Jump to content

Group H Special [General Discussion]


Recommended Posts

Αντε  @andreαφιερωμενη!!!! Βαρεθηκα τον αλλον τον σεφτελο που την εκανε της της "αρτας το γιοφυρι" ενα χρονο τωρα και ετσι την εκανα dx11 εγω αχαχαχαχχαχχα!!

Features:
- Full road mesh reworked. "Real road"
- New  shaders
- Remaking main string objects, mesh, uv mapping and textures
- Retopo of main road
- DX11

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fiat X1/9 with an Alfa Romeo 156 D2 Inline-Four

Fiat-X19-with-an-Alfa-Romeo-156-D2-Inlin  Fiat-X19-with-an-Alfa-Romeo-156-D2-Inlin

Manuel Dondi is the current two-time Italian HillClimb champion. He accomplish this feat thanks to his talent and a very light race car. The tube chassis and Fiat X1/9 body weighs 600 kg (1322 lb) and is powered by a 2.0 L Twin Spark inline-four from an Alfa Romeo 156 D2 race car. The naturally aspirated engine makes 320 hp at 9,000 rpm. Watch as Manuel shows why he and his X1/9 are champions.

888888888888_1.thumb.jpg.8a2d3394e0e7c9954d83e4271fd6df9b.jpg

Με αυτο το διαμαντι των 800kg με το 2.0L  Alfa Romeo 156 D2 320 hp/9,000 rpm ,κλεινει και η 20αδα των ατμοσφαιρικων πισωκινητων αυτοκινητων αναβασεων.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να επιβεβαιώσει και ο άχρηστος ο @troffeo, τα αυτοκίνητα Group H Special παίζει να είναι το καλύτερο mod για rF2.

Όλα τα στοιχεία είναι από αληθινά στοιχεία όσα μπορέσαμε και βρήκαμε.,,,,,,,,,

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mad_dog said:

Mπορεί να επιβεβαιώσει και ο άχρηστος ο @troffeo, τα αυτοκίνητα Group H Special παίζει να είναι το καλύτερο mod για rF2.

Όλα τα στοιχεία είναι από αληθινά στοιχεία όσα μπορέσαμε και βρήκαμε.,,,,,,,,,

 

Καλα θα ηταν να βοηθουσες και εσυ εστω και λιγο,αλλα την παπαρα την εφαγα εγω με τον @spyder μονο........

 

YΓ. Μαλλον πατησα λαθος κουμπι, (αν θες φτιαξτο)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

GROUP H SPECIAL CAR HILLCLIMB CHAMPIONSHIP

20180523040650_1.thumb.jpg.b17abbc0db9eda13e14048049ea4a095.jpg

 

Εναρξη ευρωπαικου πρωταθληματος αναβασεων στο rFactor2 με Group H Special, 20 αυτοκινητα (320-460 bhp), 21 αναβασεις.

Για οποιον ζηταει αδρεναλινη στα υψη,γιατι αυτα που βγαλαν GT3 κλπ,ειναι να σε περνει ο υπνος....

Πληροφοριες,δηλωσεις συμμετοχης https://www.hillclimb-virtual-championship.net/participation/

 

cars.png&key=9fb1c4b69b726345655fde72175

 

GrHHCcalendar.thumb.png.f60da806f7582ddbc20036b9d0d3c03c.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποιήθηκαν χτες δοκιμές με τους φίλους @John@John, @spyder και τον @troffeo στον server που θα γίνουν οι αγώνες του πρωταθλήματος. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με την M1 και τους χρόνους μου, υπάρχει μεγάλη δυνατότητα να αλλάξω και μετά από δοκιμές να κατέβω πάλι στους αγώνες με την 2002.

Ο @troffeo μπορεί να μας πει τις εντυπώσεις του από τις δοκιμές και την ανάβαση όπως φυσικά και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα!
ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ χθες μετα από πολυ μεγάλο διάστημα, την αίσθηση του ΑΡΙΣΤΟΥ ΜΟΝΤ (και πάλι χίλια μπράβο Γιάννη και Γιάννη και όποιον άλλον βοήθησε!), την ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ, αλλα και τον πραγματικά δύσκολο ανταγωνισμό!!!
Οι αγώνες φέτος προβλέπονται ΚΑΥΤΟΙ!!! Χαχαχαχα

Σε ότι αφορά το αυτοκίνητο, ούτε και εμενα με ικανοποίησε το Χ/19 σε απόλυτο χρόνο, αφού έφαγα ΠΟΛΥ ξύλο από την Alfa και τον@spyder αλλα πιστεύω ότι σε κάθε πιστα θα ειναι καλύτερο και διαφορετικό αμαξι!
Το δικο σου@mad_dog μου άρεσε και είμαι σίγουρος ότι σε μεγάλες και απλωτές αναβάσεις θα μοιράσεις πόνο, ΑΝ έχεις χέρια, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ

Αναμένω τις επόμενες δοκιμές στο τέλος όμως της επόμενης βδομάδας, θα απουσιάζω στο εξωτερικό, ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης να πω ότι στις δοκιμές μου άρεσε το Lada 2101, αλλά μεχρι να ξεκινήσει το πρωτάθλημα θα δοκιμάσω και μερικά άλλα αγωνιστικά. Όπως είπε και ο @troffeo θα είναι όντως ανταγωνιστικό και με την είσοδο περισσοτέρων οδηγών θα είναι πράγματι τo κάτι διαφορετικό στον κόσμο του rF2, το μοναδικό μέχρι στιγμής πρωτάθλημα αναβάσεων στο rF2  !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ειναι το mod, η διαδικασία, η αδρεναλίνη, για λίγα λεπτά της ώρας που σου δίνουν όμως μια πλήρη αίσθηση ανταγωνισμού και ικανοποίησης, η οποία συγκρίνεται με 24ωρο αγώνα!

Εδώ το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΛΑΘΟΣ η έστω η παραμικρή λεπτομέρεια που δεν ελέγχθηκε σωστά, ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ!!!
Δεν ειναι, οπως όλοι οι άλλοι αγώνες σε ειδικές και πίστες, μεσαίοι-μεγάλοι αγώνες, που αν κανεις κάποιο λάθος ίσως μπορείς να το καλύψεις μέσα στον αγώνα και να πλασαριστεις σε καλή θέση.
@mad_dog αυτό που θα δοκιμάσεις όσα πιο πολλά αυτοκίνητα μπορείς ειναι πολυ καλό!!!

Θα σε συμβούλευα, αν μου επιτρέπεις, 2 πραγματάκια:
1. Μια μέρα ΕΝΑ αυτοκίνητο!!!
2. Εγώ θα τα έτρεχα με ένα common και κυριως minimal setup και ΜΟΝΟ τα 2-3 που θα ξεχώριζα τελικά (σαν αίσθηση, ευχαρίστηση η το πως κάθονται στην τιμονιέρα κλπ), θα καθόμουν να ασχοληθώ πιο βαθιά, με σεταπ αυτοκινήτου και σεταπ τιμονιέρα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Xρόνοι μέχρι τώρα στην Ριτσώνα:

Ritsona.png



Προβλέπω ο Αντρεας@andre να μας πάρει τα σώβρακα φέτος!!!!
Μπράβο του μόνο και που τα καταφέρνει να τα οδηγήσει τα τέρατα της OPEL!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, troffeo said:

2. Εγώ θα τα έτρεχα με ένα common και κυριως minimal setup και ΜΟΝΟ τα 2-3 που θα ξεχώριζα τελικά (σαν αίσθηση, ευχαρίστηση η το πως κάθονται στην τιμονιέρα κλπ), θα καθόμουν να ασχοληθώ πιο βαθιά, με σεταπ αυτοκινήτου και σεταπ τιμονιέρα!!!

Nαι αυτό κάνω, το M1 είναι υπέροχο, αλλά το Lada μου άρεσε πιο πολύ, ίσως επειδή είναι στενή ανάβαση και έχει πλεονέκτημα. Αλλού ίσως το Μ1 να είναι καλυτερο. Σίγουρα όμως το κάθε αυτοκίνητο είναι διαφορετικό και το κάθε αυτοκίνητο θα έχει πλεονεκτήματα σε μερικές ανβάσεις σε σχέση με κάποιο άλλο. Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα, αλλά μέχρι να ξεκινήσει μπορεί να έχω διαλέξει άλλο...χαχαχα το κακό είναι δεν ξέρεις τι να διαλέξεις όλα είναι υπάροχα !

Να πω ότι με το Lada έτρεξα σε μη πατημένη πίστα, που σημαίνει ότι σε πατημένη με λάστιχο θα κατέβει άνετα στο 2:00, αφού μπήκα σε μη πατημένη και έγραψα για πλάκα σε 4 περάσματα τον χρόνο που είδες ! Με το M1 τρέχαμε 1 ώρα, 4 αυτοκίνητα, πατημένη άσφαλτος και έγραψα με το ζόρι 2:02, δεν κατέβαιενε με τίποτα. Αλλά ίσως σε μερικές άλλες αναβάσεις να έχει πλεονέκτημα όπως είπες και εσύ.

Πολύ βασικό και φυσικά όσοι τα δοκίμασαν το setup είναι πολύ βασικό, το αυτοκίνητα ακούνε το παραμικρό κλικ και θέλει πολύ δουλειά μέχρι να βρεις το κατάλληλο. Μην ξεχνάμε στις αναβάσεις πας με την ταυτότητα στο στόμα και αν βγεις εκτός ή το καρφώσεις πουθενά ο αγώνας τελειώνει εκεί.

32 minutes ago, troffeo said:

Προβλέπω ο Αντρεας@andre να μας πάρει τα σώβρακα φέτος!!!!

Θα δούμε...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στη Ριτσώνα έχει κάποιες κλειστές στροφές που πρέπει να τις πάρεις με ελαφρά υπερστροφή (για να μην υπερθερμανθούν τα λάστιχα) για να κατέβει ο χρόνος.

Δοκίμασα χθές το CSL και εντυπωσιάστικα, πολύ καλό στο 2:00 κι'αυτό. Το καινούργιο Lada είναι όντως πάρα πολύ καλό, δεν είναι τυχαίο που το διάλεξε ο @mad_dog

Γενικά όλα τα αμάξια έχουν γίνει πολύ καλύτερα μα τα νέα ελαστικά.

Απορώ που λένε γι'αυτό το ανανεωμένο Celica GTO ότι είναι καλό έχοντας τα παλιά λάστιχα και όχι τα νέα, κάποιοι είναι εντελώς άσχετοι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολυ μεγάλο ρόλο, το σεταπ του αυτοκινήτου, το σεταπ του εξοπλισμού και το «σεταπ» του ίδιου του οδηγού, εννοώ αν έχει όρεξη και εάν ειναι σε καλή κατάσταση την μέρα του αγώνα!

Εδώ ρε παιδιά, μιλάμε ότι οι πρώτοι μπορεί να παίξουν ακόμα και στα δέκατα την νίκη η το βάθρο, όποτε καταλαβαίνουμε όλοι μας, ότι δεν μπορεί να αφήσει κάποιος τίποτα στην τύχη η με μέτρια προετοιμασία!!!

Οπως έγραψε ο@spyder έγραψε χρόνο 2:00 με το csl, χρόνο που τον θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!!!
Εγώ με το Χ/19 2:01 ψηλά και είχα την αίσθηση ότι δεν μπορούσα να κατεβάσω αλλο...

ΥΓ ποιον «Δάσκαλο» εννοείς@mad_dog ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mad_dog said:

Ωχχχχ....μην μου πεις θα έρθει ο Δασκαλος...την βάψαμε...

 

7 hours ago, troffeo said:


ΥΓ ποιον «Δάσκαλο» εννοείς@mad_dog ?
 

Μα εμενα φυσικα :) αφου ερχετε το 11 το καλο η μκ2 εσκορταρα μου με 18αρια και αριστεροτιμονο παρακαλω. Σε 2 μερουλες το πολυ θα σας δωθει.!!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, troffeo said:

Παίζει πολυ μεγάλο ρόλο, το σεταπ του αυτοκινήτου, το σεταπ του εξοπλισμού και το «σεταπ» του ίδιου του οδηγού, εννοώ αν έχει όρεξη και εάν ειναι σε καλή κατάσταση την μέρα του αγώνα!

Πολύ βασικό η ψυχολογία την ημέρα που θα τρέξεις, επίσης μην ξεχνάμε οι αναβάσεις είναι live και όχι όπως το RBR για παράδειγμα. Το αναφέρω γιατί όσοι θυμούνται όταν έρθει η ώρα να τρέξεις κάπως κομπιάζεις την ώρα του αγώνα, γιατί ένα λάθος τερματίζει τον αγώνα σου. Εννοείται ότι όποιος έχει καλό setup και καλή προετοιμασία υπάρχιε μεγάλη δυνατότητα να κερδίσει τον αγώνα. Και εδώ να θυμηθώ τι μου έλεγε ο @spyder για το setup...πράγματι όταν η άσφαλτος έχει στρωθεί με λάστιχο το setup που είχες αλλάζει συμπεριφορά...εγώ αναγκάστικα και άλλα το setup γιατί σε στρωμένη άσφαλτο θέλει άλλο setup...δηλαδή αν ξεκινήσω πρώτος θα έχω άλλο setup με το άν ξεκινήσω από τους τελευταίους...επιστήμη ολόκληρη αυτό το real road του rF2...

8 hours ago, troffeo said:


Οπως έγραψε ο@spyder έγραψε χρόνο 2:00 με το csl, χρόνο που τον θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!!!

O χρόνος εκεί είναι κοντά στο 2:00, αλλά την ημερά του αγώνα μπορεί να είναι πιο κάτω, επίσης μην ξεχνάμε έχουμε και live weather, οπότε σίγουρα είναι και αυτός ενας παράγοτνας που επηρεάζει. @troffeo εγώ με το Lada έκανα με 4 περάσματα 2:01 χωρίς πατημένη άσφαλτο, πάει άνετα στο 2:00, είναι και θέμα setup και πως είναι πατημένη η άσφαλτος.

8 hours ago, troffeo said:

ΥΓ ποιον «Δάσκαλο» εννοείς@mad_dog ?

Τον Γιάνναρο φυσικά που αν είναι σε μέρα βλέπω να μας κάνει κουδούνια...θυμάμαι τις ημέρες που έτρεχε και έριχνε τον @panosdimip 2 sec και μετά ο καημενούλης τον έπιανε τρέμουλο...

Har har har

1 hour ago, John@John said:

Μα εμενα φυσικα :) αφου ερχετε το 11 το καλο η μκ2 εσκορταρα μου με 18αρια και αριστεροτιμονο παρακαλω. Σε 2 μερουλες το πολυ θα σας δωθει.!!!

Άντε να το δοκιμάσουμε και αυτό, αλλά πιστεύθω θα μείνω στο Lada...

Kαλημέρες σαλιγκάρια !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog όλα σωστά Φιλοθεε οπως τα λες!!!

Ερώτηση: Μέχρι ποτε μπορούν να γίνουν αλλαγές σε αυτοκίνητα;;;
Και μια δεύτερη, επιτρέπονται αλλαγές μέσα στην σεζόν;;; Και αν ναι πόσες;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, troffeo said:

Ερώτηση: Μέχρι ποτε μπορούν να γίνουν αλλαγές σε αυτοκίνητα;;;
Και μια δεύτερη, επιτρέπονται αλλαγές μέσα στην σεζόν;;; Και αν ναι πόσες;;;

Aλλαγές πριν την έναρξη, μετά στην διάρκεια μπορείς αλλά όπως ορίζουν οι κανονισμοί μηδενίζεσαι.

Quote

Free car changes before Hillclimb Championship,but driver can choose only one car during championship season,if a driver change his car during championship season will loose all points and will start the last full active driver points.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2019 at 7:38 AM, John@John said:

εσκορταρα μου με 18αρια και αριστεροτιμονο παρακαλω.

@mad_dog  Άστο κάτω.   Το θέλω.

On 3/6/2019 at 9:04 AM, mad_dog said:

 

Άντε να το δοκιμάσουμε και αυτό, αλλά πιστεύθω θα μείνω στο Lada...

 

Αν μείνεις στο LADA εγώ δεν τρέχω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...