Jump to content

rFactor2 Help


mad_dog

Recommended Posts

Το θέμα με τα καύσιμα και το pitstop έχει ως εξής: Μέσα στο παιχνίδι στην καρτέλα setups είχα:

stop 1 / +28 λίτρα    αλλά     nunber of stops /  0     οπότε το      stop 1  ήταν  Ν/Α  

Όταν κάνεις request pit  βγαίνει το παράθυρο ενημέρωσης που δείχνει αυτά τα +28 λίτρα. Εκεί όσο και να πάλεψα με τα βελάκια (είχα χρόνο γιατί πήγαινα με στραβό τιμόνι)

δεν άλλαζε τίποτα στα καύσιμα. Για τα λάστιχα δεν ξέρω γιατί δεν πείραξα. 

Δηλαδή αν έχεις κάποια λίτρα στο  stop 1  παρόλο που έχεις  nunber of stops /  0  θα τα πάρεις αναγκαστικά;   Ή είναι bug  @mad_dog 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .μολις εγκατέστησα το rf2 ειμαι καινούργιος και οπως καταλάβει ετσι δεν βλεπω στο game πως να ξεκινήσω να παιζω δεν εχω cars ούτε single player-multiplayer .. τιποτα ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristos said:

Καλημέρα .μολις εγκατέστησα το rf2 ειμαι καινούργιος και οπως καταλάβει ετσι δεν βλεπω στο game πως να ξεκινήσω να παιζω δεν εχω cars ούτε single player-multiplayer .. τιποτα ..

Kαλώς ήρθες στην παρέα μας !!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2016 at 3:39 AM, andre said:

Δηλαδή αν έχεις κάποια λίτρα στο  stop 1  παρόλο που έχεις  nunber of stops /  0  θα τα πάρεις αναγκαστικά

Χρειάζεται να το τσεκάρουμε γιατί μια φορά που τρέξαμε με πιτ στοπ το είχαμ ορίσει από πριν και το καύσιμο και τα λάστιχα δεν χρειάστηκε να τα πειράξουμε οπότε έγιναν όλα αυτόματα .

Κανονικά πρέπει να μπορείς να πειράξεις τα καύσιμα ,προχθές που το δοκίμασα έβαλα με τα βελάκια 0 καύσιμο και μου άλλαξε μόνο λάστιχα ,δούλεψε δηλαδή σωστά,αυτά βέβαια στο practice δεν ξέρω αν στον κανονικό αγώνα έχει γίνει καμιά στραβή με το στήσιμο του σέρβερ θα το δοκιμάσουμε μέσα σ αυτήν η την επόμενη εβδομάδα όταν μπούμε.

Καλό θα ήταν @mad_dogνα στήσεις τον σέρβερ κανονικά με parc ferme k qualify (10 λεπτών )  χωρίς να βάλεις μεγάλη διάρκεια αγώνα για να δοκιμάσουμε να κάνουμε κάνα πιτ στοπ.

1 hour ago, Xristos said:

Καλημέρα .μολις εγκατέστησα το rf2 ειμαι καινούργιος και οπως καταλάβει ετσι δεν βλεπω στο game πως να ξεκινήσω να παιζω δεν εχω cars ούτε single player-multiplayer .. τιποτα ..

Μάλλον πρέπει να μπεις στο teamspeak να σε καθοδηγήσουμε γιατί αλλιώς θα χαθείς και θα απογοητευθείς γρήγορα @mad_dogστείλε στο παλικάρι τη διεύθυνση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Xristos said:

Καλημέρα .μολις εγκατέστησα το rf2 ειμαι καινούργιος και οπως καταλάβει ετσι δεν βλεπω στο game πως να ξεκινήσω να παιζω δεν εχω cars ούτε single player-multiplayer .. τιποτα ..

Γεια σου Χρήστο. Και εγώ καινούριος είμαι. Τα παιδιά εδώ θα σε καθοδηγήσουν . Καλή παραμονή.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Xristos said:

Καλημερα μπορει κάποιος να μου πει απο που να κατεβασω tracks-cars;;;

Ποια ειναι τα πιο καλα;;απο ISI;;

 

Μια καλη πηγη ειναι απο εδω,αλλα δεν ξερω ποσο ενημερωμενη ειναι :)

mega:///#F!w5Em0abB!Go7ivfmQr33T0HyyzJUeLw

mega:///#F!vMxygbKB!7BCE0YTDOCjjuSFW23XgzQ

Edited by John@John
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
42 minutes ago, Xristos said:

Καλημερα μπορει κάποιος να μου πει απο που να κατεβασω tracks-cars;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποια ειναι τα πιο καλα;;απο ISI;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

cars http://rfactor.net/web/rf2/cars/

tracks http://rfactor.net/web/rf2/tracks/

Σου συνιστώ να αποφύγεις δια ροπάλου ότι ΔΕΝ είναι ISI.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, liakjim said:

Σου συνιστώ να αποφύγεις δια ροπάλου ότι ΔΕΝ είναι ISI.

Μην εισαι τοσο απολυτος.
Απο tracks υπαρχουν πολυ καλες υλοποιησεις απο mods.

Στα αυτοκινητα, οκ, θελει λιγο περισσοτερο ψαξιμο.
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xristos said:

Καλημερα μπορει κάποιος να μου πει απο που να κατεβασω tracks-cars;;;

 

Αν το έχεις αγοράσει όλα τα ISI (στα link που σου έδωσε ο liakjim)είναι εγκατεστημένα. 

Τα mods όσα είναι στο Workshop πας εδώ διαλέγεις τι θέλεις και κάνεις subscribe. Κατεβαίνουν, κλείνεις -ανοίγεις τον Launcher του rF2 και είναι έτοιμα. 

Τα mods που δεν ειναι στο Workshop τα κατεβάζεις από εδώ:    Cars   Tracks  τα βάζεις  εδώ  C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\rFactor 2\Packages

Ανοίγεις τον  Launcher του rF2 πας στο content ( το δεύτερο κουτάκι) και τα κάνεις install .

ΕΤΟΙΜΟΣ.

Edited by andre
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
1 hour ago, sC_w0lveS said:

Μην εισαι τοσο απολυτος.
Απο tracks υπαρχουν πολυ καλες υλοποιησεις απο mods.

Στα αυτοκινητα, οκ, θελει λιγο περισσοτερο ψαξιμο.
 

Ναι έπρεπε να διευκρινήσω ότι το 2ο σκέλος της απάντησης αφορά τα αμάξια.

Στις πίστες υπάρχουν και καλές Mod (αν και εκεί φαίνεται η διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διευκρινiσεις σε απορία που είχαμε για το κόκκινο-άσπρο κουτάκι in-game 

Autoscroll Chat  can be changed in game.
To the right of where you type your text chat, to the left of the thumbs up/down, there is a square

red = autoscroll  

white = no scroll.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα έχετε δεί στο σεταπ του Nissan GT500 το 3ο ελατήριο στην ανάρτηση, τι είναι αυτό;

Το τρίτο ελατήριο δεν είναι κάτι που είναι διαθέσιμο σε κάθε αυτοκίνητο.
Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι πρόκειται για μια κάπως εξειδικευμένη παράμετρος ρύθμισης και τα περισσότερα αυτοκίνητα απλά δεν το χρησιμοποιούν, ή είναι περιορισμένη σύμφωνα με τους κανονισμούς της σειράς.

Ουσιαστικά, το τρίτo ελατήριο δουλεύει μόνο όταν είναι πλήρως συμπιεσμένα τόσο τα εμπρός ή και πίσω παραδοσιακά ελατήρια. Αυτό σημαίνει ότι η μεταφορά βάρους όπως εγκάρσιας περιστροφής και εκτροπής δεν θα συμπιέσει το τρίτο ελατήριο, αλλά υψηλές ποσότητες βήματος κατά το φρενάρισμα, ή τεράστιο αεροδυναμικό φορτίο, θα το φορτίσει.

Σκληραίνοντας το τρίτo ελατήριο μπορεί να σας επιτρέψει να τρέξετε πιο μαλακή ανάρτηση για μεγαλύτερη μηχανική πρόσφυση, αποφεύγοντας το θέμα να τερματίζει η ανάρτηση λόγω αεροδυναμικής πίεσης.

Το τρίτο ελατήριο έχει εξηγηθεί από τον Niels Heusinkveld

Quote

With a mechanical linkage, the front 3rd spring only compresses when BOTH front regular springs are compressed. Same for the rear. So body roll doesn't compress the 3rd spring, but downforce pushing the entire car down, will compress the 3rd spring.

3rd springs and bumprubbers are a good way to separate car cornering and roll setup from absorbing the downforce. Theoretically you can run extremely soft regular springs, and still don't bottom out on the straight if you use stiff 3rd springs.

If you increase downforce, you can just change ride height, 3rd spring and 3rd packers, while leaving the mechanical balance (springs, antiroll bars) alone. The F Reiza manual has suggested spring / packer settings for low, mid and high downforce, each with a 'soft, medium and stiff' setup.

Without 3rd springs, the aero load has to be taken by the regular 4 springs, but that means you stiffen up roll as well. Also, bumprubbers are a nice way to deal with aero loads, but having bump rubbers hit on the 4 corner springs changes the handling in possibly unwanted ways. In short, 3rd springs make a HUGE amount of sense on a car with significant downforce.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mad_dog said:

Bάλε ότι θέλεις η μπέμπα είναι αργή !!!

:furiouslightning:

Παρακαλω καποιον να παρει την μπε-μπα και επιτελους να δειξει γραμμες γιατι το καημενο το αμαξακι νιωθει μειονεκτικα και εχει ενοχες απο τον τωρινο του οδηγο,,,,,,,,,,,,

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, John@John said:

Λες να βαλουμε ενα στη μπε-μπα του @mad_dog μπας και κανει ετσι καλυτερους χρονους?????

 

5 hours ago, mad_dog said:

Bάλε ότι θέλεις η μπέμπα είναι αργή !!!

:furiouslightning:

 

3 hours ago, John@John said:

Παρακαλω καποιον να παρει την μπε-μπα και επιτελους να δειξει γραμμες γιατι το καημενο το αμαξακι νιωθει μειονεκτικα και εχει ενοχες απο τον τωρινο του οδηγο,,,,,,,,,,,,

 

2 hours ago, mad_dog said:

Χαχαχαχα

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Τα offtopic Παρακαλώ να μεταφερθούν. Άντε γιατί το έχουμε κάνει American Bar εδώ μέσα.

Ευχαριστώ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που μιλάνε πολύ να πάρουνε την μπέμπα...και αν έχουν χέρια και @@ να γράψουν χρόνο 1.27

Και αν γράψουν να μας στείλουν και την διεύθυνσή τους να τους στείλουμε και τα τιμόνια μας τις οθόνες μας τα πετάλια μας την κουζίνα μας και ότι άλλο έχουμε !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Τς τς τς τς
Ο γνωστός τρελόσκυλος άρχισε πάλι να χαρίζει εξοπλισμό...
Αγορινα μου αφού, μόνο με ... μεταμόσχευση μπορείς να σταθείς με, έστω, κάποια αξιοπρέπεια μέσα στην πιστα!!! Χαχαχαχαχαχα

ΥΓ. Έχε χάρη που:
1. Δυστυχώς αρρώστησα και θα κάτσω σε μπακετ τουλάχιστον κανα μήνα μετα ☹️☹️☹️
2. Ο εξοπλισμός μου ναι μεν δεν στέκεται δίπλα στον δικό σου, αλλα ειναι αρκετά καλός.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...