Jump to content

s397 GT3 cars


mad_dog

Recommended Posts

Λοιπόν η πίστα είναι ψιλο-μάπα αλλά οκ 0.2 beta είναι ακόμα. Δεν είχα πάντως προβλ'ηματα με performance στο dx11.

Το αμαξάκι όμως πήγε στην 1.03 κ είναι σαφώς βελτιωμένο. Το νιώθεις καλύτερα στο τιμόνι.

Σχεδόν εξαφανίστηκε η αίσθηση πλεύσης που είχα πριν.

Τα λάστιχα γραπώνουν καλύτερα και πιο στιβαρά.

Θα τα ήθελα όμως πιο απόλυτα. Ακόμα συγχωρεί .

5 γύρους έκανα με default στο 1:40 .

Οι πρώτοι είναι στο 1:34 :89:

Με practice και setup φαντάζομαι προσεγγίζεται κάπως.:sleep3:

 

Υ Γ Ανακάλυψα σήμερα ότι μπορείς να έχεις ABS και TC.Νόμιζα πως ήταν κλειδωμένα OFF :sign_oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 391
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@marmagas με τις μοίρες τί κάνεις?

Στο assetto το sli max δουλεύει άψογα και έχω hard lock.

Εδώ πώς το φτιάχνουμε? Το τιμόνι είναι αργό.

Κανονικά θέλει 540 μοίρες.

Τι πρέπει να γράψω για να δουλέψει εδώ? Έγραψα το folder , το plugin είναι ενεργό , πέρασα και το bridge αλλά τπτ

 

1d185196daf94f117178f5ee1c6fb359.png

Link to comment
Share on other sites

Η 20αδα του Silver ετοιμαζεται για τον αυριανο αγωνα,μολις μπουν θα πεσουν κι αλλο οι χρονοι!

Ακουστε με προσοχη τα λαστιχα,εκτος απο το ffb στα χερια, βοηθαει πολυυυυυυ!!!

zandrf2Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2017 at 7:34 PM, mad_dog said:

To video το δείχνει σε βρεγμένο (είχε βρέξει και τρέχει στην πίστα) και όχι σε στεγνό. Αλλιώς το πας στο βρεγμένο και αλλιώς στο στεγνό (μιλάω για το video του @sosna που είχε το Mclaren MP4 12C GT3)

Άλλη συμπεριφορά εκεί και άλλη στο στεγνό.

Αλλά όπως είπα αυτό δεν έχει καμία σημασία. Το αυτοκίνητο παραδίδει μαθήματα για physics. Mαζί με το USF2000 τα κορυφαία για rF2.

Μάλλον κάτι μπέρδεψες.

Το βιντεάκι μπήκε ως απάντηση στο Δημήτρη που έλεγε οτι τα gt3 δεν γλιστράνε κ αν το κάνεις αυτό δεν βγάζει χρόνο.Επίσης είναι στεγνό -την βροχή που την είδες?-.

Οπότε ας αφήσουμε τα λογικά άλματα.

Τη νέα Μάκκα δεν τη δοκίμασα αφού θεωρώ άδικο να μας ζητάνε λεφτά χωρίς να μας λένε τι αγοράζουμε ακριβώς.Άσε που ούτε χοτλάπερ είμαι ούτε καλός στο άθλημα αυτό.Από το πολλά ονόματα που είδα κ ξέρω πόσο πίσω τους είμαι ούτε 100άδα δεν έμπαινα πάντως. :reading::t3906:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι μπέρδεψες.
Το βιντεάκι μπήκε ως απάντηση στο Δημήτρη που έλεγε οτι τα gt3 δεν γλιστράνε κ αν το κάνεις αυτό δεν βγάζει χρόνο.Επίσης είναι στεγνό -την βροχή που την είδες?-.
Οπότε ας αφήσουμε τα λογικά άλματα.
Τη νέα Μάκκα δεν τη δοκίμασα αφού θεωρώ άδικο να μας ζητάνε λεφτά χωρίς να μας λένε τι αγοράζουμε ακριβώς.Άσε που ούτε χοτλάπερ είμαι ούτε καλός στο άθλημα αυτό.Από το πολλά ονόματα που είδα κ ξέρω πόσο πίσω τους είμαι ούτε 100άδα δεν έμπαινα πάντως. :reading::t3906:
Νάσο ποιο βίντεο λες;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sosna said:

Επίσης είναι στεγνό -την βροχή που την είδες?-

Aν προσέξεις καλύτερα δεν είπα ότι βρέχει. Είπα ότι είχε βρέξει, ο δρομος δεν είναι 100% στεγνός και αυτό φαίνεται ολοκάθαρα. Τίποτα άλλο.

Για το θέμα ότι τα GT3 γλυστράνε θα πω ότι και φυσικά γλυστράνε !!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα αναρωτιέσαι εάν γλιστράνε? Είπε κανείς ότι δεν;
Ήθελα να ήξερα αν καταλαβαίνετε μερικοί αυτά που διαβάζετε...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ελαστικά διολισθένουν στην άσφαλτο. Εξ ορισμού γλιστράνε.

Το θέμα είναι το πως.

Ένα λάστιχο δρόμου θα γλιστρίσει ομαλά και φιλικά.

Ένα λάστιχο υψηλών επιδόσεων θα γλιστρίσει λιγότερο ομαλά και πιο snappy.

Ένα λάστιχο αγωνιστικό τύπου σλικ, θα γλιστρίσει πολύ πιο ψηλά στην καμπύλη αλλά με πολύ snappy τρόπο. Αν υπερδιορθώσεις ή ξανά γραπώσει σε πετάει από την άλλη (tank slap).

Το τελευταίο δεν το ένιωθες στην 1.02 καθόλου. Το αμάξι γλίστραγε σαν να ήταν βρεγμένο.

Στην 1.03 πλέον έγινε πιο snappy και πιο απότομο στο όριο.

Θα το ήθελα λίγο ακόμα.

Ελπίζω να κατάλαβες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, liakjim said:

Ένα λάστιχο δρόμου θα γλιστρίσει ομαλά και φιλικά.

To rF2 ΔΕΝ έχει ελαστικά δρόμου. Έχει μόνο αγωνιστικά ελαστικά. Toυλάχιστον στην κατηγορία GT3 και λοιπών άλλων αυτοκινήτων αγωνιστικού χαρακτήρα. Δηλαδή δεν βάζεις ελαστικά δρόμου στο GT3 !!!

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, liakjim said:

Ένα λάστιχο δρόμου θα γλιστρίσει ομαλά και φιλικά.

Ένα ελαστικό δρόμου σε αγωνιστικό θα σπάσει...δεν θα κρατήσει καν...τι δουλειά έχουν τα ελαστικά δρόμου με τα αγωνιστικά σε αγωνιστικό αμάξι ???

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mad_dog said:

Άστο...δεν μπορώ να κάνω άλλο μαθήματα...ελαστικά δρόμου σε αγωνιστικό...το ακούσαμε και αυτό

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Καλα ρε μλκ δικιο εχει ο ανθρωπος,εισαι τελειως εκτος θεματος, στο γαμο του καραγκιοζη εισαι Κυριακατικα?

Link to comment
Share on other sites

Benchmark για physics, η κίνηση φοβερή, βελτίωση στα ελαστικά (αν και το μεντέλο ελαστικών είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα στην αγορά των racing sims) και το καλύτερο όλων να βλέπεις να σχηματίχεται η αγωνιστική γραμμή...απλά ένα τέλειο θέαμα...

Σαν να έβλεπες αληθινό αγώνα...πολύ καλός αγώνας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αγώνα δεν το λες μιας κ ήταν αγώνας αναμονής κ ουσιαστικά τα 5 πρώτα αμάξια απλά έτρεχαν να τερματίσουν.Πιο πίσω υπήρχαν κάποιες μάχες αλλά όχι τίποτε το ιδιαίτερο.

Επίσης benchmark ξεbenchmark τα αμάξια έτσι όπως τα σέταραν γλιστρούσαν εμφανώς πολύ,αν κ τα λάστιχα λογικά βγάζουν 1 ώρα άνετα.Δεν μου άρεσε η απουσία ριπλέι αλλά λογικά μια κάποια στιγμή θα το φτιάξουν κ αυτό.

On 13/8/2017 at 9:16 AM, liakjim said:

Νάσο ποιο βίντεο λες;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που έβαλα στο thelab Δημήτρη.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγώνας με 20 aliens όλοι πολύ γρήγοροι και οι προσπεράσεις σχεδόν αδύνατες. Ο 1ος Rudy Van Buren μίλησε με Teamspeak μετά και είπε ότι ούτε 200 γύρους δεν είχε κάνει, το σεταπ ήταν tricky να το βρείς και απ'τη φωνή του ούτε 30 χρονών δεν πρέπει να είναι. Είπε ότι το event ήταν ότι καλύτερο έχει γίνει ποτέ στην ιστορία του sim-racing.

Ο 4ος Graham Carrol που μας έριξε 2sec σε 10 γύρους με το USF πέρυσι αγωνίζεται σε πρωτάθλημα Go-Kart και βοήθησε τους υπόλοιπους με τις συμβουλές του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα σε αλλο θρεντ και στον Δημήτρη@liakjim , αν και δεν εχω ασχοληθεί με το αυτοκίνητο σχεδόν καθόλου (4-5 γύρους σε άσχετη πιστα ετσι για να δω πως ειναι), ούτε είμαι αλλα και δεν πρόκειται να γίνω αλιεν και επιπλέον δεν είμαι ούτε καν καλός χαχαχα, από αυτά που ειδα στο βίντεο με τα χρονομετρημενα και τον αγώνα ΔΕΝ διαπίστωσα τρελα πράγματα σε ότι αφορά λάστιχα και φυσικές!

Αυτό που ειδα ειναι ότι ο Ολλανδός δεν γλυστραγε, αλλο ντριφτ και αλλο με τα 4 καμία φορά που ειναι και λογικό, για αυτό και τους πήρε και τα σ@βρακα Χαχαχα!
Κάποια αλιεν ντριφταρανε, με γραμμές μάλιστα λολ, αλλα για αυτούς εχω μια θεωρία...

Στα σιμς υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι ειναι πολυ μεγάλα ταλέντα και καλοί οδηγοί, οι οποίοι ειναι άνεμος αλλα οδηγούν σχεδόν κανονικά και κάποιοι οι οποίοι μπορεί και να μην ξέρουν καν να οδηγούν και βλέπουν το σιμ ως ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!
Ας πουμε για παράδειγμα αυτοί που παίζουν "πολεμικά" ΔΕΝ ειναι σώνει και καλά κομαντα η σναιπερ, αλλα εντούτοις τα καταφέρνουν καλύτερα από τους πραγματικούς στρατιώτες!

Ετσι και στα σιμς, προσωπικά πιστεύω, ότι κάποια αλιεν μπορεί να μην έχουν ΚΑΝ δίπλωμα, όχι να έχουν μπει σε αγωνιστικό, αλλα τα καταφέρνουν καλά επειδή σκέφτονται και καλά το σιμ ως παιχνίδι!!!
Γνώμη μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sosna said:

Αυτό που έβαλα στο thelab Δημήτρη.

Έπρεπε να βάλεις αυτό που είχε τα λάστιχα δρόμου :P

Ακριβώς κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου. 

Το αμάξι είναι απόλυτο, θέλει συνεχώς μκροδιορθώσεις με το τιμόνι, σκαλί σκαλί.

Στο rf2 και φαίνεται κ στον αγώνα, τα aliens έστριβαν με χαλαρό σεταπ και γλιστρώντας με ντριφτάκι στις γρήγορες καμπές ειδικά στην Τ1 και στις Beckets.

Δεν πειράζει.

Πλέον το αμάξι μου αρέσει.

 

ΥΓ Δοκιμάστε back to back με το Nissan GT1 της ISI και θα το καταλάβεις στα πρώτα μέτρα. Δαγκώνει. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...