Jump to content

Assetto Corsa [Greek]


mad_dog
Message added by mad_dog

mad_dog, the fastest sim driver in the world

Recommended Posts

Όχι Κώστα.
Η αναλογία είναι όπως είπα. Ρίξε μια ματιά στο site για το AC και τα features του και που είμαστε σήμερα. Η codemasters θα είχε φτάσει στο AC 6 τώρα.

Μήτσο οι βλαμμένοι τύπου σαν αυτόν αλλά και άλλοι πχ ass0siator ή δενλεωγιατιθασβηστει, δεν με ενδιαφέρουν.
Επίσης δεν χρειάζομαι 1900 ώρες, εχω πλήρη άποψη για όλα τα σιμς που έχω.

Στάλθηκε από το LenovoA3300-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελλο της 312\67 πολυ λαθος.

Λενε οτι οι μοντελλιστες της κουνος επρεπε να δουλεψουν πανω σε restored chassis,which was not faithful to its original state.

Δυστυχως δεν υπηρχαν φωτος-αποδεικτικα απο το παρελθον του.Ηταν το μονο σασι που μπορεσε να τους δωσει η φερραρι.

Εντοπιστηκαν πολλα λαθη στα πλαγια,η καμπη δεν ειναι ελικοειδη αλλα ημικυκλικη με γωνια 90αρα απο πανω,το στομα πολυυυυυ λαθος.

https://revslib.stanford.edu/ ψαξτε ferrari+312

Υπερβολες το παρομοιαζουν με ...BRM P115 και BRM P312-67!!!

Επισης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 67 ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 68.

Επισης λενε οτι η GPLEA εκανε μιλια καλυτερη δουλεια χωρις την υποστηριξη της φερραρι.

Κριμα,νομιζα τουλαχιστον τομοντελλο της 312/67 να το καρφωναν...

Το πακετο θα το επαιρνα μονο για το 312/67 και το 330 p4,τωρα απο φυσικες και ηχους δεν ξερω.

Ειρωνιες του τυπου,καλα ειστε σιγουροι οτι το πακετο δεν κανει 5000 ευρω,αλλα οχι κανει μονο 8 δεν ειναι δικαιολογια να τα σκατωνεις στο μοντελλο.

Εδω η κουνος ενω ειχε ολα τα μεσα να κανει καλη δουλεια τα εκανε τσαπατσουλικα,για το 312 μιλαω.

attension to detail....who cares.

Αυτο που εδωσαν για ακριβεια ειναι αυτο wingless 1968 French GP spec,ΟΧΙ του 67.

http://revslib.stanford.edu/catalog/pz385zf4233

μπροστα 68,πισω και ειδικα η μηχανη και οι εξατμισεις σαν του 67.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έλεγαν "έλα μέτρα το τάδε πραγματικό αυτοκίνητο" με το "κόψε τον λαιμό σου, ψάξε τις φωτογραφίες και σχέδια της εποχής ανάμεσα σε μοντέλα που άλλαζαν από αγώνα σε αγώνα" , τί θα επέλεγες?
Αν ακόμα λες το 2ο, σόρρυ αλλά είσαι απλά hater.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit στο RD υπάρχει και επίσημη απάντηση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια?

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ πως και τι θα κανουν,ουτε ποιον δρομο θα ακολουθησουν για να μου δωσουν σωστο μοντελλο,ποιο σωστα πουλησουν το σωστο μοντελλο.

Υπερβολικος ναι hater γιατι?

Ισα ισα πολυ μαλακα τα ειπα.

Οταν μπορεις Δημητρη να κριτικαρεις και να δειχνεις τα ελαττωματα ενος προιοντος δειχνει οτι ...ενδιαφερεσαι,ετσι?

Μονο ετσι ο dev. μπορει να φτιαξει κατι.

Προσπαθωντας να κανεις underplay το στραβο και χωσιμο κατω απο το χαλι το μονο που κανεις ειναι να γλυφεις τονεκαστοτε dev. και ειδικα ολοι ξερουμε την αντιδραση του συγκεκριμενου στην κριτικη!

Λοιπον τι λες,hater η γλυψιμο?

edit,το ετρεξες?Που?Τι λεει?

edit2,θα περιμενω το... demo...

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσημη απάντηση.
Την διάβασες?

Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, ελπίζω το ΣΚ να το δω. Μόνο την 812 και την 288 είδα καλά.
Η πρώτη φανταστική, δεν το περίμενα καθόλου.
Η 288 είναι παιδικός έρωτας.
Είχα πολύ υψηλές προσδοκίες. Δεν με απογοήτευσε




Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@liakjim,δωσε λινκ.

Δεν αλλαζαν αυτοκινητο καθε αγωνα,τωρα εσυ υπερβαλεις!

Το 67 ετρεξαν απο οτι θυμαμαι 2 μοντελλα.Νωρις με 36v και στην Μοντζα το 48v με τροποποιησεις μικρες μετα.

Μπορουσαν τουλαχιστον να δωσουν αυτα τα δυο,αξιζε τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marmagas said:

@liakjim,δωσε λινκ απο επισημη απαντηση,δεν μπορω να βρω...πληζ...

edit,καλα εκαναν update(*acd files)ολα σχεδον τα υπαρχοντα αμαξακια?

http://www.racedepartment.com/threads/assetto-corsa-ferrari-celebration-dlc-releases-september-19th.140886/page-10#post-2575469

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εβγαλες εσυ Δημητρη αλλα πολυ  ειρωνια,μαγκια και ασχετιλα...

Οταν κε Καραμητρο Gergo ξεκινας να φτιαξεις κατι ιστορικο και αμαξι ειδωλο και τα κανεις τοσο σκατα ασε τις μαγκιες για 

φωτογραφηση με τον Amon και ταξιδια στον χρονο.

Ο Leon90,γνωστος στην Gpl κοινοτητα,ειναι παθιασμενος νοτιοιταλος με τα αμαξια της εποχης και ειδικα τα 12v ferrari 

Πριν την κυκλοφορια του πακετου,απο βιντεο και προμος,ο leon γραφει οτι ξερει μεχρι βιδας το 312/67 και οτι θα τσατιστει πολυ αν δεν κανουν καλη δουλεια.

Επισης λεει οτι 

Don't tell me you have modeled it after the museum restored car :p

Η απαντηση ολο ειρωνεια.

Λεει οτι γυρισαμε τον χρονο και καναμε φωτογραφηση με τον Amon....και οτι το αμαξι αλλαζε σε καθε αγωνα τι να καναμε?

Η φερραρι μας παραχωρησε για φωτογραφηση αυτο το restored 312/? αυτο σας πουλαμε σαν 312/67.

Του απαντα ο συμπαθεστατος leon

I understand your point Gergo ;) still, there is way to determine what is accurate or what is not. For example the fire extinguisher pull in the cockpit was introduced in early 68, and therefore was not present in 67 (I have pictures to prove that). While the restored car has it. The steering wheel: Amon always used a black one with holes, while the plain one was introduced in 69. The restored car uses the plain one. The engine wires were black and not blue. The exhaust shapes, mirrors and so on. I don't know if I explained myself. Of course you have to go down more to a period rather than the entire season, but still, it is possible to determine a reasonable historical accuracy ;) no prob mate, this topic is pretty salty

δηλ.κε ασχετε και αρπακολλατζη Gergo,μπορουσες καποιες ανακριβειες να τις διορθωσεις γιατι κανουν μπαμ.

Και υποψιν αυτα ολα ΠΡΙΝ την κυκλοφορια του pack,αλλα δεν εκαναν τιποτα...τσαπατσουλια....ασχετιλα και υφακι.

Το πιο απλο που μπορουσαν να κανουν,που ουτε αυτο δεν εκαναν,θα ηταν να γραψουν οχι 312/67 αλλα ...312/67-69!!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και η απαντηση

So if the manufacturer is kind enough to provide the opportunity to have access to a (restored) car, we'll always take that over any other image we might be able to source ourselves. Same goes for details, if we want a comprehensive material of all aspects of the car, the straightforward way is to just document the car you have access to, which naturally won't be in 1967. Then you can choose to alter details based on historic images, but it's hard to be fully comprehensive and you'll always end up with a frankenstein car to some extent. We usually tend to use archive images only to create the original liveries. Given the nature of the reference material we had for these cars, I'd say that the closest to its "original" counterpart will be the 330 P4.

Δηλαδη,οι διορθωσεις απο φωτος εποχης δεν γινονται γιατι?Καταλαβε κανεις?

Φωτος εποχης μονο στα liveries?2d μονο?Στα 3d δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σου λέει. Από το να βγάζουν άκρη από φωτογραφίες της εποχής, προτιμούν να έχουν ένα πραγματικό αμάξι που θα το μετρήσουν από όλες τις πλευρές.
Πολύ κολλάς νομίζω

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@liakjim  δεν ειναι αυτο που πουλαν ομως!

Μετρα το restored αλλα κοιτα και καμια φωτο του 67 ρε τραμπαριφα!Βαριοταν να κανουν τις διορθωσεις?

Βεβαια μπορει να εβαλε χερι η σκουντερω καινα ειπε αυτο θα κανετε και τιποτε αλλο.

Τα βαζεις με φερραρι?

Εν κατακλειδι,ελαφρογιορτη και φτηνοδουλεια Δημητρακημ!!!!!

Η ταπετσαρια μου,να γιατι κολλαω!

 

Screenshot_2017-09-21-18-24-34.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...