Jump to content

Apex GT3 2012


mad_dog

Recommended Posts

Δεν ακούω forzasseτάκηδες και δεν λαμβάνονται υπόψην.

Τίποτα προσωπικό με εσένα. 

Εννοείται η κουβέντα σταματά εδώ.

Αν θέλεις συνέχεια μπορείς να κάνεις post στο κατάλληλο thread.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Physics changes by Lgel (0.930 Update)

 - The revised physics while retaining the unique features of each car and offer now similar tuning ranges for every car.
 - AI speed has been balanced too.
 - Each car needs a specific setup, those of previous version 0.92 may not work as intended.
 - The default setups are meant to be drivable out of the box, they are on the safe side (mild understeer).
 - They are not optimal for braking strength and balance, gearing, cooling of motor and brakes, and may be tire pressures. Tires reach their pressure balance after 5 to 6 laps, they don't like to be abused.
-  Cars should have similar level of performance, depending on tracks some cars may be faster than others, for leagues the recommended mean of leveraging performance is to impose weight penalties as FIA does in real life for these cars.
-  pits time for every car are now the same (tyres change possibility )

 

 

Physics changes by Lgel (0.935 Update)

- the used track for the b.o.p. was spa, bathurst and Nordschleife
- corrected milky window in cockpit view on the mp4 and z06
- camaro crash with 2013 rain tyre resolved 
- camaro damage updated 
- z4 new suspension and less understeer 
- more seat range on sls 
- sls upgrade on showroom for turn off the heat haze 

Link to comment
Share on other sites

Tα δοκίμασα κι εγώ σήμερα ,από πλευράς ffb δεν θα πω ότι κατάλαβα μεγάλες διαφορές ούτε το ένα με χαλάει ούτε το άλλο .

Στο θέμα των γραφικών του ταμπλό θα συμφωνήσω με τον μικρό Γιάννη σεβόμενος τα γούστα του αλλά θα πω πως ειλικρινά πολύ λίγο τα κοίταξα λόγω του ότι έχω το ελ σι ντι του τρακ μαπ και κοιτάζω μόνο αυτό οπότε ούτε που τα πρόσεξα.

Εξωτερικά βλέποντάς το να κινείται στο ριπλέυ μου άρεσε περισσότερο από τα URD ,η πόρσε στα urd έχει εκείνη τη μεγάλη αεροτομή μπροστά που χαλάει την εικόνα έχεις την εντύπωση πως συνέχεια ακουμπά στο έδαφος .

Μου έκανε εντύπωση επίσης πως φαίνεται να παραμορφώνονται τα ελαστικά ανάλογα με την πίεση που εξασκείται σ αυτά  όταν το αυτοκίνητο στρίβει ,κοιτάξτε την τέταρτη φωτό να δείτε πως επειδή η ταχύτητα ήταν μεγάλη έχει σχεδόν τερματίσει η πίσω ανάρτηση λόγω αναπήδησης και το ελαστικό κοντεύει να φύγει από τη ζάντα.

Δεν ξέρω αν είναι υπερβολικό αλλά έχει φάση.

Τα γραφικά και εξωτερικά δεν είναι το κάτι άλλο,είναι σε χαμηλή ανάλυση αλλά αυτό βοηθάει στη ροή του παιχνιδιού και δεν φαίνεται ιδιαίτερα παρά μόνο στις ακίνητες εικόνες.

Επιπλέον τα αυτοκίνητα  είναι περισσότερα και  balanced που σημαίνει σωστότερος ανταγωνισμός ,το μόνο κακό είναι πως αν πάμε εκεί θα αφήσουμε τα όμορφα σκιν που μας έφτιαξε ο Γιάννης .

 

 

20160824114741_1.jpg

20160824114103_1.jpg20160824114006_1.jpg20160824114359_1.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτιαξε skin o Γιάννης, απλά έβαλε τα ονόματά μας στο μπαμπρίζ.

Αν τρέξουμε με αυτά θα τα κάνουμε όμορφα για το πρωτάθλημα.

Εγώ θα τρέξω με άλλο αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

Να μπείτε να την δοκιμάσετε καλομαθημένα

Μετά μπορείτε να κάνετε παράπονα

Και αν θέλετε καλά γραφικά...την ξέρετε την απάντηση...Forzassetto

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, mad_dog said:

Nα κατεβεί αμέσως η καινούργια version Monza v1.70 από εδώ !!!

Θα τρέξουμε με την version v1.70

Περιμένω εντυπώσεις σε σχέση με αυτήν που τρέχαμε.

Φτιάξανε τα δένδρα χαλάσανε το χρώμα της ασφάλτου . Στην παραμπόλικα βάλανε άσφαλτο εκεί που είχε άμμο,εμένα προσωπικά με χάλασαν και τα δύο ,στα δένδρα ούτως η άλλως δεν έδινα και πολύ σημασία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosdimip said:

 

Φτιάξανε τα δένδρα χαλάσανε το χρώμα της ασφάλτου . Στην παραμπόλικα βάλανε άσφαλτο εκεί που είχε άμμο,εμένα προσωπικά με χάλασαν και τα δύο ,στα δένδρα ούτως η άλλως δεν έδινα και πολύ σημασία.

 

Εντάξει, βάζω την παλιά που τρέχαμε στον server...

@panosdimip θέλω setup για να πάρω την νίκη στην Monza...

Link to comment
Share on other sites

Ναι άσε την παλιά με την άμμο.
Έτσι και αλλιώς το rf2 δεν υποστηρίζει να λερωνονται τα λάστιχα...οπότε κόβετε αβέρτα...ε τσι χελώνα? Ξέρεις εσύ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Υποστηρίζει για τα ελαστικά και μάλιστα πρέπει να τα ζεστάνεις πάλι για να έχουνε καλό grip


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, liakjim said:

Στα γραφικά δεν το θυμάμαι τι κάνει το rf2 .
Σκοπός είναι τα physics. Στα 1-2 δευτερόλεπτα που θα πατήσεις έξω δεν θα προλάβει να πέσει η θερμοκρασία άρα δεν έχεις επίπτωση.
Οκ, παλιά μηχανή, έδωσαν αλλού βαρύτητα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aν θέλεις συνέχεια για το Forzassetto συνεχίζεις το θέμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Στον προηγούμενο αγώνα τερμάτισα 1ος με πολύ άνεση, απλά είχα 2 cuts σε όλον τον αγώνα.

Αλλά τερμάτισα 1ος μικρό κουτό αθώο παιδί...όταν τρέξεις και εσύ και καταφέρεις και τερματίσεις τότε μπορείς να έχεις άποψη.

Με πίεσε λίγο ο @sosna αλλά η πολυετή εμπειρία μου σε online αγώνες μίλησε...

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύστροπη η ΒMW ίσως  αλλάξω αυτοκίνητο γιατί καταντάει μαζοχισμός ,δεν μαζεύεται η κωλάρα της με τίποτα μου θυμίζει το RRE ρε μπας και το πήρανε από εκεί ?

Εχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά που είχε κάποτε η Ζ4 στο ρέισρουμ ξαφνικά στο φρενάρισμα χάνεις τα αυγά και τα πασχάλια.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...