Jump to content

Mazda Laguna Seca


Recommended Posts

Δυστηχώς απ'ότι φαίνεται με μάτιασε ο mad, βγήκε off η CSW V2 και από αύριο θα πρέπει να μιλήσω με το support για να τους τη στείλω πακέτο για επισκευή.

 

Γερμανικό προϊόν και μαλακίες, τι να πώ ίσως να μου τη βιδώσει και να πάω μια ώρα αρχίτερα σε osw πάντως πρός το παρόν και για καμμία δύο εβδομάδες όπως το κόβω θα είμαι παροπλισμένος :/

Link to comment
Share on other sites

Πάνε σε OSW...δεν θα το μετανιώσεις !!!

Πιλότος speaking...

2 minutes ago, geovas77 said:

Δυστηχώς απ'ότι φαίνεται με μάτιασε ο mad, βγήκε off η CSW V2 και από αύριο θα πρέπει να μιλήσω με το support για να τους τη στείλω πακέτο για επισκευή.

Mπορεί να ζοίστικες για να πιάσεις τον χρόνο μου...μην ζορίζεστε να με φτάσετε !!!

Προκαλώ ζημιές !!!

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Εκτάκτως σήμερα μετά τα πιτόγυρα να μαζευτούμε λέω να πάρουμε τελικές αποφάσεις για το μέλλον του τόπου .

Η συζήτηση θα περιστραφεί γύρω από το παρακάτω θέμα.

Συνεχίζουμε όπως είμαστε και συζητούμε την περίπτωση να τρέξουμε assetto αφού τελειώσει το raceroom είτε μόνοι μας είτε μαζί με τους απέναντι σε 15νθήμερο πρωταθληματάκι αφού φυσικά συμφωνήσουμε όλοι με το τι και το πως.

Ο αγώνας της Κυριακής του RRE να παραμείνει και αυτή τη βδομάδα στη θέση του και αν κάποιοι από μας θέλουν να τρέξουν ασσέττο ας τρέξουν ,να μην στερήσουμε και από τον Vita τη δυνατότητα να τρέξει .

Ισως να αλλάξουμε λίγο την ώρα διεξαγωγής για να προλάβουν και αυτοί που θα πάνε άν πάνε ασσέττο.

Περισσότερα κατά τις  11 το βράδυ,η συνέλευση θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών θα απογορευτεί στα μίντια να πλησιάσουν πόσο μάλλον να πάρουν συνέντευξη από τον μεγάλο πιλότο.

Ελεος με την υστερία προς το άτομό του, μας έχει αναστατώσει όλους αυτή η κατάσταση με τους φαν του πιλότου ανά τον κόσμο,έχει δημιουργηθεί το αδιαχώρητο ούτε το μεγκάν μου δεν μπορούσα να πλησιάσω χτες στα πιτς ,όλες οι πιτογκόμενες και τα μίντια  απάνω του τςςςςς σιγά τον πρωταθλητή .

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panosdimip said:

Ο αγώνας της Κυριακής του RRE να παραμείνει και αυτή τη βδομάδα στη θέση του και αν κάποιοι από μας θέλουν να τρέξουν ασσέττο ας τρέξουν ,να μην στερήσουμε και από τον Vita τη δυνατότητα να τρέξει .

Ισως να αλλάξουμε λίγο την ώρα διεξαγωγής για να προλάβουν και αυτοί που θα πάνε άν πάνε ασσέττο.

Σε αυτο συμφωνω και εγω (το ανεφερα και χτες στο ts). Δεν υπαρχει λογος να αλλαξει η ημερα του αγωνα του r3e. Περισσοτερα το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Για να σας αναμπουμουλιάσω ακόμα περισσότερο, θέλω να θέσω το θέμα ειδικά στην περίπτωση που δεν γίνει πρωτάθλημα με τους γείτονες αλλά είμαστε μόνοι μας, το r3e να το αντικαταστήσει το Automobilista. Περισσότερα το βράδυ στο TS.

Edited by gchristod
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gchristod said:

Για να σας αναμπουμουλιάσω ακόμα περισσότερο, θέλω να θέσω το θέμα ειδικά στην περίπτωση που δεν γίνει πρωτάθλημα με τους γείτονες αλλά είμαστε μόνοι μας, το r3e να το αντικαταστήσει το Automobilista. Περισσότερα το βράδυ στο TS.

Ο αναμπουμπουλιασμένος την αναμπουμπούλα δεν την φοβάται.

Το raceroom ήρθε για να μείνει βγάζει το αγρίμι από μέσα μου και το άλλο που το βάζετε ,δεν τρέχει μαζί μας ο πιλότος ,δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά τώρα έχουμε τη δυνατότητα να καταλάβουμε ακόμα και την πρώτη θέση ,με εκείνον μέσα αυτό ήταν αδύνατον.

Το assetto θα είναι μια ανάπαυλα υπό δοκιμήν μπορεί κι αυτό να μας εκτονώσει με διάφορους τρόπους if you know what i mean :t3724:Σκεφτείτε μόνο τον απολαυστικό Βήτα με τις αναλύσεις του , τον κακεντρεχή Γιάνης με ένα ν και ένα ς, ακόμα δεν κατάλαβα τι του φταίει ο καραφλός κιθαρίστας που παίζει με γκέιμ παντ , τον δογματικό πιλότο που έχουν πάρει ακόμα και τα π@π@ρια του αέρα  , τον υπερηχητικό  Γιαννιώτη της ερφακτορικής φράξιας  , τον μπεεμβεδάκια βλαχόγυφτο εξ Αθηνών που τα παίζει όλα και δεν ξέρει τι του γίνεται από τεχνικά ζητήματα(thats me all right)  , τον αααιι  ρεισινγκστα ονλαινάκια χαρντκορίστα αλτ εφ 4εράκια , τον χαρακτηριζόμενο πρωθύστερα χασοδίκη με την αισθησιακή φωνή και τον σαδομαζοχιστικό χαρακτήρα ,  τον αρχιτέκτονα και αρχισχεδιαστή  πιστών, σκινς ,πρωταθλημάτων και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς ,ο άνθρωπος κατασκευάζει από αεροπλάνα μέχρι καρφίτσες.

Εξαιρούνται λόγω της υποδειγματικής στάσης τους ο μπατλφιλντίστας συντονιστής παρεών ο άνθρωπος που δεν χαλάει την καρδιά κανενός παρά μόνο τη δική του  :P, ό ευγενικός ηχολήπτης με την τόση προσφορά σε όλους τους τομείς, ακόμα και  στον Τζον Τζον κάνει παρέα στα όρη τ άγρια βουνά τις κρύες νύχτες του χειμώνα  ,  ο μερακλής Μιχαήλ Αγγελος των σιμρέσινγ ριγκς που δεν έχει πει κακή κουβέντα για κανέναν και τίποτα αλλα τον χάσαμε τελευταία  ,  ο άνθρωπος που κάνει το γύρο του κόσμου σε 1 μερόνυχτο αλλά τους φίλους δεν τους ξεχνά και καταλαμβάνει άμα λάχει και την τρίτη θέση στο ερ φακτορ 2 χωρίς προπόνηση .

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, geovas77 said:

Δυστηχώς απ'ότι φαίνεται με μάτιασε ο mad, βγήκε off η CSW V2 και από αύριο θα πρέπει να μιλήσω με το support για να τους τη στείλω πακέτο για επισκευή.

Γερμανικό προϊόν και μαλακίες, τι να πώ ίσως να μου τη βιδώσει και να πάω μια ώρα αρχίτερα σε osw πάντως πρός το παρόν και για καμμία δύο εβδομάδες όπως το κόβω θα είμαι παροπλισμένος :/

Εχω μία Logitech DFP που κάθεται αν τη θες πάντως δεν περίμενα να σου χαλάσει μιας και είναι σχετικά νέο προιόν. Πόσο καιρό την έχεις;

Γερμανικό προϊόν μάλλον made in china, ή αστοχία υλικού δηλ. δεν βάζουν κορυφαία ηλεκτρονικά εξαρτήματα ή φταίει η σχεδίαση και εφαρμογή του ηλεκτρονικού σχεδίου στη πλακέτα.

Είχα μία βλέψη προς Fanatec αλλά μάλλον μόνο στα πετάλια είναι εντάξει, αρχίζει να μου τη βιδώνει για DD ευτυχώς η βίδα είναι ακόμα στην αρχή :P

Το ασσεττο με έκανε να πάρω G27, το rF2 με ψήνει για DD, καταραμένος ενφια :t3906:

http://www.simracingbay.com/product-category/osw-assembled-builds/

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panosdimip said:

Περισσότερα κατά τις  11 το βράδυ,η συνέλευση θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών θα απογορευτεί στα μίντια να πλησιάσουν πόσο μάλλον να πάρουν συνέντευξη από τον μεγάλο πιλότο.

Δεν ξέρω αν μπορώ να τα καταφέρω...εκείνη την ώρα μοιράζω αυτόγραφα...

Har har har 

23 minutes ago, spyder said:

Είχα μία βλέψη προς Fanatec αλλά μάλλον μόνο στα πετάλια είναι εντάξει, αρχίζει να μου τη βιδώνει για DD ευτυχώς η βίδα είναι ακόμα στην αρχή

Tα πετάλια της Fanatec είναι πάρα πολύ καλά, αν πρόσεξες δεν μπλοκάρω πλέον καθόλου...

Το τιμόνι DD ίσως είναι αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να οδηγήσω στο όριο το megane...

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

f8hg25vg.jpg

Edited by mad_dog
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, mad_dog said:

Πιλότος speaking...

Mπορεί να ζοίστικες για να πιάσεις τον χρόνο μου...μην ζορίζεστε να με φτάσετε !!!

Προκαλώ ζημιές !!!

 

16 minutes ago, mad_dog said:

Δεν ξέρω αν μπορώ να τα καταφέρω...εκείνη την ώρα μοιράζω αυτόγραφα...

Tα πετάλια της Fanatec είναι πάρα πολύ καλά, αν πρόσεξες δεν μπλοκάρω πλέον καθόλου...

Το τιμόνι DD ίσως είναι αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να οδηγήσω στο όριο το megane...

13872742_10154363731017836_4280612545327882371_n.jpg

Edited by sC_w0lveS
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, spyder said:

Εχω μία Logitech DFP που κάθεται αν τη θες πάντως δεν περίμενα να σου χαλάσει μιας και είναι σχετικά νέο προιόν. Πόσο καιρό την έχεις;

Γερμανικό προϊόν μάλλον made in china, ή αστοχία υλικού δηλ. δεν βάζουν κορυφαία ηλεκτρονικά εξαρτήματα ή φταίει η σχεδίαση και εφαρμογή του ηλεκτρονικού σχεδίου στη πλακέτα.

Είχα μία βλέψη προς Fanatec αλλά μάλλον μόνο στα πετάλια είναι εντάξει, αρχίζει να μου τη βιδώνει για DD ευτυχώς η βίδα είναι ακόμα στην αρχή :P

Το ασσεττο με έκανε να πάρω G27, το rF2 με ψήνει για DD, καταραμένος ενφια :t3906:

http://www.simracingbay.com/product-category/osw-assembled-builds/

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, μού έστειλε και ο @gchristod ανάλογη προσφορά αλλά εντάξει θα την παλέψω ρε παιδιά, λίγες μέρες θα είναι ευκαιρία για αποτοξίνωση. Πάντως η Fanatec εντός μισής ώρας απ'όταν άνοιξα support case επισυνάπτωντας και σχετικό video μου έστειλε RMA Number και αύριο το πρωί θα φύγει για Γερμανία το πακέτο οπότε ευελπιστώ σε καμμιά δεκαριά-δεκαπενταριά μέρες να είναι πίσω, μέχρι και να τρέξω τις οκτώ εβδομάδες για το πρωτάθλημα με τα GTP & GTO θα προλάβω λογικά.

 

Πάντως ασχέτως με το πρόβλημα που έβγαλε είμαι ικανοποιημένος με το V2, αλλά έχω αρχίσει να φλερτάρω έντονα με αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geovas77 said:

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, μού έστειλε και ο @gchristod ανάλογη προσφορά αλλά εντάξει θα την παλέψω ρε παιδιά, λίγες μέρες θα είναι ευκαιρία για αποτοξίνωση. Πάντως η Fanatec εντός μισής ώρας απ'όταν άνοιξα support case επισυνάπτωντας και σχετικό video μου έστειλε RMA Number και αύριο το πρωί θα φύγει για Γερμανία το πακέτο οπότε ευελπιστώ σε καμμιά δεκαριά-δεκαπενταριά μέρες να είναι πίσω, μέχρι και να τρέξω τις οκτώ εβδομάδες για το πρωτάθλημα με τα GTParrow-10x10.png & GTO θα προλάβω λογικά.

 

Πάντως ασχέτως με το πρόβλημα που έβγαλε είμαι ικανοποιημένος με το V2, αλλά έχω αρχίσει να φλερτάρω έντονα με αυτό.

 

Στειλτην στον @mad_dog,αυτος φταει,μαγεια,κακο ματι και αλλα τετοια που κανουν οι Γερμανοι!!!

Link to comment
Share on other sites

ew4zp9zo.jpg

 

20 minutes ago, geovas77 said:

Πάντως ασχέτως με το πρόβλημα που έβγαλε είμαι ικανοποιημένος με το V2, αλλά έχω αρχίσει να φλερτάρω έντονα με αυτό.

Kαλύτερα αυτή

Μην πάρεις με IONI δίνει λιγότερα Ampere

Αυτή που πρετείνω είναι με το ARGON Servo Drive (GRANITE DEVICE) πολύ καλύτερα από το IONI που είναι της πλάκας.

Κοίτα και εδώ, αλλά μην πας σε SimuCUBE !

8 minutes ago, mad_dog said:

Κοίτα και εδώ, αλλά μην πας σε SimuCUBE !

http://www.simracingbay.com/product/argon-based-osw-kit/

Link to comment
Share on other sites

@geovas77 Τι έπαθε το εργαλείο ρε φιλε?

Εμενα τωρα τελευταία όταν την βάζω μπροστά (εκκίνηση από το κεντρικό κουμπί) την ώρα που καλυμπραρει, κάποιες φορές κολλάει στο τέρμα δεξιά χωρίς να μπορεί να κουνηθεί αριστερά.
Όταν συμβεί αυτό πρέπει να βγάλω τον μετασχηματιστή από το ρεύμα για να μπορέσω να κουνήσω το τιμόνι και να επαναλάβω από την αρχή την διαδικασία...
Να αρχίσω να ανησυχώ και εγω?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

                                                                                 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 

Συνεχίζουμε κανονικά το πρόγραμμά μας , 4 από μας θα τρέξουν ασσέττο την Κυριακή  επειδή θέλουμε να είμαστε συνεπείς σε ότι λέμε, από εκεί και πέρα η συμμετοχή από κοινού με τα παιδιά απέναντι σε ένα πρωτάθλημα με αγώνες ανά 15 μέρες φαντάζει πιθανή  μόνον όταν το αποφασίσουμε από κοινού, όπως κάναμε με το raceroom για να μην σπάει η ομάδα.

Φυσικά μετά το τέλος του αγώνα ερχόμαστε κατευθείαν στο raceroom για να τρέξουμε μαζί σας και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση .

Στο μέλλον αφού τελειώσει το RRE και αν δεν ευοδωθεί η προσπάθεια για το πρωτάθλημα με τους απέναντι , λέμε να δοκιμάσουμε assetto ή automobilista ,για το σκοπό αυτό έχουμε στείλει στη Βραζιλία αντιπροσωπεία επίλεκτων οδηγών δοκιμαστών ,δυστχώς ο καλύτερός μας πιλότος  :ugly_confused2:δεν πήγε μαζί γιατί έχει ανειλημμένες υποχρεώσεις ;)λέει.

Αν αυτοί αποφανθούν πως το automobilista αξίζει θα δοκιμάσουμε να τρέξουμε ένα μικρό πρωταθληματάκι και με αυτό αφού η τιμή απόκτησής του είναι πολύ λογική.

Το rf2 όπως καταλάβατε θα παραμείνει στον θώκο του καθώς κρίναμε πως κανείς και τίποτα δεν μπορεί να το εκθρονίσει από εκεί.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Αν αυτοί αποφανθούν πως το automobilista αξίζει θα δοκιμάσουμε να τρέξουμε ένα μικρό πρωταθληματάκι και με αυτό αφού η τιμή απόκτησής του είναι πολύ λογική.

 

Το automobilista μετά την επερχόμενη έλευση του Brit Pack αυτή την εβδομάδα παίζει και να το βάλω στην κορυφή των προτιμήσεων μου, κρίμα που δεν θα έχω τιμόνι για να λιώσω τα Caterhams μόλις γίνουν release, οι τρείς πίστες (Brands Hatch, Oulton, Cadwell) δείχνουν φανταστικές.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...