Jump to content

Race 3 (11.03.2018) Monza


Recommended Posts

Τελευταία ενημέρωση σήμερα για τον αγώνα Κυριακή 11.03.2018.

Χθες που έκανα μερικούς γύρους είχε βρέξει αλλά η πίστα πήγαινε να στεγνώσει. Δεν είχε κάτω νερά αλλά στις λακούβες είχε νερά !!!

έκανα δοκιμές με ελαστικά στεγνά και βροχής, αλλά δεν θυμάμαι με ποια ελαστικά έκανα τον καλύτερο χρόνο. Σίγουρα οι συνθήκες δύσκολες με πολλές παγίδες γιατί όπως είπα σε σημεία που μάζευε νερά η πίστα και το καταλάβαινες και το ένιωθες.

Eνημερώνω για τον αγώνα της Monza (που γενικά θα ισχύουν και για τους επόμενους αγώνες).

1. Στην περίπτωση βροχής όλοι οι οδηγοί υποχρεούνται να έχουν τα φώτα αναμμένα.

2. Υποχρεωτικό pit-stop.

3. Υποχρεωτικό το tool simracingtools (ειδικά για το τελευταίο αν οι οδηγοί δεν έχουν το tool δεν μπορούν να λάβουν μέρος στον αγώνα).

4. Προσοχή στην έξοδο των pit, διαβάστε τους κανονισμούς και συγκεκριμένα:

8.8. Passing Under Yellow –  the Stewards determine a driver passed another driver in a yellow flag area, that driver may be penalized for Passing Under Yellow. Observing the Gentlemen’s Rule (see 8.10) is encouraged should a driver complete a pass when in a yellow flag zone.

8.9. Aggressive Driving – Drivers deemed by the GT3 Virtual Championship Stewards Committee as having driven in an overly aggressive manner (causing an incident or not) may be subject to penalty.

9.2. Drivers exiting the pits must follow the blend lines and may not cross the blend line to join the racing line earlier.

9.5. It is recommended that headlights be used when entering or exiting the pit lane.

Διαβάστε τους κανονισμούς  και ότι απορίες έχετε κάνετε ερωτήσεις.

Καλό αγώνα σας εύχομαι.

 

Kυριακή ημέρα του αγώνα:

Free training 19:00 - 21:00

Superpole: 21:00 - 22:00

1. Saison 20 min, οι τρεις πιο αργοί οδηγοί (στην περίπτωση που είμαστε 18 οδηγοί) βγαίνουν εκτός.

2. Saison 20 min, εδώ παλευουμε για τις θέσεις 5-15 (οι πέντα πιο αργοί βγαίνουν εκτός).

3. Saison 20 min, εδώ παλευουνε οι δέκα γρηγορότεροι για την pole.

Warm-up 22:00 - 22:15 (ρυθμίσεις στον server και τελικό grid)

22:15 ξεκινά ο αγώνας. Διάρκεια αγώνα 60min.

 

O οδηγός hunter αν δεν δηλώσει αυτοκίνητο δεν μπορεί να λάβει μέρος στον αγώνα

Οι οδηγοί:

@rapid_fast

@panosdimip

@stauros gr

δεν έχουν κάνει ακόμη link

linkto_250x100.png

Link to comment
Share on other sites

ok, φάνηκα τώρα.
Βέβαια αυτό δενλέει κάτι,, πρέπει να το έχουμε κ ενεργό έτσι?
Στον αγώνα ενεργό εννοείται από το Practice

Κανονικά οι χρόνοι στον Server official μετράνε μόνο με το Tool...


Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ειδα στα αποτελεσματα  ο driver of the month  @mad_dog στον αγωνα στη Μonza ηταν σε πολυ φορμα και τερματισε τον αγωνα  με σχετικη ανεση και παρολιγο θα ανεβαινε και βαθρο!!!

Τυχεροι λοιπον μαλλον αποδειχθησαν  οι @Lampros, @orestisnestor,@sC_w0lveS, @stauros gr, @panosdimip , @rapid_fast και ειδικα ο @troffeo που απο οτι φανηκε γλυτωσαν τον διασυρμο,,,,

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αναπάντεχα και ευχάριστα ανταγωνιστικός ο @mad_dog όντως.

Φυσικά είχε όπως πάντα έξοδο...

Ο αγώνας πολύ ιδιαίτερος, με τον real road του rf2 να δίνει ρέστα. Ο καιρός μας έκανε το χατήρι να σταματήσει να βρέχει κ σε συνδυασμό με την πίστα να στεγνώνει, έδινε πολύ καλή αίσθηση. Προσωπικά στο βρεγμένο δεν μπόρεσα να βρω καθόλου ρυθμό. Τα λάστιχά μου είχαν παντού γλιστρίματα, με τοπικές υπερθερμάνσεις που μου αύξαναν πολύ την φθορά.

Ίσως κακό set up , ίσως κακό τρόπος οδήγησης.

Ο @spyder εντυπωσιακά γρήγορος στις μικτές συνθήκες του αγώνα, όπου ίσως το Radical να έχει κάποιο μικρό πλεονέκτημα.

Στα του αγώνα, στο 1ο μισό απλά έβλεπα τον @spyder  να μου ανοίγει με 1 δευτ στον γύρο όντας ανήμπορος να αντιδράσω.

Μετά λόγω φθοράς, η οδήγηση έγινε μαρτύριο, με το αμάξι να γλιστράει απίστευτα, ώσπου σε έναν γύρο, έχασα την Τ1 και το παιχνίδι μου έδωσε 10secs stop and go....

Μπαίνοντας με νεύρα, ξεχάστηκα να ενεργοποιήσω speed limiter και πήρα ένα ακόμα 10secs stop and go....

Μετά με 10 γύρους να απομένουν, πήρα ρίσκο κ έβαλα στεγνά S7.

Εκεί πάλι εντυπωσιάστηκα με τα σημεία που αλλού ήταν στεγνά και αλλού ήταν βρεγμένα και ήθελε προσοχή.

 

ΥΓ Είμαι περίεργος τί θα γίνει με το rf2 όταν θα βγει το ACC .

 

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, liakjim said:

Φυσικά είχε όπως πάντα έξοδο...

Όχι έξοδο...εξόδους...4

49 minutes ago, liakjim said:

ΥΓ Είμαι περίεργος τί θα γίνει με το rf2 όταν θα βγει το ACC .

Mακάρι να είναι καλύτερο. Αν είναι καλύτερο τρέχουμε εκεί.

3 hours ago, John@John said:

και ειδικα ο @troffeo που απο οτι φανηκε γλυτωσαν τον διασυρμο,,,,

Δεν αντέχει να είναι στην πίστα μαζί μου μην γίνει ρεζίλι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...