Jump to content

Server@rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

7 hours ago, marmagas said:

Tip_2: Time scale depends on the amount of drivers and track size. An example: 5X with 6 drivers simulates a 30 driver grid. The Nordshleife can use a bigger time scale then a karting track

Αυτό το θέμα είχα διαβάσει και εγώ και νομίζω στη συνέχεια έλεγαν οτι τα περισσότερα πρωταθλήματα-servers έτσι στήνονται.

Εαν μπαίνουν στο server 20 άτομα ok. Εμείς εδώ που είμαστε  top 10 o server πρέπει να είναι τουλάχιστον  Real Road time scale X2 σε Naturally Progressing.

Και όπως λέει και ο Αντώνης, συνήθως μέσα στη βδομάδα που τρέχουν το πολύ 3-4 συγχρόνως, σχεδόν δεν έχουν grip.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, andre said:

Εαν μπαίνουν στο server 20 άτομα ok. Εμείς εδώ που είμαστε  top 10 o server πρέπει να είναι τουλάχιστον  Real Road time scale X2 σε Naturally Progressing.

Και όπως λέει και ο Αντώνης, συνήθως μέσα στη βδομάδα που τρέχουν το πολύ 3-4 συγχρόνως, σχεδόν δεν έχουν grip. 

Ετσι είναι όπως τα λέει  ο Αντρέας   , συμφωνώ απολύτως   καί θα πρέπει να είναι τουλάχιστον  στο   x 2   , επίσης  θα

συμφωνήσω  μέ τόν  @marmagas    όπου  αναφέρει  ότι τα   GT3    στό  όριο   γίνονται ζόρικα    ,  αλλά   θα προσθέσω  ότι και πρίν το όριο  είναι 

δυσκολούτσικα,   είναι  μέχρι να βρείς    τα κουμπιά''   τους  πού λέμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  ,πρέπει να υπάρχει θεματάκι στόν σερβερ , ημουνα μεσα  ,απλά πηγα να κανω αλλαγη  αυτοκινητου  απο μέσα κανονικά,

όταν πηγα να ξαναμπώ  μου δινει     data transfer timeout,   κλείνω  εντελώς  ρφ2  ,δοκιμαζω και τα ιδια πάλι  ,τσεκάρισε το λίγο  mad  .

( το ιδιο εγινε παλι χθές)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω...

Άκυρο...τον είχα κλείσει εγώ, αλλά δεν γίνεται να έχει live καιρό, και αν θέλεις να αλλάξεις κάτι σε mod πρέπει να περιμένεις 72 ώρες.

Επίσης όταν ζήτησα βοήθεια στο στήσιμο και στο πέρασμα των mods μου είπανε δεν μπορούν να βοηθήσουν, αυτοί μόνο τον server νοικιάζουν.

Όπως καταλαβαίνεις με συνοπτικές διαδικασίες έγινε canceled...(τον μήνα κάπου στα 28€, 336€/χρόνο).

@andre μπες στον 2ο server (2ος server με APEX GT3 ------> Sim-Racing-World.net 6) να μου πεις εντυπώσεις για τα αυτοκίνητα και να δω τους χρόνους σου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 minutes ago, mad_dog said:

Aυτό είναι το μύνημα λάθους που βγάζει, και πάντα το βγάζει στο GT3 Pack.

Στον άλλο server που έχω άλλο mod δεν είχε βγάλει ποτέ πρόβλημα.

gazVnzN.jpg

Αυτο ειναι μερικη ελλειψη μνημης αλλα διορθωνετε με reboot του παιχνιδιου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Aυτό είναι το μύνημα λάθους που βγάζει, και πάντα το βγάζει στο GT3 Pack.

Στον άλλο server που έχω άλλο mod δεν είχε βγάλει ποτέ πρόβλημα.

gazVnzN.jpg

Αυτό είναι το animation του υαλοκαθαριστήρα της Mclaren. Κάνε unsubscribe και re-subscribe στο συγκεκριμένο αμάξι από το steam inventory.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι από εμένα αλλά από το πακέτο GT3 Pack.

Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σβήσω από τον φάκελο UserData\Log\Shaders και serData\Log\CBash τα όλα τα textures, να κάνω restart το steam ή ίσως να χρειάζεται και reboot το PC και για σιγουριά όταν τα κάνω όλα αυτά κάνω και από το steam πάντε ένα file verification.

To μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μπούμε σήμερα για να δοκιμάσουμε αν τώρα δουλεύει (μετά από όλα τα παραπάνω)  ο server...

Κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω εκτός αν υπάρχει άλλη λύση για το θέμα τον textures...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mad_dog said:

To πρόβλημα δεν είναι από εμένα αλλά από το πακέτο GT3 Pack.

Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σβήσω από τον φάκελο UserData\Log\Shaders και serData\Log\CBash τα όλα τα textures, να κάνω restart το steam ή ίσως να χρειάζεται και reboot το PC και για σιγουριά όταν τα κάνω όλα αυτά κάνω και από το steam πάντε ένα file verification.

To μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μπούμε σήμερα για να δοκιμάσουμε αν τώρα δουλεύει (μετά από όλα τα παραπάνω)  ο server...

Κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω εκτός αν υπάρχει άλλη λύση για το θέμα τον textures...

Δεν μπορώ σήμερα, δοκιμάστε το εσείς αν μπορείτε.

Μπορείτε πάντα να ζητήσετε support από το official forum.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Αυτό είναι το animation του υαλοκαθαριστήρα της Mclaren. Κάνε unsubscribe και re-subscribe στο συγκεκριμένο αμάξι από το steam inventory.

Οχι δεν εχει καμια σχεση με το  animation @liakjim ,απλα ετσι το λεει.Μου εχει τυχει και σε μενα μερικες φορες και νομιζα ειχα κανει λαθος στο πακεταρισμα του αυτοκινητου.

Μπορεις να δεις εδω,αλλα και αλλου συζηταν για αυτο το θεμα,

http://steamcommunity.com/app/365960/discussions/0/492378265876360406/?l=danish

MatF1 iconGames.png 4. dec 2015 kl. 15:06 
It's a virtual memory problem on your PC.
The first time rF2 loads, ALL opponents are selected.
Unselect them all by clicking on one opponent and it will then only load one car type, saving your virtual memory from certain death.

If you do get the error, you do not have to turn your PC off.
Press enter multiple times and it should progress loading or fully crash.
You have to hit it multiple times as you get one prompt for each file that failed to load.

At worst, ctrl-alt-del log off, but you can also kill it using task manager if navigate with keyboard instead of mouse.

ctrl-alt-del, task manager, down arrow, down arrow (till you are on rf2), alt-e.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...