Jump to content

Rechbergrennen - Race 4


Recommended Posts

FIA European Hill Climb Championship RACE 2 [RACE 4 Overall]

LOCATION (START AREA)
Tulwitz

rechbergrennen.thumb.jpg.220b45627a697458a51ba29d5996d626.jpg.

Rechbergrennen PROGRAMMA - TIME TABLE

TIME ATHENS GREECE (GMT +2)

29/04/2019 free practice

20:30 start of qualify

22:30 start of the first car (warm up session) - first stage

- second stage (restart warm up session)

- third stage (restart warm up session)

- end of race

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι συνοδηγοί,

ο αγώνας στο Rechbergrennen πήγε σχετικά καλά. Δεν υπήρχε ο απαιτούμενος χρόνος για δοκιμές οπότε το Setup φτιάχτηκε on the fly στο quali. Δεν έφτασε τα όρια του οδηγού, απλά φτιάχτηκε για σίγουρο αγώνα. Αυτό το επιβεβαιώνουν και οι χρόνοι, όπου στα 3 περάσματα οι χρόνοι είναι σχεδόν ίδιοι.

Αυτό δείχνει τη δεινή οδηγική ικανότητα του οδηγού, και την σιγουριά που οδηγά. Δεν χρειάστηκε καν προπόνηση, η ανάβαση ήταν σχετικά εύκολη και τελικά βγήκανε οι χρόνοι που είδατε.

Ο Hoare o Αυστραλός πρώτος. Ο@andre 2ος είχε καλό αγώνα. Ο@spyder γρήγορος όπως πάντα, είχαμε καλή μάχη αλλά η μεγάλη εμπειρία μου στους αγώνες ραλλυ έδειξε τον δρόμο για το βάθρο.

Οι υπόλοιποι όπως πάντα πολύ καλά, είχαμε και καινούργιους οδηγούς οι οποίοι μείνανε ευχαριστημένοι με την οργάνωση και πάθανε εγκεφαλικά με τα αυτοκίνητα.

Οι Γάλλοι με τα μπρελόκ simca λες και έχουμε έρωτα...καλά περάσματα αλλά μείνανε πίσω στους χρόνους.

Μεγάλη έκπληξη ένας παλιός φίλος που τρέχαμε μαζί στο RBR έδειξε τις ικανότητες του, πολύ γρήγορος αλλά τον έφαγε το άγχος του πρώτου αγώνα.

Κατά τα άλλα όλοι είχαμε τις στιγμές μας πολύ καλός αγώνας για όλους, συνεχίζουμε στον επόμενο αγώνα που πλέον το βάθρο έχει γίνει 2ο σπίτι μου και από εδώ και πέρα θα τερματίζω μόνο σε βάθρο λέξη άγνωστη για τον@troffeo που νομίζει βάθρο είναι πόλη στο Περού.

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mad_dog said:

Κατά τα άλλα όλοι είχαμε τις στιγμές μας πολύ καλός αγώνας για όλους, συνεχίζουμε στον επόμενο αγώνα που πλέον το βάθρο έχει γίνει 2ο σπίτι μου και από εδώ και πέρα θα τερματίζω μόνο σε βάθρο λέξη άγνωστη για τον@troffeo που νομίζει βάθρο είναι πόλη στο Περού.

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk
 

Με πολύ μεγάλη μου χαρά, βλέπω ότι φέτος, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ, πάς πιο ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ και έχεις χαρούλες ΝΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ!!!

Σου εύχομαι να συνεχίσει αυτή η συνήθεια σε όλη την διάρκεια της χρονιάς και να μην χρειασθεί να πηγαίνεις για ύπνο με τις κότες πάλι....???

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο βάθρο που βρίσκομαι επάνω έχει κάποιο ύψος...και εσύ είσαι πολύ χαμηλά και δεν μπορώ να σε ακούσω τι λες...

Har har har

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mad_dog said:

Εδώ στο βάθρο που βρίσκομαι επάνω έχει κάποιο ύψος...και εσύ είσαι πολύ χαμηλά και δεν μπορώ να σε ακούσω τι λες...

Har har har

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk
 

??????????

Προσεχε, μην πέσεις κάτω από την ζαλάδα και όχι τίποτα αλλο αλλα από το σκαλί της 3ης θέσης έως το έδαφος ειναι μερικά εκατοστά και θα χτυπήσεις άσχημα και άδικα!!!

??????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγάλοι οδηγοί φαίνονται από τις πράξεις τούς

Ένα συγχαρητήρια Πιλότε δεν είπες...ή έστω τα πήγες πολύ καλά σε αυτόν τον αγώνα...

Το καταλαβαίνω ότι ζηλεύεις την σπιρτάδα μου και τις δεινές μου οδηγικές ικανότητες...αλλά πάνω από όλα πρέπει να αναγνωρίζουμε πάντα το καλύτερο και το ανώτερο...



Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ΑΧΡΗΣΤΕ @mad_dog 

Εγω μεγάλος οδηγός δεν είπα ποτε ότι είμαι, άλλος τα λέει αυτά ο οποίος μάλιστα όχι μόνο δεν λέει συγχαρητήρια σε άλλους οδηγούς, αλλα φεύγει για ύπνο γρήγορα - γρήγορα συνήθως ???????

Από την άλλη, χωρίς πλάκα, εγώ οπως βλέπω δεν μπορώ να είμαι ανταγωνιστικός από ένα σημείο και μετα φέτος, γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ σε νέα δεδομένα με το Oculus και γενικά με τον υπολογιστή μου και όλα τα συστήματά μου!

Ετσι εχασα και τον αγώνα της Δευτέρας, για να πω την αλήθεια. 

Όμως ΔΕΝ θα αλλάξω τις οποίες «επιδόσεις» θα μπορούσα να εχω, με την ικανοποίηση που μου προσφέρει η νέα εμπειρία που εχω με το Oculus! Όλα ειναι νέα, σαν να μπαίνω πρώτη φορά να τρέξω simracing και θα χρειαστώ τον χρόνο μου, αλλα οπως και στην πραγματική ζωή δεν έτρεξα ποτε αγώνα για το κυπελο αλλα για την ευχαρίστηση, αφού δεν εχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν, ετσι και στην «εικονική» ζωή θα πράξω το ίδιο!

Απλα, χθες, έσκασα στα γέλια όταν έγραψες ότι εισαι κοντά στον Αυστραλο και ότι ήρθε η ώρα να τον κερδίσεις....

Στο εύχομαι και μακάρι, αλλα εχω άλλη άποψη για την ώρα! Χαχαχαχα

Με την ευκαιρία, να δώσω τα συγχαρητήρια και τον σεβασμό μου, στους πρώτους αλλα και σε όλες τις συμμετοχές, οπως κάνω ΠΑΝΤΑ!!! Καθυστέρησα αυτή την φορά, γιατί ούτε  στο team speak σε βρήκα, αλλα ήταν και οι γιορτές εδώ και βγήκα εκτός κλίματος.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...