Jump to content

EGT URD - GT Championship 2016 [Greek]


Recommended Posts

Συγγνώμη αλλά τελικά δεν προλαβαίνω με τίποτα. Καλά να περάσετε, Παναγιώτη συγχαρητήρια για τη νίκη, mad dog κρίμα για το ατύχημα στην πρώτη στροφή :P

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, gchristod said:

Συγγνώμη αλλά τελικά δεν προλαβαίνω με τίποτα. Καλά να περάσετε, Παναγιώτη συγχαρητήρια για τη νίκη, mad dog κρίμα για το ατύχημα στην πρώτη στροφή :P

Πύραυλος ο μάντ επέδειξε και υποδειγματική αγωνιστική συμπεριφορά ,κρίμα που δεν ήσουν εκεί να τον θαυμάσεις !

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που τρέχω σε σιμουλέητορς χάνω αυτό που εξαρχής θεωρούσα σίγουρη νίκη...

Πρώτη φορά είχα τέτοια πεποίθηση, η οποία γύρο με το γύρο μεγάλωνε και στον γύρο 8 ήταν βεβαιότητα..

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον @panosdimip για το καταπληκτικό σετάπ που μου έδωσε.. Και χίλια μπράβο για την νίκη του... την άξιζε απο τον γύρο 9 και μετά!!!

Η πίστα είναι φανταστική τα αυτοκινητάκια ήταν εκπληκτικά ο αγώνας όσο κράτησε για εμένα ήταν ο καλύτερος που έχω τρέξει ποτέ...

Χελωνάκι  @mad_dog μπράβο για την ανέλπιστη δεύτερη θέση που έλαβες...

Αυτούς τους κανονισμούς ζήτησες?

 

Blancpain_GT_Series_2015_Sporting_Regulations_S02_low_res.pdf

Edited by rapid_fast
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, rapid_fast said:

Για πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που τρέχω σε σιμουλέητορς χάνω αυτό που εξαρχής θεωρούσα σίγουρη νίκη...

Πρώτη φορά είχα τέτοια πεποίθηση, η οποία γύρο με το γύρο μεγάλωνε και στον γύρο 8 ήταν βεβαιότητα..

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον @panosdimip για το καταπληκτικό σετάπ που μου έδωσε.. Και χίλια μπράβο για την νίκη του... την άξιζε απο τον γύρο 9 και μετά!!!

Η πίστα είναι φανταστική τα αυτοκινητάκια ήταν εκπληκτικά ο αγώνας όσο κράτησε για εμένα ήταν ο καλύτερος που έχω τρέξει ποτέ...

Χελωνάκι  @mad_dog μπράβο για την ανέλπιστη δεύτερη θέση που έλαβες...

Αυτούς τους κανονισμούς ζήτησες?

 

Blancpain_GT_Series_2015_Sporting_Regulations_S02_low_res.pdf

χαχαχαχαχα απολαυστικά αδιόρθωτος!

Ξέρεις πολύ καλά πως στην αρχή πάω πάντα 75% και ανεβάζω σιγά σιγά ενώ εσύ πας 110% από την αρχή ,σου έχει στοιχίσει αρκετές φορές μυαλό δεν βάζεις χαχαχα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ενας αγώνας πρότυπο για τις sim racers κοινότητες.

Άψογη εκκίνηση από όλους. Η δική μου εμπειρία.

Στην εκκίνηση λίγο άγχος, αλλά όλα πήγανε καλά. Το setup τελικά δεν αποδείχτηκε καλό...στην αρχή δεν πίεσα γιατί φοβήθηκα τα ελαστικά μου. Μετά που οι Παναγιώτηδες άνοιξαν διαφορά άρχισα να πιέζω με αποτέλεσμα να κάνω 2 λαθάκια αλλά όχι τόσο σοβαρά. Βέβαια έχασα πολύ χρόνο και αυτό φάνηκε στο τέλος όπου ο @panosdimip τερμάτισε με 23 δευτερόλεπτα μπροστά.

Για τους υπόλοιπους οδηγούς...

Ο @rapid_fast πάρα πολύ γρήγορος, απλά έκανε λάθος, που δεν έπρεπε κατά την ταπεινή μου άποψη, διότι έχει εμπειρία από αγώνες.

Ο @panosdimip για μια ακόμη φορά τυχερός.

Ο @liakjim απλά φοβήθηκε να κετέβει για να μην γίνει ρεζίλι.

Ο @sosna oπως πάντα λόγια, θα κατέβει στον αγώνα αλλά άφαντος...μπορεί και να φοβήκε ίσως για να γλυτώσει τον διασυρμό.

@spyder παρα πολύ δυνατός, ίσως του λείπει η εμπειρία από τους αγώνες

Ο @gchristod μόλις είδε τους χρόνους μου στον server τον έπιασε κατάθλιψη και βρήκε δικαιολογία να μην κατέβει στον αγώνα.

Ο @marmagas δυνατός όπως πάντα, αλλά για μια ακόμη φορά άτυχος...

Ο @John@John κάπου χαμένος στα βαψίματα...

Οι υπόλοιποι από μετά τις διακοπές...

Tα λέμε στον επόμενο αγώνα...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapid_fast said:

Αυτούς τους κανονισμούς ζήτησες?

Ναι σε ευχαιστώ, μόλις βρω χρόνο θα μελετήσω.

Από ότι είδα όμως με μια πρόειρη ματιά, ισχύει parc ferme και μάλιστα στο τέλος του αγώνα πρέπει να έχεις μείνει με ελάχιστο καύσιμο...ωραία πράματα, μένει μόνο να αποφασίσουμε με το καλό με τι θα στήσουμε το πρωτάθλημα...

(Για παράδειγμα F1 1991...ή F1 1991...αλλά και με τα F1 1991 μπορούμε να τρέξουμε...)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

χαχαχαχαχα απολαυστικά αδιόρθωτος!

Ξέρεις πολύ καλά πως στην αρχή πάω πάντα 75% και ανεβάζω σιγά σιγά ενώ εσύ πας 110% από την αρχή ,σου έχει στοιχίσει αρκετές φορές μυαλό δεν βάζεις χαχαχα.

Ξανατρέχουμε την ίδια πίστα με τα ίδια αυτοκίνητα και τους ίδιους γύρους..

2 δέκατα στο γύρο θα χάνεις.. 5 δευτερόλεπτα στον αγώνα...

Στον πρώτο γύρο θα σε περνούσα, σε άφησα να μη σε χαλάσω..

Μετά έφυγες 3,2 δευτερόλεπτα και σε κατέβασα στα 2,2 νομίζω μέσα σε 5 γύρους....

Ασε που στο κουάλι σου έκοβα 0,4 και με πρόδωσε το τελευταίο σιχαμερό σικέην που όλο λάθος το έβλεπα...

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, rapid_fast said:

Ξανατρέχουμε την ίδια πίστα με τα ίδια αυτοκίνητα και τους ίδιους γύρους..

2 δέκατα στο γύρο θα χάνεις.. 5 δευτερόλεπτα στον αγώνα...

Στον πρώτο γύρο θα σε περνούσα, σε άφησα να μη σε χαλάσω..

Μετά έφυγες 3,2 δευτερόλεπτα και σε κατέβασα στα 2,2 νομίζω μέσα σε 5 γύρους....

Ασε που στο κουάλι σου έκοβα 0,4 και με πρόδωσε το τελευταίο σιχαμερό σικέην που όλο λάθος το έβλεπα...

 

 

Challenge accepted θα βάλουμε και στοίχημα να μας πας όλους Γερμανία και να μας κάνεις το τραπέζι με τον mad στην κεφαλή του τραπεζιού!

Α και δώσε μου το σετάπ πίσω αχάριστε!

Edited by panosdimip
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ας αρχισω με τα συχαρικια για @mad_dog,που σοβαρα ετρεξε χθες βραδυ και ...ολοι μας τριβαμε τα ματια μας!!!!!Μπραβο ρε mad!!!!!

@panosdimip,τι να λεμε τωρα?Ακουστε,Σαββατο βραδυ μετα απο προσπαθεια απεσπασα σεταπι,που λεει και ο dimp,για το Πορσε.Αρχισω το practice,2.06 και πολυ υπερστροφη!!!

Βιαστικος ο mad φωναζε να αρχισουμε αγωνα.....

Ξεκιναμε αγωνα,λιγο η μη συγκεντρωση λιγο ο λιγος χρονος ενασχολησης,λιγο η Suzuka και ....εγκαταληψη και απογοητευση.

Κυριακη,μερα αγωνα,ολη μερα μακρια απο τιμονι,μπανιο και ηλιος!!!

9.30,λιγο πριν τον αγωνα,μπαινω να βρω παρεα για practice.

Παλι 2.06 ταβανι,με λιγα καυσιμα και s6!

Ας δω λιγο το σεταπι του Πανου!

Πολυ υπερστροφη ρε παιδι μου!

Τωρα το ζουμι!!!Με το ιδιο σεταπι ο @panosdimip εγραψε 2.04!!!

Οποτε συμπερασμα®το σεταπ δεν κανει χρονους ουτε τον οδηγο!!

@rapid_fast,πολυ γρηγορος και γνωστης του αυτοκινητου και αγωνων!

@spyder,πολυ καλος οδηγος,τον καλωσοριζουμε στην παρεα μας και ....στολιδι παιδι σας λεω!!

Τωρα εγω μεχρι να φτιαξω στα μετρα μου το πορσε,αρχισε ο αγωνας.

Στην εκκινηση με πηρε λιγο μπροστα και drive through penalty!

Μετα αργα και σταθερα!!!

Αυτο που ξεκαθαρα μου εδωσε το Rf2 να καταλαβω ειναι το εξης:ο ΤΡΟΠΟΣ που οδηγας κανει χρονους και ΟΧΙ το σεταπ.

Δωσε σε καλους οδηγους χαλια σεταπ,θα σου δωσουν χρονους!θα βρουν τροπο οδηγησης καταλληλο για το συγκεκριμενο σεταπ!

Θα προλαβαινουν υπερ-υποστροφη,θα διορθωνουν χωρις βια και φαγωμα των ελαστικων!

Δωσε σε εναν δηθεν οδηγο(εμενα) το τελειο σεταπ,θα πασχιζω,θα γκρινιαζω ταχα οτι δεν ειναι καλο το σεταπ!

Προσαρμοζω την οδηγηση στις απαιτησεις της πιστας και τις δυνατοτητες του αυτοκινητου!!!!

Πρεπει να μαθουμε να καταλαβαινουμε τι μας λεει το τιμονι!

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σετάπ που σου είχα  δώσει @marmagas ήταν πραγματικά άχρηστο χαχαχαχα!

Αυτό που έδωσα του γνώστη @rapid_fast ήταν αρκετά καλό ,σε κάποια στιγμή είδα στο qualify οτι μπορούσε να δώσει μέχρι 2.03.00 αλλά ένα λάθος από ενθουσιασμό και πάει ο χρόνος .

Ο Βήτας είναι πραγματικά εξωπραγματικός όταν πιάσει ρυθμό γιατί μπορεί να πάει στο 110% ενώ εγώ από ανασφάλεια δεν μπορώ να πάω ούτε στο 95% μέσα στον αγώνα ,οπότε mad κάνε του τη χάρη και ξαναβάλε Matsusaka την Κυριακή να δεις τι χρόνο θα κάνει θα τρίβουμε όλοι τα μάτια μας O.o

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tην Κυριακή λοιπόν ο αγώνας θα γίνει παλι στην Suzuka.

Προσέξτε, θα ανεβάσω καινούργιο αρχείο γιατί θα μπει parc ferme. Μάλιστα βάση αληθινών κανονισμών (και κανονισμούς που θα συντάξω) θα πρέπει μετά τον αγώνα να υπάρχουν τουλάχιστον 5 lt καύσιμο !!! Κάτω από 5 lt θα υπάρχει ποινή. Τα υπόλοιπα μόλις πάω σπίτι.

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, panosdimip said:

Πάντως το σετάπ που σου είχα  δώσει @marmagas ήταν πραγματικά άχρηστο χαχαχαχα!

Αυτό που έδωσα του γνώστη @rapid_fast ήταν αρκετά καλό ,σε κάποια στιγμή είδα στο qualify οτι μπορούσε να δώσει μέχρι 2.03.00 αλλά ένα λάθος από ενθουσιασμό και πάει ο χρόνος .

Ο Βήτας είναι πραγματικά εξωπραγματικός όταν πιάσει ρυθμό γιατί μπορεί να πάει στο 110% ενώ εγώ από ανασφάλεια δεν μπορώ να πάω ούτε στο 95% μέσα στον αγώνα ,οπότε mad κάνε του τη χάρη και ξαναβάλε Matsusaka την Κυριακή να δεις τι χρόνο θα κάνει θα τρίβουμε όλοι τα μάτια μας O.o

Πω πω πω πω...

Παρασκευή και Κυριακή σουζούκα???

Με τα ίδια αυτοκίνητα!!!

2.02.999 θα σας κάνω το υπόσχομαι.... Ειδικά αν είναι εκεί και ο @panosdimip να με ρουφάει με το πείσμα που μου βγάζει!!!!!

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marmagas said:

Αυτο που ξεκαθαρα μου εδωσε το Rf2 να καταλαβω ειναι το εξης:ο ΤΡΟΠΟΣ που οδηγας κανει χρονους και ΟΧΙ το σεταπ.

Αυτό κατάλαβα κι εγώ, πρώτα ο τρόπος οδήγησης που όλοι είμαστε λίγο διαφορετικοί και μετά το ανάλογο σεταπ για το καθένα λίγο διαφορετικό.

Η πίστα πολύ ωραία όπως και τα αμαξάκια, μπράβο στους 3 πρώτους.
Πρέπει να μάθω στους πρώτους γύρους με πολύ καύσιμο να μην πηγαίνω τέρμα.

Δοκίμασα και τα υπόλοιπα αμάξια στην Toban και το καλύτερο δηλ. αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι το Πορσε οπότε πάω για μεταγραφή.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...