Jump to content

Assetto Corsa [Greek]


mad_dog
Message added by mad_dog

mad_dog, the fastest sim driver in the world

Recommended Posts

Ρε που@@η μου,καθομαστε και ακουμε και διαβαζουμε την μπαρουφα του καθενος,μια για το Mclaren,μια για το Clio cup,μια για το USF2000 καθως και για λαστιχα και φυσικες και ρεαλισμο  και τρεχετε με τετοια σαπιοκαραβα με  γιαλυστερα χρωματα και στερεοφωνικα?

Ξεσκιστηκατε μια βδομαδα να βλεπετε βιντεο για το Mclaren,ειπατε τις παπαριες σας,εννοειτε ουτε 10 laps δεν κανατε,μεταφερατε αποψεις αλλων,κανατε 3 laps με το Clio και κανατε εμετο και ακομα σας ακουμε?

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις Δημητρη,νομιζω ολοι μας εδω,δεν κανουμε τετοια,μεγαλα παιδια ειμαστε οχι γκομενιτσες.(μονο κανα ποστ πεταμε:P)

Σκοπος μας πλεον ειναι να σε βαλουμε σε σωστο δρομο,να δεις επιτελους το φως:P

Ξερουμε,εχεις πεσει θυμα πλυσης εγκεφαλου,ετσι θα παμε απο δω και περα.

Ηδη εκανες ενα μεγαλο βημα,η αποψη για τα clio ηταν δικια σου και οχι καποιου αλλου!

Μπραβο,ενα ενα τα βηματα!

Εδω θελει δουλεια γιατι δεν καταλαβες τιποτε απο τα clio,ισως επηρεασμενος απο ..Need for speed!

Ο Γιαννης εβαλε τωρα Radical σε πιστα κουτι,μην βιαστεις,μπες και δοκιμασε.

Εδω κανουμε λαπς πολλα δεν ειμαστε μαγκακια τυπου κοιτα αυτον εκανε 400 λαπς και δεν μπορει,και τετοια,και εγω με 10 κοιτατε!

Ειπαμε ban και ignore ειναι για ανωριμα παιδακια που μια φορα στη ζωη τους αποκτουν εξουσια και νομιζουν οτι ειναι θεουληδες.

 

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθείς και έχεις ειρωνικό ύφος.
Όλα είναι απόψεις μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί να απαγορεύεται να παραθέτω απόψεις και άλλων προκειμένου να ισχυροποιησω την άποψή μου. Ειδικά όταν αυτή προέρχεται από συγκεκριμένα άτομα. Αν θα την δεχτεί μετά κάποιος ή όχι, ποσως με ενδιαφέρει.
Στο Clio δεν ανέφερα τίποτα για physics κτλ. Δεν μου αρέσει και τέλος. Δεν με ενδιαφέρει πόσο πολύ είναι πιστό με το αληθινό ή όχι. Το βαριέμαι. Έχω λίγο ελεύθερο χρόνο. Προτιμώ να τον περνάω με κάτι που με ευχαριστεί. Νομίζω λογικό. Και αν αυτό είναι να ντριφτραρω με μοντ αμάξι με 7καναλο στερεοφωνικό, δικό μου πρόβλημα. Δεν σου πέφτει λόγος. Ούτε κανενός. Οπότε ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Και εξυπνάδες του τύπου βήματα και χεράκι και φως, καλύτερα αλλού.

Καλημέρα



Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο simulator της Dallara χρησιμoποιει assets,ετσι λεν τωρα τα ....μοντελακια,γραφικα,απο ΑC και ΟΧΙ physics κε.Μασαρουτο!!!

Για physics αλλου!Απο μοντελακια και εφε ναι αλλα μεχρι εδω.

Καλημερες.

Screenshot_2017-09-07-09-26-17.thumb.png.f9a285166f8567f114603608cb2fe245.pngScreenshot_2017-09-07-09-27-38.thumb.png.161c6920ddf75778a1cd098824b32dba.pngScreenshot_2017-09-07-09-28-16.thumb.png.7b1cb572991248876ed7e55d76dd9e9d.png

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα

Ε όχι και να συγκρίνουμε το arcade με το rFpro...θα μας κυνηγάνε και οι πέτρες !!!

Όταν τα rFpro πρίν από χρόνια έκανε δοκιμές σε αληθινές F1 το φαλακρό αυγό κοιτούσε κιθάρες σε καταστήματα μουσικών οργάνων.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ακούτε τον εαυτό σας;
1. Η υπόθεση είναι παλιά.
2. Κανείς δεν είπε ότι χρησιμοποιεί physics από assetto. Μόνο η φαντασία κάποιων. Ο ίδιος ο μάρκο το ξεκαθάρισε προς τιμή του.
3. Εσείς τι πιστεύετε ότι γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις αυτές; Οι εταιρείες έχουν υπερυπολογιστες εκατομμυρίων που τρέχουν υπολογισμούς physics σε πραγματικό χρόνο σε δεδομένα απίστευτα. Ειλικρινά πιστεύει κάποιος από εσάς ότι θα περιμέναμε ένα software των 50$ που τρέχει σε pentium για να κάνουν τους υπολογισμούς τους??????
Δεν μπορεί έτσι?
Εννοείται ότι το μόνο που χρειάζονται είναι τις μηχανές γραφικών και ήχου. Το ίδιο γίνεται στο rf2 pro, στα εκάστοτε assetto pro κτλ

Κοινή λογική.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

"ουτε μια τριχα δεν ειστε...",πως παει παρακατω δεν θυμαμαι...καποιος μεγαλος ειχε πει καποτε κε μαντ!

Το laserscanning πως παει?

Φωνουλες για νεες πιστες εστω και mods ακουω...πετυχε το πειραμα της Zandvoort!

Ισως τελευταια η Λαγκουνα και μετα δωσε μοντς με το κιλο!

Τελευταια παραταση ζωης το ferrari pack,δεν το κρυβω,το περιμενω για τα ιστορικα μονο.

Ισως και να εχει πεθανει το AC και δουλευουν στο AC2.

Παλι dlc χωρις πιστα-ες και διασπαρτα αμαξια παλι χωρις μια εννιαια σειρα να στησεις σωστο πρωταθλημα μαλλον καταλαβαν και οι πιο φανατικοι οτι δεν...

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, liakjim said:

Ειλικρινά πιστεύει κάποιος από εσάς ότι θα περιμέναμε ένα software των 50$ που τρέχει σε pentium για να κάνουν τους υπολογισμούς τους??????

To rFpro δεν είναι software των 50$

Το rF2 έχει σαν βάση το rFpro. Το AC ούτε για αστείο για physics, αφού τα physics είναι ότι να ναι.

36 minutes ago, liakjim said:

3. Εσείς τι πιστεύετε ότι γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις αυτές; Οι εταιρείες έχουν υπερυπολογιστες εκατομμυρίων που τρέχουν υπολογισμούς physics σε πραγματικό χρόνο σε δεδομένα απίστευτα

Αυτό ακριβώς κάνει το rFpro. Δεν το χρησιμοποίησαν στην F1 για να περνάει η ώρα τους !!!

Το rFpro κάνει αυτήν την εργασία. Απόλυτη προσομοίωση με αληθινά δεδομένα. Το AC είναι για χρωματικές οπτασίες και ωραία χρωματιστά αυτοκινητάκια.

ΔΕΝ έχει physics το AC ΔΕΝ έχει FFB το AC.

 

36 minutes ago, liakjim said:

assetto pro

Aχαχαχαχαχα καλο...

Eπίσης...

That all depends on your definition of sim.

 

Simulations should try to represent in the most precise manner... Have you ever raced in the real world.. What are the factors that influence car behavior? Number one is track conditions, temp, humidity, wind and weather... This all affects how the tires function..

Weight transfer, chasis flex? How temp builds up and down and how you actually drive affects how you manage your precious rubber.

 

Seriously do you even have any of this in Ac?

 

ISI are the creators of Rfpro which is the ultimate sim... They aremthe only ones out 8f all the sim creators that actually have any credibitly because they make the sims for racing teams... There knowledge is second to none..

 

I'm happy for any sim racer who enjoys racing any title, just please stop saying that Ac is a full blown sim because it doesn't even come close

Πηγή*

Kαλό είναι άλλη φορά όταν κάνετε παράθεση από αλλού να έχετε πάντα και την πηγή !!!

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα κάτι άλλο. Πράσινα άλογα.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit
Βασικά όχι, πάμε επίθεση.
Περιμένω λινκ όπου να αποδεικνύει ότι η Χ ομάδα formula 1, χρησιμοποιεί την physics engine του rf2.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmagas said:

Ισως και να εχει πεθανει το AC και δουλευουν στο AC2.

Σημειωστε το και αν θελετε κρατηστε το....

Δεν παιζει να δειτε ac2 οσο ειναι η 505 Games απο πισω.
(Τουλαχιστον οχι συντομα...)

Ριχτε μια ματια στο Downloadable Content For This Game (πατηστε το see all να ανοιξει η λιστα)
PAYDAY 2: Ultimate Edition on Steam

Καπως ετσι θα παει η δουλεια.
Ηδη εχετε αναφερει κατι για ferrari pack και ερχεται μετα (οπως εχουν ανακοινωσει) το alfa romeo pack.
κλπ, κλπ....

1 hour ago, marmagas said:

Τελευταια παραταση ζωης το ferrari pack,δεν το κρυβω,το περιμενω για τα ιστορικα μονο.

Εγω περιμενω με ανυπονησια αυτο το mod (μακαρι να βγει καλο):
Assetto Corsa – The Cars Of The DRM Revival Mod

Spoiler

 


 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vehicle dynamics οχι γραφικα και ηχοι.

rFpro in Motorsport

 

rFpro originally started as a project within a Formula 1 team to deliver a driving simulator capable of delivering Vehicle Dynamics testing. Since 2007 rFpro has grown to support all the major motorsport categories including F1, NASCAR, WEC, Indy, IMSA, Formula E and Super-GT.

Although predominantly a tool for engineering development, set-up calibration and testing, some of our motorsport customers also make use of rFpro for driver training, particularly for complex steering-wheel controlled on-car systems.

Screenshot_2017-09-07-12-18-39.thumb.png.69807c0e343e86e4f66a40e480f21222.png

Link to comment
Share on other sites

Γραφικουλια δλδ?

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχ ολόκληρη Ferrari formula 1 team, με 5 6 containers και εργοστάσιο από πίσω, περιμένει το... Rf2 pro...

Ίσως για αυτό δεν πηγε καλά στην μοντσα...

Ότι να ναι

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Δειξε μας τωρα εσυ οτι η Ferrari ΔΕΝ χρησιμοποιει το ρουφουπρο!

Οσο ψαχνεις τρεξε το radical@brands στο ρφ2 ετσι για να νιωσεις κατι απο αγωνιστικη οδηγηση και πεταξεις τις καγκουριες.:P

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πως;
Μέχρι τώρα βλέπω από εσάς :
1. την μπροσούρα, κλαιν
2. ένα κείμενο ενός τυχαίου, κλαιν

Ακόμα περιμένω λοιπόν

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...