Jump to content

Show us your Simrig/Cockpit/Gaming desk


gchristod

Recommended Posts

Επειδή θα με ενδιέφερε κ μένα το θέμα,το πρόβλημά μου είναι οτι επειδή το πισί είναι γενικής χρήσης κ gaming δεν θα με περιόριζε αρκετά ένα τέτοιο σχέδιο?

Αν μπορούσα δλδ να βάλω κ ένα εξτέσιον που θαχε πάνω το πληκτρολόγιο/ποντίκι αλά Obutto φάση θα με βόλευε πιστεύω.

 

υγ:αν σας δείξω που τρέχω κ πως θα γελάει ο πάσα πικραμένος,θα βγάλω φώτος κ θα ποστάρω όταν ξανακουμπώσω το τιμόνι.

 

dsc01204.jpg

Edited by sosna
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, troffeo said:

( @mad_dog φτιάχτο το ρημάδι να μπορούμε να γράψουμε ματά από επισύναψη λινκ ρε φίλε!!! Σπαστικό να συνεχίζει να υπογραμίζει χωρίς να μπορώ να το απενεργοποιήσω παρά μόνο με έντερ και από κάτω...)

Mου μιλάς απότομα και με πληγώνεις...θα το κάνω μόνο αν παραδεχτείς εδώ στην κοινότητα ότι είμαι γρηγορότερός σου...

Επίσης το Πιλότος πάντα με Π μεγάλο...

Edited by mad_dog
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ΔΕΝ θέλω να σε πληγώνω, έτσι ευαίσθητος που είσαι!!!

ΔΕΝ θα το ξανακάνω ποτέ και συγνώμη για τα ψυχολογικά τραύματα που μπορεί να σου προκάλεσα...:PO.o:89:

Πάντα το Πιλότος με κεφαλαίο ή μεγάλο όπως το λές...

 

 

ΥΓ. Ρε δεν πάς να φτιάξεις κανένα πρόγραμμα, να βγάλεις την επόμενη πίστα και να φτιάξεις το φόρουμ, που κάθεσαι και ασχολείσαι με τα ψυχολογικά σου!!! Τρελόσκυλο έ τρελόσκυλο χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πειραματίζομαι, τελικά όχι με PLP αλλά με mixed LLL. Γνώμες? Αξίζει να πάρω άλλη μία ίδια σαν την μικρή πλαϊνή? Δεν μου φαίνεται τόσο χάλια όσο περίμενα...

 

WP_20160920_23_16_41_Pro.jpg

Λίγο καλύτερη φωτο. Α ρε μαντ με το εντιτ σου, ήμαρτον...

WP_20160920_23_26_16_Rich.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τις φωτογραφίες φαίνεται πολύ άσχημο.
Τουλάχιστον στις 3, τα πλαίσια είναι στα κολωνάκια και σχετικά εκτός ορατού πεδίου ( κεντρικού ) .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγώ απορώ πως ακόμη η γυναίκα του δεν του τα έχει φέρει στο κεφάλι με αυτά τα καραγκιοζλίκια που βλέπει...

Πέρα από την πλάκα ακόμη και με 2 τέτοιες οθόνες έχεις πολύ καλύτερη αίσθηση...

Άσχετο...λέτε να βάλω το TrckIR που έχω μαζί με τις τρεις οθόνες ???

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gchristod said:

Πειραματίζομαι, τελικά όχι με PLP αλλά με mixed LLL. Γνώμες? Αξίζει να πάρω άλλη μία ίδια σαν την μικρή πλαϊνή? Δεν μου φαίνεται τόσο χάλια όσο περίμενα...

 

WP_20160920_23_16_41_Pro.jpg

Λίγο καλύτερη φωτο. Α ρε μαντ με το εντιτ σου, ήμαρτον...

WP_20160920_23_26_16_Rich.jpg

Καλημερα,

δεν ξερω αν γνωριζεις αυτο

http://plp-gaming.wikia.com/wiki/Good_PLP_Monitor_Setups

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, marmagas said:

Καλημερα,

δεν ξερω αν γνωριζεις αυτο

http://plp-gaming.wikia.com/wiki/Good_PLP_Monitor_Setups

Αυτό διαβάζω, κατέβασα και το προγραμματάκι monitormixer αλλά οι 2 δύο παλιές οθόνες που έχω ήδη δεν ταιριάζουν με τίποτα ρε γμτ, αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να γίνει...

@mad_dog να το βάλεις οπωσδήποτε το TrackIr μαζί με το τριόθονο, σαν να είσαι στο δωμάτιο με τους καθρέπτες στο λούνα παρκ θα είναι :P 

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog,ξερεις τι πρεπει να κανεις στο setup σου!!

Παλι τα ιδια θα λεμε?Χρειαζομαστε triple monitor stand και οι δυο μας,δεν ειναι κατασταση αυτη με γραφειο!

Τι οδηγαρες ειμαστε?

Ποτε θα ανεβασεις σερβερ για γνωριμια?

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, marmagas said:

Ποτε θα ανεβασεις σερβερ για γνωριμια?

Θα ανεβάσω server με άλλο όνομα για να μην τον βρείτε...αυτό που κατάλαβα το megane θέλει ποοοοολλές ώρες προπόνηση για μάθεις να το οδηγάς στο όριο...

Θα κάνω δοκιμές όλη την εβδομάδα μόνον εγώ...

Har har har

O server θα ανέβει σήμερα, θα είναι αύριο up, θα δωθούν λεπτομέρειες μαζί με το πρόγραμμα που ετοιμάζω.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Σας μπέρδεψα, δεν εννοώ να μείνει έτσι στο κέντρο το bezel, δοκιμή έκανα να δω αν ευθυγραμμίζονται οι εικόνες. Η σκέψη είναι να πάρω άλλη μία ίδια 19άρα που βρήκα στο insomnia και οι πλαϊνές να είναι μόνο για την περιφερειακή όραση.

Link to comment
Share on other sites

@gchristod Γιάννη το εχω δει αυτό και είμαι σίγουρος ότι γίνεται. Μπορεί να μην ειναι οπως όταν έχεις 3ιδιες οθόνες αλλα νομίζω ότι θα ειναι καλύτερο από μια.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Har har har

O server θα ανέβει σήμερα, θα είναι αύριο up, θα δωθούν λεπτομέρειες μαζί με το πρόγραμμα που ετοιμάζω.



Καλά πρέπει να ζεις σε απόλυτη σύγχυση εσυ...lol

Τι μπορεί να εννοείς ότι θα ανεβεί σήμερα ΑΛΛΑ αύριο θα ειναι up;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, troffeo said:

@gchristod Γιάννη το εχω δει αυτό και είμαι σίγουρος ότι γίνεται. Μπορεί να μην ειναι οπως όταν έχεις 3ιδιες οθόνες αλλα νομίζω ότι θα ειναι καλύτερο από μια.

Το έχω βρει πως γίνεται Γιώργο (οι κάρτες AMD έχουν το Eyefinity και το υποστηρίζουν καλύτερα, αλλά και στις Nvidia γίνεται με το παιχνίδι να τρέχει σε windowed mode). 

28 minutes ago, mad_dog said:

Σου είπα ακόμη και με αυτά τα χάλια η αίσθηση που έχεις είναι σαφώς πολύ καλύτερη από μια οθόνη.

Γι'αυτό ρώτησα, για το πως φαίνεται κι αν παλεύεται. Ειδικά εσύ που έχεις ήδη triples, μπορείς να επεκταθείς στο γιατί είναι τόσο χάλια? Λίγη εποικοδομητική κριτική παρακαλώ. Άμα είναι να μην την πάρω την μεταχείρα τσάμπα.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, marmagas said:

@gchristod,απο την αρχη γιατι μπερδευτηκα,

Εχεις ηδη μια 19αρα και μια 17αρα η 15αρα?

Nvidia η Amd?

 

Το budget σου?

Θελεις οπωσδηποτε triples και οχι μια μεγαλη(TV)?

-Έχω ήδη μία 19'' 5:4 (1280x1024)

-Έχω ήδη μία 20'' 16:9 (1600x900)

-Αγόρασα μία καινούρια 27'' 16:9 (1920x1080)

-To budget τείνει οριακά προς το 0

-Κάρτα γραφικών έχω την Nvidia GTX970 G1 Gaming (4gb)

-Το αγαπημένο μου χρώμα είναι το μπλε

-Το ΑΦΜ μου είναι 154886225.

:P 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εγω για triple stand εχω αυτο: http://sim-lab.eu/product/triple-monitor-mount/ . Ειναι παρα πολυ σταθερο. Αν καποιος θελει να το φτιαξει μονος του μπορω να το μετρησω και να σας δωσω πληρεις διαστασεις.

Αλλο triple monitor stand και σε προσιτη τιμη ειναι αυτο:http://www.motedis.com/shop/Friends-of/Sim-Rig/KPCR-Triple-Screen-Halterung-bis-29-Zoll-Monitore::883.html Ειναι αξιοπιστη εταιρια και εχουν πολλα εξαρτηματα για προφιλ.

Οσο για το cockpit χρησιμοποιω αυτο: http://www.motedis.com/shop/Friends-of/Sim-Rig/KPCR-Piez-RIG-Expert::866.html?XTCsid=35h2mafhf6gaqna4pekm5sc861 με καποιες μετατροπες για τα πεταλια.



Sent from my X900+ using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gchristod said:

-Έχω ήδη μία 19'' 5:4 (1280x1024)

-Έχω ήδη μία 20'' 16:9 (1600x900)

-Αγόρασα μία καινούρια 27'' 16:9 (1920x1080)

-To budget τείνει οριακά προς το 0

-Κάρτα γραφικών έχω την Nvidia GTX970 G1 Gaming (4gb)

-Το αγαπημένο μου χρώμα είναι το μπλε

-Το ΑΦΜ μου είναι 154886225.

:P 

Λογω nvidia δεν μπορεις να φτιαξεις PLP setup....

Μαλλον εγω δεν μπορω να σε βοηθησω....

Αν ειχες AMD απο 285 και ανω θα εφτιαχνες συμπαθεστατο PLP 20-27-20!!

SORRY!!!!

Καποιοι με nvidia βοηθηστε το παιδι ρε!!!!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το φτιάχνεις με SoftTH όπως λέει στο παρακάτω βίντεο.

Τώρα εγώ δεν είμαι και ο πλέον σχετικός σε αυτά (οι δικές μου είναι ίδιες και οι 3 οθόνες), αλλά είμαι σίγουρος ότι εάν ψάξεις και έχεις όρεξη θα το βρείς

Άγγελε @angelovzr δεν μου δείχνει το stand σου το λινκ που έβαλες, με βγάζει πάλι στην σελίδα που είμαστε τώρα εδώ...

Έχεις αγοράσει και την προσθήκη για την τιμονιέρα?

Πως είναι από σταθερότητα και κυρίως από εργονομία? Είναι όλο 40Χ40 ή έχει και άλλες διαστάσεις??

Εάν το αποφασίσω, θα μπορούσες να μου το μετρήσεις?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να διορθωσω το ποστ οποτε ξαναβαζω εδω το λινκ με το σταντ που εχω.
'>http://sim-lab.eu/product/triple-monitor-mount/

Εχω αγορασει και την προσθηκη για την τιμονιερα αλλα εχω κανει μετατροπες και εκει.

Το σταντ περιεχει και κομματια 40χ80. Ειναι τα καθετα πλαινα κομματια που στηριζουν την τιμονιερα. Ητραθεροτητα της ολης κατασκευης ειναι το κατι αλλο. Δεν κουνιεται τιποτα. Ακομα και τα πεταλια που δεχονται 65 κιλα δεν καταλαβαινουν τιποτα.

Φυσικα και θα μπορουσα να σου δωσω διαστασεις φτανει να μου δωσεις χρονο γιατι ειναι λιγο δυσκολο με την δουλεια μου.

Για οποιον θελει να το δει τελειωμενο πειτε μου και θα ανεβασω φωτο εδω.



Sent from my X900+ using Tapatalk



  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, angelovzr said:

Δεν μπορω να διορθωσω το ποστ οποτε ξαναβαζω εδω το λινκ με το σταντ που εχω.
'>http://sim-lab.eu/product/triple-monitor-mount/

Εχω αγορασει και την προσθηκη για την τιμονιερα αλλα εχω κανει μετατροπες και εκει.

Το σταντ περιεχει και κομματια 40χ80. Ειναι τα καθετα πλαινα κομματια που στηριζουν την τιμονιερα. Ητραθεροτητα της ολης κατασκευης ειναι το κατι αλλο. Δεν κουνιεται τιποτα. Ακομα και τα πεταλια που δεχονται 65 κιλα δεν καταλαβαινουν τιποτα.

Φυσικα και θα μπορουσα να σου δωσω διαστασεις φτανει να μου δωσεις χρονο γιατι ειναι λιγο δυσκολο με την δουλεια μου.

Για οποιον θελει να το δει τελειωμενο πειτε μου και θα ανεβασω φωτο εδω.



Sent from my X900+ using Tapatalk
 

Φυσικα και θελουμε φωτος!!!!!

 

 

Φυσικα και θελουμε φωτος κε Αγγελε!!!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...