Jump to content

BTCC NGTC Championship 2016 [Greek]


Recommended Posts

1 hour ago, sosna said:

Επίσης προσωπικά σπάστικα λίγο όταν στην ερώτησή μου περί διαφορικών κ τον τρόπο που μεταφράζονται τα νούμερα στο rF2 αρχίσαμε πάλι να λέμε για το κατάπτυστο Assetto.Κ άντε πες εγώ δεν θα το πάρω στραβά γιατί σας γνωρίζω κ μπορώ να καταλάβω το ύφος.Αν έμπαινε ένας νέος όμως θα έβλεπε ένα περίεργο κλίμα.Κ η φάση είναι οτι χρειαζόμαστε νέο αίμα γιατί είμαι σίγουρος οτι πολλά παιδιά θα καραγουστάρουν το πιο απαιτητικό περιβάλλον.

Εδώ πάντως οφείλω να πω πως γίνεσαι υπερβολικός, ίσα ίσα  το κλίμα δεν ήταν καθόλου περίεργο και δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το ασσέττο ,το μόνο που αναφέρθηκε ελάχιστα και μόνο από τον Vita που ως γνωστόν εκφράζεται ελεύθερα και δεν προτιθέμεθα να του βάλουμε φίμωτρο ήταν πως εκεί (βλέπεις τρομάρα ούτε εδώ μέσα δεν το αναφέρω )ένιωθε πως όλα γίνονταν όπως δεν θα έπρεπε να γίνονται.

Για να μην πω πως έβαλες την ουρίτσα σου κι εσύ όταν τεχνηέντως ρωτούσες επανηλλειμένα για το αν στο ασσέττο οι ρυθμίσεις στο power etc γίνονται με αντίστροφο τρόπο απ΄ ότι στο ρουφου,εε του έδωσες βήμα και άρχισε την ρητορεία άρα εσύ φταις :P:P:Dπαλιο ασσετιανέ.:P:x

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η η χθεσινή βραδιά!!!

Παρόλη την κούραση και την ανύπαρκτη προετοιμασία (ποσο μάλιστα με την βροχή), μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα και τους 2 αγώνες!!!

Δεν κατάφερα τίποτα βέβαια, αλλά και μόνο οι τερματισμοι μου άφησαν μια πολύ μεγάλη ικανοποίηση.

Στον πρώτο αγώνα "παίξαμε" με τον @spyder χωρίς, θέλω να ελπίζω "αντικοινωνική" συμπεριφορά από μέρους μου...

Στον δεύτερο αγώνα δεν την γλύτωσαν την μλκ, με αποτέλεσμα να χαλάσω τον αγώνα του Πάνου...

Πανό χίλια συγνώμη αλλά πραγματικά δεν μπορούσα και δεν προλάβαινα να κάνω κάτι παραπάνω.

Το πιο τρελό είναι ότι εγώ δεν έπαθα σχεδόν τίποτα, ενώ εσένα σου κατέστρεψα το τιμόνι...

Και πάλι sorry φίλε!

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, όλα ανεξαιρέτως, αφού θα ήμουν υπερβολικός εάν ξανά έγραφα αυτά που έχετε γράψει πολύ εύστοχα οι προλαλήσαντες!

Ακόμα και εάν γίνει αγώνας το ΣΚ, θα μπω όπως μπήκα χθες δηλαδή χωρίς καμία προετοιμασία, αφού τώρα γράφω από Πατρα και θα λείπω πάλι έως και το Σάββατο το πρωί...

Μετά από Τροτη και μέχρι 16-17 Αυγούστου θα διακοπαρω!!!

ΥΓ @mad_dog βρε αχαΐρευτο τρελοσκυλο και απεχθέστερο χελωνακι ΜΠΡΑΒΟ για τις χθεσινές επιδόσεις και γενικά για την φιλοξενία!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panosdimip said:

Εδώ πάντως οφείλω να πω πως γίνεσαι υπερβολικός, ίσα ίσα  το κλίμα δεν ήταν καθόλου περίεργο και δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το ασσέττο ,το μόνο που αναφέρθηκε ελάχιστα και μόνο από τον Vita που ως γνωστόν εκφράζεται ελεύθερα και δεν προτιθέμεθα να του βάλουμε φίμωτρο ήταν πως εκεί (βλέπεις τρομάρα ούτε εδώ μέσα δεν το αναφέρω )ένιωθε πως όλα γίνονταν όπως δεν θα έπρεπε να γίνονται.

Για να μην πω πως έβαλες την ουρίτσα σου κι εσύ όταν τεχνηέντως ρωτούσες επανηλλειμένα για το αν στο ασσέττο οι ρυθμίσεις στο power etc γίνονται με αντίστροφο τρόπο απ΄ ότι στο ρουφου,εε του έδωσες βήμα και άρχισε την ρητορεία άρα εσύ φταις :P:P:Dπαλιο ασσετιανέ.:P:x

Μάλιστα, το ακούσαμε κ αυτό.

 

Ο σόσνα που σε πλήθος πόστ του έχει αποφύγει τις συγκρίσεις κ πάντα έλεγε/λέει οτι καθείς τρέχει οτι γουστάρει αποφεύγοντας τις κορώνες,έχει Κουνογυαλιά.Για γέλια...

 

Ο σόσνα που μπήκε να τρέξει χωρίς μα μου,κ με κάθε καλή διάθεση...Για γέλια δις...

 

Είναι λογικό στα τόσα σίμς που έχω ασχοληθεί να μην ξέρω πάντα τα τερτίπια του καθενός.Είναι επίσης γεγονός οτι επειδή η βασική μου ενασχόληση τον τελευταίο καιρό λόγω της παρέας ήταν με το Ασσέττο, να έχω συνηθίσει τα πράγματα διαφορετικά -αδιαφορώντας αν είναι λάθος ή όχι,εμένα όταν ρώτησα ποσώς με ενδιέφερε το σωστό/αρμονικό/λογικό- στις σεταπ ρυθμίσεις.Το οτι ρώτησα τόσο σε αυτόν όσο κ στον προηγούμενο αγώνα γιατί πολύ απλά το ΞΕΧΑΣΑ κ δεν θυμόμουν τι ακριβώς μου είχατε πει. Να θυμήσω οτι η ουρίτσα του σόσνα οδήγησε στην ωραία σεταπο-ανάλυση του Γιάννη κ των υπολοίπων.Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως γιατί αποθήκευσα το παραπάνω που πόσταρε ο Γιάννος,οπότε δεν θα ξαναβάλω ουρίτσα.Θα γκουγκλάρω άλλη φορά...

 

Ευτυχώς ο σόσνα δεν είναι τόσο εύθικτος για να το παίξει θιγμένη παρθένα,απομακρυνόμενος,αλλά ας πούμε μόνο οτι αν έχεις να πεις κάτι, καλύτερα να το γράφεις ξεκάθαρα κ όχι συγκεκαλλυμένα μέσω ¨χιούμορ¨.

 

Αν δλδ έμπαινε στο σέρβερ για τον προηγούμενο αγώνα ένα νέο παιδί θα θεωρούσε λογικό να πετάμε καρφιά για τη συμπεριφορά του Ιάσονα.Που όσο κ να διαφωνώ με αυτό που έκανε,βγήκε με εντιμότητα κ το είπε χωρίς να κρυφτεί ενώ είχε αυτή τη δυνατότητα.Επίσης ο συγκεκριμένος απλά χρησιμοποίησε ένα feature του φόρουμ εκεί.Μας αρέσει δε μας αρέσει έχει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ να το κάνει.Ομοίως εμείς έχουμε το δικαίωμα να διαφωνούμε.Τα ¨καραγκιοζιλίκια¨ κ οι μπηχτές όμως προς τι?Που οφελούν κ τι κλίμα επωάζουν/αναμασούν?

 

Κ μιλάω εγώ που αρπάχτηκα με τη δήθεν μοντερέιτορ εκεί για να υποστηρίξω την ελευθερία γνώμης του Φιλόθεου.Ο οποίος Φιλόθεος παρεπιπτόντως τα έκανε πουτάνα κάθε φορά.

 

Ναι είμαι εναντίον της φίμωσης αλλά από την άλλη όταν μπαίνεις σε μια κοινότητα κ ¨ενοχλείς¨ τι περιμένετε να γίνει?Για κάποιους τα πόστς του ήταν ¨ενοχλητικά¨,εμείς γιατί ως νταβαντζήδες να τους αναγκάσουμε να τον υποστούν?

 

Ας μου απαντήσει ο ίδιος αν θεωρεί κατόπιν περίσκεψης κ ωρίμου σκέψεως οτι ορισμένα πόστς του δεν δύνανται να θεωρηθούν ενοχλητικά.Όχι από μένα,από το μέσο μη ανεκτικό ¨καταναλωτή¨ που έχει μάθει στο ¨γρήγορο φαγητό¨.Αν μου απαντήσει οτι σε όλα του τα πόστς είναι λογικός κ συνετός πέραν του υβρεολογιού θα αρπάξει κ ξυλιές στο αφράτο ποππουδάκι του.

 

Γιατί έβλεπε το κλίμα κ αντί να το εκτονώσει ως νοήμων (λέω κ καμιά μαλακία μην το πάρεις τοις μετρητοίς) συνέχιζε το χώσιμο.Ενώ με πιο ήπια συμπεριφορά θα μπορούσε να έχει περισσότερες συμμετοχές,που από οτι κατάλαβα θα το ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sosna said:

Αν δλδ έμπαινε στο σέρβερ για τον προηγούμενο αγώνα ένα νέο παιδί θα θεωρούσε λογικό να πετάμε καρφιά για τη συμπεριφορά του Ιάσονα.Που όσο κ να διαφωνώ με αυτό που έκανε,βγήκε με εντιμότητα κ το είπε χωρίς να κρυφτεί ενώ είχε αυτή τη δυνατότητα.Επίσης ο συγκεκριμένος απλά χρησιμοποίησε ένα feature του φόρουμ εκεί.Μας αρέσει δε μας αρέσει έχει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ να το κάνει.Ομοίως εμείς έχουμε το δικαίωμα να διαφωνούμε.Τα ¨καραγκιοζιλίκια¨ κ οι μπηχτές όμως προς τι?Που οφελούν κ τι κλίμα επωάζουν/αναμασούν?

Eπειδή και εγώ δεν κρύβομαι θα σου πω ότι καρφιά και π$@κια δεν γουστάρω.

Και επειδή κάθε forum είναι μια μικρογραφία μια κοινωνίας δίπλα αποδείχτηκε πραγματικά από τι άτομα απαρτίζεται η κάθε κοινωνία.

Κανείς δεν σου μίλησε αρνητικά. Απεναντίας αν το παρατήρησες εδώ η παρέα έχει μια πολύ ευχαριστη ατμόσφαιρα.

6 hours ago, sosna said:

Κ μιλάω εγώ που αρπάχτηκα με τη δήθεν μοντερέιτορ εκεί για να υποστηρίξω την ελευθερία γνώμης του Φιλόθεου.Ο οποίος Φιλόθεος παρεπιπτόντως τα έκανε πουτάνα κάθε φορά.

Τι εννοείς φίλτατε με το παραπάνω ?

Οτι δεν μπορούσα να πω την άποψή μου ?

Προφανώς την παραπάνω τοποθέτησή σου την λαμβάνω σαν άστοχη και άκυρη.

Και για να τελειώσουμε με το θέμα του μπετονόκαρφου, όπως βλέπεις δεν ασχολούμαστε. Μην σκαλίζεις λοιπόν τις στάχτες. Δεν μας ενδιαφέρει το συγκεκριμένο άτομο και ούτε μας αποσχολεί.

Επίσης θα παρακαλέσω τα post  να αναφέρονται ΜΟΝΟ σε παιχνίδια και τίποτα άλλο. Δεν είμαστε ούτε καφενείο ούτε όρεξη έχουμε για "κουτσομπολιά" !

Να μην επαναληφθεί παρακαλώ πολύ ξανά.

Δεν θέλω εδώ κουτσομπολιά ούτε ο ένας έκανε αυτό και ο άλλος εκείνο !!!

8 hours ago, troffeo said:

ΥΓ @mad_dog βρε αχαΐρευτο τρελοσκυλο και απεχθέστερο χελωνακι ΜΠΡΑΒΟ για τις χθεσινές επιδόσεις και γενικά για την φιλοξενία!!!

Γεια σου Γιώργαρε αθάνατε !!!

Την Κυριακή να δεις τι σου έχω...και θα μπεις και χωρις προπόνηση...

Har har har

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

edit: Eννοείται δεν δίνεται συνέχεια για το παραπάνω. Κανείς δεν θα κάνει post που θα αφορά την παραπάνω τοποθέτηση του @sosna

Στην περίπτωση που γίνει τέτοιο post, εδώ δεν τα σβήνουμε, αλλά τα πετάμε το καλάθι των αχρήστων.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panosdimip said:

Θα μου επιτρέψεις mad να γράψω δυό λόγια  μόνο ?

Πάνο επειδή σε ξέρω και ξέρω ότι είσαι δίκαιος, αν απαντήσεις θα αναγκαστεί μετά και ο άλλος να θέλει να πάρει το βήμα.

Σε pm αν θέλεις σε παρακαλώ πολύ.

Να μην το κάνουμε όπως το δίπλα. Εδώ μόνο games.

Σε ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και επίσης σε ευχαριστώ και για την κατανόηση.

Edited by mad_dog
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2016 at 2:12 AM, sosna said:

Εγώ επιμένω οτι σε κορόιδεψε αυτός που σου τα πούλησε Γιαννάκο. :)

 

@brainfart σου βάζω κ τον αγώνα που χα τρέξει.Ο 1ος Fredrik Shornstein k o Jimmy Broadbent είναι πλέον γνωστά άλιενς της κοινότητας.Ο Jimmakos τρέχει κ στο WEC έχοντας ανεβάσει κ κάποια βιντεάκια του.Όπως πάντα είχα κάνει ελάχιστους γύρους τότε θυμάμαι, μιας κ έπεσε εν μέσω εξεταστικής, για να μάθω το layout της πίστας περισσότερο.Από σέταπ ήμανε χοντροσκράπας τότες. -σήμερα είμαι ψιλοσκράπας-

 

 

Ωραίοι ήταν οι αγώνες σήμερα αν κ στον 2ο ξέχασες το μπάλλαστ που με ψιλοχάλασε γιατί θαχα παραπάνω challenge.Μόνο ο 1ος αγώνας ήταν πιο αγχωτικός αφού έπρεπε να είμαι αρκετά προσεκτικός.

 

Πρέπει να συμφωνήσουμε πάντως οτι no matter what τα restarts απαγορεύονται δια ροπάλου εκτός κ αν πέσει ο σέρβερ ή έχει λάγκ η πλειοψηφία.Γιατί αν ξέρουμε οτι παίζει κ να γίνει ριστάρτ μπορεί να είμαστε περισσότεροι επιθετικοί από οτι πρέπει.-μιλώ κ για την αφεντιά μου φυσικά-

 

Κ πρέπει να βρούμε μια αξιόπιστη φόρμουλα για το γκρίντ του 2ου αγώνα αφού παρότι είμαστε λίγοι νοματαίοι τα κάνουμε μαντάρα.

 

Κάνε ένα πόστ με τους ισχύοντες κανόνες κ μείνε σε αυτούς,μην τα αλλάζεις κάθε φορά πλίζ!

Στον Δημητρη=Jim Pappas=marmagas πουλησες τα πεταλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mad_dog said:

Mε τέτοιους κουβάδες δεν τρέχουμε ούτε για πλάκα.

Να δοκιμάσετε τα Group C στην τελευταία έκδοση και μετά να μιλήσουμε.

Επίσης @rapid_fast βοήθα λίγο με τα Grpoup C.

Να σε βοηθήσω καλέ μου...

 

Fia Group C Regulations-2010-V2.3.pdf

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το group c θα δυσκολέψει πάρα πολύ τον κόσμο, ειδικά στην πιο τεχνική πίστα που υπάρχει στον πλανήτη..

Αυτά τα δαιμόνια είναι φτιαγμένα για το le mans, μπορούν να τρέξουν στη σουζούκα? έχουν τρέχει ποτέ εκεί?

Νομίζω οτι τα τουρισμού θα ήταν πιο καλή επιλογή για ερασιτέχνες όπως το χελωνάκι...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mad_dog said:

Σ' ευχαριστώ, είδα δεν ισχύει parc ferme.

 

Παρακαλώ... 

Ναι, είναι πιο απαιτητικό έτσι.. Τρελοί χρόνοι στο κουαλι και κουλοι χρόνοι στον αγώνα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rapid_fast said:

Νομίζω οτι το group c θα δυσκολέψει πάρα πολύ τον κόσμο, ειδικά στην πιο τεχνική πίστα που υπάρχει στον πλανήτη..

Αυτά τα δαιμόνια είναι φτιαγμένα για το le mans, μπορούν να τρέξουν στη σουζούκα? έχουν τρέχει ποτέ εκεί?

Νομίζω οτι τα τουρισμού θα ήταν πιο καλή επιλογή για ερασιτέχνες όπως το χελωνάκι...

https://en.wikipedia.org/wiki/1991_World_Sportscar_Championship

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rapid_fast said:

εντάξει, τι να πώ...

Δεν έχω καλή επαφή με αυτά τα αμάξια, εγώ με τη φόρμουλα τα πήγαινα καλα... 

Mα στο είπα...δεν είναι αυτά για σένα...θα δυσκολευτείς πάρα πολύ...

Δεν είναι για όλους αυτά τα αγωνιστικά...πως να στο πω να το καταλάβεις...δεν θέλω να σε προσβάλλω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mad_dog said:

Mα στο είπα...δεν είναι αυτά για σένα...θα δυσκολευτείς πάρα πολύ...

Δεν είναι για όλους αυτά τα αγωνιστικά...πως να στο πω να το καταλάβεις...δεν θέλω να σε προσβάλλω κιόλας...

το μόνο που μπορείς να πεις, είναι οτι το αυτοκίνητο μου έχει καλύτερο κωλαράκι απο το δικό σου αυτοκίνητο, και ότι θα το δείς να ξεμακραίνει στην πορεία..

Και να σου πώ την αλήθεια, δεν με προσβάλει διόλου το συγκεκριμένο...

Καλύτερα μια δύσκολη νίκη, παρά μια εύκολη ήττα (rapid_fast 26/7/2016)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John@John said:

Εμενα παλι δεν με ενθουσιασαν τα group c  που τα δοκιμασα  λιγο ,δεν ξερω κατι σαν να τους λειπει

Και τι τους λείπει ???

Αν δεν μπορείτε τα δύσκολα πείτε το και αφήστε τις δικαιολογίες σαλιγκάρια !!!

Har har har

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν μπορούμε στα δύσκολα ρε?

Και με πατίνια σε περνάμε...

17 hours ago, John@John said:

Εμενα παλι δεν με ενθουσιασαν τα group c  που τα δοκιμασα  λιγο ,δεν ξερω κατι σαν να τους λειπει

Δεν έχω οδηγήσει ποτέ τέτοιο τέρας..

Οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη..

Μπορεί όμως και στην πραγματικότητα να δίνουν την αίσθηση οτι κάτι λείπει..

Λογικά με βάση την αρχιτεκτονική τους, πρέπει να συμπεριφέρονται σαν τα αυτοκίνητα τουρισμού που τρέχουμε με πολύ ισχυρότερο κινητήρα..

Μέτρια προς αργά εώς πολύ αργά στις στροφές, αλλά σφεντόνες στις ευθείες...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...