Jump to content

Server@rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

Δεν με καταλαβες,οι χρονοι των S397 gt3 μια χαρα ειναι,το camaro ουτε  κανενα αλλο δεν κολλαει,σταματα να βαζεις με τα gt3 του s397 ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΜΑΞΙΑ,ουτε camaro ,ουτε gt-500,ουτε κανενα.

Σου ζητησα να βαλεις ενα apex μηπως .…...αστο...

edit,σαν ποντικακια φυγατε απο την monza,ειχατε και καλεσμενο,αγενεια....ο Ari ειναι καλος και ξερει πολλα!

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες,οι χρονοι των S397 gt3 μια χαρα ειναι,το camaro ουτε  κανενα αλλο δεν κολλαει,σταματα να βαζεις με τα gt3 του s397 ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΜΑΞΙΑ,ουτε camaro ,ουτε gt-500,ουτε κανενα.
Σου ζητησα να βαλεις ενα apex μηπως .…...αστο...
edit,σαν ποντικακια φυγατε απο την monza,ειχατε και καλεσμενο,αγενεια....ο Ari ειναι καλος και ξερει πολλα!
 
Tον ξέρω τον Ari
Eχουμε μιλήσει


Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στον 2ο Server τα APEX για να τα δοκιμάσετε, για να πείτε την άποψή σας σε σχέση με τα GT3 ή γενικά να πείτε αν σας άρεσαν...

Ο 2ος server είναι με όνομα: Sim-Racing-World.net 6 (APEX)

O 1ος server είναι με όνομα: GT3 Championship Race 1 (GT3s397)

Σας εύχομαι καλή διασκέδαση και καλούς χρόνους.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία  τα   apex     ,  (  άν και άσχετος  από gt3)   ,  ήμουνα μεσα  και πρίν λίγο, 

ένα παραπονάκι  θα κάνω   ρε παιδιά  γλιστράει πολυ  εκεί  μέσα  ,

δοκίμασα πολλά  στα σετάπ  ,  (  χχαχχα, όχι ότι ξέρω να στείνω gt3  ,έτσι εμπειρικά)  ,

τσεκάρετε  το real road    ,θέλω  να πιστευω  ότι δέν είναι στο  πρἀσινο''  .

Εχει  preset  η πίστα   κάτι σέ  full- medium   .

Ας το βάλουμε εκεί καλύτερα   ,έτσι να δαγκώνει''  λίγο!

Edited by Antonis14
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αντωνη,καλη χρονια παληκαρε!

Ολοι λεμε και ξαναλεμε ποσο ευκολα ειναι τα GT3 να τα οδηγησεις με συνεπεια και συνεχεια αλλα εκει κοντα στο οριο ειναι ζορικα.

Ο λογος που ζητησα μαζι με τα S397 και ενα Apex,τουλαχιστον,στον ιδιο σερβερ ηταν για δουμε με γρηγορη εναλλαγη αμαξιων ποιο μας δινει καλυτερη και πληρεστερη πληροφορηση στο τιμονι.Ο μαντ δεν καταλαβε,τελος παντων.

Εγω τα συμπερασματα μου τα εβγαλα,Apex και ξερο ψωμι!Γιατι?

Δοκιμαστε!

Τωρα για την ελλειψη grip της πιστας που λες Αντωνη,νομιζω οτι λιγο βιαστηκες,σε5-10 γυρους δεν στρωνεις μονος σου λαστιχο αρκετο ωστε να εχεις αρκετο grip αλλα νομιζω δεν φταιει το στρωσιμο λαστιχου αλλα κατι αλλο.

Καταρχην γλιστραει μπροστα,πισω,στο φρεναρισμα,στο γκαζι στην εξοδο?

Μηπως σου γυρναγε στα φρενα πριν τις κλειστες?Αν ναι φρεναρε νωριτερα.Αλλιως ανεβασε front slow rebound η καντο υποστροφικο με ελατηρια και αντιστρεπτικη μπροστα.Κανε 10 lap stints,συντηρητικα,και δες θερμοκρασιες ελαστικων,αν καις τα μπροστα εκει γλυστρας εκει κανε αλλαγες.

Ιδιαιτερη πιστα η RA με φρεναρισματα ακριβειας,παρατεταμενες καμπες,γρηγορες καμπες με πατημα ακριβειας στα ορια.

Το απογευμα αν εχουμε σερβερ τα λεμε απο κοντα.

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Παντως, αυτο που αναφερει ο Αντωνης για την πιστα, μου φερνει αναμνησεις απο πρωταθλημα με Megane και τις τις τοτε "αλχημειες" του σερβερ αντμιν. :P
(θελω να ελπιζω οτι δεν ειναι κατι τετοιο)

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Δημήτρη   ,Καλή χρονιά  με υγεία &  από μένα  φίλε!

Από τα apex  πού  σχεδόν  τα έχω δοκιμάσει  όλα   , μπορώ να πώ   ότι  είναι πολύ καλή  δουλειά

πού έχει γίνει  , τό κάθε αυτοκίνητο    είναι εντελώς διαφορετικό καί  σίγουρα θέλει  καί διφορετικό στήσιμο  ,από τα

άλλα.

Πάνω  κάτω  βρήκα κάποια άκρη  με τα σετάπ  και τις  ρυθμίσεις  στα φρένα , όπου εκεί  βασικά αντιμετώπιζα θέματα  ,  

όπως  επίσης   και θέματα υποστροφής   ,αλλά οκ   τα ξεπέρασα μπορώ  να πώ  ,θα δοκιμάσω  και αυτα που προτείνεις  φυσικά.

Βασικα   πιστευω ότι χθές  ηταν  θέμα γόμας  καί ρυθμίσεων  πίστας  ,γιατί   τη προηγούμενη  μέρα που είχα ξαναμπεί  ,

δέν είχα  πολλά θέματα  ,έγραφα  χρόνο   σχετικά  εύκολα.

Οσο  γιά τη πίστα  αυτή  ,τι να πώ ρε φίλε   ,είναι απίστευτη   ..,εθίζεσαι..!!      ................χχαχαχχαα...,  σοβαρά  ..!!!

Τά  s397  gt3    ,ακόμα ΄δέν έχω ολοκληρωμένη άποψη  επειδή  δέν τα έχω  ακόμα όλα  ,  έχω δοκιμάσει

mclaren  & bentley    ,  to 1o    πολύ καλό   μαρέσει πάρα πολύ  το 2ο     είναι  επίσης   καλό  αλλά  αρκετά βαρυ το νιώθω  ,

μουχλούζα''      θά έλεγα ,   μετάφραση   δυσκίνητη    νταρντάνα   ...,χχααχχ!!

Αυτό  πού δέν γουστάρω  στα s397    ειναι ότι έχουν κλειδωμένο  σασμάν  ,

καί δέν μπορείς  να παίξεις  με ταχύτητες ,( πολύ βασική ρύθμιση   γιά μένα αυτή)  .

Κατά  τα άλλα  θεωρώ  ότι έστω αυτά τα 2 που δοκίμασα  είναι  πολύ ολοκληρωμένα αυτοκίνητα  σέ  όλους

τούς  τομείς   καί  σου δίνουν  πολυ καλή πληροφόρηση στο τιμόνι.

Θά  μπώ  και σήμερα  βραδάκι   ελπίζω  να  σε  δώ εκεί  Jim    να κάνουμε κάνα τρενάκι. (  θα πατάς  και λίγο φρένο να σε φτάνω)

Ευχαριστώ  πολύ   γιά τη  βοήθεια   ,καλημέρα καλή συνέχεια!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι συνοδηγοί και συναθλητές,

ο server τρέχει πάντα σε Naturally Progressing.

Αυτό σημαίνει ότι αν μπει ένας οδηγός δύσκολο να χτυπήσει χρόνους γιατί η πίστα δεν θα έχει στρωμένο ελαστικό.

Στους επίσημους αγώνες πάντα ήταν και θα είναι από το practice σε Naturally Progressing.

Eπίσης ακούω θετικές απόψεις για το APEX. Αποφασίστε αυτοί που θέλετε να τρέξετε με τι θα τρέξουμε στο πρωτάθλημα. Ο πρώτος αγώνας είναι στις 14, Ιανουάριος 2018.

Από την άλλη τα APEX είναι καλό αν επιλεγούν γιατί μπορούν να τρέξουν και οδηγοί που δεν έχουν τα GT3 (για παράδειγμα ο αργός @andre)

Επίσης υπάρχει traction control και ABS. Δείτε αν το έχετε επιλεγμένο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog,δεν νομιζω.

Επισης μαντ 3 ατομα τα δοκιμασαμε λιγο τα Apex,ο λογος που επεμεινα να δοκιμαστουν ειναι για να τα δουμε διπλα διπλα με τα S397 πιο καλα οχι σε hotlaping αλλα σε αγωνα.Αστα μεχρι την Κυριακη,να δοκιμαστουν απο ολους,μην ξεχνας μερικοι δηλωσαν αμαξι για το πρωταθλημα με τα S397.(Κωστας+Δημητρης).

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2018-01-03-12-28-40.png

Link to comment
Share on other sites

O server είναι σαν αληθινή πίστα....

Όταν ανοίγει ο server o δρόμος δεν έχει πατηθεί...

Η αληθεια θα φανεί βέβαια στο quali όπου εκεί αν οι οδηγοί είναι νωρίς στον server θα έχουν στρώσει ελαστικό και οι χρόνοι θα κατεβούν ακόμη περισσότερο.

Γιατί γίνεται αυτό ?

Στις ελεύθερες δοκιμές μπείτε μέσα και πατήστε την πίστα να κάνετε χρόνους και να αφήσετε ελαστικό, όπως δηλαδή την ημέρα του αληθινού αγώνα...

Γιατί ?

Διότι την ημέρα του αγώνα ο server θα ανοίξει ΜΟΝΟ για την διαδικασία του αγώνα. Που σημαίνει 2 ώρες practice, (μπείτε και πατήστε πίστα), 1 ώρα quali, 15 min warm up για να βγουν οι τελικές θέσεις grid, να ετοιμαστεί ο server για τον αγώνα δηλαδή και τέλος μια ώρα αγώνα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγει ο σερβερ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ στρωνεται λαστιχο προοδευτικα.Και restart weekend να κανουμε ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΕ GREEN.

Οποτε η καλυτερη στιγμη να γραψεις καλο χρονο ειναι....λιγο πριν τα μεσανυχτα!Μετα ...νανι!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Kαι για αυτόν τον παραπάνω λόγο (όπως στην αληθινή πίστα) έτσι όπως έχω ρυθμίσει τον server είναι σαν αληθινή πίστα...όσο είναι ανοιχτός ο server αφήνεται λάστιχο και η πίστα πατιέται...και σχηματίζει και γραμμή...

Όσοι τρέχουν γράφουν χρόνο...

Για αυτό και την ημέρα του αγώνα, απαγορεύονται οι δοκιμές, ο server ανοίγει μόνο για τον αγώνα.

1 minute ago, mad_dog said:

αφήνεται λάστιχο και η πίστα πατιέται

τι ελληνικά Θεέ μου...αλλά τι να κάνουμε...μιλάμε σε οδηγούς...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη απο το απογευμα,που ανοιγεις,μεχρι τα μεσανυχτα,που κλεινεις,δεν μπαινουν πολλοι,αυτο κοιτα το λιγο,θα προτεινα αυτο

Tip_2: Time scale depends on the amount of drivers and track size. An example: 5X with 6 drivers simulates a 30 driver grid. The Nordshleife can use a bigger time scale then a karting track

5 minutes ago, mad_dog said:

Όσοι τρέχουν γράφουν χρόνο...

Ωραιο αυτο!!!!!Οσοι δεν τρεχουν?:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

O server ανοίγει από το πρωί...μέχρι τα μεσάνυχτα κάθε ημέρα.

Όσοι μπήκαν αφήνουν λάστιχο για τους υπόλοιπους...οι υπόλοιποι φαίνονται μάγκες μετά στους χρόνους...

7 minutes ago, marmagas said:

Ωραιο αυτο!!!!!Οσοι δεν τρεχουν?:yahoo:

Aυτό εννοώ...αυτοί που μπήκαν για λίγο στρώνουν λάστιχο για αυτούς που θα τρέξουν μετά...και οι μετά θα φανούν μάγκες με στρωμένο λάστιχο, ενώ σε αρχικές συνθήκες οι χρόνοι θα είναι σε όλους κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...