Jump to content

Lime Rock Park


Recommended Posts

8 hours ago, sC_w0lveS said:

raw.gif

Άστα ακόμα να συνέλθω, πέρασα μαύρη νύχτα εφιάλτες έβλεπα πως έφτανα λέει στον τερματισμό αλλά αυτός δεν ήταν τελικά εκεί. 

Με παράτησε κι ο mad που ήταν ομοιοπαθής κ δεμ είχα πως να παρηγορηθώ, αν είχε έλθει ο Νάσος τουλάχιστον θα ήταν διαφορετικά.

Εν μέσω δακρύων θέλω να σας συγχαρώ για άλλη μια φορά και ιδιαίτερα τον φίλτατο spyder Ιωάννη που έκανε την πρώτη του νίκη που όμως άξιζε για 10.

Μαντούλη μου που είσαι γιατί μας παράτησες, γιατί υπάρχουν οι φίλοι αν όχι για να σε παρηγορήσουν μπου χου χου χου,έλα ρε φίλε έχουμε ακόμη ελπίδες είμαστε πολύ κοντά στους βαθμούς δεν έχουν ελπίδα. 

6 hours ago, Domagoj said:

sorry!!!

i didn't think about time diffrence :ugly_confused2:

 

What a pity, never mind next time. 

You can enter our second server, this week we have a non chamoionship race with formula brabham, details later.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη θέση προσωπικά την θεωρώ αποτυχία, τόσους μάτιασα κι έβγαλα από μπροστά μου, άλλοι δύο δεν ήταν τίποτα. Ο μαρμάγκας μου τη γλίτωσε οριακά, έφαγε την ποινή και στο τέλος παραλίγο να μείνει από καύσιμο, ο spyder μάλλον φόραγε χάντρα θαλασσιά, την επόμενη φορά θα επιστρατεύσω καλύτερα ξόρκια και βασκανίες :P 

Madούλη από εδώ στο πόντιουμ δεν σε βλέπω, κούκου κούκου που είσαι? Έπρεπε να μου κάνεις πιο δυνατό τζαρτζάρισμα, δεν έπιασε καλά. Παρακαλώ οι αγωνοδίκες να επιληφθούν του θέματος, δεν γίνεται εμείς οι γρήγοροι να ασχολούμαστε με backmarkers που είναι 4 γύρους πίσω.....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Μαντούλη μου που είσαι γιατί μας παράτησες, γιατί υπάρχουν οι φίλοι αν όχι για να σε παρηγορήσουν μπου χου χου χου,έλα ρε φίλε έχουμε ακόμη ελπίδες είμαστε πολύ κοντά στους βαθμούς δεν έχουν ελπίδα. 

Είχα παρέα και δεν μπορούσα να μείνω...

:x:x:x:x:x

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Γιαννη για τη νικη.
Τι να λεμε τωρα... ο spyder ειναι αλιεν. Λιγο το θεμα με τα λαθακια που οδηγουν σε εξοδους να διορθωσει και θα τα σαρωνει ολα...!!!

Εγω χτες ο μλκς εκανα μια αψυχολογητη βλακεια.
Εχασα την εκκινηση.
Μου ρθε τωρα την ωρα που αναβαν τα φωτα εκκινησης να αναψω τα φωτα, και καλα....
Αντι να πατησω ομως το κουμπι που αναβει τα φωτα, πατησα αυτο που σβηνει τη μηχανη... lol
Ευτυχως που το πηγατε λιγο χαλαρα στην εκκινηση και δεν σας εχασα πολυ, αλλα πιστευω μια μαχουλα με τον @gchristod μπορει να την ειχα στον αγωνα αν δεν ειχε συμβει αυτο...

Ετρεξε και @mad_dog χτες; Βλεπω οτι τον αναφερετε :P
 

1 hour ago, panosdimip said:

Άστα ακόμα να συνέλθω, πέρασα μαύρη νύχτα εφιάλτες έβλεπα πως έφτανα λέει στον τερματισμό αλλά αυτός δεν ήταν τελικά εκεί. 

Με παράτησε κι ο mad που ήταν ομοιοπαθής κ δεμ είχα πως να παρηγορηθώ, αν είχε έλθει ο Νάσος τουλάχιστον θα ήταν διαφορετικά.

Εν μέσω δακρύων θέλω να σας συγχαρώ για άλλη μια φορά και ιδιαίτερα τον φίλτατο spyder Ιωάννη που έκανε την πρώτη του νίκη που όμως άξιζε για 10.

Μαντούλη μου που είσαι γιατί μας παράτησες, γιατί υπάρχουν οι φίλοι αν όχι για να σε παρηγορήσουν μπου χου χου χου,έλα ρε φίλε έχουμε ακόμη ελπίδες είμαστε πολύ κοντά στους βαθμούς δεν έχουν ελπίδα.

Ασε τα "μπαλωματα". Δεν αναφερομουν σε εσενα.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και παναξιος @spyder!!!!!

1ος σε quality,1ος σε ολον τον αγωνα!!!!

Στην προσπαθεια να τον περασω εκανα 2 cuts στο σικειν και ...ποινη stop and go 10 sec....

3 ηταν τα critical points της πιστας.Ενα η πρωτη παρατεταμενη δεξια,εδω πατουσε πολυ καλα το μεγκαν του spyder,δευτερο η ανηφορικη με το αλματακι,και εδω σταθεροτατος ο spyder και τριτο το σικειν,εδω πιεσα και ειδα,τρομαρα μου,οτι μπορω να προσπερασω αλλα...εφαγα ποινη...

Μετα τα πιτς βγηκα 3ος,ο @panosdimip,περασε μπροστα 18 sec και καθε προσπαθεια να τον φτασω ετρωγα λαστιχο.

Ηρεμησα λιγο καθως και τα καυσιμα ηταν οριακα!

Ενα λαθος του γιατρου στο γιαμ με εφερε 2ο,ακριβως με τον τερματισμο τελειωσαν και τα καυσιμα!!!

Εναν γυρο ακομα στο quali

και θα εμενα!!!!

Μπραβο σε ολους,προχωραμε στο combo του @spyder και περιμενουμε και αλλους οδηγους,ενταξει?

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, marmagas said:

Ενα λαθος του

Καλά με είπε αχαίρευτο ο mad είδα πως δεν θα με έφταναν τα καύσιμα είχα πιέσει πολύ να φτάσω τον spyder που είχε κόψει για να μην τρώει λάστιχο τον είχα φτάσει στα 3 περίπου δευτερόλεπτα ότα συνηδητοποίησα πως δεν θα με έφταναν τα καύσιμα ,κοιτώντας συνέχεια την κατανάλωση την έπαθα γιατί ξέχασα με μκρή ταχύτητα το πόδι στο γκάζι στο γιάμ του τρόμου 6 λεπτά πριν το τέλος με λιγότερο από 6 λιτρα στο ρεζερβουάρ ,για να τερματίσω έπρεπε να πηγαίνω σιγά οπότε μάλλον θα με έφτανε κι ο marmagas αλλά μια τρίτη θέση δεν θα με χαλούσε .

Τέσπα τα έχουν αυτά οι αγώνες  .

Link to comment
Share on other sites

Har har har

Εγώ Πανούλη σε καταλαβαίνω και συμπάσχω μαζί σου...θέλω να το γνωρίζεις αυτό !!!

 

Στα του αγώνα...

Στον πρώτο γύρο έκανα ένα λάθος όπου με έστειλε στις μπαριέρες και στα pit για 300 sec περίπου...

Συγχαρητήρια στον @spyder για την νίκη του. Αυτό που μου αρέσει στο πρωτάθλημα είναι ότι έχουμε πάντα αγωνία και ποτέ ο πρώτος δεν είναι ο ίδιος.

Επίσης θέλω να συγχαρώ τον @gchristod, έκανε φανταστικό αγώνα. Συγνώμη για την επαφή που είχαμε, νόμισα ότι είχα μπροστά μου τον @sosna...αλλά μετά άκουσα την βάρβαρη φωνή σου που με φώναξε και συγκετρώθηκα...

Πολλά μπράβο στον @sC_w0lveS, είμαι σίγουρος ότι αν οδηγούσε μόνο rF2 θα χτυπούσε θέσεις βάθρου.

@marmagas όπως πάντα μάχιμος και γρήγορος.

@andre για μια ακόμη φορά άτυχος...αλλά όπως πάντα γρήγορος.

@panosdimip...άστο...άστο λέμε...

@rapid_fast πολύ καλός όπως πάντα, μακάρι να τρέχουμε πάντα όπως χτες.

Συνεχίζουμε για τον επόμενο αγώνα κύριοι.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, panosdimip said:

Καλά με είπε αχαίρευτο ο mad είδα πως δεν θα με έφταναν τα καύσιμα είχα πιέσει πολύ να φτάσω τον spyder που είχε κόψει για να μην τρώει λάστιχο τον είχα φτάσει στα 3 περίπου δευτερόλεπτα ότα συνηδητοποίησα πως δεν θα με έφταναν τα καύσιμα ,κοιτώντας συνέχεια την κατανάλωση την έπαθα γιατί ξέχασα με μκρή ταχύτητα το πόδι στο γκάζι στο γιάμ του τρόμου 6 λεπτά πριν το τέλος με λιγότερο από 6 λιτρα στο ρεζερβουάρ ,για να τερματίσω έπρεπε να πηγαίνω σιγά οπότε μάλλον θα με έφτανε κι ο marmagas αλλά μια τρίτη θέση δεν θα με χαλούσε .

Τέσπα τα έχουν αυτά οι αγώνες  .

Αν ξεκινησες τον αγωνα με περισσοτερα απο 49lt δεν θα εμενες.Βεβαια εγω που ξεκινησα με 49lt εκανα ενα πιτστοπ stop and go 10sec και λιγο εριξε την καταναλωση,αλλα ποσο?

Η μονη περιπτωση που μπορω να σκεφτω ειναι για την περιπτωση σου Πανο η λιγο μεγαλυτερη καταναλωση σου να οφειλεται την μεγιστη κλιση στην πισω αεροτομη που ειχες.

Ισως ο τροπος που οδηγας,περισσοτερη ωρα στο γκαζι παρα κοστινγκ...

Τελος παντων,συνεχιζουμε δυνατα!!!

Φωτια εχει παρει το πρωταθλημα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, marmagas said:

Αν ξεκινησες τον αγωνα με περισσοτερα απο 49lt δεν θα εμενες.Βεβαια εγω που ξεκινησα με 49lt εκανα ενα πιτστοπ stop and go 10sec και λιγο εριξε την καταναλωση,αλλα ποσο?

Η μονη περιπτωση που μπορω να σκεφτω ειναι για την περιπτωση σου Πανο η λιγο μεγαλυτερη καταναλωση σου να οφειλεται την μεγιστη κλιση στην πισω αεροτομη που ειχες.

Ισως ο τροπος που οδηγας,περισσοτερη ωρα στο γκαζι παρα κοστινγκ...

Τελος παντων,συνεχιζουμε δυνατα!!!

Φωτια εχει παρει το πρωταθλημα!!!

 

Το πιθανότερο είναι πως φταίει που έκανα ένα γύρο παραπάνω στο qualify.

LIKE.jpg

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panosdimip said:

Το πιθανότερο είναι πως φταίει που έκανα ένα γύρο παραπάνω στο qualify.

LIKE.jpg

Να σου πω την αληθεια στο τσακ ημουν και εγω να κανω κι αλλο γυρο οταν ειδα τον spyder να σπαει τα χρονομετρα!

Link to comment
Share on other sites

Τους κανονισμους τους σκισατε παντως χτες... :P

Quote

2.2 Δεν επιτρέπεται η στάση του αγωνιστικού μέσα στην πίστα.

20161114131131_1.jpg

 

Και ο @mad_dog απλα ασχολιαστος για τα παπ@ριλικια που εκανε στον @gchristod

Eλα να πεφτουν οι καμπανες.........!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, sC_w0lveS said:

Τους κανονισμους τους σκισατε παντως χτες... :P

20161114131131_1.jpg

 

Και ο @mad_dog απλα ασχολιαστος για τα παπ@ριλικια που εκανε στον @gchristod

Eλα να πεφτουν οι καμπανες.........!!!

Οντως από αυτήν τη κάμερα δείχνει πως ενοχλούσε ενώ θα έπαιρνα όρκο πως οι διερχόμενοι πολύ λίγο ενοχλούνταν ,πρέπει να κύλησε κάποια στιγμή όταν παρακολουθούσα τον αγώνα γι αυτό το άφησα εκεί για να μην έχω τα 20 sec καθυστέρηση στην παρακολούθηση .

Ρίξτε καμπάνες στο ρημαγμένο μου κορμί ρίξτε κι άλλο κάρβουνοοο.:t3724:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ εγτώ δεν παρκαρα το αυτοκίνητο στην μέση.

Οι αγωνοδίκες ξέρουμε ποιοι είναι.

Αν δεν μπορούν να εκπληρώσουν τις υποχρεώσεις τους να μας το πούνε.

Δεν θα τους κυνηγάμε πίσω από κάθε αγώνα.

Μετά από κάθε αγώνα πρέπει να υπάρχει τεχνική έκθεση από τους αγωνοδίκες.

Αν δεν μπορούν να μας το πούνε !!!

Ορίζεται από σήμερα το ΔΣ για το ελληνικό πρωτάθλημα (όπου και θα αποφασίζουν αν οι αγωνοδίκες έπραξαν σωστά, ή αν πρέπει να υπάρχουν άλλες ποινές κ.τ.λ.)

1. @spyder

2. @sC_w0lveS

3. @gchristod

4. @andre

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Όπως βλέπετε ρεμάλια δεν υπάρχω πουθενά, ούτε στο ΔΣ ούτε σαν αγωνοδίκης !!!

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη νίκη μετά απο ένα χρόνο online racing :oregonian_winesmiley: Στο qualify το έχω ξανακάνει να βγώ τελευταίος με το σκεπτικό ότι έχει παραπάνω grip αφού έχετε κάνει γύρους και αφήσατε λάστιχο στη πίστα. Το έκανε και ο Senna αυτό. Μόλις για 2 χιλιοστά πέρασα το @marmagas και αυτό ήταν καθοριστικό στην εκκίνηση. Ξεκίνησα με 56 λίτρα το qualify και τον αγώνα με 54, τερμάτισα με 3 λίτρα. Η πίεση στον αγώνα απ'το jim μεγάλη κρατήθηκα εντός πίστας και αν δεν έτρωγε τη ποινή δεν ξέρω αν θα άντεχα.
Αν υπολογίσουμε ότι ο jim έχασε ένα αγώνα λόγο σεισμών εύκολα θα ήταν πρώτος στο πρωτάθλημα, τον βλέπω να σηκώνει το κύπελλο :1st: άξιος και πολύ γρήγορος οδηγός.

Στο Macau που τράκαρα τα πήρα στο κρανίο με τον εαυτό μου, ίσως ήταν το κίνητρο για ένα καλύτερο αγώνα στο Lime Rock Park.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που τρέξανε και να ευχαριστήσω το @mad_dog για το forum και το server που έχει για όλους μας. Αν δεν ήταν ο mad δεν θα είχα μάθει για το rF2 το καλύτερο sim.+-

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...