Jump to content

Race 3 (11.03.2018) Monza


Recommended Posts

Xρόνοι μέχρι τώρα...

@liakjim πιο γρήγορος από τον Βασιλιά @rapid_fast

O @panosdimip δεν μπορεί να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό...ο @troffeo κοιτάζει από μακρια και δεν τολμά καν να πατήσει στην πίστα...ο @spyder ο μόνος που μπορεί να με απειλήσει...

times.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν χθες με τον @rapid_fast

Είχα το γνωστό ρίγος όταν βλέπεις τον Βασιλιά να επιθεωρεί το βασιλείο του!

Βέβαια είχα πλεονέκτημα μιας και ήδη έχω φτιάξει ένα καλό base setup ενώ ο Παναγιώτης ξεκίνησε με default. 

Εννοείται ότι έγιναν αρκετές αλλαγές, η Monza είναι άλλο θηρίο.

Εκεί που άρχισαν να ξεκλειδώνουν οι χρόνοι, μας έπιασε μπόρα , μιλάμε για πολύ νερό. Γύρος στο 2:01 και τετακέ με 4η στην parabolica....

1η φορά με βροχή με το update και η αισθηση είναι φανταστική.

 

ΥΓ Σε σχέση με το video του @mad_dog πιο πάνω δλδ αυτό

Spoiler

 

έχω να πω ότι η Monza που τρέχουμε , έχει πολύ πιο δύσκολα και ψηλά kerbs στα S (σε εμάς απογειώνεται το αμάξι) και εντελώς λάθος χάραξη στην 1η lesmo.

Έχοντας τρέξει πολύ το Assetto , οι διαφορές αυτές κάνουν μπαμ.

Επίσης μπορώ κ φρενάρω αρκετά πιο αργά στην ευθεία πριν τη variante (βέβαια δεν ξέρω τί τελική είχε πιάσει η Mercedes).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη βροχή για σήμερα το βράδυ και τα λέμε..

Προς το παρόν είμαι στο 1.49.766 στο στεγνό με 3 γύρους που έκανα...

Για τον αγώνα δεν έχω να πω πολλά, μπορεί να μη λάβω μέρος γιατί θα λείπω...

Πάντως αν τρέξω έχω βάσιμες ελπίδες για πεντάδα...

Link to comment
Share on other sites

O καιρός είναι Live !

Δεν μπορώ να τον αλλάξω. Επίσης στον αγώνα μπορεί να βρέχει ή να έχει ήλιο και να ξεκινήσει να βρέχει.

Τρέχουμε με πραγματικές συνθήκες.

Άκομη έχω πει σε άλλο thread πρέπει να κατεβάσετε το simracingtools για να μπορέσετε να τρέχετε στον server και να λάβετε μέρος στους αγώνες !

Kάντε link στο GT3 Greek Virtual Championship 2018 και δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι άλλο. 

Ο χρήστης Antonios Mitzalis [Antonis14]  μπορεί να λάβει μέρος στους αγώνες. Οι υπολοιποι πατήστε πάνω στο παρακάτω banner. 

 

 

linkto_250x100.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mad_dog said:

Δεν έχει δηλωθεί οπότε δεν μπορεί να τρέξει.

Ο ανθρωπος δεν ειναι σιγουρο οτι θελει να τρεξει,απλα το χρονο του να ηθελε να γραψει.Αντε φταστε τον!!

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, John@John said:

Ο ανθρωπος δεν ειναι σιγουρο οτι θελει να τρεξει,απλα το χρονο του να ηθελε να γραψει.Αντε φταστε τον!!

Nαι αλλά δηλώθηκε εδώ κανονικά όπως βλέπεις...

Bέβαια δεν αρκεί για να λάβει μέρος στους αγώνες από την στιγμή που δεν έκανε εγγραφή εδώ

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, liakjim said:

Τί σημασία έχει ένας χρόνος, σε έναν γύρο, σε συνθήκες καιρού/γριπ κάθε φορά διαφορετικές και άρα άγνωστες σε εμάς ?

Καμία.

Απλα εκανα ενστικτωδως μια προγνωση κατα 99% πιθανου αποτελεσματος αναμεσα σε Mad_dog & Huntermar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απλα εκανα ενστικτωδως μια προγνωση κατα 99% πιθανου αποτελεσματος αναμεσα σε Mad_dog & Huntermar.

Μα δεν χρειάζεται καν να τρέξει αγώνα ο άνθρωπος...
Η κουλομαρια@mad_dog δεν ειναι ούτε καν μέσα στους χρόνους (έστω hotlaping) χαχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

[mention=26]troffeo[/mention] θα κατέβεις στον αγώνα (που κατά πάσα πιθανότητα θα βρέχει) ή κωλώνεις ?
Φοβάσαι μην σε κάνω ρεζίλι ?
Har har har


Γιατί ποτε εσυ με έχεις κάνει ρεζιλι???

Γελάνε και τα καρμπυρατερια τα webber τα δίπλα τα πενηνταρια με αυτά που λες, γράφεις και μάλλον πιστεύεις....

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μπήκαμε χτές με τον @spyder και κάναμε μερικές βόλτες που ήταν σε κάθε γύρο και πιο γρήγορες...

Νομίζω οι χρόνοι μπορούν να κατέβουν ακόμα ένα δευτερόλεπτο απο αυτούς που κάναμε εχθές..

Το 1.50.400 έρχεται πλέον σταθερά σε κάθε γύρο, ακόμα και με λάθος σε κάποιο σημείο..

Το 1.50.500 έρχεται αβίαστα με χαλαρή οδήγηση..

Εσφιξα λίγο περισσότερο το τιμόνι απο τον profiler και το feedback της Mercedes ήρθε..

Μεγάλο παράπονο για τα φρένα του Mercedes.. δεν επαρκούν για το αυτοκίνητο..

Στην πρώτη λέσμο ο @liakjim έχει δίκιο, κάτι παίζει με την χάραξη, η ιδανική γραμμή δεν είναι η πιο γρήγορη, νομίζω η κλίση της στροφής δεν είναι η σωστή..

Επιπλέον στην ασκάρι πήρα τούμπα απο τα εμπόδια πάνω στα γλωσσίδια...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπει ακόμη για δοκιμές δεν ξέρω καν την πίστα.

Πιστεύω στους χρόνους να είμαι κοντά στο 1:50 με full καύσιμα, αφού θα στηθει το αυτοκίνητο για αγώνα και όχι για quali.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mad_dog said:

Δεν έχω μπει ακόμη για δοκιμές δεν ξέρω καν την πίστα.

Πιστεύω στους χρόνους να είμαι κοντά στο 1:50 με full καύσιμα, αφού θα στηθει το αυτοκίνητο για αγώνα και όχι για quali.

Και το 1.59.999 κοντά στο 1.50 είναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...