Jump to content

Apex GT3 2012


mad_dog

Recommended Posts

Το APEX χρησιμοποιεί το τελευταίο μοντέλο ελαστικών CPM του rF2 και την παραμόρφωση σασί από το τελευταίο update

Αύριο ξεκινά το πρωτάθλημα...

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να καρφώσεις εκείνη την ξανθή αγαπημένη Παναγιά που λέγαμε και άσε με εμένα ούτως ή άλλως θα με φάνε στην πρώτη στροφή ,αν όμως προτιμήσεις εμένα θα σε περιμένω ένα γύρο και θα σε σταυρώσω ανάποδα θα ακούσεις και χριστοπαναγίες όσες δεν έχεις ακούσει τα τελευταία 100 χρόνια που ζεις παλιό βρυκόλακα μας έχεις πιεί το αίμα :Dχαχαχαχαα πλάκα ως συνήθως εεεεε μην παραξηγηθούμε .

Δημήτρη έκανα 5 γύρους με το νισάν και μετά έβαλα κορβέτ που δεν την έχω τρέξει σαν παραπλήσιο , αυτό που παρατήρησα είναι πως στο νισάν έχεις πράγματι περισσότερη αίσθηση του τι γίνεται στους πίσω τροχούς κατά την επιτάχυνση αλλά και κατά τη διάρκεια της ολίσθησης μικρές διαφορές όμως ,ένα επί πλέον συν είναι ο ήχος ο οποίος κατά το φρενάρισμα σε ειδοποιεί όταν μπλοκάρεις τα φρένα ,ίσως είναι fake αλλά βοηθάει πάρα πολύ να μην μπλοκάρουν οι τροχοί,γενικά στον ήχο είναι ανώτερο το νισάν.

Αυτά σαν μια πρώτη επαφή ίσως κάποτε να το τρέξουμε αν και δεν το πολυβλέπω ,θα προτιμούσα μια παλιά φόρμουλα μελλοντικά αλλά ο mad αποφασίζει το κακό είναι πως παίρνει πολλές αποφάσεις .

Θα μπείς σήμερα @mad_dog εγώ κι ο spyder μάλλον θα μπούμε μετά τις 10 κάποια στιγμή ,όσοι θέλετε ελάτε χαλαρά θα είμαστε .

Θα ρίξω σινιάλο εδώ .

2 hours ago, John@John said:

Εμμμμ δεν ειναι μονο υποθεση τιμονι,φρενο,γκαζι.........θελει και αλλα πραγματα το μυαλο να δουλεψει για να τρεξεις ενα αγωνα xDxDxD

Απο το http://edujob.gr

Απαιτούμενες Δεξιότητες:
Τα κυριότερα χαρακτηριστικά που απαιτούνται από τον Πιλότο είναι:

  • Υπευθυνότητα, πειθαρχία, συνέπεια
  • Εγρήγορση, ετοιμότητα, ψυχραιμία
  • Ψυχοσυναισθηματική σταθερότητα
  • Δυναμισμός, ευστροφία, διαύγεια πνεύματος
  • Θάρρος, αποφασιστικότητα
  • Υπολογιστική ικανότητα και αντίληψη του χώρου, του χρόνου και των αποστάσεων 
  • Ταχύτατα αντανακλαστικά.        

Μας δουλευεις ρε @troffeo τωρα??? Σε ποιον αναφερεσε συγκεκριμενα  γιατι με αυτα τα  χαρακτηριστικα δεν μου ερχετε κανεις στο νου μου.................

Mα είναι ερωτήσεις αυτές και βέβαια στον Βήτα αναφερόμαστε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



Συγκριτικά, το 1ο είναι Raceroom, το 2ο rF2...

Έχετε γαμάτο εξομοιωτή και δεν τον αξιοποιήτε.


Το raceroom ειναι εξαιρετικό. Και η απουσία βαθους στο σεταπ βοηθάει παρα πολύ τους νεοφωτιστους να μπουν γρηγορα στο κλιμα χωρις να υστερουν υπερβολικα σε σχεση με τους πεπειραμενους..
Για εμενα απο την αρχη προσεφερε αυτο το διαφορετικό που μου αρεσε πολυ..
Για το θεμα των ελαστικων που αναφερεσαι σωστα, εχω να σου πω το εξης..
Ελα αυριο, να σου δωσω το σεταπ μου και να τρεξουμε παρεα...
Και θα δεις οτι μετα τον 7ο 8ο γυρο που τα λαστιχα εχουν πιασει θερμοκρασιες τα λαστιχα συμπεριφερονται σαν να κινείται το οχημα σε ραγες...

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην εκκίνηση θα σε καρφώσω, θα πω συγνώμη μου έφυγε και ο @rapid_fast θα δει πρώτος καρό σημαία...


Ευχαριστώ για την πρόταση..
Μη το κανεις.. θα τον πιεσω και θα φυγει εξω μοναχος του..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο
Μία παλιά μου συμφοιτήτρια που σπουδάζαμε μαζί μου είπε πως χάλασε ο θερμοσιφωνας της και με ρώτησε αν γίνεται να έρθει σπίτι μου να κάνει μπάνιο...

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δοκίμασα τα τελευταία APEX...

Φανταστική δουλειά, η Porsche σπέρνει τρόμο, το FFB πάρα πολύ καλό.

Επιτέλους έφτιαξα και τις ρυθμίσεις του τιμονιού, απλά μια απόλαυση.

Μάλλον θα πάμε σε APEX για το πρωτάθλημα...

g96pjdec.jpg

 

foizt8sx.jpg

Link to comment
Share on other sites

New version avaliable, Download link and SteamWorkshop link in the first post.

Apex GT3 0.960

- reworked physics for the z4 and the sls
- b.o.p redone for this two old car
- added the benty gt3 to the mod with various skins .
- pace and b.o.p done by p1gaming , default gearbox can be unlocked in the showroom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καποιος που εχει ασχοληθει, ας μου απαντησει.
Μπορουν να μπουν μαζι σε αγωνα τα apex μαζι με τα s397 gt3? ή ειναι αλλου για αλλου;
Αξιζει πλεον να ασχοληθεις με τα apex απο τη στιγμη που εχουν βγει τα "επισημα";

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να τα ανακατεψεις?Πουθενα δεν κανουν τετοιες αλχημειες που τελικα μονο χαος δημιουργουν.

Εδω ακομα γινεται προσπαθεια να ισορροπησουν σε αποδοση,BOP,τα υπαρχοντα!

Μεγαλη συμβολη οι οδηγοι της P1gaming που μετα απο 12-24ωρους αγωνες δινουν feedback και o Yoss με την σειρα του δινει ΑΚΟΜΑ ΔΩΡΕΑΝ updates και νεα αμαξια.

Βασιστηκαν σε ISI Camaro GT3 λαστιχο και οι εξελιξεις-αναβαθμισεις ερχονται μετα απο πολλους αγωνες.

Αξιζει να ασχοληθεις αν δεν εχεις τα επισημα,αλλα και αν θες μια ξεχωριστη και ενδιαφερουσα εμπειρια GT3 βγαλμενη απο οδηγους δουλεμενη το ξαναλεω μετα απο πολλους αγωνες και οχι αποστειρωμενα μαθηματικα και μοντελα.

Το εχω ξαναπει,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ GT3 σε ολα τα sims απο το S397,και αυτη τη στιγμη ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ RF2!

Πολλοι δεν το πηραν λογω ...χρηματων,αλλοι ακομα βλεπουν βιντεο και το απορριπτουν,αλλοι δεν γουσταρουν τα GT3,αλλοι περιμενουν skins και updates.

Ενα μονο ξερω,οσοι δεν το εχουν δοκιμασει ακομη ξανασκεφτειτε που δωσατε 15 ευρω προσφατα και τι πηρατε?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...