Jump to content

Griechen Tourenwagen Meisterschaft Cup


Recommended Posts

Με τον πρώτο αγώνα του Griechen Tourenwagen Meisterschaft (GTM εν συντομία) '92 Cup προ των πυλών, καιρός είναι να αναρτήσουμε το πρόγραμμα και τους "κανονισμούς". Το φιλικό αυτό cup (όχι πρωτάθλημα) θα αποτελείται από 5 αγώνες αρχικά, με 1 αγώνα κάθε 15 ημέρες. Χοντρικά δηλαδή θα κρατήσει 2 μήνες αν επιμείνουμε. Αν μας αρέσει και το κρατήσουμε, προσθέτουμε και άλλους αγώνες. Κάθε αγώνας θα έχει 2 σκέλη 20λεπτα χωρίς αναγκαστικό πιτ στοπ εννοείται. Οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές και ενδέχεται να αλλάξουν αν η πλειοψηφία δεν μπορεί να πάρει μέρος.

  11/9 Slovakia Ring

  25/9 Sachsenring

  9/10 Paul Ricard (3C Layout)

23/10 Oschersleben

  6/11 Zandvoort (GP Layout)

Μερικοί βασικοί κανόνες

-Δεν γίνονται restart παρά μόνο για προβλήματα σύνδεσης ή κάποιος ξεχαστεί και μείνει στα πιτ στην εκκίνηση. Κάθε αγώνας έχει δύο σκέλη, αν το πρώτο πάει στραβά έχετε ευκαιρία στο δεύτερο να επανορθώσετε.

- Επιτρέπεται μία αλλαγή αυτοκινήτου κατά τη διάρκεια του cup. Στον πρώτο αγώνα με το νέο αυτοκίνητο, ο οδηγός θα βαθμολογηθεί με τους μισούς πόντους.

-Τα επιτρεπτά όρια της πίστας είναι αυτά που ορίζονται από το παιχνίδι, με ποινή drive-through αν δεν τηρούνται.

-Η τελική βαθμολογία θα σχηματιστεί κρατώντας τα καλύτερα 4 αποτελέσματα από τους 5 αγώνες. Έτσι αν χάσει κάποιος έναν αγώνα δεν είναι το τέλος του κόσμου.

-Η ποινή για πρόκληση ατυχήματος στον πρώτο γύρο είναι το άκουσμα μπινελικίων, βωμολοχιών και ύβρεων των Θείων επί ένα τέταρτο από τον @panosdimip

-Η ποινή για πρόκληση ατυχήματος στον υπόλοιπο αγώνα είναι ιδιαίτερη τεχνική ανάλυση των αρετών του RF2 από τον @mad_dog

-Θα τηρείται μια ενδεικτική βαθμολογία της μορφής 16,12,10,8,6,5,4,3,2,1

Καλές μάχες και καλή διασκέδαση να έχουμε!

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με ευχάριστα νέα!

Προσωπικά είμαι σε αναζήτησή αυτοκινήτου , το οποίο να ταιριάζει στις οδηγικές μου ικανότητες, δηλαδή του οδηγού λεωφορείου οπως ο πλέον έμπειρος οδηγός αγώνων αυτοκινήτου (κατα κόσμο τρελόσκυλος) με έχει χαρακτηρίσει χαχαχα

Πολυ ωραία όλα τα αυτοκίνητα ιδιαίτερα με την χρήση Η και εκπληκτικός ήχος.

See all on track!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει ένα βιντεάκι κάποτε ίσως είναι δύο χρόνια πριν κάπου εκεί που δείχνει ποιούς άλλους τους προαιώνιους να μάχονται ,ο Vitas είναι πάλι πίσω χαρ χαρ χαρ .

Φυσικά δεν θα έβαζα βίντεο που να είναι αυτός μπροστά τι με περάσατε .

Το δεύτερο βίντεο όμως είναι αφιερωμένο στο φίλο και ανταγωνιστή μου ,είναι μόνος μπροστά έχει διαλύσει τον συναγωνισμό και οδεύει προς την νίκη.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sC_w0lveS said:

mehhh τα κοριτσια. Πολυ "στεγνα" για τα γουστα μου....

Τα χαριζω στον Φιλοθεο :P

Στον επόμενο γύρο στο Sachsering θα σου βρω μια τσουπωτούλα αξύριστη Γερμανίδα ακριβώς στα γούστα σου :P 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog @sC_w0lveS @troffeo @marmagas @rapid_fast @panosdimip @sosna @angelovzr @spyder @John@John @geovas77

Eλάτε το βράδυ ωρέ γκιαούρηδες .

Δεν κάνουμε μόνο hotlaping τα αυτοκίνητα με τις ρυθμίσεις ffb του Γιάννη είναι απόλαυση συμφωνεί και επαυξάνει και ο μηχανολόγος της παρέας ,μόλις πέσει ο χρόνος κάτω από 2.10.χχχ είναι άλλο παιχνίδι .

Κάτω από 2.08 αρχίζει το γλέντι με το γκάζι και την ουρά ,μιλάμε για απόλαυση ,δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις στροφή χωρίς ελεγχόμενη υπερστροφή αν θέλεις να πας στο 2.06 και πιο κάτω .

Βέβαια ο αγαπητός φίλος Μαντ ντογκ είναι φοβιτσιάρης και δεν έχει ίσως και την ικανότητα που χρειάζεται στο όριο γι αυτό ίσως δικαιολογημένα απουσιάσει .

Καμία σχέση με τα shillouete που τρέχαμε προχθες κατά τη γνώμη μου.

Edited by panosdimip
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι βλέπω κρατάς μικρό καλάθι οπότε δεν κινδυνεύεις να βαρυστομαχιάσεις . :D

@gchristodθα κατέβεις η θα παίζουμε χωρίς τον αρχηγό .

Εχω λίγο χρόνο πάω να απολαύσω το ριπλέυ της νίκης του Κώστα και της εγκατάλειψης του νευρωσικού κανίς.

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Χμμμμ, είμαι οριακά από το ξανά σκεφτώ να το ξανά εγκαταστήσω. Τελευταία φορά που το δοκίμασα πριν από 3-4 μήνες νομίζω δλδ με το "massive" update, ήταν φολα. Όσο μάλιστα το πίεζες τόσο φαινόταν η αδυναμία του.
Με λίγα λόγια είμαι κάπως έτσι

ef8aa916ab604bd76d98b785bd82d45e.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μην το κάνεις, σε παρακαλω, μηηηηηηηηηηηηηηη

 

Link to comment
Share on other sites

Επαυξάνω τις παρατηρήσεις του Πάνου@panosdimip !!!
Χωρίς να εχω προλάβει να φτιάξω τις ρυθμίσεις του Γιάννη (ffb) απολαμβάνω την οδήγηση, σκέτη απόλαυση με το Η Fanatec λεβιέ, και αν δεν κάνω λάθος είμαι στο 2.10 η και κάτω από αυτό εύκολα (Γιάννη δώσε link με τους live χρόνους).
Το πλάσαρε πολυ έλεγχο στα στην είσοδο και γενικά είμαι με γραμμές και όχι με γλίστρες χαχαχαχα
Εχω λίγη υποστροφή την οποία όταν θα προλάβω θα την προσπαθήσω να την μειώσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γμτ τις διορθώσεις του κινητού μου.
Στην 2η παράγραφο εννοώ ότι Το πλασαρω λίγο στην είσοδο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, troffeo said:

Επαυξάνω τις παρατηρήσεις του Πάνου@panosdimip !!!
Χωρίς να εχω προλάβει να φτιάξω τις ρυθμίσεις του Γιάννη (ffb) απολαμβάνω την οδήγηση, σκέτη απόλαυση με το Η Fanatec λεβιέ, και αν δεν κάνω λάθος είμαι στο 2.10 η και κάτω από αυτό εύκολα (Γιάννη δώσε link με τους live χρόνους).
Το πλάσαρε πολυ έλεγχο στα στην είσοδο και γενικά είμαι με γραμμές και όχι με γλίστρες χαχαχαχα
Εχω λίγη υποστροφή την οποία όταν θα προλάβω θα την προσπαθήσω να την μειώσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γμτ τις διορθώσεις του κινητού μου.
Στην 2η παράγραφο εννοώ ότι Το πλασαρω λίγο στην είσοδο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υποστροφή είναι καθαρά θέμα φρεναρίσματος προφανώς χάνεις τα φρένα αν μπείς σωστά μόνο υπερστροφή έχεις να αντιμετωπίσεις.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gchristod said:

 

Παναγιώτη σήμερα είμαι καλεσμένος σε ένα σπίτι, αύριο θα σας έρθω.

Χμ δύο απουσίες , θα σου αφαιρέσουμε 12 βαθμούς χαχαχα αισιόδοξο εεε ?

Γιάννη γιατί δεν κράτησε το χρόνο που έκανα μετά με τη bmw ?

2.06.5

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...