Jump to content

WRC 8


andre

Recommended Posts

Κοίτα @mad_dog πολύ καλά κάνεις και εγώ δίνω πάντα ευκαιρία σε rally παιχνίδια ευκαιρία, γιατί οι παντοτινές αγάπες δεν κρύβονται!

Μακάρι το WRC 8, όπως έχω γράψει κατ' επανάληψη, να γίνει η αρχή για να δημιουργηθεί κάτι καλό.

Βέβαια, χωρίς να το έχω δοκιμάσει προσωπικά, όλοι οι φίλοι που το έχουν δοκιμάσει στην καλύτερη έχουν ανάμεικτα ή μπερδεμένα συναισθήματα για το παιχνίδι, εκτός από εσένα που είσαι λίγο πιο θετικός.

Συνεχίζω να είμαι σε φάση αναμονής!

 

ΥΓ. @mad_dog κοίτα σε παρακαλώ το RBR - PRO που όσοι το έχουν δοκιμάσει έχουν πάθει πλάκα, με την φυσική και την συμπεριφορά του γενικά (real damage, service park, φθορά σε ελαστικά, ΣΕΤΑΠ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, troffeo said:

ΥΓ. @mad_dog κοίτα σε παρακαλώ το RBR - PRO που όσοι το έχουν δοκιμάσει έχουν πάθει πλάκα, με την φυσική και την συμπεριφορά του γενικά (real damage, service park, φθορά σε ελαστικά, ΣΕΤΑΠ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ κλπ.)

Oντως ο ορισμος σε 4χ4,σε οποιαδηποτε επιφανεια ,δεν το φτανει κανενα !!

Link to comment
Share on other sites

To παρακάτω video είναι shakedown. Aπλά θέλω να δείξω ότι είναι δύσκολο. Έχει ειδικές που δεν υπάρχουν σε κανένα rally game μέχρι τώρα. 

Επίσης δοκίμασα με dynamic καιρό. Παρα πολύ καλές εντυπώσεις.

@troffeo στο ξαναλέω, το WRC8 είναι δύσκολο και θα με θυμηθείς αν το δοκιμάσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mad_dog said:

 

@troffeo στο ξαναλέω, το WRC8 είναι δύσκολο και θα με θυμηθείς αν το δοκιμάσεις.

Τι να το κανεις ,αν δεν προσωμοιαζει σωστα την τετρακινηση,,,,,,,,,,,

Παρε ματι πως πρεπει να πανε

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά πατάει και είναι δύσκολο
Έχει ειδικές πολύ κλειστές και μεγάλες 20km

Εμένα μου αρέσει

Σίγουρα θέλει δουλειά αλλά σε online αγώνες θα έχει συναγωνισμό

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο  DRIVINGITALIA  συμφωνούν με τον Φιλόθεο.

In other words, not only is this WRC 8 light years away from the previous WRC 7, but it is at least a few steps above DiRT Rally 2.0 and, we can say, it is approaching for certain aspects and in certain circumstances the glorious Richard Burns Rally

In conclusion, WRC 8 improves its predecessor in every respect. It's more beautiful to look at, deeper, more fun and definitely simulative. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, troffeo said:

Κοίτα @mad_dog πολύ καλά κάνεις και εγώ δίνω πάντα ευκαιρία σε rally παιχνίδια ευκαιρία, γιατί οι παντοτινές αγάπες δεν κρύβονται!

Μακάρι το WRC 8, όπως έχω γράψει κατ' επανάληψη, να γίνει η αρχή για να δημιουργηθεί κάτι καλό.

Βέβαια, χωρίς να το έχω δοκιμάσει προσωπικά, όλοι οι φίλοι που το έχουν δοκιμάσει στην καλύτερη έχουν ανάμεικτα ή μπερδεμένα συναισθήματα για το παιχνίδι, εκτός από εσένα που είσαι λίγο πιο θετικός.

Συνεχίζω να είμαι σε φάση αναμονής!

 

ΥΓ. @mad_dog κοίτα σε παρακαλώ το RBR - PRO που όσοι το έχουν δοκιμάσει έχουν πάθει πλάκα, με την φυσική και την συμπεριφορά του γενικά (real damage, service park, φθορά σε ελαστικά, ΣΕΤΑΠ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ κλπ.)

Α! Δεν σας τα είπα τα νέα!!!

Με βάση το παραπάνω ποστάρισμα μου, ξαφνικά γίναμε το benchmark των Ελληνικών Forum που ασχολούνται με το simracing!!!

Μερικοί τελικά είναι ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΟΙ και ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΙ τελικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην χαλάτε το thread με ανούσια θέματα.@troffeo σταμάτα να ασχολείσαι με τυχαίους και άσχετους.

Συγκεντρώσου στο WRC8 το οποίο το έχω πάρει ζεστά και του αφιερώνω πολύ χρόνο γιατί του αξίζει.

Αν προλάβω θα ανεβάσω video με dynamic weather για να καταλάβετε τι ένταση δίνει.

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aπλά είχα καιρό να τρέξω σε ράλλυ, μου έλειψαν οι ειδικές κα εδώ έχει 100 ειδικές και δεν ξέρεις τι να διαλέξεις...και αν βρεις τις ρυθμίσεις στο τιμόνι μετά κολλάς...το ράλλυ είναι ράλλυ και για μένα δεν αλλάζει.

Εδώ ένα καλό πέρασμα και όπως φαίνεται με πολύ καλό πάτημα. Επίσης μην ξεχνάμε τα αυτοκίνητα έχουν μεγάλη διαφορά από τα παλιά WRC τόσο από grip όσο και από ιπποδύναμη. Τα WRC 2019 βγάζουν μέχρι 380-390 άλογα και είναι διαφορετικά στο πάτημα από τα WRC χρονιάς 2000 για παράδειγμα, τόσο στο grip όσο και στα άλογα. Μιλάμε για συνολικό χρόνο διαφορά μέχρι και 30 - 40 min !

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To WRC 8 δείχνει που πρέπει να πάει το rallysim, αλλά το FFB και η συμπεριφορά στο max προδίδουν την φυσική του.

Για μένα είναι μια πολύ καλή προσπάθεια, θέλει ακόμη δουλειά στο FFB όπως είχα πει και αλλαγές στα physics όταν οδηγάς στο όριο. Δηλαδή στο όριο καταλαβαίνεις ότι δεν έχει την συμπεριφορά που πρέπει να έχει και αυτό έχει σχέση με το FFB και τα physics. Ίσως γίνει κάτι με τα updates.

Δηλαδή με άλλα λόγια, είναι μια αξιόλογη προσπάθεια, σίγουρα στο online προσφέρει συγκινήσεις, έχει πολλά θετικά σημεία, αλλά το RBR για αυτούς που θέλουν πραγματικό rally είναι μονόδρομος.

To παραπανω πόρισμα είναι καθαρά προσωπική άποψη μετά από περίπου 20 ώρες δοκιμών κυρίως σε WRC αυτοκίνητα σε χώμα και άσφαλτο.

Είμαστε όμως αισιόδοξοι και αναμένουμε πάντα το καλύτερο. 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mad_dog said:

To WRC 8 δείχνει που πρέπει να πάει το rallysim, αλλά το FFB και η συμπεριφορά στο max προδίδουν την φυσική του.

Για μένα είναι μια πολύ καλή προσπάθεια, θέλει ακόμη δουλειά στο FFB όπως είχα πει και αλλαγές στα physics όταν οδηγάς στο όριο. Δηλαδή στο όριο καταλαβαίνεις ότι δεν έχει την συμπεριφορά που πρέπει να έχει και αυτό έχει σχέση με το FFB και τα physics. Ίσως γίνει κάτι με τα updates.

Δηλαδή με άλλα λόγια, είναι μια αξιόλογη προσπάθεια, σίγουρα στο online προσφέρει συγκινήσεις, έχει πολλά θετικά σημεία, αλλά το RBR για αυτούς που θέλουν πραγματικό rally είναι μονόδρομος.

To παραπανω πόρισμα είναι καθαρά προσωπική άποψη μετά από περίπου 20 ώρες δοκιμών κυρίως σε WRC αυτοκίνητα σε χώμα και άσφαλτο.

Είμαστε όμως αισιόδοξοι και αναμένουμε πάντα το καλύτερο. 

 

Σωστος :)   Επιτελους!! Ελπιζω να καταλαβες αυτο που εννοουσα :)    

Link to comment
Share on other sites

περι rbr pro καλο ειναι να φτιαξετε ενα καινουργιο θεμα!

Τωρα περι wrc εχει θετικα εχει και αρνητικα!

Θετικα:

Γραφικα, ορισμενες ειδικες, και career mode!

Αρνητικα:

Simcade, console import, ειδικες απο το WRC7 μονο στις καινουργιες χωρες ειναι κανουργιες, ffb μετριο, συνοδηγος για κλαματα!

αυτα τα λιγα! με 25€ dr2 & wrc8 ισως να το σκεφτομουν να τα αγορασω!

 

Οι "οδηγοι RBR" θα το αφησω ασχολιαστο γιατι θα γινει μυλος! παντως οποιος θελει μπορει να κανει μια βολτα στο RBR (παιχνιδι του 2004) να μας πει πως γινεται να εχεις το απολυτο ffb και ακομα και σημερα ολα τα υπολοιπα να ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι κατω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WRC 8 PC Patch Notes:

Bug Fixes

  • Fixed the issue where some pedal devices were not being recognised as additional peripherals.
  • Developer comment: If you have encountered an issue with your inputs, please delete all input presets. Restart the game and return to the input menu to verify that everything is correct.
  • Change the default deadzone of new axis binding.
  • Enhance axis detection and configuration on new axis bindings.
Link to comment
Share on other sites

@troffeo προσπαθώ αλλά είμαι σαν τον Οδυσσέα δεμένος στο κατάρτι και οι σειρήνες δεν με αφήνουν...

Είναι καλή δουλειά, θέλεις βελτιώσεις, αλλα οι ειδικές δεν υπάρχουν σε κανένα rally sim !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

New Build Now Available:

  • Fixed the issue where the pacenote timing was inverted.
  • Addition of meteorologist and engineer mistakes mails.
  • Fixed some crashs.
  • Fixed the “Race Master” Xbox Achievement and PlayStation Trophy.
  • Fixed the “WRC Champion” Xbox Achievement and PlayStation Trophy.
  • Fixed the British nationality name in the DriverCard.
  • Fixed the unorthodox path drones and helicopters could take.
  • Fixed the rear windscreen sticker location on the Legendary Volkswagen Polo R WRC.
  • Fixed the issue where the player’s WRC badge could not be displayed correctly.
  • Hard tyres are now forbidden in tryouts.
  • On Italy - Sardegna, the RedBull arch has been slightly moved to avoid aerial crashes.
  • The Interface has been polished.
  • The stages have been polished.
  • The water splash effects have been polished.
  • The Spectator Mode has been polished.

Career Mode

  • The user interface has been polished.
  • The Career Mode has been balanced.
  • Some Career objectives have been fixed.
  • Quick Play ghosts are no longer showed in Career Mode.
  • Difficulty can be change at the beginning of each new season, without restarting a career.
  • Manufacturer reputation for superior championships categories is now earned at the end of each rally and each season depending on the position.

Developers comment: Manufacturer reputation was previously earned only by completing Manufacturer events.

  • Difficulty of Extreme Events has been decreased
  • Starting value of manufacturer reputation and threshold of contract proposal has been tweak.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...