφου προχωρησε και προχωραει,με εξεπληξες χθες με την φραση σου 'και τι εχουν δωσει οι καινουργιοι μεχρι τωρα?'

Εχουμε αλλη φιλοσοφια-αποψη-απαιτησεις-γουστα δεκτο,αλλα αποψη και κριτικη ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΚΙΜΗ,οχι εγω δεν τρεχω αυτο,εκεινο το αλλο.

Στο κανω λιανα,στο σημειο που ειμαστε κρινουμε ενα αμαξι με βαση ιδια στο ιδιο η αλλα sim και με βιντεο και κριτικες αληθινων οδηγων.

Η ISI εχει δωσει αμαξια διαμαντια,προτυπα σε διαφορες κατηγοριες,GT1,GT2,GT3,F12003,Btcc,ιστορικα φορμουλακια,sports car(megane) και αλλα.

Ολα τα mods στηριζονται και ακουμπαν σε καποια κατηγορια αναλογα το αμαξι.Η κατηγορια που εχεις διαλεξει να στησεις mod που ανηκει?

Νομιζω δεν κολλαει σε καποια κατηγορια.Καλα τα μοντελα ειναι απο αλλου αλλα και το BOP που κανει ο Γιαννης ειναι καπως....απλοικο.

Δεν εχω τιποτε με RF1 conversions αλλα νομιζω οτι ανηκουν στο παρελθον,υπαρχουν αμαξια τελεια της ISI,αφου δεν γουσταρεις τους S397,με σωστα μοντελα και λαστιχα.

Αν δεν γουσταρεις να το βγαλεις στο workshop ανεβασε το στο μαμα φορουμ ομορφα και ωραια!

Οταν 8 στους 10 σερβερ τρεχουν ενα συγκεκριμενο αμαξι νομιζεις οτι δεν ξερουν?

Ξερεις την εκτιμηση που σου εχω και ποσο σεβομαι την δουλεια που κανεις αλλα δεν μπορω να μην σου πω τι σκεφτομαι.

Οσο τελειο και να ειναι το mod σου αν ειναι RF1 conversion νομιζω δεν θα παρω..

Σου προτεινω να δοκιμασεις αυτα που αποφευγεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, τα καλυτερα χανω, ναουμ.... :P
Eιπα μια μερα να μην μπω και εγινε καμος...

Σε αυτα, τωρα, που αναφερει ο Δημητρης, θα πω και εγω την αποψη μου αργοτερα, γιατι τωρα δεν εχω χρονο.

Ενα γρηγορο μονο....
Steam workshop λιγο δυσκολο να ανεβει το mod. Αν δεν ειναι κατι εξ ολοκληρου δικο του (3d model κλπ) και δεν παιζει παραχωρηση στη μεση, και πεσουν τιποτα αναφορες, θα φαει ban.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω μαζί σου.
ΟΜΩΣ
Πραγματικά πιστεύει κανεις ότι υπάρχουν γκριντ δεκάδων ευτυχισμένων οδηγών που ειναι και παρεάκι και γουστάρουν πρωταθληματα?
Πραγματικά πιστεύει κανεις ότι υπάρχουν μοντ (εγώ θα προσθέσω το καλύτερο μοντ) που δεν έχουν γκρίνια, αρέσουν σε όλους αυτούς τους 10αδες οδηγούς και δεν υπάρχουν απόψεις του τύπου «το αυτοκίνητο ειναι ετσι» η «η πιστα ειναι αλλιώς»?
Πραγματικά πιστεύει κανεις ότι εάν ξεκινήσει ένα πρωτάθλημα με διάρκεια, ας πουμε οπως το δικό μας το φετινό, μετα από τον 2ο άντε 3ο αγώνα, οι συμμετοχές που απομένουν δεν ειναι μεταξύ συγγενών και φιλων?

Κοιτα εγώ αφενος δεν εχω την εμπειρία σας, αλλα και αφετέρου δεν είμαι της άποψης να είμαστε 3 και ο κούκος στους αγώνες.
Από την άλλη όμως, εχω καταφέρει να συμμετάσχω σε κανα 2-3 σοβαρές για εμενα προσπάθειες.
1. RBR 15 άτομα, για μόνιμα μιλάω, στα ντουζενια του.
Τελικά όταν γίναμε 30 γίναμε και τουλάχιστον 2 χωριά και πλακονομασταν μεταξύ μας...
2. SR4L τουλάχιστον 15-20 οδηγοι σε πρωταθλήματα 6μηνιαια.
Κάποια στιγμή, στα δικά μου τα χρόνια, όταν οι 2-3 βασικοί δημιουργοί είχαν τα δικά τους το θέμα έσπασε και από ότι μου έλεγε ο Ν. Θεοδωρικος ακόμα δεν έχουν καταφέρει να φτάσουν στο επίπεδο του τότε...
3. Τα πρωταθληματακι Α του Θάνου στο AC.
No comments...
4. Ως νέος τωρα βλέπω στο iracing.
Πολύς, παρα πολύς ο κόσμος στους σερβερς που κανεις βόλτες και τρεχεις κανα 10λεπτο.
Πολύς, για την ακρίβεια σε μονοψήφιο θα αριθμούς, λίγος κόσμος σε πρωταθλήματα, που όλοι γνωρίζουμε το ποσο καλή οργάνωση και κανόνες έχουν!

Υπάρχει και αντίλογος και τον δέχομαι, οπως τα παιδιά στο ρουφου με τα F1 και GT η όπου αλλου η σε οποιο αλλο σιμ.
Όμως κατα την γνώμη μου, αυτές ειναι εξαιρέσεις που απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Και για εμενα προσωπικά ο κανίς ειναι ότι, ο άνθρωπος σήμερα θέλει τα πάντα να εξελίσσονται με τα χυτές φωτός και δεν γουστάρει δεσμεύσεις κλπ.
Αν πουμε για παράδειγμα, ότι την μια Δευτέρα θα τρέχει πρωτάθλημα και την άλλη Δευτέρα καυλαντα, με τα ίδια αυτοκίνητα, θα δεις κόσμο και κοσμάκη!!!
Αλλα θα τους δεις μια, άντε δυο φορές και μετα άλλος....
Γιατί όλο και κάποιο νέο σιμ θα κυκλοφορήσει, αναβαθμίσει, θα έχει έκπτωση, θα βγάλει μαλλιά, θα χάσει μαλλιά και θα τους αρέσουν οι δοκιμές...
Επίσης ένα αλλο κομμάτι ειναι οι ανοικτοί σερβερς.
ΟΚ προφανώς θα είμαστε έστω και ένας περισσότερος από ότι σήμερα.
Φαντάσου εικόνα όμως, να πηγαίνεις για την νίκη η ακόμα για πρωτάθλημα και το τυράκι που θα έχει μπει μέσα για καυλαντα, να σε εμβολίσει στον τελευταίο γύρο...
Ωιμε που έλεγαν και οι πρόγονοι Χαχαχα

Τέλος για την δουλειά του Φιαννη εχω εκφραστεί πολλάκις και ξέρετε την άποψη μου.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!
Δεν νομίζω όμως να μπορεί να γίνει «officiall» ποτε και αυτό ειναι κάτι που το ξέρουμε όλοι Χαχαχαχα
Ούτε νομίζω ότι θα μπορούσε να βγει σε steam, rd, η όπου αλλου γιατί θα έτρωγε van για κανα 2-3 ζωές Χαχαχααχα
Εγώ όμως την γουστάρω!!! Τρελα και δεν δεν με ενδιαφέρει αν ειναι ετσι η γιουβέτσι , να ειναι ρουφου1 η ρουφου2 η ότι αλλο.

Αυτά τα ολιγα σαν μια πρώτη τοποθέτηση από εμενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, troffeo said:


Τέλος για την δουλειά του Φιαννη εχω εκφραστεί πολλάκις και ξέρετε την άποψη μου.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!
Δεν νομίζω όμως να μπορεί να γίνει «officiall» ποτε και αυτό ειναι κάτι που το ξέρουμε όλοι Χαχαχαχα
Ούτε νομίζω ότι θα μπορούσε να βγει σε steam, rd, η όπου αλλου γιατί θα έτρωγε van για κανα 2-3 ζωές Χαχαχααχα
Εγώ όμως την γουστάρω!!! Τρελα και δεν δεν με ενδιαφέρει αν ειναι ετσι η γιουβέτσι , να ειναι ρουφου1 η ρουφου2 η ότι αλλο.

Αυτά τα ολιγα σαν μια πρώτη τοποθέτηση από εμενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα μπορούσα να τον λέω και Φιαννη τον Γιάννη @John@John γιατί από την μια μου συντηρεί το Φιατ και ααπό την άλλη "Φιάνει" πράγματα!!!!

Δεν θέλω να είμαι νονός του όμως οπότε το αφήνω :D:D:D

 

Πολλά sorry, περισσότερα από τα ορθογραφικά και τα syntax errors που έχει το πόστ μου, αλλά από την μία η γκαβωμάρα η γεροντική μου, από την άλλη που ο άχρειος ο @mad_dog και ο sever Του δεν μου επέτρεψαν να τα διορθώσω και δυστυχώς θα χρωστάω ...μάτια που σας έβγαλα διαβάζοντας το...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, troffeo said:

Αν πουμε για παράδειγμα, ότι την μια Δευτέρα θα τρέχει πρωτάθλημα και την άλλη Δευτέρα καυλαντα, με τα ίδια αυτοκίνητα, θα δεις κόσμο και κοσμάκη!!!
Αλλα θα τους δεις μια, άντε δυο φορές και μετα άλλος....
Γιατί όλο και κάποιο νέο σιμ θα κυκλοφορήσει, αναβαθμίσει, θα έχει έκπτωση, θα βγάλει μαλλιά, θα χάσει μαλλιά και θα τους αρέσουν οι δοκιμές...

Όλο το ζουμί του τι ζούμε , και εδώ στα sim και παντού.

Χάσαμε το νόημα και απλά καταναλώνουμε. 

Τα πράγματα είναι απλά. Ένα Reset to Factory settings.

Καλή η κουβέντα που άνοιξε ο @marmagas  ας συνεχίσει..........

 

@troffeo  Ψιλοδιορθώθηκες. Το  "Φιαννη" έμεινε γιατί είναι πετυχημένο. 

 

@John@John έλα ήρθε η σειρά σου:

fried-eggs.jpg.f3e082175bb9b66c45de49ac7004e603.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...