Jump to content

EGT URD - GT Championship 2016 [Greek]


Recommended Posts

3 hours ago, mad_dog said:

Έκανα κάτι δοκιμές...ειμαι στο 1:48.XXX

Aν έχω κέφια θα δώσω και το setup...

Ο πεινασμένος στον ύπνο του καρβέλια ονειρεύεται. 

3 hours ago, rapid_fast said:

Σε πίστα του 1.49.ΧΧΧ πήγατε μόνο 1.51.600 ρε?

Σας έβλεπα χτές ζωντανά απο τα γραφήματα να τρέχετε και σας ζήλευα...

 

Εσύ εκεί να ζηλεύεις να σε δούμε Παρασκευή πόσο θα κάνεις, αυτή τη φορά δεν θα σε καταστρέψω δινοντάς σου σετάπ θα σε αφήσω να ξεδιπλώσεις όλα τα ταλέντα σου όπως εσύ ξέρεις γιατί είναι κ η πίστα που γουστάρεις περισσότερο. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog πρέπει να ξέρουμε από τώρα πόσους γύρους θα τρέξουμε, όχι μαγειρέματα της τελευταίας στιγμής αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις, τέλος η εξαπάτηση και ο αποπροσανατολισμός των υπολοίπων, τέρμα της λογικής που λέει πως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

@mad_dog πρέπει να ξέρουμε από τώρα πόσους γύρους θα τρέξουμε, όχι μαγειρέματα της τελευταίας στιγμής αυτά που ήξερες να τα ξεχάσεις, τέλος η εξαπάτηση και ο αποπροσανατολισμός των υπολοίπων, τέρμα της λογικής που λέει πως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

Nα ανοίξεις τα μάτια αγαπητέ...

edit: Oι κύριοι @sC_w0lveS, @gchristod που έδωσαν like στο παραπάνω post ξεκινούν με 200kg ballast.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Κ για μένα ήταν αρκετά επεισοδιακός ο αγώνας.Δυστυχώς όπως πάντα μπήκα απροπόνητος κ έτσι προσπάθησα με μερικά κλίκ να φτιάξω ένα υποτυπωδώς σταθερό σέταπ για να έχω τουλάχιστον εμπιστοσύνη ,σε συνθήκες αγώνα.

 

Από κει κ πέρα αφού έκανα μερικούς γύρους στο 90-95% μετά απλά έριξα ένα κλίκ την πίσω αεροτομή -9 ή 10 ήταν δεν θυμάμαι τώρα- κ προσευχήθηκα στο θεό της ασφάλτου να πάνε όλα καλά χωρίς επαφές στους αρχικούς γύρους.

 

Να πω οτι με το που μπήκα στο σέρβερ η προσδοκία μου ήταν να τερματίσω κ μόνο.Αφού ήξερα οτι όλοι σας είχατε εξοικειωθεί με το μυστικά της πίστας κ δεν είχα καμιά ελπίδα να περιμένω ούτε καν πόντιουμ.

 

Επιπλέον αν δεν με είχατε βοηθήσει με τα διάφορα τιπς -χίλια θένξ σε όλους- δεν υπήρχε περίπτωση να την παλέψω.

 

Παρότι στην αρχή οι επαφές αποφεύχθησαν,ωστόσο κόλλησα πίσω από το τρελόσκυλο κ διαπίστωσα πόσο εφευρετική πρέπει να ναι η προσπέραση στη Σουζούκα ιδίως αν δεν συναινέσει ο έμπροσθεν.Εκεί έχασα αρκετό χρόνο που ήξερα οτι θα αποδειχθεί πολύτιμος στη συνέχεια.Με ένα αρκετό πιεστικό κ ανορθόδοξο προσπέρασμα με επαφή κατάφερα να ξεφορτωθώ τον mad κ άρχισα να πιέζω.Εκεί είχα το παρολίγον 1ο σπίν που με έφερε πίσω από τον mad κ τον Δημήτρη.Φτου κ από την αρχή λοιπόν για να περάσω μπροστά τους.Κ με τον Δημήτρη έπρεπε να βασιστώ στην ανορθοδοξία αφού στα 2 πρώτα σέκτορς πήγαινε καλύτερα κ εγώ τον πλησίαζα στο 3ο.Εκεί λοιπόν έγινε κ η κίνησή μου που κατέληξε σε επαφή κ μελανιασμένους εγωισμούς ευτυχώς.Συνεχίσαμε χωρίς πρόβλημα κ στο ίδιο σημείο ένα γύρο μετά αν θυμάμαι καλά όρμησα ακόμη πιο απαιτητικά.Συγκρουστήκαμε ξανά με σπίν εκατέρωθεν κ πλέον ήμουν σίγουρος οτι κάθε ελπίδα για την πρώτη θέση είχε εξανεμιστεί.Αφού κατάφερα κ πέρασα μπροστά, 2 γύρους μετά είχα πάλι παρολίγον σπίν,αλλά συνέχισα ακάθεκτος χωρίς λάστιχα βεβαίως βεβαίως.

 

Στον 24ο γύρο πήγα για τη προσπέραση της νίκης αλλά ο mad έχασε το φρενάρισμα με συνέπεια να καταλήξω εκτός πίστας μεν χωρίς ζημιές δε -o μαδ συνέχισε κανονικά-.

 

Αν συνυπολογίσω λοιπόν το χρόνο που έχασα από τα ατυχήματα κ τα 2 παρολίγον σπίνς πιατεύω θα ήμουν ακόμη πιο μπροστά.Με τα αν όμως δεν μάμησε κανείς οπότε πάμε γι άλλα.

 

Κατακλείδα:καλά ήταν :)

 

Κ ένα βιντεάκι με τις διάφορες  ¨στιγμές¨ μας.Συγχωρέστε την προχειράντζα.

 

 

@Jim Pappas: δυστυχώς Δημήτρη λόγω έλλειψης όρεξης έχω πραγματικά σχετικά λίγες ώρες στο rF2,παρότι του αξίζουν πολύ παραπάνω.

 

rF2 hours played.jpg

rF2 mad dog server kms.png

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panosdimip said:

Ο πεινασμένος στον ύπνο του καρβέλια ονειρεύεται. 

Εσύ εκεί να ζηλεύεις να σε δούμε Παρασκευή πόσο θα κάνεις, αυτή τη φορά δεν θα σε καταστρέψω δινοντάς σου σετάπ θα σε αφήσω να ξεδιπλώσεις όλα τα ταλέντα σου όπως εσύ ξέρεις γιατί είναι κ η πίστα που γουστάρεις περισσότερο. 

ΤΟ Σάββατο στις 0700 πετάω για Κατάρ αγάπη μου... ;)

Μπορεί να μπώ όμως Παρασκευή μεσημέρι... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, rapid_fast said:

ΤΟ Σάββατο στις 0700 πετάω για Κατάρ αγάπη μου... ;)

Μπορεί να μπώ όμως Παρασκευή μεσημέρι... 

Mην ανυσηχείς καρντιά μου θα σε περιμένουμε το Σεπτέμβρη απ΄ ότι φαίνεται.

Ασε που τελικά η σύνδεσή μου δεν έφταιγε απ΄ ότι λέει ο ΟΤΕΣ  φταίει που πλάκωσε τουρισμός και έχει επιβαρυνθεί το δίκτυο , οπότε κι εγώ θέλω αναβολή .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, John@John said:

Στην κατηγορια που τρεχουμε ποσα σε sec κανουν αλλαγη τα 4 λαστιχα στο πιτ-στοπ και αν ξερει κανεις σε ποσα δευτ.  γεμιζουν τα 90λιτρ. ντεποζιτο

9 δευτερόλεπτα τα λάστιχα..

Τα καυσιμα 80 δευτερολεπτα νομίζω..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχα ένα συναρπαστικό αγώνα 20+ γύρων με το @panosdimip στη Μόντζα, προσπέραση αδύνατη, έχω ανεβάσει το βίντεο στη σελίδα με αυτά.

Το είδα ολο!!! Φανταστικό ηταν.. πηγαίνετε καροτσάκι συνέχεια! !

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapid_fast said: 9 δευτερόλεπτα τα λάστιχα..

Τα καυσιμα 80 δευτερολεπτα νομίζω..

Гια τον πραγματικο κοσμο  μιλαω

44 δευτερόλεπτα καύσιμο και 11 τα λάστιχα. .. ποσο καύσιμο όμως θα σε γελασω... μαλλον σωστα μετραει το σιμ

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, rapid_fast said:

44 δευτερόλεπτα καύσιμο και 11 τα λάστιχα. .. ποσο καύσιμο όμως θα σε γελασω... μαλλον σωστα μετραει το σιμ

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χμμμμ  4λιτ/δευτ βαζουν καυσιμα και 11-13 δευτ τα 4 λαστιχα καπου διαβασα για τα BLANCPAIN GT SERIES SPRINT CUP. Τι λες

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, rapid_fast said: 44 δευτερόλεπτα καύσιμο και 11 τα λάστιχα. .. ποσο καύσιμο όμως θα σε γελασω... μαλλον σωστα μετραει το σιμ

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χμμμμ  4λιτ/δευτ βαζουν καυσιμα και 11-13 δευτ τα 4 λαστιχα καπου διαβασα για τα BLANCPAIN GT SERIES SPRINT CUP. Τι λες

Ειδα κανονικο πιτ στοπ... ?

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα παραπανω τα λεμε οταν μπεις  και εσυ τς ,για  να αλλάξουμε τους χρονους αν χρειαστει για τα πιτστοπ.

και κατι ασχετο-σχετικο

Power     =   fraction of power-side input torque transferred through diff
Coast      =   fraction of coast-side input torque transferred through diff
Preload   =   preload torque that must be overcome to have wheelspeed difference

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John@John said:

Για τα παραπανω τα λεμε οταν μπεις  και εσυ τς ,για  να αλλάξουμε τους χρονους αν χρειαστει για τα πιτστοπ.

και κατι ασχετο-σχετικο

Power     =   fraction of power-side input torque transferred through diff
Coast      =   fraction of coast-side input torque transferred through diff
Preload   =   preload torque that must be overcome to have wheelspeed difference

Εγώ είδα πιτ στοπ απο την πόρσε που οδηγάω..

Να μην αλλάξουμε τους χρόνους.. σωστοί πρεπει να είναι... θα τα πούμε κάποια στιγμή τς

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει ένας ωραίος τρόπος για να βρίσκετε το packet loss :packetloss.PNG

Aλλο ένα σάιτ που μπορεί να μας φανεί χρήσιμο:     http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/rFactor2/

Εγώ τις άνοιξα τις πόρτες στο ρούτερ μου  για να δούμε τι θα δούμε το βραδάκι αν μπείτε κι εσείς.

Eπίσης δημιούργησα και μια static ip ίσως βοηθήσει κι αυτό .

Ενα άλλο που παρατήρησα είναι πως υπήρχαν δύο rf2 στο firewall εκ των οποίων το ένα δεν ήταν τικαρισμένο σε public  .

Αν δεν δουλέψει μετά από όλα αυτά κάνω uninstall και πάω assetto.

Xθες αν ήμουν πίσω θα είχα πρόβλημα το ριπλέυ μου δεν βλεπόταν γαμώ την ατυχία μου.....

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, rapid_fast said:

9 δευτερόλεπτα τα λάστιχα..

Τα καυσιμα 80 δευτερολεπτα νομίζω..

 

3 hours ago, rapid_fast said:

Εγώ είδα πιτ στοπ απο την πόρσε που οδηγάω..

Να μην αλλάξουμε τους χρόνους.. σωστοί πρεπει να είναι... θα τα πούμε κάποια στιγμή τς

τωρα ειναι που με μπερδεψες τελειως xD. Στο παιχνιδι κανει 11 δ, τα καυσιμα και 38-42δ. τα λαστιχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...