Jump to content

RBR wheel settings guide for OSW


mad_dog

Recommended Posts

Εχω εμπειρία από το Accuforce, αλλα νομίζω ότι έχουν την ίδια λογική.
Το τιμόνι και τον λοιπό εξοπλισμό το παιχνίδι τα αναγνωρίζει.
Δηλαδή πάω στις ρυθμίσεις, φτιάχνοντας ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΡΟΦΙΛ και σεταρω όλες τις ρυθμίσεις.
Μέχρι εδώ όλα καλά.
Το πρόβλημα ειναι με το FFB, το οποιο ειναι ανύπαρκτο.
Οπως σου έγραψα χθες, υπάρχουν 2 επιλογές.
Η μια ειναι αγοραστή με €30 περίπου, GIMX adapt και η δεύτερη με επέμβαση στην registry του υπολογιστή.
Με την 1η όλος ο εξοπλισμός συνδέεται στον ανταπτορα και αυτός δημιουργεί ένα εικονικό προφίλ μιας Logitech G27, ενώ στην 2η λύση απλά η registry καταλαβαίνει την τιμονιέρα και δίνει FFB.
Εγώ θα πάω στην 2η λύση μάλλον.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμένα κάτι γίνεται με τα πετάλια και τα βλέπει σαν τιμόνι...άσε που οι άξονες είναι αντίθετοι...βέβαια δεν είχα πολύ χρόνο αλλά ότνα έχω θα το ξανακοιτάξω...

Μετά θα ανεβάσω video που κάνω χρόνο στην Ouninpohja...κάπου στα 15:00 λεπτά...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πρόβλημα με το Accuforce επιτέλους ΛΥΘΗΚΕ!!!
Η διαδικασία ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ και ΑΝΕΞΟΔΗ!!!
Αν θέλει κάποιος ευχαρίστως να την μοιραστώ.

Εχω παραγγείλει και έναν ανταπτορα (gimx) με τον οποιο θα κάνω συμβατά τα πετάλια μου (HE) στο wrc7 και μετα θα είμαι ένας ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ rallyman, με RBR, WRC7 και DIRT RALLY
har har har που θα έλεγε και μια ψυχή!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2 hours ago, mad_dog said:

Γράψε ξανά εδώ τις ρυθμίσεις στος τιμόνι που πειράζουμε το registry ( @troffeo )

Ρε τρισάθλιε, θα σου γράψω ΜΟΛΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ SITE με το TAPATALK!!!!

 

ΥΓ. Επειδή είμαι καλό παιδί, θα στα ανεβάσω σε λίγο

Edited by troffeo
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή εγώ τον κρατάω τον λόγο μου, παρε ΑΘΛΙΑ χελώνα!!!

 

regedit (εάν έχεις δεκάρια, αριστερό κλικ πάνω στην έναρξη, αναζήτηση και έντερ)

Αφού βγεις λοιπόν στον Registry Editor επιλέγεις τον φάκελο αριστερά σου HKEY_CURRENT_USER

Μετά επιλέγεις τον φάκελο System -->CurrentControlSet -->Control -->MediaProperties -->PrivateProperties -->Joystick -->OEM

Στο ΟΕΜ θα ψαξεις να βρεις το φάκελο που έχει μέσα το τιμόνι σου, για να καταλάβεις πατώντας πάνω στο κάθε φακελάκι στο αριστερό μέρος, στο δεξί εμφανίζονται τα στοιχεία που έχει μέσα του(συνήθως 3 γραμμές Default+OEMData+OEMName στο ΟΕΜName εμένα μου γράφει SimXperience Accuforce οπότε καταλαβαίνω ότι αυτός ο φάκελος είναι του τιμονιού μου)

Στην 2η σειρά OEMData και στην 3η στήλη (Data) έχει κάτι νούμερα μπορεί και γράμματα μαζί και αυτή η σειρά είναι που θα πειράξεις!

Διπλό κλικ πάνω στο  OEMData και σου ανοίγει παράθυρο το οποίο γράφει Edit Binary Value. Στην 1η σειρά (0000) σβήνεις ότι γράφει (κράτα ένα backup καλού κακού, εμένα ΔΕΝ μου έκανε τίποτα πάντως) και γράφεις 43 00 88 01 FE 00 00 00 c...b... 

Μην τρελαθείς, εσύ γράφε κανονικά και αυτό μόνο του αφήνει κενά κλπ.

Το σώζεις, βγαίνεις κάνεις επανεκκίνηση στο υπολογιστή, ανοίγεις το τιμόνι σου και ...στουκάρεις στο 1ο δέντρο που θα βρεις μέσα στην ειδική!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πάρε και ένα βιντεάκι, γιατί εσύ είσαι ΑΣΧΕΤΟΣ και σε φοβάμαι ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, troffeo said:

Ρε τρισάθλιε, θα σου γράψω ΜΟΛΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ SITE με το TAPATALK!!!!

 

ΥΓ. Επειδή είμαι καλό παιδί, θα στα ανεβάσω σε λίγο

Βρε τρισάθλιο σαλιγκάρι...το tapatalk δουλευει εδώ και μέρες !!!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, troffeo said:

Ναι αλλα δεν σε βλέπω να λες και κανα thanks
Το έφτιαξες άχρηστε;;
Το κατάλαβες;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tα εγκεφαλικά μου κύτταρα είναι καταστραμμένα από το αλκοόλ...επίσης ότι υγιές κύτταρο έχει απομείνει στον εγκέφαλο υπολειτουργεί...κοινώς μπορώ να καταλάβω αυτά τα περίπλοκα θέματα μόνο με ζωγραφιές...

Σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου τρισάθλιο και αργό σαλιγκάρι !!!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...