Jump to content

Griechen Tourenwagen Meisterschaft Cup


Recommended Posts

7 hours ago, panosdimip said:

4 άτομα ρε τρέξαμε ,δεν ντρέπεστε ,τι γράψιμο είναι αυτό στο κακόμοιρο το RRE που δίνει τόση χαρά στον κοσμάκι.

Από αύριο θα έχετε κυρώσεις θα πέσουν καμπάνες.

Eσύ ήθελες να τρέξετε forzassetto και μετά στις 11:30 R3E...αυτά τα καρναβαλίστικα δεν γίνονται...ή το ένα ή το άλλο.

Κυριακή μερικοί πρέπει να ξυπνήσουν νωρίς.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!
Εγώ δέχομαι οποιαδήποτε ποινή για την χθεσινή απουσία μου!
Άσε που για να ισοσκελίζω δεν θα τρέξω και τον αγώνα της Κυριακής με το megane χαχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλήθεια το λέω δοκίμασα με το xbox controller και δεν την πάλευα με τίποτα, περίμενω την επιστροφή του wheel base για να επανέλθω.

 

ΥΓ Κατάφερα και τελείωσα το Story του GTA 5 μετά από δύο χρόνια να και ένα καλό από τη βλάβη :oregonian_winesmiley:

ΥΓ2 Έχω καμμιά διακοσαριά παιχνίδια στο Steam που δεν τα έχω κάν εγκαταστήσει, ευκαιρία να δώ μερικά :m0308:

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από τους 5 αγώνες η ΤΕΛΙΚΗ βαθμολογία θα βγει κρατώντας τα καλύτερα 4 αποτελέσματα (πετάμε έξω το χειρότερο αποτέλεσμα του καθενός), αυτή είναι η θεωρητική βαθμολογία αν το πρωτάθλημα τελείωνε σήμερα, κλείνουν πολύ οι διαφορές. Εκτός από την τελευταία θέση, αυτή είναι καπαρωμένη από έναν κάποιο κύριο "πιλότο" :P 

GTM '92 Cup Standings Provisional.pdf

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panosdimip said:

Φιλόθεε αμάν δώσε  καμιά 30 αριά λάικ στον καθένα, ρε τι σαδιστής που είσαι?

Δεν γινεται. Ειναι χαρντκορ το φορουμ, δεν forumcade

Edited by sC_w0lveS
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sC_w0lveS said:

Καλα ασε τη γευση. Αυτη ειναι "πικρη" σε ολα.... :t2309:

Καλά που μου το θύμισες (σε έκανα quote από το άλλο thread).... Χθες που έβλεπα το replay, κατάλαβα γιατί οι χρόνοι σου υπολείπονται. Όπως σε καμάρωνα, έβλεπα ότι οι γραμμές σου είναι πολύ καλές, δεν έχανες σχεδόν κανένα apex. Παρατήρησα όμως το εξής: στην έξοδο ΌΛΩΝ των στροφών, αργείς πάααρα πολύ να πατήσεις γκάζι, και αφού το πατήσεις το πατάς υπερβολικά προοδευτικά. Έκανες το αυτοκίνητο να φαίνεται σαν να έχει θεόμακρες σχέσεις. Αν δεις στο replay τον Παναγιώτη, παρατήρησε πόσο άμεση είναι η εναλλαγή από braking σε coasting, το coasting το ελαχιστοποιεί, σχεδόν το εξαλείφει. Δεν ξέρω για τα άλλα sims αλλά τουλάχιστον στο R3E πιο γρήγορα στο γκάζι και πιο επιθετικά, ειδικά τα DTM που τρέχουμε έχουν πολλή πρόσφυση και σχετικά μικρή δύναμη, δοκίμασέ το και μετά είσαι έτοιμος για :1st:

Edit: Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό μου φάνηκε. Επίσης φαντάσου τα παραπάνω να σου τα λέω με την ψιθυριστή φωνή του @sosna.

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gchristod said:

αργείς πάααρα πολύ να πατήσεις γκάζι, και αφού το πατήσεις το πατάς υπερβολικά προοδευτικά. Έκανες το αυτοκίνητο να φαίνεται σαν να έχει θεόμακρες σχέσεις.

Μηπως εχω καποια λαθος ρυθμιση; Γιατι το παταω τεζα και αυτο αργει να αποκριθει, το κανει πολυ προοδευτικα (δεν ειναι απο μενα), το εχω παρατηρησει στο r3e αυτο.

Θα το τσεκαρω καλυτερα το βραδυ, τωρα που το ανεφερες...

Edited by sC_w0lveS
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sC_w0lveS said:

Μηπως εχω καποια λαθος ρυθμιση; Γιατι το παταω τεζα και αυτο αργει να αποκριθει, το κανει πολυ προοδευτικα (δεν ειναι απο μενα), το εχω παρατηρησει στο r3e αυτο.

Παίζει πολύ, μήπως στα Axis των πεταλιών έχει μείνει καμιά ρύθμιση από το gamepad?

Link to comment
Share on other sites

@sC_w0lveS δεν κοιτάς στο rf2 ή στο AC που έχουν pedal plugins να δεις πώς συμπεριφέρονται εκεί τα πετάλια σου, να αποκλείσεις αν έχουν βλάβη τα ποτενσιόμετρα? Κανόνισε τόσο καιρό να ήταν αυτό το πρόβλημα και να μας βγεις κι εσύ άλιεν, με 900 ώρες στο ασσέτο βλέπω να μας τα παίρνεις εσύ τα σώβρακα μετά :P 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω τσεκαρει στο rf2 και στο ac με το pedals pluggin που εχουν και ειναι οκ...

Λοιπον,

throttle sensitivity (αλλα και brake) = 50%

dead zone σε ολα = 0%

τα analog sector(ουτε που ξερω τι ειναι αυτο) 1,2,3 σε ολα ειναι 0

και μιας και εισαι εδω, πες και τι τιμες βαζουμε στα min και max steering speed (σε εμενα ειναι min=101 και max=299)

Αυτα δε τα εχω πειραξει ποτε, καθως ειδα οτι αναγνωρισε την dfgt και θεωρησα οτι δεν πρεπει να ασχοληθω αλλο (οπως ετσι ειχα κανει και στο ρουφου2)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτά είναι ρυθμίσεις από το gamepad. Βάλε:

Speed Sensitive steering 0

Min steering speed 0

Max steering speed 0

Speed Sensitive Steering
Speed Sensitive Steering (SSS) helps to stay in control of the car by lowering the sensitivity of controller input at high speeds. It´s mainly helpful for gamepad drivers and not recommended for steering wheel users.

Min/Max Steering Speed
Adjusts the gap (minimum and maximum speed) where Speed Sensitive Steering (SSS) takes effect.
For example: If you set Min Steering Speed to 50 and Max Steering speed to 200, that means SSS will only start to take effect after your car has reached 50 km/h and will have reached its maximum effect at the speed of 200 km/h.

Κανόνικα το throttle, steering brake sensitivity είναι στο 50%, αλλά μιας που έχεις αυτό το προβληματάκι βάλε throttle sensitivity 100% και brake 25% (θα σε βοηθήσει να μην μπλοκάρεις στο φρενάρισμα).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Κώστα, στο AC, στο pedals app, πάνω από το γκάζι, έχει ένα πράσινο τετραγωνάκι. Σου ανάβει?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, gchristod said:

Κώστα αυτά είναι ρυθμίσεις από το gamepad. Βάλε:

Speed Sensitive steering 0

Min steering speed 0

Max steering speed 0

Speed Sensitive Steering
Speed Sensitive Steering (SSS) helps to stay in control of the car by lowering the sensitivity of controller input at high speeds. It´s mainly helpful for gamepad drivers and not recommended for steering wheel users.

Min/Max Steering Speed
Adjusts the gap (minimum and maximum speed) where Speed Sensitive Steering (SSS) takes effect.
For example: If you set Min Steering Speed to 50 and Max Steering speed to 200, that means SSS will only start to take effect after your car has reached 50 km/h and will have reached its maximum effect at the speed of 200 km/h.

Κανόνικα το throttle, steering brake sensitivity είναι στο 50%, αλλά μιας που έχεις αυτό το προβληματάκι βάλε throttle sensitivity 100% και brake 25% (θα σε βοηθήσει να μην μπλοκάρεις στο φρενάρισμα).

Ω ρε μάγκα καλά που το πες κι εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έχω χα χα hardcore simer σου λέει ο άλλος με ρυθμίσεις gamepad.

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Ε καλά, αν πατήσεις g27 , στα βγάζει έτσι default.
Φαίνεται δουλεύει καλύτερα με ρυθμίσεις gamepad χεχε

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Κώστα, στο AC, στο pedals app, πάνω από το γκάζι, έχει ένα πράσινο τετραγωνάκι. Σου ανάβει?

Αναβει κανονικα και δειχνει ακριβως ποσο παταω το γκαζι.

Τα υπολοιπα στο r3e θα τα τσεκαρω το βραδυ.

Αυτο που παρατηρησα στους αγωνες που εχουμε κανει με τα dtm92 και μου ειχε δημιουργησει απορια, ειναι για πχ στην εκκινηση ειμαι με νεκρα και τερμα το γκαζι οταν αναβουν τα κοκκινα φωτα και μολις σβησουν σκαω την 1η και δεν φευγει αμεσως σπινιαροντας το αυτοκινητο αλλα μουλαρωνει και ξεκιναει σιγα-σιγα, σαν να εχει 8000% tc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...