Jump to content

rFactor2 [Greek]


mad_dog

Recommended Posts

Καλημερες και καλη μας βδομαδα οδηγαρες!

Δεν ξερω αν ποτε τρεξουμε το Skip σε πρωταθλημα(θα το θελα πολυ!)

αλλα οσοι το τρεξαμε(μπραβο @sC_w0lveS για την επιλογη σου!) το σ\κο μαθαμε πολλα!!!

Βασικες αρχες μηχανολογιας που ολοι ξερουμε εδω τις καταλαβαινεις στο τιμονι περισσοτερο απο αλλου!

Το ντεφολτ(αρε @mad_dog)σεταπ,πιστευω,ειναι πολυ υπερστροφικο,σε αντιθεση με ολα τα σιμς,για ενα σκοπο,να μαθεις να στηνεις και βλεπεις τις αλλαγες!

Οδηγικη νιρβανα ηρθε οταν καταλαβαμε πως θελει γκαζακι στο φρεναρισμα,απαλο αφημα γκαζιου(αυστηρα αλλιως lift off oversteer) και φρενου για προοδευτικη μεταφορα βαρους

μπρος-πισω καθως και απαλες κινησεις στο τιμονι.Βεβαια ολα αυτα ειναι γνωστα ΑΛΛΑ σε sports cars και Gt3 η τεχνολογια με τα βοηθηματα δεν κανουν τοσο ζωντανα και πρωτογονα ολα αυτα τα μηχαλογογικα φαινομενα.Ο @panosdimip επιμενει πως βοηθησε το σεταπ,ναι πολυ,αλλα ολοι αργα η γρηγορα αυτες τις ρυθμισεις θα καναμε!

Τι οδηγαρες ειμαστε?

Το σχολειο οδηγων του κ.Barber ειναι βεβαια στο Lime Rock αλλα δεν πειραζει,εμεις το καναμε στο Mills!

Αποκαλυψη ο @gchristod,την Κυριακη το βρηκε και πηγαινε σφαιρα το σκιπ!!!!

Παλι μπραβο στον @sC_w0lveS

για την επιλογη!!!

 

Ξεχασα να πω,immersion φοβερο με H shifter+heel and toe αλλα οχι ρεαλιστικο,το εψαξα,και βασικα λιγο πιο αργο απο sequential χωρις συμπλεκτη.

Βεβαια στα κατεβασματα θελει blip!

Τωρα να μας πει ο @mad_dog,τι κανουμε?

Προτεινει αλλος combo?

Κριμα το τιμονι σου @mad_dog,με το σκιπ θα παθαινες πλακα αν εμπαινες στο νοημα!!!

Εδω εμεις με τα μπρελοκ καταλαβαιναμε τα παντα που ελεγε το μονοθεσιο!!

Αλλη φορα να μας ακους!

ΕΧΑΣΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, χαίρομαι που σας άρεσε !!!

Βγάζει κάποιος βαθμολογία και προτείνετε ο επόμενος combo.

H βαθμολογία εδώ θα μετράει κανονικά.

Eπόμενο combo από @rapid_fast (και ας μην τρέξει).

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Πολύ έντονες συγκινήσεις και χτες με το επίπεδο όλων να είναι πολύ ανεβασμένο ,ειδικά του Γιάννη με τα ψηλά βίτσια ,μπράβο ωρέ ζαγάρ πήγαινες τσίτα τάπα σαν συφιλιασμένο τσιτάχ χτες ,σε φοβήθηκε το γαλανό μάτι μου και δεν έπιανε πάντα το μάτιασμα.

Το αυτοκινητάκι φοβερό δίνει απίστευτες συγκινήσεις θα το ήθελα κι εγώ πολύ σε πρωτάθλημα κι ας κάτσω να σας φτιάξω όλα τα σκίν κατά παραγγελία.

Η διασκέδαση στα ύψη για δύο λόγους ο ένας το αυτοκίνητο ο άλλος το ότι οι επιδόσεις όλων μας ισάξιες ,ευτυχώς βγάλαμε από τη μέση και το formation lap και του δώσαμε και κατάλαβε με τα εγωκεντρικά μου ριστάρτς.

@marmagas o major cotributor της οδηγικής ευτυχίας του τριημέροu, Giannis Christod η ματιασμένη "αποκάλυψη τώρα" ,spyder Ιωάννης το πιο ίσιο στραβό τιμόνι της υφηλίου με επιδόσεις που κόβανε την ανάσα των συναγωνιστών του ,andre  όπως πάντα ταχύτατος ,Kωστής ανεβαίνει σταθερά και με τσαμπουκά η επιμονή και η υπομονή του μας υποχρεώνει να του βγάλουμε το καπέλο,σωτήρας μου χθες αφού μου άνοιξε τα στραβά να αλλάξω λάστιχα  ,απολύτως απαραίτητος στην κοινότητα.

Μαντούλη μπράβο ήρθες και έτρεξες θέλαμε παραπάνω αλλά κι αυτό που έκανες είναι υπέρβαση,έτσι σε θέλουμε δυνατά με τσαμπουκά.

19 minutes ago, mad_dog said:

Βγάζει κάποιος βαθμολογία και προτείνετε ο επόμενος combo.

Δεν βαθμολογάμε βρε κάνουμε αγώνες καπάκι τον ένα πίσω από τον άλλο για διασκέδαση χωρίς ανάσα.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Δημητρη. Αυτο σκεφτομαι απο χτες συνεχεια.

Αυτο το αμαξι αξιοπoιει στο μεγιστο το sim hardware.
Τιμονια, πεταλια, shifters και γω δεν ξερω τι αλλο. Οσο μεγαλυτερη η επενδυση, τοσο μεγαλυτερη και η αισθηση και η απολαυση.
Κανονικα ο @mad_dog θα επρεπε να μας παρακαλαει να τρεχουμε συνεχεια με αυτο. Αλλα.... κριμα. Τοιχος. Ντουβαρι.
Προτιμαει να τρεχει με συμπλεκτη και h τα gt3.
OK, καπου εδω τα λογια αρχιζουν να περιττευουν και τη θεση τους παιρνουν τα MEGA facepalms....

Spoiler

DSC00647.JPG


Το αυτοκινητο, στις 2 μερες που το επιασα, καταλαβα, οτι δεν θεωρειται τυχαια σχολειο.
Ακομα και το default setup του δεν τυχαιο. Μαθαινεις και να οδηγας αλλα και να στηνεις setup. Θελει, ομως, χρονο και υπομονη.
Σε συνδοιασμο με αρκετα διαμαντακια πιστακια απο ΙSI, θα ειναι ονειρο.


Ελπιζω να το ξαναπιασουμε...

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmagas said:

Ξεχασα να πω,immersion φοβερο με H shifter+heel and toe αλλα οχι ρεαλιστικο,το εψαξα,και βασικα λιγο πιο αργο απο sequential χωρις συμπλεκτη.

Βεβαια στα κατεβασματα θελει blip!

Τωρα να μας πει ο @mad_dog,τι κανουμε?

Προτεινει αλλος combo?

Κριμα το τιμονι σου @mad_dog,με το σκιπ θα παθαινες πλακα αν εμπαινες στο νοημα!!!

Εδω εμεις με τα μπρελοκ καταλαβαιναμε τα παντα που ελεγε το μονοθεσιο!!

Αλλη φορα να μας ακους!

ΕΧΑΣΕΣ.

 Σειριακό κιβώτιο έχουν τα skips όχι H, τα πραγματικά θέλουν heel-toe όταν κατεβάζεις γιατί ενώ μπορείς χωρίς συμπλέκτη με ένα απλό blip υπάρχει η κολώνα του τιμονιού στη μέση που εμποδίζει το αριστερό πόδι από το να μεταφέρεται από το συμπλέκτη σε φρένο για να φρενάρεις με το αριστερό και να δώσεις το blip με το δεξί, σε sim (τουλαχιστον στο iR) προσωπικά δεν χρησιμοποιώ συμπλέκτη, ανεβάζω αφήνωντας το γκάζι και κατεβάζω δίνωντας Blip.

 

Όντως το γκάζι δεν το αφήνουμε ποτέ, θέλει ένα ελάχιστο γκαζάκι για να κρατήσει βάρος στον πίσω άξονα και να μη σου γυρίσει το αυτοκίνητο στα φρένα και στις στροφές και όντως το default setup που έχει στο rF2 είναι ελεεινό και δίνει κάκιστες εντυπώσεις σε όσους το δοκιμάζουν :3ztzsjm:

 

Δυστυχώς έλειπα και τις δύο μέρες και δεν μπόρεσα να μπώ αλλά ένα πρωταθληματάκι με τα skips θα το έτρεχα ευχαρίστως.

Edited by geovas77
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και διασκεδαστικό το Skip στην αρχή δεν μου άρεσε λόγω του σεταπ του που λέει και ο Γιώργος θέλει practice με καλό σεταπ σαν του @marmagas ;)

Θέλει λίγο τιμόνι και λίγο φρένο μειώστε τo sensitivity του φρένου, χθές έκανα 1.14.771 είδα και -0.4 στο δέλτα και μετά τράκαρα :t2622:

Το αμάξι το έμαθα όχι στο practice αλλά στους αγώνες ακολουθώντας τους άλλους. Eχουν και τα restart το καλό τους.

Ο @rapid_fast μπορεί να βάλει Macau στο επόμενο combo :)

Edited by spyder
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mad_dog said:

Eπόμενο combo από @rapid_fast (και ας μην τρέξει)

Μηπως να πει καποιος αλλος combo γιατι ο Παναγιωτης βρισκεται εκτος Ελλαδας;

Αν και δε με χαλαει καθολου που θα παραμεινει το τωρινο combo στον σερβερ, μεχρι να μπει το καινουργιο :P
 

ΥΓ: Και μια παρατηρηση-παρακληση στον αντμιν του σερβερ.
Οτι πει αυτος που θα βαλει combo, αυτο να μπει ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
Και οχι αλλα 10 αυτοκινητα που θα χει εμπνευση ο αντμιν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, spyder said:

σε Monza

Πάρε ένα πιστόλι και σκότωσε με, εγώ φταίω που σε πρότεινα :P Αν θες ανοιχτή πίστα γιατί δεν βάζεις Spa '66 που είναι και οφίτσιαλ? ΄Η Historic Silverstone αν θέλεις μοντ (του Senormen).

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, gchristod said:

Πάρε ένα πιστόλι και σκότωσε με, εγώ φταίω που σε πρότεινα :P Αν θες ανοιχτή πίστα γιατί δεν βάζεις Spa '66 που είναι και οφίτσιαλ? ΄Η Historic Silverstone αν θέλεις μοντ (του Senormen).

Tην επόμενη φορά αυτός που θα προτείνει δεν θα σχολιάσει κανείς άλλος.

Όχι βάλε αυτό, γιατί δεν έβαλες εκείνο κ.τ.λ.

Για να μην προχωρήσω σε delete στα post που μιλάνε για το παραπάνω, παρακαλώ πολύ άλλη φορά δεν θέλω να δω σχολιασμούς. Επιβραβεύσεις όσες θέλετε, δεν υπάρχει πρόβλημα.

7 hours ago, sC_w0lveS said:

Το αυτοκινητο, στις 2 μερες που το επιασα, καταλαβα, οτι δεν θεωρειται τυχαια σχολειο.

Είδαμε τους χρόνους σου...σφαίρα μιλάμε...για αυτό δεν κατέβηκα, εσύ και το άλλο σαλιγκάρι (ο μικρός) χτυπήσατε τρελούς χρόνους...πως να κετέβω μετά...

:s0119:

1 hour ago, sC_w0lveS said:

ΥΓ: Και μια παρατηρηση-παρακληση στον αντμιν του σερβερ.
Οτι πει αυτος που θα βαλει combo, αυτο να μπει ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
Και οχι αλλα 10 αυτοκινητα που θα χει εμπνευση ο αντμιν.

Αυτό ισχύει και τα τους άλλους που πετάγονται όμως...έτσι λυκόπουλο ?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mad_dog said:

Tην επόμενη φορά αυτός που θα προτείνει δεν θα σχολιάσει κανείς άλλος.

Όχι βάλε αυτό, γιατί δεν έβαλες εκείνο κ.τ.λ.

Για να μην προχωρήσω σε delete στα post που μιλάνε για το παραπάνω, παρακαλώ πολύ άλλη φορά δεν θέλω να δω σχολιασμούς.

Χέσε μας ρε Πιλότεε, όσο βλέπω κομπο με Μόντσα μετά την πλύση εγκεφάλου που έχει προηγηθεί με τα apex/ urd θα σχολιάζω όσο θέλω. Απαγορεύεται το σχόλιο? Θα μας πεις τι θα γράφουμε? Είναι αντιθετο με τους κανόνες του φόρουμ? Έτσι κι αρχίσεις και διαγράφεις ποστ που είναι σχετικά με το θέμα την έχω κάνει με ελαφρά και μαύρη πέτρα. Κι εγώ ό,τι λέω το κάνω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gchristod said:

Χέσε μας ρε Πιλότεε, όσο βλέπω κομπο με Μόντσα μετά την πλύση εγκεφάλου που έχει προηγηθεί με τα apex/ urd θα σχολιάζω όσο θέλω. Απαγορεύεται το σχόλιο? Θα μας πεις τι θα γράφουμε? Είναι αντιθετο με τους κανόνες του φόρουμ? Έτσι κι αρχίσεις και διαγράφεις ποστ που είναι σχετικά με το θέμα την έχω κάνει με ελαφρά και μαύρη πέτρα. Κι εγώ ό,τι λέω το κάνω.

Θα κάνω delete, delete, delete !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Χέσε μας ρε Πιλότεε, όσο βλέπω κομπο με Μόντσα μετά την πλύση εγκεφάλου που έχει προηγηθεί με τα apex/ urd θα σχολιάζω όσο θέλω. Απαγορεύεται το σχόλιο? Θα μας πεις τι θα γράφουμε? Είναι αντιθετο με τους κανόνες του φόρουμ? Έτσι κι αρχίσεις και διαγράφεις ποστ που είναι σχετικά με το θέμα την έχω κάνει με ελαφρά και μαύρη πέτρα. Κι εγώ ό,τι λέω το κάνω.



Welcome to the club...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμώτο ήμουν σε άθλια κατάσταση με αισχρό πονοκέφαλο λόγω συναχιού κ έχασα απίστευτο κόμπο.

Εγώ φώναζα από παλιότερα να μπει το συγκεκριμένο αμάξι,απλά περιμένατε να λείπω κουφάλες για να μην σηκώσω κεφάλι.:t61086::t6003:

Να κάναμε ένα ριμάτς την ερχόμενη Κυριακή πρίτι πλίζ,αφού σας άρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...