Jump to content

Group H Special [General Discussion]


Recommended Posts

On 3/9/2019 at 1:44 PM, troffeo said:

Αυτός ειναι brutal οδηγός, λέμε τωρα, θέλει εργαλεία «δυτικά»

md.JPG.b531a93f4e249e0c5fab8b194cf99684.JPG

Γιώργο πόσο δίκιο έχεις που τον αποκαλείς κουλομαρία.

Δες τι πήγε και πήρε ο άνθρωπος.

Καλά μιλάμε ντιπ άσχετος. Που πας ρε κακομοίρη με CSL. Φιλοθεε, μια φορά να το φέρεις στον τερματισμό εγώ δεν ξανατρέχω.

 

Δοκίμασα μερικά αυτοκίνητα στην παλιά trieste.

To X19 τρένο. Μανούλα για κλειστές διαδρομές. Θα έχει πρόβλημα σε αναβάσεις με ευθείες που θέλουν πολλά χιλιόμετρα.

Η Alfa γεννήθηκε για αναβάσεις. Τρυπώνει στις στροφές έχει γκάζια. Είναι όμως απότομη και "ευαίσθητη".

Το ΜΚ2 σταθερή αξία. Αν φέρεις το setup εκεί που βολεύεσαι το κάνεις οτι θέλεις. Δεν με βολεύει με τίποτα το view που έχει. Ότι και να κάνω δε βλέπω καλά.

Αν δεν ήταν αυτό το είχα πάρει ασυζητητί.   Δεν ξέρω τι γίνεται με το αριστεροτίμονο. 

CSL , M1 ,  και Ferrari Porsche άλλη κατηγορία. Πολύ γρήγορα αλλά θέλουν δουλειά στο setup για να τα πας σταθερά. Ο κίνδυνος παραμονεύει σε κάθε στροφή. 

Το KADETT PSYCHO θηρίο ανήμερο. Μόνο που το ακούς τρομάζεις. Δεν μπορώ να στρίψω στα κλειστά κομμάτια. Μπορεί να φταίω εγώ.

Ascona. Μπορεί να είναι μεγάλο, βαρύ,κουρσούμι  αλλά έχει την πιο γκαβλιάρικη οδήγηση από όλα. Το χώνεις στη φουρκέτα και το γυρνάς σα πούπουλο.

Έχει τις δυστροπίες του αλλά αν το σεβαστείς θα σε αποζημιώσει. 

 

Όλα τα ρημάδια έχουν τα συν και τα πλην.

Πας να καταλήξεις σε ένα και σκέφτεσαι ένα άλλο  και ξανά μανά τα ίδια και τα ίδια.  Ρε ποιος π....ς τα έφτιαξε.

Μπορώ να πω με σιγουριά οτι είναι το ποιο ΖΩΝΤΑΝΟ MOD που έχω δοκιμάσει στο rF2.  ΟΚ, ένα από τα ποιο ζωντανά του rF2.

Ναι, συγκρινόμενο πάσχει στα γραφικά αλλά εγώ όταν οδηγώ βλέπω μόνο το Apex της στροφής.

Εξάλλου όλοι ξέρουμε οτι αυτό είναι το rFactor. Οδήγηση. 

Λοιπόν όποιος θέλει να νιώσει την χαρά της οδήγησης ας περάσει μια βόλτα από τα γκαράζ των GROUP_H_SPECIAL.

 

***  Άφησα το τιμόνι και έκανα μια βόλτα με τα πόδια έξω από τα γκαράζ. 

      Αυτά τα διαμαντάκια πρέπει οπωσδήποτε να κοντραριστούν στις πίστες.

      Άκουσα να το λένε.  

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aγαπημένοι μου φίλοι συνοδηγοί και αυριανά θύματα καλημέρα,

η αλήθεια είναι ότι όλα τα αυτοκίνητα από τα Group H είναι διαφορετικά, θέλουν setup και το καθένα έχει το δικό του χαρακτήρα. Δοκίμασα και εγώ μερικά, τελικά μου ταίριαξε η CSL με την οποία θα μοιράζω εγκεφαλικά στις αναβάσεις λέμε !!!

 

PWYwk47.gif

 

Σίγουρα είναι ένα από τα δυσκολότερα, αλλά για τα χέρια τα δικά μου μοιάζει παιχνίδι...har har har 

Περιμένω με ανυπομονησία να ξεκινήσει το πρωτάθλημα και πιστεύω θα έχουμε ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα, αφού σε αυτό θα τρέχω εγώ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε γατονια πως θα τα βγαλουμε περα??Εδω θελει ατομα για βοηθεια τωρα.Πλακωσαν για συμμετοχες 2η μερα τωρα μεχρι και απο Καναδα ηρθε ο αλλος αχαχαχαχα (να δωπως θα τρεξει)  ,εχει 2 ωρες τωρα παιδευομαι με αυτους,κανανε και λαθος σχεδον ολοι με τα νουμερα,ενας χαμος και ο κουρασμενος εξαφανισμενος,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσενς να βοηθήσεις με το να μην τρέξεις για να μην γίνεις ρεζίλι τρισάθλιο σαλιγκάρι που μου θέλεις και αναβάσεις !

Har har har

Φίλου συνοδηγοί, επειδή είναι ο πρώτος αγώνας μας για το πρωτάθλημα και επειδή έχω άγχος θα σας παρακαλούσα να πάτε φυλαχτά και όχι τάπα για να μπορέσω να πάρω την πρώτη θέση. Μόνο για τον πρώτο αγώνα για να μου ανέβει η ψυχολογία.

Σας ευχαριστώ !

:h0215:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, troffeo said:

Γιάννη πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω αλλά με τα ταξίδια μου είναι λίγο δύσκολο

Πες μου τι θέλεις και το κάνω

 

Thanks  @troffeoπρος το παρον ειναι οκ ,μεχρι 10-15 ατομα τα βολευουμε,καλα ειναι.Αν αγριεψουν τα πραγματα θα δουμε πως τα το χειριστουμε τοτε.....

Υ.Γ Τι εγινε ρε Γιωργη  ? Πουλησες τους Ιταλους και ηρθες σε μενα ??αχαχαχαχαχαχαχα  Βλεπω πηρες του Σουφλερη

Βλεπω στην Ε ψιλοχαμος θα γινει εε?

Link to comment
Share on other sites

Thanks  [mention=26]troffeo[/mention]
Υ.Γ Τι εγινε ρε Γιωργη  ? Πουλησες τους Ιταλους και ηρθες σε μενα ??αχαχαχαχαχαχαχα  Βλεπω πηρες του Σουφλερη

Γιάννη, δεν είμαι σίγουρος ότι θα ειναι τελική απόφαση το Εσκορτ.
Ειναι πολυ ωραίο, αν ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΡΙΚΟ το εργαλειο, αλλα ήθελα να καβατζωσω ένα από τα 2 που είχαν μείνει στην περίπτωση που τελικά θα το διαλέξω.
Το Χ1/9 δεν φαίνεται να το πάρει κανεις, όποτε αν θέλω να επιστρέψω δεν φαίνεται να εχω θέμα Χαχαχα

Ξέρεις ότι είμαι «Ιταλός» και στεναχωριέμαι χωρίς Φιατ...
Το μόνο θέμα του Χ1/9 ειναι η τελική στο διαφορικό που μου κάνει και ετσι θα έχει θέμα στις πατημενες αναβάσεις!
Επίσης ειναι και η ροπή που δεν το βοηθάει.
Θα δείξει μέχρι την Κυριακή!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, troffeo said:


Γιάννη, δεν είμαι σίγουρος ότι θα ειναι τελική απόφαση το Εσκορτ.
Ειναι πολυ ωραίο, αν ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΡΙΚΟ το εργαλειο, αλλα ήθελα να καβατζωσω ένα από τα 2 που είχαν μείνει στην περίπτωση που τελικά θα το διαλέξω.
Το Χ1/9 δεν φαίνεται να το πάρει κανεις, όποτε αν θέλω να επιστρέψω δεν φαίνεται να εχω θέμα Χαχαχα

Ξέρεις ότι είμαι «Ιταλός» και στεναχωριέμαι χωρίς Φιατ...
Το μόνο θέμα του Χ1/9 ειναι η τελική στο διαφορικό που μου κάνει και ετσι θα έχει θέμα στις πατημενες αναβάσεις!
Επίσης ειναι και η ροπή που δεν το βοηθάει.
Θα δείξει μέχρι την Κυριακή!
 

Oυτος η αλλος εχει ελευθερες αλλαγες μεχρι το ξεκινημα του Ευρωπαικου

https://www.hillclimb-virtual-championship.net/rules/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2019 at 9:54 AM, troffeo said:

Ξέρεις ότι είμαι «Ιταλός» και στεναχωριέμαι χωρίς Φιατ...
Το μόνο θέμα του Χ1/9 ειναι η τελική στο διαφορικό που μου κάνει και ετσι θα έχει θέμα στις πατημενες αναβάσεις!
Επίσης ειναι και η ροπή που δεν το βοηθάει.
Θα δείξει μέχρι την Κυριακή!

 

Δεν ξερω αν το προσεξες ,φετος το 131 φοραει αυτο το μοτερ

.:: SE 031 3500 V6- DATI TECNICI - 07/1975 ABARTH ::.
.:: MOTORE ::.
N° cilindri 6
Alesaggio/Corsa 102 x 71 mm
Cilindrata Totale 3480,6 cm3
N° di valvole 4 per cilindro 2 aspirazione+2 di scarico, DOHC
Rapporto di compressione 10.9:1
Potenza 422 HP / 9250 rpm
Coppia Max. 34.9 kgm (342.5 Nm) / 7500 rpm
I

031-H.jpg

 

5 hours ago, mad_dog said:

Υπάρχει πιθανότητα μετά από δοκιμές που θα κάνω να αλλάξω αγωνιστικό. Πρέπει να με μάτιαξε ο γρουζούζης ο @troffeo...

Δεν θέλω σχόλια !

Μην ανχωνεσε μωρε ,ετσι και αλλιως εσυ αλλαζεις τις φωτογραφιες στο site,ευτυχως που δεν κραταει τις αλλαγες γιατι θα  γεμισεις κανα 2 σελιδες μου φαινεται μεχρι να αρχισουμε αχαχαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους φίλους συνοδηγούς, καλημέρα στα σαλιγκάρια,

μια ερώτηση ήθελα να κάνω...ο @troffeo 

με λεοφωρείο τρέχει ? Είδα τους χρόνους στην ανάβαση και μάλλον πρέπει να παίζει πολύ στάση σε αυτήν την ανάβαση...

Har har har

 

https://i.imgur.com/R7ly5GE.png

Link to comment
Share on other sites


μια ερώτηση ήθελα να κάνω...ο [mention=26]troffeo[/mention] 
με λεοφωρείο τρέχει ? Είδα τους χρόνους στην ανάβαση και μάλλον πρέπει να παίζει πολύ στάση σε αυτήν την ανάβαση...
Har har har
 
https://i.imgur.com/R7ly5GE.png


Καλημέρα και καλή βδομάδα!!!
Το δικό μου το λεωφορείο έχει δρομολόγιο ΟΛΕΣ τις στάσεις και ειναι και μεγάλη ανάβαση αυτή.
Το δικό σου ειναι το express μάλλον, για να κανεις τέτοια ΧΡΟΝΑΚΛΑ αγορι μου εσυ!!!

Πωωωω τι έπαθα....
Ευτυχώς εχω και τον «γκουρού» και τον εχω βάλει από κάτω, γιατί αλλιώς θα ήμουν τελευταίος!

ΥΓ. Επέλεξες αμαξι η ΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟ ακομα?
ΥΓ2. Μερικές ωριτσα έμειναν ακόμα για τον......ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΑΣΥΡΜΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βρε σαλίγκαρε της κακιάς ώρας, αντί να γράφεις στο forum πάνε κάνε καμία προπόνηση γιατί σε βλέπω από τους τελευταίους σήμερα...

Εμείς οι ημίθεοι Πιλότοι δεν έχουμε ανάγκη από προπόνση...

Link to comment
Share on other sites

  • andre unpinned and unfeatured this topic
  • 3 weeks later...

Έτοιμος ο νέος   Hill-Climb Calculator .  Αποτελέσματα Αγώνων σε 10 λεπτά.

Best1,  Best2,  Total, Gap, Pts  Αυτόματα. 

 

Και λίγο εικαστικό.                                                      Hill-Climb Calculator

1.thumb.JPG.891b8709f7678cabd01b29e9fbf03279.JPG

2.thumb.JPG.04a4f52e14fc000d0276a7f4712f5391.JPG

3.thumb.JPG.69ac188d4465dce8f2e3c8dbfc15847c.JPG

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...