Jump to content

Apex GT3 2012


mad_dog

Recommended Posts

5 hours ago, liakjim said:

Μάθε λοιπόν το αυτονόητο : δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα σιμ με την πραγματικότητα αν η πίστα δεν είναι laserscanned.

Να προσθεσεις και το θεμα "ειμαι ανετος και ασφαλης στην καρεκλα-κοκπιτ του γραφειου μου" και δεν παιζεις τον κwλο σου να γινεις σαλτσα στον τοιχο...

 

2 hours ago, mad_dog said:

Ωραία, άρα έχουμε ABS και traction μόνο.

Το μόνο που μένει είναι να μου πείτε τι τιμές θα βάλουμε για αυτά τα δύο.

Να μπορεις να τα απενεργοποιησεις, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, panosdimip said:

Εν τω μεταξύ νομίζω πως έψαξες να βρεις ένα mod που έχει σχεδόν έτοιμο το σετάπ ,θα τ ακούσεις από τον Βήτα δεν έχει καμία σχέση με αυτά που τρέχαμε δεν ξέρω ποιό είναι πιο  μακριά από την πραγματικότητα πάντως είναι τελείως διαφορετικά τα νούμερα που θέλει εδώ,ίσως να κάνω και λάθος γιατί δεν το δοκίμασα και πολύ, θα μας πουν και τα υπόλοιπα παιδιά και φυσικά και οι μετρ του στησίματος Βήτας και Τζιμ.

Ισως να το έφτιαξαν έτσι  χάριν  του balanced performance .

Θα τα τρεξουμε με κλειδωμενο το gear ratio που το εχει σαν default ή ξεκλειδωμενο;

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, panosdimip said:

Πολύ δύστροπη η ΒMW ίσως  αλλάξω αυτοκίνητο γιατί καταντάει μαζοχισμός ,δεν μαζεύεται η κωλάρα της με τίποτα μου θυμίζει το RRE ρε μπας και το πήρανε από εκεί ?

Εχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που είχε κάποτε η Ζ4 στο ρέισρουμ ξαφνικά στο φρενάρισμα χάνεις τα αυγά και τα πασχάλια.

http://isiforums.net/f/showthread.php/18073-Apex-Modding-GT3-mod-(0-935)/page102

Μερικα posts αναφερουν την δυστροπια της Ζ4.

Μερικες ρυθμισεις στο setup διορθωνουν λιγο την απωλεια grip μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, marmagas said:

http://isiforums.net/f/showthread.php/18073-Apex-Modding-GT3-mod-(0-935)/page102

Μερικα posts αναφερουν την δυστροπια της Ζ4.

Μερικες ρυθμισεις στο setup διορθωνουν λιγο την απωλεια grip μπροστα.

Αστον να λεει....μια χαρα τα στησαν τα BMW χτες..............

Link to comment
Share on other sites

Setarisa το καινούργιο ρούτερ για να δούμε σήμερα .

Αν είναι να μπει κανείς ας στείλει να δοκιμάσουμε.

Μαντ έλα και θα σου πω σετάπ ,αυτή τη φορά δεν πήρα από τον Βήτα αλλά είμαστε κοντά 3 δεκατάκια προς το παρόν, εκτός και του τη βαρέσει και μπεί και πάει κάτω από το 1.47 ικανό τον έχω.

Ξέχασα να παρακαλέσω να ανεβάσεις πάλι σέρβερ είμαι αδιόρθωτος .

Edited by panosdimip
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, liakjim said:

Μάθε λοιπόν το αυτονόητο : δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα σιμ με την πραγματικότητα αν η πίστα δεν είναι laserscanned.

Σου συνιστώ να σταματήσεις να εκτίθεσαι. Φιλικά στο λέω.

Δεν έχεις ιδεά τι είναι αποτύπωση και τι είναι απόδοση της απoτύπωσης μια γεωμετρίας ή μια επιφάνειας (όπως επίσης και η σύγκλιση των στοιχεών στο meshing κ.α.)

Επίσης ακόμη και 100% πραγματική πίστα να έχω με όλες τις συνθήκες να είναι εκεί (θερμοκρασία, υγρασία κ.τ.λ.) αν το μοντέλο και τα physics είναι για τα πανηγύρια (βλέπε Forzassetto) το μόνο που καταφέρνω να κάνω συνεχίζοντας να λέω για laserscanned, απλά δείχνω ότι είμαι τελείως άσχετος με το θέμα που ακούει racing sim.

Δηλαδή έμαθες την λέξη laserscanned και την παρουσιάζεις σαν συνώνυμο με την πραγματικότητα (που ακόμη και 100% αποτύπωση να έχεις, αν το meshing δεν το αποδώσεις όπως πρέπει είσαι off !!!)

Eπίσης η αδυναμία των χαρακτηριστκών των αυτοκινήτων (που μερικά πρόβατα πιστεύουν, ότι η Kunos π.χ. απέκτησε το σήμα της Porsche ή της Ferrari και θα έχουν πιστή αντιμετώπιση αυτών των αυτοκινήτων...δηλαδή εντάξει...) ελλειψη στοιχείων απλά τους κάνει να φαίνονται άσχετοι με το αντικείμενο.

 

edit: Kάποιος παραπονέθηκε για την λέξη πρόβατα...μπορούμε να κάνουμε ένα poll για να χρησιμοποιήσουμε άλλη λέξη...

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panosdimip said:

Ξέχασα να παρακαλέσω να ανεβάσεις πάλι σέρβερ είμαι αδιόρθωτος .

Θέλετε να ανεβάσω server ?

Γιατί είχαμε πει θα ανεβάσουμε από Δευτέρα...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panosdimip said:

Οτι θέλεις εσύ ,είδες χθες το λυώσαμε ,6 άτομα μαζευτήκαμε .

Όχι ότι θέλω εγώ. Ότι θέλετε εσείς. Χτες άφησα μια ευκαιρία χαμένη και μετά έμαθα ήταν εγγονή (κληρονόμος, Susanne Klatten) της BMW αυτή που με κοιτούσε έντονα στα μάτια γεμάτη ερωτηματικά...με κατέστρεψε ο @rapid_fast...

Αλλά ακόμη και εσύ να είσαι θα ανεβάσω τον server. Οι υπόλοιποι που θέλουν και αυτοί να τρέξουν στον server να πούνε ώρα που θέλουνε να είναι up.

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Setarisa το καινούργιο ρούτερ για να δούμε σήμερα .

Αν είναι να μπει κανείς ας στείλει να δοκιμάσουμε.

Μαντ έλα και θα σου πω σετάπ ,αυτή τη φορά δεν πήρα από τον Βήτα αλλά είμαστε κοντά 3 δεκατάκια προς το παρόν, εκτός και του τη βαρέσει και μπεί και πάει κάτω από το 1.47 ικανό τον έχω.

Ξέχασα να παρακαλέσω να ανεβάσεις πάλι σέρβερ είμαι αδιόρθωτος .


Χτες που πήγαινα ξωπισω απο τον σπαηντερ 1.47.733 εγραψα με 40 λιτρα στο χαλαρο...
Νομιζω το 1.45.χχ είναι εφικτο...

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapid_fast said:

Νομιζω το 1.45.χχ είναι εφικτο...

Αν είναι εφικτό θα αλλάξουμε το mod. Εννοώ θα μείνουμε σε αυτό (ΑPEX GT3) αλλά πρέπει να μαζευτούμε όλοι για να δούμε τι μπορεί να πειράξουμε...ίσως βάρος και αεροδυναμική...

Δεν πρέπει να πέσει κάτω από το 1.47 που είναι και ο πραγματικός χρόνος με τα GT3 στην Monza.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εφικτό θα αλλάξουμε το mod. Εννοώ θα μείνουμε σε αυτό (ΑPEX GT3) αλλά πρέπει να μαζευτούμε όλοι για να δούμε τι μπορεί να πειράξουμε...ίσως βάρος και αεροδυναμική...

Δεν πρέπει να πέσει κάτω από το 1.47 που είναι και ο πραγματικός χρόνος με τα GT3 στην Monza.


Γιατι ρε φιλε;
Επειδή είμαι ο γρηγορότερος οδηγος στον πλανητη;
Τα εχουμε ξαναπει..
Μπειτε στο προφιλ μου στο ρεησρουμ..
Ειμαι 5 φορες πρωτος σε λιντερμπορντ μπροστα απο τον πρωταθλητη dtm..
Ειμαι οδηγαρα και κανω σεταπαρες...

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mad_dog said:

Όχι ότι θέλω εγώ. Ότι θέλετε εσείς. Χτες άφησα μια ευκαιρία χαμένη και μετά έμαθα ήταν εγγονή (κληρονόμος, Susanne Klatten) της BMW αυτή που με κοιτούσε έντονα στα μάτια γεμάτη ερωτηματικά...με κατέστρεψε ο @rapid_fast...

Αλλά ακόμη και εσύ να είσαι θα ανεβάσω τον server. Οι υπόλοιποι που θέλουν και αυτοί να τρέξουν στον server να πούνε ώρα που θέλουνε να είναι up.

 

Με την ιδιοτητα του επιστημονικου αναλυτη με το δημοσιογραφικο ταπεραμεντο και μετα απο ενδελεχης ερευνα απο αξιοπιστες πηγες  μπορω να πω με σιγουρια οτι η δικη μας  ειναι κλασεις ανωτερη,οποτε αποδεδειγμενα δεν αφησες μια ευκαιρία χαμένη,αλλα οτι την γλυτωσες φτηνα και χωρις εξοδα.........xD

Vasiliadou_Georgia_B-2.jpg

Ξεχασα και την γιαγια της

 

giagia.png

Edited by John@John
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites



Πέρα βρέχει...


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εγω τα εχω ξαναπει..
Μπορει 5 ωρες πριν τον κανονικο αγωνα να εβρεξε ή να εφερε σκονη..
Δεν μου λεει κατι αυτο..
Άλλωστε οι πραγματικοί χρονοι σε πολλες περιπτώσεις ειναι συγκρατημενοι λογω βλαβων που ποτε δεν θα μαθουμε ή στρατιγικηςκαι εντολων που παλι δεν θα το μαθουμε

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχα

Μην τα λες έτσι δεν θα μας κοιμηθεί σήμερα ο @panosdimip

...


Επρεπε να τον ακουγες χτες οταν γυρνουσε στο 1.49.χχχ και εγω εκανα 1.47.900 με λαστιχα βροχης...
Χα χα χα χα

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...