Jump to content

Mazda Laguna Seca


Recommended Posts

Guest liakjim
@liakjim help θέλω βρόχινο σετάπ asap.



Τα γνωστά, ψηλωσε, μαλακωσε, φουλ αεροτομες, χαμηλές πιέσεις.

Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω. Θα γούσταρα να τρέξω στη βροχή. Θα σας έριχνα ένα γύρο.

Αλλά υπάρχει conflict.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, liakjim said:

 


Τα γνωστά, ψηλωσε, μαλακωσε, φουλ αεροτομες, χαμηλές πιέσεις.

Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω. Θα γούσταρα να τρέξω στη βροχή. Θα σας έριχνα ένα γύρο.

Αλλά υπάρχει conflict.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Tι να τρέξεις βρε καημένε...δεν πάμε να μαζέψουμε σαλιγκάρια...αγώνα θα κάνουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω θα παω για σαλιγγαρια...

Προβλεπεται μεγαλος σεισμος,μαλλον θα παω στον αδερφο μου....

Κριμα τοσο πρακτις...καψαμε τοσο λαστιχο με τα παιδια...

Λυπαμαι πολυ..

Καλο αγωνα σε ολους!!!

Κρυφο οπλο δεν υπαρχει,η πιστα οπως και πολλες αλλες,εχει μονο μια γραμμη(οχι αγωνιστικη αλλα γρηγορη).

Θελει γλυψιμο τα κερμπς(οσο παει).

Πω ρε πο@@@@η μου τι αγωνα χανω....

Αν βρεχει,σωστες πολυ οι συμβουλες του λιακ,προσεξτε και τα φρενα(φερτε τα λιγο πισω),και αλλαγες σχεσεων πριν το  redline.

Τα λεμε!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κρισιμα...

Αυτα που ελεγε @rapid_fast,αμεσως μετα του πρωτους μετασεισμους,προσπαθουν να ...ψελλισουν οι αρχοντες του τοπου.

Δεν ειμαστε λαος με πολιτισμο και ψυχραιμια να ακουσουμε την επιστημονικη αληθεια(μεγαλε ραπιντ) οποτε μπαινουν μπροστα ατομα με καλο μπουρμπουρ για να ησυχασουν τα πληθη.Μακαρι να διαψευτουν και να τελειωσε.

Μην σας πρηζω αλλα,να ΧΑΡΕΙΤΕ τον αγωνα και την κοντρα που μονο του ρουφου δινει!

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
16 minutes ago, marmagas said:

Μαλλον εγω θα παω για σαλιγγαρια...

Προβλεπεται μεγαλος σεισμος,μαλλον θα παω στον αδερφο μου....

Κριμα τοσο πρακτις...καψαμε τοσο λαστιχο με τα παιδια...

Λυπαμαι πολυ..

Καλο αγωνα σε ολους!!!

Κρυφο οπλο δεν υπαρχει,η πιστα οπως και πολλες αλλες,εχει μονο μια γραμμη(οχι αγωνιστικη αλλα γρηγορη).

Θελει γλυψιμο τα κερμπς(οσο παει).

Πω ρε πο@@@@η μου τι αγωνα χανω....

Αν βρεχει,σωστες πολυ οι συμβουλες του λιακ,προσεξτε και τα φρενα(φερτε τα λιγο πισω),και αλλαγες σχεσεων πριν το  redline.

Τα λεμε!!!

 

Η επιστήμη δεν μπορεί να προβλέψει τους σεισμούς. Μην ακούτε π@παρολογίες.

Φυσικά καταλαβαίνω το φόβο σας, αλλά ειλικρινά δεν βασίζεται στη λογική.

Ότι σε κάνει να νι'ωσεις ασφαλέστερος βέβαια.

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο Δημήτρη, δύσκολο πράγμα ο σεισμός νιώθεις πραγματικά πόσο μικρός είσαι. Στο σεισμό της Πάρνηθας παραλίγο να πηδήξω από τον τέταρτο, ήμουν βέβαιος ότι θα πέσει η πολυκατοικία από το κούνημα και δεν ήταν ούτε κάν εξάρης :byecry:

Edited by geovas77
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Η επιστήμη δεν μπορεί να προβλέψει τους σεισμούς. Μην ακούτε π@παρολογίες.

Φυσικά καταλαβαίνω το φόβο σας, αλλά ειλικρινά δεν βασίζεται στη λογική.

Ότι σε κάνει να νι'ωσεις ασφαλέστερος βέβαια.

Υπάρχουν κανόνες που διέπουν κάθε σεισμική δραστηριότητα..

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να προβλέψεις σεισμό στο 100%, ξέρω μόνο οτι μετά απο έναν σεισμό μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα αν είναι ο κύριος σεισμός ή όχι..

Στην συγκεκριμένη παρίπτωση σεισμός 5,3 πρέπει να δώσει μετασεισμό 4,6 και χαμηλότερους για να εκτονοθεί η πίεση που υπάρχει στο ρήγμα.....

Σεισμοί 2.2 μέχρι 3,6 και μετασεισμός 4,9 κάθε δύο ώρες δεν είναι μετασεισμική ακολουθία, αλλά προσεισμική..

Το αναμενόμενο λοιπόν είναι να υπάρχει σεισμική δόνηση 5,8-6,2 για να κλείσει η ακολουθία..

Αυτό κατά 99% γίνεται μέσα σε 48 ώρες γιατί υπάρχουν αλλεπάλληλες σεισμικές δονήσεις κατά μήκος του ρήγματος που το κρατούν ενεργό,

ενώ μπορεί να συμβεί κατα 1% μετά απο 2 έτη..

Αυτό ισχύει για κάθε σεισμό βάθους κάτω απο 20 χιλιόμετρα...

Μια απλή μελέτη προηγούμενων σεισμών παρόμοιων δίνει σεισμό 4,6 και μετά 3,6 και 3,2..

Ακολουθούν δε, σε βάθος διετίας σποραδικά φανόμενα χωρίς κανέναν προσεισμό στα 4,5 ρίχτερ ομοίως με μετασεισμούς, μέγιστα του 3,6..

Οπως λέω και απο εχθές στον καημένο τον @marmagas "βγές απο το σπίτι και κοιμήσου στο αυτοκίνητο"

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη εμπειρια η βροχη στον αγωνα.
Δεν το περιμενα, αλλα το ευχαριστηθηκα τρελλά. Φανταζομαι ποσο πιο γ@ματα θα ειναι αν υπαρχουν και αλλαγες στις συνθηκες κατα τη διαρκεια του αγωνα, οπως να σταματαει η βροχη, να στεγνωνει ο δρομος και ξανα παλι βροχη....
Το δε ffb, Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο.
Εδειξε τα δοντια του τo game σημερα.

Συγχαρητηρια στον Πανο για τη νικη και μπραβο σε οσους συμμετειχαν....


Αισθητη η απουσια του Jim ( @marmagas) στην πιστα αλλα και στο ts, και του ευχομαι να περασει γρηγορα αυτη η τελευταια ιστορια με τους σεισμους, χωρις παρατραγουδα...
 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο κ από μένα Δημήτρη.

Επίσης θένξ Πάνο για τις ενδιαφέρουσες επεξηγήσεις.

Εγώ δυστυχώς μαζοχιστικά πέρασα άσχημο αγώνα αφού με πέταξαν έξω στα πρώτα μέτρα κιόλας κ μετά απλά έβριζα τον έτερο τιμ μέιτ για το άθλιο αμάξι που διάλεξε.

Κρίμα γιατί έχασα βροχή που στο ρΦ2 είναι από τις αγαπημένες μου συνθήκες.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
1 hour ago, rapid_fast said:

Υπάρχουν κανόνες που διέπουν κάθε σεισμική δραστηριότητα..

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να προβλέψεις σεισμό στο 100%, ξέρω μόνο οτι μετά απο έναν σεισμό μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα αν είναι ο κύριος σεισμός ή όχι..

Στην συγκεκριμένη παρίπτωση σεισμός 5,3 πρέπει να δώσει μετασεισμό 4,6 και χαμηλότερους για να εκτονοθεί η πίεση που υπάρχει στο ρήγμα.....

Σεισμοί 2.2 μέχρι 3,6 και μετασεισμός 4,9 κάθε δύο ώρες δεν είναι μετασεισμική ακολουθία, αλλά προσεισμική..

Το αναμενόμενο λοιπόν είναι να υπάρχει σεισμική δόνηση 5,8-6,2 για να κλείσει η ακολουθία..

Αυτό κατά 99% γίνεται μέσα σε 48 ώρες γιατί υπάρχουν αλλεπάλληλες σεισμικές δονήσεις κατά μήκος του ρήγματος που το κρατούν ενεργό,

ενώ μπορεί να συμβεί κατα 1% μετά απο 2 έτη..

Αυτό ισχύει για κάθε σεισμό βάθους κάτω απο 20 χιλιόμετρα...

Μια απλή μελέτη προηγούμενων σεισμών παρόμοιων δίνει σεισμό 4,6 και μετά 3,6 και 3,2..

Ακολουθούν δε, σε βάθος διετίας σποραδικά φανόμενα χωρίς κανέναν προσεισμό στα 4,5 ρίχτερ ομοίως με μετασεισμούς, μέγιστα του 3,6..

Οπως λέω και απο εχθές στον καημένο τον @marmagas "βγές απο το σπίτι και κοιμήσου στο αυτοκίνητο"

 

 

 

 

Είχα μάθημα στην εδαφομηχανική για τους σεισμούς.

Δεν είναι τόσο απλά. Όλα είναι με ποσοστά.

Οι 48 ώρες είναι πάντα ο κανόνας.

Φυσικά δεν είμαι του χώρου αλλά από ότι βλέπω, πάει για εκτόνωση. Μακάρι δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους μα πιο πολύ στον - κύριο καθηγητή - Alain - @panosdimip

Σορρυ που σας χάλασα την πρώτη εκκίνηση.

Είναι φανερό οτι στον αγώνα το μόνο που μετράει είναι η σταθερότητα.

Εγώ πήγα καλά μέχρι τον 3-4 γύρο, μετά είχα δυο εξόδους και pit 5λεπτα, με 80 λίτρα καύσιμα - (βρήκα το πρόβλημα) .

@mad_dog εμείς κάνα πονταλάκι δεν έχει. Τα πήγαμε χάλια αλλά τερματίσαμε έκτοι:oregonian_winesmiley: 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνουμε υπομονή να περάσει το κρίσιμο 48 ωρο να πω κι εγώ ένα ευχαριστώ στα παιδιά που τρεξανε χτες. 

@andre μου βγαλες το ίδιο παρατσούκλι με τον Vita πάντα έτσι μ έλεγε, εκείνος κρατούσε για τον εαυτό του το μεγαλειώδες senna ε τι να κάνω του έκανα τη χάρη να τον αποκαλώ κι εγώ έτσι χαχα χα. 

Εδώ που τα λέμε όμως του μοιάζει ο μπαγασας, αν κάνει practice sto macau θα καταλάβεις τι εννοώ. 

Ο δυσμοιρος madoulis έπαθε μεγάλη ζημιά χτες,έπεσε θύμα της εμμονής του με την αυστηρή τήρηση των κανονισμών κ έφαγε DNF ενώ είχε καπαρωσει ρην 3 η θέση μετά από ιδιοφυή όπως παντα οδήγηση.

Ο Κωστής πείσμων και σταθερά ανερχόμενος, νομίζω έκανε πολύ καλούς χρόνους στο βρεγμένο. 

Το φιλαράκι μου ο Vitas δυστυχώς έπεσε πάλι θύμα των αδυναμιών του για τα κορίτσια στα πιτς,κάτι πρέπει να γίνει μ αυτό, mad διωξε τα 25αχρονα και πάρε 80αχρονα. 

Ο Ανδρέας πααάρα πολυ γρήγορος με λίγες ακόμη ώρες θα τα βρούμε μπαστούνια μαζί του.

O Spyder είπε να μας αφήσει να τσακιστουμε και έτρεξε χαλαρά και σοφά. 

Η εμπειρία στη βροχή μακράν ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά ακόμα κ χωρίς το στεγνωμα της αγωνιστικής γραμμής που κάνε ότι άλλο κυκλοφορεί να δείχνει ημιτελές κ πρόχειρο (το πέταξα κι εγώ δςν μπορούσα).

See you on track.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, andre said:

Συγχαρητήρια σε όλους μα πιο πολύ στον - κύριο καθηγητή - Alain - @panosdimip

Σορρυ που σας χάλασα την πρώτη εκκίνηση.

Είναι φανερό οτι στον αγώνα το μόνο που μετράει είναι η σταθερότητα.

Εγώ πήγα καλά μέχρι τον 3-4 γύρο, μετά είχα δυο εξόδους και pit 5λεπτα, με 80 λίτρα καύσιμα - (βρήκα το πρόβλημα) .

@mad_dog εμείς κάνα πονταλάκι δεν έχει. Τα πήγαμε χάλια αλλά τερματίσαμε έκτοι:oregonian_winesmiley: 

 

Στην βαθμολογία σε έβγαλε DNF.

Eίδες καρό σημαία όταν τερμάτισες ή την πάτησες σαν και εμένα ?

Αν είδες καρό σημαία τότε θα το διορθώσω.

Συγχαρητήρια για την νίνη του @panosdimip

Πιστεύω η εμπειρία στην βροχή για όσους δεν έχουν ξανατρέξει να τους άρεσε.

Τα λέμε στο Macau.

 

Edited by mad_dog
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim


Η εμπειρία στη βροχή μακράν ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά ακόμα κ χωρίς το στεγνωμα της αγωνιστικής γραμμής που κάνε ότι άλλο κυκλοφορεί να δείχνει ημιτελές κ πρόχειρο (το πέταξα κι εγώ δςν μπορούσα).




Επαυξάνω.
Σε αυτόν τον τομέα τους βγάζεις το καπέλο. Προγραμματιστικά τα σπάει το παιχνίδι.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...