Jump to content

Recommended Posts

Για το FFB @spyder και @troffeo δοκιμάστε τα εξής:

Aπό τα settings για το FFB, επιλέξτε το πρώτο gain sto 80% όλα τα άλλα όχι, εκτός το τελευταίο (road effects) 70%. Προϋπόθεση ότι έχετε το FFB εκτός παιχνιδιού στο 100%.
Δοκιμάστε και πείτε μου εντυπώσεις.

Εμένα μου άρεσαν πολύ αυτές οι ρυθμίσεις, καταρχήν για πρώτη φορά νιώθεις τον δρόμο όπως επίσης και τα πετραδάκια ή τα marbles αν περνάς από επάνω. Το αυτοκίνητο το νιώθεις καλύτερα. Δεν έχει ακόμη αυτό του rF2 αλλά είναι πολύ κοντά και σίγουρα σε πολύ καλό δρόμο. 

Το sim είναι καθαρόαιμο αγωνιστικό αποκλειστικά για GT3. Είναι πολύ καλή δουλειά και επιβάλλεται όσοι τρέχετε και σας αρέσουν GT3 να το δοκιμάσετε.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

@andre αν το δοκιμάσεις δώσε του χρόνο. Τα αυτοκίνητα είναι ξερά και σκληρά, καθαρόαιμα αγωνιστικά.

Πρέπει να κάνεις 2-3 γύρους να ζεστάνεις ελαστικό αλλιώς θα γλυστράς. Το ελαστικό αν το ζορίσεις μετά δεν θα έχεις grip. Tα φρένα και αυτά ανάλογαα πως οδηγάς αλλάζουν συμπεριφορά.

Μετά προσπάθησε να βρεις γρααμμές και σημεία φρεναρίσματος και αρχισε να πιέζεις για να δεις συμπεριφορά αυτοκινήτου. 

Αυτά τα λίγα για αρχή. Ελπίζω να σου αρέσει. Η ατμόσφαιρά του είναι καταπληκτική !

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, andre said:

@panosdimip  Πάνο αν έχεις G27  για βάλε μια τις ρυθμίσεις της.  

Mη φανταστείς πως κάνει και τρομερή διαφορά το να αλλάξεις μερικές παραμέτρους .

Αφησε τη φαντασία σου να οργιάσει μη δίνεις σημασία στα νούμερα .

 

image.thumb.png.f706aea2b4b503309f539bd238f73d85.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, panosdimip said:

Mη φανταστείς πως κάνει και τρομερή διαφορά το να αλλάξεις μερικές παραμέτρους .

Αφησε τη φαντασία σου να οργιάσει μη δίνεις σημασία στα νούμερα .

 

image.thumb.png.f706aea2b4b503309f539bd238f73d85.png

Δοκίμασε και με dynamic damping 100 υποτίθεται πως μιμείται τη στιβαρότητα του τιμονιού των πραγματικών αυτοκινήτων όσο αυξάνεται η ταχύτητα. Αν αργεί να στρίψει μείωσε το. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 12:49 AM, panosdimip said:

Αφησε τη φαντασία σου να οργιάσει μη δίνεις σημασία στα νούμερα .

Νομίζω όλο το μυστικό είναι εδώ. Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να ασχοληθείς μόνο με αυτό το SIM. Μόλις πιάνεις το άλλο μπερδεύεται η φαντασία σου. 

Το πρόβλημα είναι όταν έρχεται το over-under steer. Πρέπει να το φανταστείς γιατί δεν το καταλαβαίνεις. Και αν δεν το προλάβεις, τέλος.

Κατά τα άλλα είναι super.

 

Αυτό το δοκίμασες;   https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1958400217   εγώ όχι ακόμα.

Το έφτιαξα το controls JSON. 

Αν θες βάλε τα τρία αρχεία στο  Documents\Assetto Corsa Competizione\Config φάκελο και δες.

 

 

controls.json ff_post_process.ini G25+G27+G29_NoClipButStronger_recommended.lut

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...