Jump to content

Dirt Rally [Greek]


mad_dog

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Για να μην χανόμαστε και να υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να κάνουμε πρωτάθλημα μέσα στον μήνα. Αντίστοιχα οι ειδικές να είναι 8 αντί για 12 με 4 μεγάλες και 4 μικρές (εναλλάξ σε ζεύγη). Κάθε ζεύγος και service. Να τρέξουμε σε όλες τις χώρες και παράλληλα να αυξήσουμε βαθμό δυσκολίας με συνθήκες (overcast και ενίοτε βροχή ή χιόνι). Θα πρότεινα 4κίνηση (σε 2000s ή 2010s) και/ή F2. Η απονομή όπως στο WRC και δεν ξέρω αν μπορείς να δώσεις βαθμούς και στην τελευταία σαν power stage (αν έχει τέτοια επιλογή θα ήταν καλό κίνητρο ώστε να πηγαίνουμε γρήγορα στην τελευταία αλλά και να κρατάμε και το αυτοκίνητο...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί να διοργανωθεί και ένα πρωτάθλημα pikes peak hillclimb. 4 ανεβάσματα, 2 άσφλατο, 2 μεικτά όπου ένα από το καθένα θα είναι νύχτα και για άυξηση βαθμού δυσκολίας μπορούμε να βάλουμε overcast στο χώμα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έκανα δοκιμές στην Φιλανδία...δεν ξέρω αν τερματίσω, χαχαχα

Ο αγώνας θα είναι δύσκολος, θα έχειε μάλλον ειδικές με χώμα και από άλλες χώρες...καιρικές συνθήκες δεν θα είναι εύκολες, SP ανά 3 ειδικές.

Για αυτοκίνητα καλή η ιδέα για τα WRC 2000 και WRC 2010.

Link to comment
Share on other sites

  • admin featured this topic

Admin, μάλλον θα υπάρξει πρόβλημα καθώς δεν είναι εξίσου γρήγορα τα αυτοκίνητα. Έχω μετρήσει διαφορές 10-20χμ στην τελική ενώ καισ την επιτάχυνση υπάρχει διαφορά. Πώς θα καλυφθεί αυτό; Δεν θα ήταν καλύτερα να φτιάχναμε ένα class?

Link to comment
Share on other sites

Tα έχω σκεφτεί όλα παλίκαρε, μην στεναχωριέσαι

Έγινε επίτηδες αυτή η επιλογή για να έχουμε 2 class.

Θα υπάρξει γενική βαθμολογία όπως τα ραλλυ κανονικά και βαθμολογία ανάλογα την class.

Μπορεί οι μισοί να τρέξουν με 2001 class, όπως και να το δεις θα έχει ανταγωνισμό και στις 2 classes.

Επίσης μπορεί να έχουνε εκπλήξεις και στην γενική να έχουμε πρώτο αυτοκίνητο από WRC 2001...ποτέ δεν ξέρεις...

Καλή επιτυχία σε όλους όσους τρέξουν εύχομαι. Το επίσημο πρωτάθλημα θα ξεκινήσει όταν ολοκληρωθεί το Dirt και ίσως λίγο πριν.

Θα ανοίξει thread πρωτάθλημα και εκεί θα πούμε όλοι την γνώμη μας για το πως θέλουμε να είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Όποιος έχει Windows 7 και δεν μπορεί να μπει RaceNet πρέπει να κατεβάσει και να εγκαταστήσει τα δυο παρακάτω:  (νομίζω ισχύει και για Dirt Rally 2)

 

Ενημέρωση Windows 7 διαλέξτε έκδοση.

https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb3140245

 

Στη μέση της σελίδας που λέει Download

https://support.microsoft.com/en-us/help/3140245/update-to-enable-tls-1-1-and-tls-1-2-as-default-secure-protocols-in-wi

 

**Σιγά σιγά πάμε για W10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...