Jump to content

Brands Hatch GP - Race 12 [Hellenic]


Recommended Posts

Γειά σας   ρε παιδιά   ,  πολύ  ησυχία  είχε πέσει  εδώ στό φόρουμ   ,μέχρι  πού οκ όπως  βλέπω  πήρανε μπροστά τα όργανα..,;)

Αν είναι  σήμερα ο αγώνας  εδώ  δυστυχώς  δέν  θά συμμετέχω  λόγω θεματάκι λίγο υγείας , f1axion πρεμιέρας  επίσης &  επειδή

φυσικά δέν βρήκα χρόνο  γιά προπόνηση  .

Με εκτίμηση  Αντουάν   ..,χαιρετισμούς  !  :shake2:

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Driver @mad_dog  is under investigation for  change the car during championship season. 

 

KEY RULES & REGULATIONS

"Driver can choose only one car during championship season,if a driver change the car during championship season will loose all points and will start counting points from the begining"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βροχη δεν ειχαμε αλλα ο κακος χαμος ηρθε παλι!

Πρωτος γυρος,στην Druids,διπλα διπλα με τον @spyder και το κακο δεν αργησε να γινει.Με περναει απο αριστερα και κανει κινηση δεξια για να μπει στηνεπομενη αριστερη.

Φρεναρε νωρις,τον ακουμπησα λιγο αλλα η ζημια που επαθε πισω τεραστια...σορρυ ρε Γιαννη....τανκ το λαντα!!!

20ος γυρος βγαινει απο πιτς ο @troffeo και στα εκατοστα παμε σχεδον μαζι μεχρι ....παλι την κωλοστροφη Druids,τον χτυπαω και ριχνω στα τσιμεντα αριστερα....σορρυ Γιωργο,παλι τανκ το λαντα!!!Υποψιν ειχαμε ωραιο αγωνα για 19 γυρους με τον @troffeo! Μπραβο Γιωργο,οδηγαρα!

Προσφερω τους βαθμους μου στον Γιωργο,αν γινεται,και στον Γιαννη που τους χαλασα τον αγωνα.

edit,ρε @John@John,τι αμαξαρα το λαντα,μπετον αρμε!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, andre said:

Driver @mad_dog  is under investigation for  change the car during championship season. 

 

KEY RULES & REGULATIONS

"Driver can choose only one car during championship season,if a driver change the car during championship season will loose all points and will start counting points from the begining"

Προσθεσε και τις μλκιες που εκανε χτες κατα τη διαρκεια του αγωνα.
Εμεινε απο βενζινη και τον εσπρωχνε ο "αλλος κιαυτος" μεσα στην πιστα για να παει στα πιτ.
dnf για χτες, στεγνα.
Μπλε σημαια αμφιβαλω αν ξερει τι σημαινει γιατι δεν νομιζω να την εχει δει ποτε....
forza motosport και πολυ σου ειναι "μεγαλε", θες και ρεαλισμους και πρωταθληματα ναουμ.......

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βροχη δεν ειχαμε αλλα ο κακος χαμος ηρθε παλι!
Πρωτος γυρος,στην Druids,διπλα διπλα με τον [mention=28]spyder[/mention] και το κακο δεν αργησε να γινει.Με περναει απο αριστερα και κανει κινηση δεξια για να μπει στηνεπομενη αριστερη.
Φρεναρε νωρις,τον ακουμπησα λιγο αλλα η ζημια που επαθε πισω τεραστια...σορρυ ρε Γιαννη....τανκ το λαντα!!!
20ος γυρος βγαινει απο πιτς ο [mention=26]troffeo[/mention] και στα εκατοστα παμε σχεδον μαζι μεχρι ....παλι την κωλοστροφη Druids,τον χτυπαω και ριχνω στα τσιμεντα αριστερα....σορρυ Γιωργο,παλι τανκ το λαντα!!!Υποψιν ειχαμε ωραιο αγωνα για 19 γυρους με τον [mention=26]troffeo[/mention]! Μπραβο Γιωργο,οδηγαρα!
Προσφερω τους βαθμους μου στον Γιωργο,αν γινεται,και στον Γιαννη που τους χαλασα τον αγωνα.
edit,ρε [mention=24]John@John[/mention],τι αμαξαρα το λαντα,μπετον αρμε!


Όχι ρε Δημήτρη@marmagas τιμές τωρα!!!
Αυτά συμβαίνουν μέσα στην ένταση της στιγμής και για εμενα δεν τρέχει τιποτα!!!

Θα φτιάξω και εγώ το FIAT τανκ και θα σε εμβόλισε στον επόμενο αγώνα! Χαχαχαχα

ΥΓ. Όταν ξεμπερδεψω με την δουλειά θα γράψω και εγώ για τον χθεσινό αγώνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sC_w0lveS said:

θες και ρεαλισμους και πρωταθληματα ναουμ.......

@mad_dog  αν θεωρείς οτι έτσι είναι τα σοβαρά πρωταθλήματα, δεν ξέρω ας πει κάποιος που γνωρίζει.

Εγώ γνωρίζω οτι δυο φορές έφυγες με τετ-α-κε μπροστά μου,  οτι πάρκαρες δεξιά σε μια αριστερή (λόγω καυσίμων)  και οτι σπρωχνόσουνα με τον john.

Όλα αυτά με κίνδυνο να χαλάσεις αγώνα μιας ώρας των υπολοίπων. 

Γιατί; 

Γιατί δεν κάνεις προπόνηση, γιατί θεωρείς οτι φταίει το αυτοκίνητο και γενικά έχεις μπει σε ένα απαξιωτικό mood.

Φίλε Φιλόθεε.

Θέματα με τα αυτοκίνητα έχουμε όλοι. Γι'αυτό δουλεύονται, διορθώνονται και ετοιμάζονται για τη νέα σεζόν.    

Βάλε τον κώλο σου κάτω, κανε practice, κόψε τις μπίρες και στήριξε με την "ενεργή" συμμετοχή σου αυτό που εσύ διαφημίζεις ως σοβαρό,ρεαλιστικό κτλ πρωτάθλημα.  

** Στα λέω αυτά για να σε ξυπνήσω γιατί βλέπω τελευταία οτι το έχεις παρατήσει το άθλημα.

10 hours ago, marmagas said:

Προσφερω τους βαθμους μου

Άσε τις προσφορές. Η τιμωρία σου είναι συνοδηγός του Mad σε έναν αγώνα.  

 

@John@John κύριε αγωνοδίκα-steward το παρακάτω περιμένει την ετυμηγορία σου. 

Driver @mad_dog  is under investigation for  change the car during championship season. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα ρε Αντρεα?

Εδω ετοιμαζει πρωταθλημα με ....Fr3.5 με GP3 με με....

Σοβαρη προσπαθεια κανουν ΜΟΝΟ στο f1axion,τελος.Γιατι?

Γιατι υπαρχει δεσμευση,υπαρχει σεβασμος και μετα ερχονται ολα τα αλλα.Μπορει να ειναι μπορει και οχι οι οι πιο γρηγοροι αλλα εχουν οργανωση και οτι αποφασιζεται γινεται.Γεματο grid!!!!!!lΕυλογια!

Δεν γινεται ολο το ζορι να το τραβαν 3-4 ατομα.

Αυτοι που δηλωσαν συμμετοχη ...εξαφανιζολ ΧΩΡΙΣ καποια ειδοποιηση.

Τωρα φευγει και ο Αντωνης λογω f1axxion.Για ρωτηστε τον πως τα ειδε τα πραγματα εδω...

Λαθη πολλα, εμμονες,κολληματα και στην τελικη αδειο grid με βαρετους αγωνες.

Καλος ο χαβαλες μεταξυ μας αλλα αγωνες,ποσο μαλλον πρωταθλημα,με 6-7 ατομα δεν υπαρχει.

Αλλος τρεχει σοβαρα μονο αναβασεις και στις πιστες τρελιτσα,για σενα john ειναι αυτο.

Δευτερες τις εκλεισα εδω περιμενωντας ωραια πραγματα και αγωνες....επεσα εξω.

Ποτε κατα την διαρκεια πρωταθληματος δεν αλλαζουν τα αυτοκινητα που εχουν επιλεγει.

Ειναι πολλα ακομα...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε @marmagas, δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά αν ήσουν σε άλλο πρωτάθλημα θα έτρωγες δύο αγωνιστικές τουλάχιστον ποινή.

Δεν νοείται ο άλλος να κάνει προπόνηση μια-δύο εβδομάδες και εσύ να του χαλάς τον αγώνα λες και οδηγάς  συγκρουόμενα.

Δηλαδή τι περιμένεις ? Να τρέξω σοβαρά σε πρωτάθλημα που οι υπόλοιποι οδηγοί οδηγούν λες και πάνε σε πανηγύρι ?

Επανειλειμένα χτυπάς άλλους οδηγούς. Δεν γίνεται αυτό σε κανένα σοβαρό πρωτάθλημα !!!

Θα είχες ποινές φίλε. Μετά βγαίνεις και λες για σοβαρά πρωταθλήματα !

Στα σοβαρά πρωταθλήματα έτσι όπως οδηγάς θα έβλεπες τον αγώνα από τα pit.

Δεν στα λεω με κακία, αλλά φίλε @marmagas oδηγάς ΜΗ προσεκτικά και ΜΗ ρεαλιστικά !!!

Δηλαδή τι περιμένεις ???

Να κάω στην προπόνηση και να έρθεις από πίσω καρφωτός και να μου χαλάσεις τον αγώνα ? Ε όχι ρε φίλε δεν το κάνω !!!

Ο @spyder που είναι υπόδειγμα Π Ι Λ Ο Τ Ο Υ τι σου φταίει ???

Δεν παίρνω το μέρος του @spyder, αλλά ακούγεται αστείο ένας που καρφώνει συνέχεια κόσμο από πίσω ή δημιουργεί ατυχήματα να μιλά για σοβαρά πρωταθλήματα.

Μάλλον εσύ δεν το παίρνεις σοβαρά και όπως είπα και παραπάνω οδηγάς λες και είμαστε σε συγκρουόμενα. Μιλάς για σεβασμό χωρίς εσύ να σέβεσαι τους άλλους οδηγούς.

Όταν κατεβαίνεις στον αγώνα είναι σαν να κατεβαίνεις σε αληθινό αγώνα. Όχι επειδή είσαι πίσω από οθόνες να κάνεις ταρζανιές.

Δεν τα λέω για να μαλώσω μαζί σου. Απλά πρέπει και εσύ να ρίχνεις τον οβολό σου στο πρωτάθλημα και όχι να ασκείς μόνο κριτική.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχω δίκιο Φιλοθεε. Οκ δικαίωμα σου να απαξιώνεις το πρωτάθλημα.  

Εγώ ζητώ το σεβασμό σου και όλων για αυτούς που ασχολούμαστε σοβαρά.

Που κάνουμε 200 γύρους μεσοβδόμαδα. Που μετράμε laps καύσιμο και pitstop.

Όλα αυτά για 1 ώρα αγώνα της Δευτέρας. 

Ας τον κάνουμε πιο σωστά.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@marmagas Συμφωνώ για αυτά περί σοβαρών πρωταθλημάτων.

Σίγουρα όμως αυτό χρειάζεται χρόνο και σταθερότητα.  Στο κάτω κάτω θα φανεί ποιος το θέλει και αν πετύχει.

Από εμάς εξαρτάται. Το εύκολο είναι να τα διαλύσουμε όλα και να κάνουμε hotlap. 

@mad_dog  Υπάρχουν αγωνοδίκες  report και ποινές για αυτά που λες. 

Ας ενεργοποιηθεί το ποινολόγιο.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, marmagas said:


Τρεχωντας την κανω απο το φορουμ σου,σβησε και ΟΛΑ τα ποστ μου.
Ευχαριστω πολυ.
Παω να μαθω να οδηγω.....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

Αυτό που κολάει;

Link to comment
Share on other sites

Καλά Φιλόθεε @mad_dog, είσαι...αλλού για ακόμα μια φορά ρε Φίλε...

Αντί να βγείς και να πείς μια γ@μημένη συγνώμη και πάμε παρακάτω, τα βάζεις με τον Δημήτρη, επειδή μάλλον του ...χρωστάς κάτι? Δεν ξέρω, απλά απελπισία...

 

Είπα ότι θα γράψω για τον αγώνα και αυτό θα κάνω, για τα υπολοίπα εγώ λέω να σοβαρευτούμε από λίγο ΟΛΟΙ μας και να μην μπαίνουμε σε "επικριτικές και στείρες κριτικές", αν ακούει ο τρελόσκυλος κυρίως!!!

Τρελό αγχος να προλάβω, όπως πάντα, φθάνω σπίτι μπαίνω ts και βλέπω μόνο @spyder & @marmagas 

Κάνουμε πλάκα, ότι δηλαδή θα πάρουμε όλοι από μια θέση στο βάθρο χαχαχαχα (μάλλον κλαψίγελος αυτό, αφού είμασταν οι 2 και ο κούκος) και μέχρι να πάω για φαγητή, μπαίνει και ο @sC_w0lveS & @andre

Δοκιμές, έχω ξεχάσει το σεταπ, την πίστα και γενικά τα πάντα, αλλά πριν το άγχος βλέπω ότι το βρίσκω και ότι δεν είμαι και πολύ μακρυά από τα υπόλοιπα παιδιά. Πειραματίζομαι με το διαφορικό και το σασμάν, πάω να κάνω πολύ καλό χρόνο, αλλά το έχω κάνει ΠΟΛΥ νευρικό και αφενώς τρώει λάστιχο και αφετέρου είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να το κρατήσω εντός πίστας!

Επανέρχομαι στο σεταπ που γνωρίζω, ανεβάζω λίγο το πίσω φτερό και τελικά κάνω τον 4ο χρόνο στα χρονομετρημένα, κυριολεκτικά στον τελεταίο γύρο, αρπάζοντας την θέση από τον Κώστα.

Ο αγώνας αρχίζει με νεύρα, γιατί ΔΕΝ έχω μάθει το rolling start και γιατί ΔΕΝ μου λειτουργούν τα γαμωφώτα του πλαγκιν! Με περνάνε όλοι, μέχρι και ο άσχετος που του έφταιγε το αμάξι και το άλλαξε @mad_dog και ξεκινάει το κυνήγι!

Αφού έφτασα τον Δημήτρη και κάποια στιγμή τον πέρασα, παίξαμε πολύ όμορφα για αρκετούς γύρους έως να μπει στα πιτς. Έβλεπα ότι δεν έτρωγα, για τα δικά μου δεδομένα και σε μια απαιτητική πίστα, πολύ λάστιχο αλλά παράλληλα ήξερα ότι για να πάρω  κάτι από τον αγώνα, θα έπρεπε να ρισκάρω και να πάω σε αλλαγή των μπροστινών ελαστικών, έτσι ώστε να πιέσω, αφού υπολόγισα ότι κάποιοι ΔΕΝ θα αλλάξουν λάστιχα.

Μπήκα όμορφα για το πιτ στοπ και βγήκα κυριολεκτικά στον προφυλακτήρα του Δημήτρη στην έξοδο των πιτς. Είχαμε την στιγμή μας, έτσι όπως το σκέφτηκα αργότερα ψύχραιμος φταίω και εγώ γιατί ήξερα ότι θα πιέσει να περάσει και μάλλον θα έπρεπε να τον αφήσω για να προσπαθήσω να τον πιάσω αργότερα. Μετά από την σχεδόν διπλή επαφή, έχασα το πίσω φτερό, ίδια ακριβώς περίπτωση με του @spyder :P, και κάπου εκεί κατάλαβα ότι δεν ήταν η μέρα μου και ότι τέλος ο αγώνας. 

Μπήκα και έκανα ένα πιτ στοπ ακόμα για να φτιάξω τις ζημιές και από εκεί και πέρα χάρηκα τον αγώνα περισσότερο από ότι στην αρχή του. Στο τέλος μάλιστα έβλεπα ότι μάζευα και από τον Κώστα χρόνο, εκτός και εάν απλά έκανε στρατηγική συντήρησης εκείνος και δεν πίεζε.

Μια πολύ καλή 5η θέση και συνεχίζουμε για τον επόμενο αγώνα!

 

Τι μου άρεσε:

Θεωρώ ότι το οδηγικό, για το προσωπικό ΔΕΝ το συζητάω, επίπεδο είναι ΠΟΛΥ καλό. Ιδιαίτερα οι 4 πρώτοι χθές @spyder @andre @sC_w0lveS @marmagas είναι και πολύ καλοί οδηγοί και πολύ σταθεροί!!! ΑΝΕΤΑ παίρνουν θέσεις σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πρωτάθλημα για ΠΛΑΚΑ!!!

Η πίστα ΚΑΙ τα αυτοκίνητα!!!

Η ΠΑΡΕΑ και ο χαβαλές που έχουμε όταν είμαστε στα καλά μας και δεν κάνουμε σαν μικρά απιδιά ή σαν τις χήρες στο κρεββάτι χαχαχα!!!

 

Τι ΔΕΝ μου άρεσε:

Ο ΠΟΛΥΣ και αχρείαστος χαβαλές...

Κάποιες φορές, ευτυχώς λίγες και πιστεύω ότι έγιναν κατα λάθος, το γράψιμο επιδεικτικά στα @ρχιδι@, ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ τα ΒΑΣΙΚΑ, δηλαδή ΜΠΛΕ ΣΗΜΑΙΑ, παρκάρισμα του αυτοκινήτου στο ΠΙΟ ΛΑΘΟΣ ΣΗΜΕΙΟ της πίστας, "παιδική χαρά" για να γυρίσουμε στα πιτς, ομιλίες την ώρα του αγώνα κλπ στα οποία δεν θέλω να ανφερθώ προσωπικά, όμως ΔΕΝ θα ήθελα και να επαναληφθούν από κανέναν στο μέλον!!! Λυπάμαι πραγματικά που θα το γράψω και ΔΕΝ είναι απειλή για κανένα, αλλά έτσι πιστεύω ότι δεν θα συνεχίσω και αυτό θα το κάνω γιατί ΔΕΝ θα ήθελα ΠΟΤΕ να τσακωθώ έστω και κατά λάθος με κανέναν, πόσο μάλιστα με ΦΙΛΟΥΣ που μερικούς τους γνωρίζω ΠΟΛΛΑ χρόνια!!!

Τέλος ΔΕΝ μου άρεσε που πάμε σε καινούργια αυτοκίνητα, ενώ θα μπορούσες Γιάνναρε @John@John να βελτιώσεις αυτά που ήδη έχουμε. Επίσης θα με χαλάσει, νομίζω, να τρέχω group H (Historic δηλαδή!!!) με 18αρες ζάντες και λοιπές "ταρζανιές"!!! Ξέρω, ξέρω υπάρχουν και κάποια τέτοια, αλλά ΔΕΝ είναι Ιστορικά ρε παιδιά!!! Είναι καγκούρικα, ΠΟΛΥ θεαματικά, με 800+ άλογα κλπ, αλλά ΔΕΝ!!!

Κάτι σαν ... ΤΡΑΒΕΣΤΙ αυτοκίνητα μου κάνουν...χαχαχαχαχα

 

ΥΓ. μέχρι να τελειώσω το σεντόνι μου, έχω δει 5 απαντήσεις και ελπίζω να μην είναι για κακό, αλλά για καλό....

16 minutes ago, andre said:

Αυτό που κολάει;

Το έγραψα λες και το είδα...

 

Δημήτρη προτείνω να κάνουμε ΟΛΟΙ ένα βήμα πίσω και να σταματήσει εδώ η ιστορία.

20 minutes ago, marmagas said:


Τρεχωντας την κανω απο το φορουμ σου,σβησε και ΟΛΑ τα ποστ μου.
Ευχαριστω πολυ.
Παω να μαθω να οδηγω.....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, marmagas said:


Τρεχωντας την κανω απο το φορουμ σου,σβησε και ΟΛΑ τα ποστ μου.
Ευχαριστω πολυ.
Παω να μαθω να οδηγω.....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

@marmagas εγώ κατάλαβα σε άλλους αγώνες κάνεις γύρους και εδώ μπαίνεις την Δευτέρα στο quali και ότι βγει...εντάξει...όπως βλέπει κανείς το πρωτάθλημα.

@troffeo μάλλον κατάλαβες λάθος φίλε και λυπάμαι για αυτό.

@andre τι να πω φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mad_dog said:

@marmagas εγώ κατάλαβα σε άλλα αγώνες κάνεις γύρους και εδώ μπαίνεις την Δευτέρα στο quali και ότι βγει...εντάκει...όπως βλέπει κανείς το πρωτάθλημα.

@troffeo μάλλον κατάλαβες λάθος φίλε.

Εντάξει Φιλόθεε, δεν ξέρω τι εννοείς ότι κάτι κατάλαβα λάθος, απλά να σου πω ότι είμαι 52 και το πάλεψα λίγο στην ζωή για να καταφέρω να καταλαβαίνω κάτι και εγώ...

Μη με υπολογίζεις σε αυτή την φάση, δηάδή να ανακυκλώνουμε ποιός φταεί περισσότερο ή λιγότερο, ποιός καταλαβαίνει περισσότερο ή λιγότερο κλπ, γιατί στο τέλος θα το κάνουμε κουβέντα Assetto Corsa εδώ μέσα!!! Εγώ δεν θα συμμετάσχω!!!

 

ΥΓ Να ξέρεις κρατιέμαι να μην σου απαντήσω, αλλά είπα ότι ΔΕΝ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, marmagas said:


Τρεχωντας την κανω απο το φορουμ σου,σβησε και ΟΛΑ τα ποστ μου.
Ευχαριστω πολυ.
Παω να μαθω να οδηγω.....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

@marmagas μην μιλάς για σοβαρά πρωταθλήματα όταν μπαίνεις την Δευτέρα στο quali !!!

Δηλαδή είπαμε !!!

Μας κερνάς σανό και δεν κάνει ρε φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...