Jump to content

WRC 8


andre

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Φιλοθεε, διίστανται οι απόψεις. 

Καποιοι λένε ότι παίζει, κάποιοι άλλοι ότι δεν παίζει. 

Επισης το μεγάλο θέμα είναι τα πεταλια!

Τα παιδιά από το R40 το ξεκίνησαν, αλλά με Fanatec και Thrustmaster, όποτε αναμένω άλλους. 

Παντως δεν τους βλέπω και πολύ «ζεστούς»!

Λενε για θέματα με τις ταχύτητες, με το βάρος και τα γραφικά. 

 

Αναμονη προτείνω 

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω σήμερα αν δουλέψει με το τιμόνι μου και "δει" πετάλια, shifter και χειρόφρενο.

Αλλά στην άσφαλτο λένε καλύτερο από το Dirt και επίσης καλά λόγια για την αίσθηση του βάρους, και όλοι έχουνε να λένε για το grip που αλλάζει και το καταλαβαίνεις.

Όπως είπα θα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mad_dog said:

Θα το δοκιμάσω σήμερα αν δουλέψει με το τιμόνι μου και "δει" πετάλια, shifter και χειρόφρενο.

Αλλά στην άσφαλτο λένε καλύτερο από το Dirt και επίσης καλά λόγια για την αίσθηση του βάρους, και όλοι έχουνε να λένε για το grip που αλλάζει και το καταλαβαίνεις.

Όπως είπα θα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις.

Απο κριτικες που διαβασα,δεν ειναι και τοσο των προσδοκιων μας ,,,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα κάπου στις 3 ώρες.

Τα WRC είναι δύσκολα αν τα πας τάπα, θέλει προσοχή. Δηλαδή εγώ τάπα δεν τερματισα πουθενά με τα WRC.
Δοκίμασα περισσότερο ταR5 για να τα δω στα όρια. Δοκίμασα Wales και Γερμανία Panzerplatte.

Είναι δυσκολότερο από το Dirt. Εμένα δηλαδή μου φάνηκε πιο δύσκολο, θέλει προσοχή, δεν συγχωρεί λάθη, γενικά μου άρεσε. Ειδικά στην αρχή δεν τερμάτια καν.
Έκανα δοκιμές καμία ώρα στην δοκιμαστική, που έχει χώμα και άσφαλτο. Καταλαβαίνεις πότε πατάς ασφαλτο κααι πότε χώμα. Επίσης νιώθεις το βάρος στο τιμόνι.

Το FFB δεν μπόρεσα να το ρυθμίσω όπως ήθελα, είναι καλό και άφησε καλές εντυπώσεις. Μπορεί όμως να γίνει και καλύτερο.

Το τιμόνι το αναγώρισε χωρίς πρόβλημα, όπως και τα πετάλια. Είχα πρόβλημα με το Shifter και το χειρόφρενο γιατί για κάποιο λόγο έκανε conflict. Τελικά για τις δοκιμές επειδή πρέπει να έχεις χειρόφρενο, έτρεξα με αυτόματες ταχύτητες. Τα R5 μου άρεσαν. To χειρόφρενο λειτουργεί ωραία.

Οι ειδικές είναι κλειστές, καλά σχεδιασμένες και τις νιώθεις ζωντανές. Εμένα μου άρεσε και μου άφησε θετικές εντυπώσεις. 

Δοκίμασα όπως το RBR που σε μερικές έμπαινες σε κάτι ανοιχτές στροφές τάπα και το αυτοκίμητο μετα με το βάρος τραβούσε γραμμή με διόρθωση μόνο τιμόνι χωρίς φρένο. Το δοκίμασα και εδώ σε άσφαλτο και λειτουργεί, δηλαδή δεν είδα κάτι περίεργο. Η άσφαλτος καλύτερη από Dirt, το χώμα επίσης καλό. Θέλει κάτι μικρές αλλαγές και διορθώσεις αλλά μου άφησε θετικά συναισθήματα.

Δεν είναι ακόμη έτοιμο, όταν βγουν τα update θα γίνει ακόμη καλύτερο.

Θα ήθελα να δοκίμάσω αγώνα με service pack και γενικά online αγώνες.
Online αγώνες θα χυθεί αίμα, δεν συγχωρεί λάθη και με το παραμικρό βγαίνεις έυκολα έξω. Θέλη πολύ προσοχή αν θέλεις να γράψεις χρόνο.

 

7 hours ago, troffeo said:

Λενε για θέματα με τις ταχύτητες, με το βάρος και τα γραφικά. 

Εμένα τα γραφικά δεν με ενδιαφέρουν. Το βάρος το καταλαβαίνεις μια χαρά, εκεί έγινε καλή δουλειά.

Είναι το πρώτο WRC που αγοράζω γιατί όπως είδα από reviews είναι σε κατεύθυνση sim.

 

7 hours ago, troffeo said:

Τα παιδιά από το R40 το ξεκίνησαν, αλλά με Fanatec και Thrustmaster, όποτε αναμένω άλλους.

O καθένας έχει την άποψή του, εκεί τα παιδιά βγάλανε το AC sim...οπότε όπως βλέπεις ο καθένας βλέπει τα πράματα διαφορετικά. Και προσωπικά ΔΕΝ ακούω κανέναν και τίποτα αν δεν δοκιμάσω ο ίδιος.

Έχω στην κατοχή μου AC, ACC, Dirt2.0, WRC8 και rF2. Τα έχω δοκιμάσει όλα και έχω άποψη. Διβάζω κριτικές αλλά αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος όλα είναι εικασίες.

Link to comment
Share on other sites

@troffeo δες πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις τα WRC μέσα στον δρόμο και γενικά δες το πάτημα. 

Χθες πέρασαν 3 ώρες και ούτε πως τις κατάλαβα. Μιλάμε για σοβαρή δουλειά. Πρέπει να το κοιτάξεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Χθές μίλησα με έναν φίλο Κύπριο, δηλαδή περισσότερο Άγγλο Jon Joannides, ο ποίος είναι και παλιός αγωνιζόμενος (έχει τρέξει και αγώνες WRC στην Κύπρο με Ford Sierra Cosworth A8 το οποίο το έχει ακόμα) και ασχολείται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με παιχνίδια rally (RBR ελάχιστα τελευταία, Dirt Rally όλα και WRC ΟΛΑ).

Επιπλέον έχει ΠΟΛΥ σοβαρό MOTION rig, με τιμόνι Kollmorgen με WRC paddles, χειρόφρενο ΗΕ και "δυστυχώς" πετάλια Fanatec V3

Η ερώτηση μου ήταν εάν μπορώ να τρέξω το παιχνίδι με τον δικό μου εξοπλισμό και η απάντηση του ήταν ότι αυτός με το δικό του (ΜΟΝΑΔΙΚΗ διαφορά τα πετάλια που εγώ έχω ΗΕ pro) εξοπλισμό το έτρεξε χωρίς κανένα πρόβλημα ή conflict. Βέβαια ερώτημα παραμένει εάν θα δει τα πετάλια μου κανονικά ή εάν θα έχω θέμα.

12 hours ago, mad_dog said:

Λοιπόν το δοκίμασα κάπου στις 3 ώρες.

Τα WRC είναι δύσκολα αν τα πας τάπα, θέλει προσοχή. Δηλαδή εγώ τάπα δεν τερματισα πουθενά με τα WRC.
Δοκίμασα περισσότερο ταR5 για να τα δω στα όρια. Δοκίμασα Wales και Γερμανία Panzerplatte.

Είναι δυσκολότερο από το Dirt. Εμένα δηλαδή μου φάνηκε πιο δύσκολο, θέλει προσοχή, δεν συγχωρεί λάθη, γενικά μου άρεσε. Ειδικά στην αρχή δεν τερμάτια καν.
Έκανα δοκιμές καμία ώρα στην δοκιμαστική, που έχει χώμα και άσφαλτο. Καταλαβαίνεις πότε πατάς ασφαλτο κααι πότε χώμα. Επίσης νιώθεις το βάρος στο τιμόνι.

Το FFB δεν μπόρεσα να το ρυθμίσω όπως ήθελα, είναι καλό και άφησε καλές εντυπώσεις. Μπορεί όμως να γίνει και καλύτερο.

Το τιμόνι το αναγώρισε χωρίς πρόβλημα, όπως και τα πετάλια. Είχα πρόβλημα με το Shifter και το χειρόφρενο γιατί για κάποιο λόγο έκανε conflict. Τελικά για τις δοκιμές επειδή πρέπει να έχεις χειρόφρενο, έτρεξα με αυτόματες ταχύτητες. Τα R5 μου άρεσαν. To χειρόφρενο λειτουργεί ωραία.

Για το πως του φάνηκε το παιχνίδι μου είπε ότι σε σχέση με το Dirt 2 το βρήκε χειρότερο, ενώ σε σχέση με το WRC 7 καλύτερο. Η κύρια πηγή σύγκρισης είναι το FFB, το οποίο το βρήκε πολύ χειρότερο σε σχέση με το Dirt 2, ενώ στην ευκολία και ποικιλία χρήσης εξοπλισμού το βρίσκει καλύτερο σε σχέση με το WRC 7.

Επίσης σε σχέση με την "πληροφόρηση" που πήρε από το τιμόνι, μου είπε ότι απλά ΔΕΝ καταλαβαίνει ΤΙΠΟΤΑ ?, ιδιαίτερα σε αυτή την δοκιμαστική ειδική που το δοκίμασες και εσύ. Επίσης δεν καταλαβαίνει ΠΟΥΘΕΝΑ την μεταφορά βάρους του ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ΟΧΙ του τιμονιού), η οποία σε ένα rally car πόσο μάλλον σε ένα WRC rally car ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ για να οδηγήσεις!!!

12 hours ago, mad_dog said:

Το βάρος το καταλαβαίνεις μια χαρά, εκεί έγινε καλή δουλειά.

Είναι το πρώτο WRC που αγοράζω γιατί όπως είδα από reviews είναι σε κατεύθυνση sim.

Εδώ, sorry, αλλά ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ αγαπητέ Φιλόθεε!!!

Ποιος λέει-γραφει ότι το παιχνίδι είναι sim ή ΕΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ SIM???

Επικοινωνείς με πλανήτη Γη ή ΔΕΝ???? ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ κάνουν συγκρίσεις με το RBR (να σου θεμίσω ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ 2004!!!!) και λένε ότι είναι ΠΟΛΥ μακρυά δυστυχώς. Επίσης να σου θυμίσω ότι το RBR ΔΕΝ μπορούσες να το τρέξεις σοβαρά χωρίς την χρήση τιμονιού, ενώ ότι όλα αυτά Dirt-WRC τρέχουν με game pad ΑΝΕΤΑ!!! Τι να λέμε τώρα για Sim και π@π@ριες????

12 hours ago, mad_dog said:

O καθένας έχει την άποψή του, εκεί τα παιδιά βγάλανε το AC sim...οπότε όπως βλέπεις ο καθένας βλέπει τα πράματα διαφορετικά. Και προσωπικά ΔΕΝ ακούω κανέναν και τίποτα αν δεν δοκιμάσω ο ίδιος.

Έχω στην κατοχή μου AC, ACC, Dirt2.0, WRC8 και rF2. Τα έχω δοκιμάσει όλα και έχω άποψη. Διβάζω κριτικές αλλά αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος όλα είναι εικασίες.

Εδώ 1ον ΔΕΝ κατάλαβες τι έγραψα! Εγώ έγραψα για εξοπλισμό, ΑΥΤΟ ήταν το αρχικό ερώτημα σου και έγραψα ότι τα παιδιά από το R40 δεν έχουν τιμόνι DD όπως εμείς!

2ον Από όλα τα παιδιά 3 ασχολούνται με το AC (2 παλιοί και 1 νέος), οπότε ΔΕΝ μπορείς να ισοπεδώνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ Επίσης είναι χαζό να συνεχίζεις να βλέπεις τα κ@λοπαίχνιδα ώς πεδίο αντιπαράθεσης! Εσύ για παράδειγμα λές και γράφεις ότι το ACC είναι SIM και για μενα το ACC είναι μια Μ@Λ@ΚΙ@ και μισή τουλάχιστον για την ώρα!!!

2 hours ago, mad_dog said:

@troffeo δες πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις τα WRC μέσα στον δρόμο και γενικά δες το πάτημα. 

Χθες πέρασαν 3 ώρες και ούτε πως τις κατάλαβα. Μιλάμε για σοβαρή δουλειά. Πρέπει να το κοιτάξεις.

Τι εννοείς "πάτημα", αλήθεια αδυνατώ να καταλάβω...

Από την άλλη, επίσης δεν μπορώ να καταλάβω, πότε πρόλαβες να διαπιστώσεις ότι είναι ΣΟΒΑΡΗ η δουλειά που έχουν κάνει με το παιχνίδι, όταν ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ επιφυλακτικοί ακόμα και περιμένουν εξελίξεις...

Βέβαια για να μην είμαι "άδικος", είναι φανταστικό το ότι έχουν φτιάξει dynamic weather conditions που σημαίνει ότι μέσα στην ίδια ειδική μπορείς να βρείς βροχή και στεγνό ή βροχή που μόλις ξεκίνησε και μπορείς να την πας "φυλαγμένα" με στεγνα λάστιχα κλπ. Επίσης λένε πολύ καλά λόγια για το carrier και για το περιβάλλον του setup.

Προσωπικά, όπως έχω ήδη δηλώσει, θα περιμένω τις όποιες εξελίξεις ΠΡΙΝ μπω στην διαδικασία να πετάξω άλλο ένα €60άρι στα σκουπίδια!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, troffeo said:

2ον Από όλα τα παιδιά 3 ασχολούνται με το AC (2 παλιοί και 1 νέος), οπότε ΔΕΝ μπορείς να ισοπεδώνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ

@troffeo, εαν οδηγοί από RBR λένε ότι το AC είναι sim, τότε δεν είναι ισοπέδωση, αλλά το τέλος του κόσμου !

1 hour ago, troffeo said:

Επίσης να σου θυμίσω ότι το RBR ΔΕΝ μπορούσες να το τρέξεις σοβαρά χωρίς την χρήση τιμονιού, ενώ ότι όλα αυτά Dirt-WRC τρέχουν με game pad ΑΝΕΤΑ!!! Τι να λέμε τώρα για Sim και π@π@ριες????

Υπήρχαν οφηγοί που έτρεχαν rF χωρίς τιμόνι. Τι σημαίνει αυτό; Ότι το rF είναι για τα σκουπίδια;
Επίσης να θυμίσω ότι το 70% του WRC 8 o κώδικας για τα physics είναι καινούργιος.

1 hour ago, troffeo said:

Επίσης σε σχέση με την "πληροφόρηση" που πήρε από το τιμόνι, μου είπε ότι απλά ΔΕΝ καταλαβαίνει ΤΙΠΟΤΑ ?, ιδιαίτερα σε αυτή την δοκιμαστική ειδική που το δοκίμασες και εσύ. Επίσης δεν καταλαβαίνει ΠΟΥΘΕΝΑ την μεταφορά βάρους του ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ΟΧΙ του τιμονιού), η οποία σε ένα rally car πόσο μάλλον σε ένα WRC rally car ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ για να οδηγήσεις!!!

Αυτό είναι μεγάλο θέμα. Εδώ είπαμε, οδηγοί βγάλανε το AC sim, τι να λέμε τώρα;
Προσωπικά εμένα μου άρεσε και θα αφιερώσω και άλλες ώρες. Είναι καθαρό rally, έχει πολλές ειδικές, σε σχέση με το Dirt καλύτερες σχεδιασμένες και το κυριότερο έχει WRC !

Όλα τα υπόλοιπα τα προσπερνώ. Και στο τέλος όπως λέω συνέχεια, εκεί που σου αρέσει περισσότερο, εκεί θα ξοδέψεις και τον χρόνο σου. Και το βασικό είναι ότι εγώ δεν ακούω τρίτους. Το αποκτώ και μετά έχω δικαιώμα να εκφέρω άποψη. Αλλιώς περνώ στην σφαίρα των ρομαντικών ποιητών και φιλοσόφων.

1 hour ago, troffeo said:

Εδώ 1ον ΔΕΝ κατάλαβες τι έγραψα! Εγώ έγραψα για εξοπλισμό, ΑΥΤΟ ήταν το αρχικό ερώτημα σου και έγραψα ότι τα παιδιά από το R40 δεν έχουν τιμόνι DD όπως εμείς!

Καταρχήν εμείς έχουμε τιμόνι DD, εσύ έχεις fake DD ! Har har har !!!

Αν τολμάς και το αποκτήσεις και αντέχεις έλα να δούμε τους χρόνους μας στις ειδικές...ξανά har har har !!!

1 hour ago, troffeo said:

Εσύ για παράδειγμα λές και γράφεις ότι το ACC είναι SIM και για μενα το ACC είναι μια Μ@Λ@ΚΙ@ και μισή τουλάχιστον για την ώρα!!!

Πρέπει να μάθουμε να δίνουμε ευκαιρίες σε καινούργιους τίτλους. Και στο λέω εγώ που έρχομαι από RBR και rF. Το καθένα προσφέρει τις δικές του συγκινήσεις και το καθένα έχει κάτι που στον έναν ή άλλον οδηγό αρέσει. Αλλιώς σύμφωνα με τα λεγόμενά σου το AC έπρεπε να πιάσει πάτο. Αλλά το AC είναι casual sim, παίζεται χωρίς τιμόνι, οι περισσότεροι το έχουν σε κονσόλα και όλοι είμαστε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα που θα έλεγε και ο Ηλιόπουλος.

Για το ACC έχει το δικό του χαρακτήρα, καθαρά αγωνιστικό και όχι να μπούμε μέσα να κάνουμε βόλτες και hotlaps. Eίπαμε, ο καθένας έχεις τις δικές του προτιμήσεις.

Εμένα μου άρεσε ο τίτλος WRC 8 (εννοείται ότι το έχω αποκτήσει και τα λεγομένα μου δεν είναι από τρίτους), οι ειδικές είναι φανταστικές και το αίμα θα χυθεί στους online αγώνες. 

Link to comment
Share on other sites

arkas.gif.78ed7189a5b079e5421dfa80eb278fde.gif

 

ή αλλιώς με ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ αγαπητέ @mad_dog !!!

22 minutes ago, mad_dog said:

@troffeo, εαν οδηγοί από RBR λένε ότι το AC είναι sim, τότε δεν είναι ισοπέδωση, αλλά το τέλος του κόσμου !

Εκτίθεσαι!!! Εκτός και εάν είναι θέμα αντίληψης...οπότε πάω πάσο! Στο εξήγησα ξεκάθαρα, αν δεν θέλεις η δεν μπορείς να καταλάβεις δες παρακάτω:

 

26 minutes ago, mad_dog said:

Καταρχήν εμείς έχουμε τιμόνι DD, εσύ έχεις fake DD ! Har har har !!!

Αν τολμάς και το αποκτήσεις και αντέχεις έλα να δούμε τους χρόνους μας στις ειδικές...ξανά har har har !!!

χαχαχαχαχαχαχα

Πάλι ΔΕΝ κατάλαβες... Το δικό μου fake DD όπως το λές, ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ το παιχνίδι όπως γράφει στο επίσημο site του. ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Το εάν τολμάω ή όχι το εκλαμβάνω από εσένα ως ΡΗΤΟΡΙΚΗ ερώτηση και μόνο, διότι στο RBR εσυ ΚΟΚΟΚΟΚΟ, στο Dirt Rally 1-2 εσύ ΚΟΚΟΚΟΚΟ και πάλι. Τώρα βρήκες ένα παιχνίδι 2-3 ημερών να κάνεις και ΠΑΛΙ "κουραστικές" δηλώσεις έτσι για το ονόρε if you understand what I mean? χαχαχαχαχαχα

Όπως έγραψα παντού, είμαι στην αναμονή κυρίως για το εάν μπορώ να το παίξω με τον εξοπλισμό μου (fake or real), ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΛΑ να είναι κάτι "ελπιδοφόρο" για την μεγαλύτερη αγάπη μου που είναι τα simracing RALLY games και μακάρι να γίνουν όλα τα παραπάνω και να τα πουμε στις ειδικές!!!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, spyder said:

Απο ότι λένε εδώ παίζουν τα Simucube 1 και 2, Heusinkveld pro και ultimate pedals, Heusinkveld shifter και dsd button box

Πολύ ωραία νέα αυτά!!!

Θεωρητικά, θα παίζει ο εξοπλισμός μου, οπότε μέχρι το τέλος του μήνα θα το "τσιμπήσω" για να μην λέει ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ @mad_dog :x ότι οδηγάει rally cars!!!

@spyder ο τύπος είναι αξιόπιστος???

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω αλλα το ξηλωσα , τελειος ψευτικο,δεν σου δινει την αισθηση οτι οδηγας εσυ ,οπως και η αισθηση βαρους μη ρεαλιστικη ,πολυ ουδετερο και ανουσιο. Μιλαω για τα 4χ4 λογω πειρας και ατελειωτων χλμ,

2 hours ago, troffeo said:

Πολύ ωραία νέα αυτά!!!

Θεωρητικά, θα παίζει ο εξοπλισμός μου, οπότε μέχρι το τέλος του μήνα θα το "τσιμπήσω" για να μην λέει ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ @mad_dog :x ότι οδηγάει rally cars!!!

@spyder ο τύπος είναι αξιόπιστος???

 

Για μενα πρωτα δοκιμασε το !!!

Link to comment
Share on other sites

@John@John εντάξει rF2 δεν είναι, αλλά τι γίνεται αν μαζευτούμε καμία 10 άτομα και τρέξουμε αγώνα Rally;

Eκεί είναι η αξία του παιχνιδιού, στον ανταγωνισμό.

Θα μου πεις έχουμε τις αναβάσεις, ναι αλλά δεν έχουμε χώμα, λασπόνερα, χιόνια κ.τ.λ. Service Pack που σε μισή ώρα πρέπει να φτιάξεις ζημιές και ποιες ζημιές κ.ο.κ.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mad_dog said:

@John@John εντάξει rF2 δεν είναι, αλλά τι γίνεται αν μαζευτούμε καμία 10 άτομα και τρέξουμε αγώνα Rally;

Eκεί είναι η αξία του παιχνιδιού, στον ανταγωνισμό.

Θα μου πεις έχουμε τις αναβάσεις, ναι αλλά δεν έχουμε χώμα, λασπόνερα, χιόνια κ.τ.λ. Service Pack που σε μισή ώρα πρέπει να φτιάξεις ζημιές και ποιες ζημιές κ.ο.κ.

 

Δεν μιλουσα για rF2,αλλα για πραγματικες καταστασεις ,αν το ξαναπιασω στα χερια ,θα ξεχασω να οδηγαω.

Τωρα απο πλευρας σιμ, ειδες οτι και εσυ με το που επιασες σβαρνα τα αρκαντε  σε ενα σοβαρο εξομοιωτη δεν μπορεις ουτε το δρομο για  τον τερματισμο  δεν μπορεις να βρεις,,,,,

Οσο για τα αλλα εχει το rbrpro που βγαινει σε λιγο  καιρο

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, έτσι όπως δείχνουν τα πράγματα, RBR δεν πρόκειται να βγει εύκολα στις μέρες πάλι...

Θεωρω τον εαυτό μου τυχερό, που συνέπεσαν οι «δρόμοι» μας και έχω ζήσει και ζω μαζί του απίστευτες στιγμές! Φανταστείτε ότι κάποιοι δυστυχώς δεν θα το μάθουν ποτέ αυτό, όποτε, όλους εμάς που το ζούμε 15 χρόνια τώρα, μας θεωρώ τυχερούς!!!

Σε ότι αφορά το WRC 8 η και το DR 2, θεωρώ ότι δεν πρέπει να είμαστε με μόνο αρνητική διάθεση απέναντι τους και απλά να τους δώσουμε, ιδιαίτερα του WRC 8, λίγο χρόνο και μια προσπάθεια πριν τα απορρίψουμε εντελώς. 

Οπως έχω ξαναγράψει, εγώ προσωπικα θα του δώσω ευκαιρία, απλά χωρίς βιασύνες και ενθουσιασμους!

@mad_dog Τρελοσκυλε μην βιάζεσαι, άσε τον χρόνο να δούμε που θα πάει. 

Και όπως είπε και ο Γιάννης, σιγά σιγά φαίνεται να βγει και το RBR PRO, το οποίο βασίζεται σε NGP φυσική και ήδη ο Χάρης έφτιαξε το UI του παιχνιδιού στα Ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 9:31 PM, troffeo said:

@spyder ο τύπος είναι αξιόπιστος???

Συνήθως δεν γράφουν μπούρδες εκεί είναi όλοι με DD αλλά κάθε PC είναι λίγο διαφορετικό και υπάρχουν προβλήματα όπως σ'μένα.

Το έβαλα για δοκιμή, τιμόνι και πετάλια τα αναγνωρίζει, αυτάκια ταχυτήτων δεν τα βλέπει, μία δούλευε το τιμόνι μία χανότανε, τα πετάλια δουλεύανε. Στο πολύ λίγο που το δοκίμασα δεν με συγκίνησε, αρκαδούρα φάνηκε για κονσόλες και επειδή δεν δούλευε το τιμόνι έφαγε σουτ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα @troffeo, εγώ δίνω σε κάθε rally ευκαιρία.

Θα πω τα θετικά από το  WRC 8

1. Tάπα δεν μπορείς να πας, τουλάχιστον με τα WRC ακόμη και τα R5 είναι δύσκολα. Αυτό για μένα είναι θετικό.
2. Όταν μπεις στην επόμενη ειδική όταν τρέχεις σε αγώνα, έχεις φθορές από μηχανικά μέρη, αναρτήσεις, φθορά ελαστικών. Στο SP πρέπει να κοιτάξεις ια θα φτιάξεις πρώτα στα 30min που έχεις στην διάθεσή σου.
3. Σίγουρα το online που θα έρθει θα προσφέρει ανταγωνισμό
4. Το FFB και τα physics προσωπικά μου άρεσαν, αλλιώς δεν θα ξόδευα χρόνο για να τρέξω.
5. Μιλάμε για 100 ειδικές και μερικές είναι κοντά στα 20km !!! Mου φαίνεται Γερμανία έχει κάτι ειδικές μεγάλες.
6. Δυναμικός καιρός. Ξεκινάς με κανονικά ελαστικά και μετά βρέχει. Το χειρότερο αλλά και ρεαλιστικότερο είναι ότι σε online αγώνες μερικοί μπορεί να έχουν πλεονέκτημα. Ο δυναμικός καιρός είναι ένα μεγάλο ατού.

Βέβαια αυτές είναι προσωπικές απόψεις. Θέλει σίγουρα σε μερικά θέματα να βγει update, αλλά για online αγώνες με τα Service Pack και τα WRC είναι ένα σημείο δυνατό. Είναι όμως για μένα το ξαναλέω, στο χώμα που το δοκίμασα δυσκολότερο από το Dirt. 

Η ειδική που έχω στο video που τρέχω είναι η Sweet Lamb, η οποία μου αρέσει και στο WRC8 είναι καλά σχεδιασμένη. 

 

Καιε εδώ ένα ακόμη video που μου άρεσε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...