Jump to content

rFactor2 Help


mad_dog

Recommended Posts

αλλαξε hud απο τα options του παιχνιδιου (βαλε ενα αλλο που εχει αλλου τις θεσεις, δοκιμασε τα 1-1) ή δες ποιο μενουδακι σου βγαινει στο κεντρο και ορισε ενα κουμπι-πληκτρο απο τα control settings για να το σβηνεις.

Link to comment
Share on other sites

@sC_w0lveS hud δεν έχω του παιχνιδιού. Έχω ένα από το trackmap που είναι πλήρες και δεν θέλω να του αλλάξω θέση γιατί είναι ακριβώς εκεί που πρέπει. 

1.JPG

 

Αλλά όπως  κατάλαβα το αναδυόμενο δεν αλλάζει θέση οπότε το καταπίνουμε;  Το παρακάτω εννοώ

2.JPG 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις βγαινει και στο ονλάιν κάτω αριστερα, ειναι αυτο που όταν οδηγάς βγαινει το τσατ ή αν έφαγες ποινή stop and go και τέτοια. Του ανθρώπου μετακινήθηκε απο κάτω αριστερά στη μέση της οθόνης, αυτο λέει. Απο τα τσιπουρα και τις μπύρες έχετε κάψει εγκεφαλικά κύτταρα, καλύτερα πιείτε γκαζοζα και τζιτζιμπύρα αφού σας χαλάει

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

Aυτο του ειπα και εγω.

Η θεση που βρισκεται το "message center" ειναι εξαρτωμενο απο το UI που εχεις επιλεγμενο. Ασχετα αν εχεις κρυψει και δεν εμφανιζονται το στροφομετρο και ολα τα αλλα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gchristod said:

Ρε σεις βγαινει και στο ονλάιν κάτω αριστερα, ειναι αυτο που όταν οδηγάς βγαινει το τσατ ή αν έφαγες ποινή stop and go και τέτοια. Του ανθρώπου μετακινήθηκε απο κάτω αριστερά στη μέση της οθόνης, αυτο λέει. 

Να αγιάσει το στόμα σου ρε φίλε. Αυτό ακριβώς.  

@sC_w0lveS Τι να αλλάξω δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αυτο

http://www.virtualr.net/rfactor-2-minimalist-ui-released

Για δοκιμασε αυτο

http://www.virtualr.net/rfactor-2-minimalist-ui-released

.....dead link....

Google it,αν δεν το βρεις μετα το μεσημερι θα το ανεβασω.

Πως σου φανηκε χθες?

Πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μπεις TS!

Χανεις ολο το γελιο και...λιγα δεκατα στον χρονο(ανταλλαγη πληροφοριων,σεταπ και αλλα χρησιμα και μη χρησιμα πραγματα)!

Εισαι γρηγορος!

Καλως ηρθες Αντρεα!!!

TS TS TS!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gchristod said:

Ρε σεις βγαινει και στο ονλάιν κάτω αριστερα, ειναι αυτο που όταν οδηγάς βγαινει το τσατ ή αν έφαγες ποινή stop and go και τέτοια. Του ανθρώπου μετακινήθηκε απο κάτω αριστερά στη μέση της οθόνης, αυτο λέει. Απο τα τσιπουρα και τις μπύρες έχετε κάψει εγκεφαλικά κύτταρα, καλύτερα πιείτε γκαζοζα και τζιτζιμπύρα αφού σας χαλάει

Είμαστε ποιητές η μάλλον ποιήματα της ασφάλτου αγαπητέ και μη βιαστείς να εξαπολύσεις άλλη μια κακεντρεχή ατάκα του τύπου είστε αρτοποιήματα γιατί τα πυρά σου δεν θα βρουν αποδέκτη, δεν ασχολούμαστε με παράθυρα κ τα ρέστα φίλε μου, εγώ όταν κάτι με εμποδίζει σκύβω η μετακινώ το κεφάλι μου αναλόγως :P.

Ρε μανία να διευκολύνετε τον Άγιο Ανδρέα αφήστε τον δεν βλέπετε πως έχει μέσον εις τους ουρανούς ?:P

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2016 at 9:50 PM, sC_w0lveS said:

αλλαξε hud απο τα options του παιχνιδιου (βαλε ενα αλλο που εχει αλλου τις θεσεις, δοκιμασε τα 1-1) ή δες ποιο μενουδακι σου βγαινει στο κεντρο και ορισε ενα κουμπι-πληκτρο απο τα control settings για να το σβηνεις.

@sC_w0lveS Είσαι Ημίθεος και βάλε. Στον άλλο κόσμο θα έχεις μια θέση δίπλα μου . Στα Hud  1,2,4,5 βγαίνει κάτω αριστερά. Στο default hud 3 στο κέντρο.

@panosdimip Ακόμα και ο άγιος θέλει βοήθεια. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 8.10.2016 at 8:44 AM, gchristod said:

Απο τα τσιπουρα και τις μπύρες έχετε κάψει εγκεφαλικά κύτταρα, καλύτερα πιείτε γκαζοζα και τζιτζιμπύρα αφού σας χαλάει

Mας μιλάς άκαρδα και μας πληγώνεις...

Link to comment
Share on other sites

1. Σε ποιες περιπτώσεις δεν πατάμε escape;    Μην κάνω καμιά στραβή.

2. Pit stop το δηλώνεις πριν τον αγώνα , OK;  Αν δεν μπεις, έχεις ποινή ;

3. Αν δεν δηλώσεις Pit stop και κατά την διάρκεια του αγώνα κάνεις request pit. Πως ζητάς τι θέλεις;

4. Την σάλτσα την κάνετε με τοματοπελτέ ή με φρέσκια τομάτα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2016 at 9:44 AM, gchristod said:
5 hours ago, andre said:

1. Σε ποιες περιπτώσεις δεν πατάμε escape;    Μην κάνω καμιά στραβή.

2. Pit stop το δηλώνεις πριν τον αγώνα , OK;  Αν δεν μπεις, έχεις ποινή ;

3. Αν δεν δηλώσεις Pit stop και κατά την διάρκεια του αγώνα κάνεις request pit. Πως ζητάς τι θέλεις;

4. Την σάλτσα την κάνετε με τοματοπελτέ ή με φρέσκια τομάτα.

1. Στο practice κάνουμε όσα escape θέλουμε στο qualify όμως μπαίνουμε έχοντας υπολογίσει καύσιμα για οτιδήποτε θέλουμε από κει και πέρα και δεν ξαναπαταμε escape. 

Αν δηλαδή δεν θέλουμε pitstop προσέχουμε να βάλουμε καύσιμα για όλο τον αγώνα και το qualify, υπολογίζουμε πόσους γύρους θα κάνουμε στο qualify αλλά και το formation lap γιατί είναι park ferme και δεν μας αφήνει να πειραξουμε σχεδόν τίποτα. 

2.Aν θέλουμε πιτ στοπ το ορίζουμε από πριν στο σεταπ το σωνουμε και το μόνο που έχουμε να κάνουμε στον αγώνα είναι να πατήσουμε το κουμπί που έχουμε ορίσει σαν πιτ request για να μπούμε πιτς να μην ξεχάσεις να πατήσεις κ ρον περιοριστή ταχύτητας για να γλυτώσεις το speeding. 

Αν δεν μπούμε δεν υπάρχει ποινή. 

3. Αν μπεις χωρίς να έχεις ετοιμάσει τις αλλαγές τρως πολύ χρόνο με τα βελάκια για να ορίσεις λάστιχα λίτρα ίσως κ αεροτομή. 

4. Den xerei na mageireuei kardia mou. 

Θα πρότεινα όμως τοματοπελτέ γιατί οι ψεκασμοί δίνουν κ παίρνουν κ οι ααυνήδειτοι κόβουν τις ντομάτες αμέσως μετά τον ψεκασμό μη χάσουν το χρήμα. 

Μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα εν ολίγοις. 

Ωραίος ήσουν χτες έσκισες,σε ξεχάσαμε γμτ στο welcome κ αναρρωτιόμασταν γιατί δεν μπαίνεις ts x ax ax.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑ ΤΑ ΤΟ ΠΙ ΣΤΙ ΚΟ ΤΑ ΤΟΣ.

Και κάτι ακόμα για το park ferme:

Σε όλο το qualify οτι λίτρα κάψω θα αφαιρεθούν (από τον αγώνα) ;

Δηλαδή όσες φορές και αν μπω για λάστιχα στο qualify, βγαίνοντας δεν θα ανανεώνεται το ρεζερβουάρ όπως το practice.    

13 hours ago, panosdimip said:

 

σε ξεχάσαμε γμτ στο welcome κ αναρρωτιόμασταν γιατί δεν μπαίνεις ts x ax ax.

Καψόνι δηλαδή;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα αφαιρεθούν τα λίτρα και δεν μπορείς να γεμίσεις κατά τη διάρκεια του qualify,νομίζω ούτε φρέσκα λάστιχα μπορείς να βάλεις κατά τη διάρκεια του qualify .

Στον αγώνα όμως ξεκινάς με φρέσκα λάστιχα ,αυτό μάλλον είναι bug του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...