Jump to content

rFactor2 Hillclimb


mad_dog

Recommended Posts

Γεγονός: Mια ρετσίνα μαλαματίνα και δύο μπυρόνια για χαλάρωμα

Αποτέλεσμα: Aνάβαση Coppa Carotti με BMW 2002 (v0.22)

Xρόνος: 6:48:535  6:56:485

Έχω κάνει πολλά λαθάκια, ο χρόνος κατεβαίνει πολύ πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mad_dog said:

Γεγονός: Mια ρετσίνα μαλαματίνα και δύο μπυρόνια για χαλάρωμα

Αποτέλεσμα: Aνάβαση Coppa Carotti με BMW 2002 (v0.22)

Xρόνος: 6:48:535  6:56:485

Έχω κάνει πολλά λαθάκια, ο χρόνος κατεβαίνει πολύ πιο κάτω.

Για καμια αναβαση εισαι μονο, γιατι με αλλο κοσμο τριγυρω σου σε πιστα απλα δεν... :P

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

4 hours ago, mad_dog said:

. Δεν έχουμε το Lancia S4 Group B...αλλιώς είναι σαν να βλέπω δική μας ανάβαση live, αφού έχουμε τα περισσότερα από την ανάβαση...

Εισαι ενα χρονο μαζι μας και δεν εχεις καταλαβει οτι το hillclimb πρωταθλημα ,το κανουμε με τα group H που ειναι ατμοσφαιρικα,πισωκινητα 400-450hp  εως 92-93 μοντ.   To  S4 που λες οτι δεν το εχουμε,που κολλαει τωρα με τα δικα μας,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

H εικόνα δεν είναι καλή και ο ήχος είναι χαμηλός...αλλά βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείτε να απολαύσετε τον γρηγορότερο sim driver of the world...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Tρισάθλιο σαλιγκάρι [mention=26]troffeo[/mention] θα σε φάω ζωντανό !!!
Har har har 
 

Αρχίσαμε τα ΘΑ ΘΑ ΘΑ πάλι;;;

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Θα φας πάλι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΞΥΛΟ λέμε!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2018 at 12:46 PM, John@John said:

Γιάννη αυτές υπάρχουν για το ρουφου???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδή μ@λ@κιζεται η εφαρμογή, η ερώτηση ειναι, αν αυτές οι αναβάσεις υπάρχουν και για το ρουφου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, troffeo said:



 

Επειδή μ@λ@κιζεται η εφαρμογή, η ερώτηση ειναι, αν αυτές οι αναβάσεις υπάρχουν και για το ρουφου

 

Οχι ακομη δεν υπαρχουν,σε 2-3 μερες που θα τις φτιαξω και αυτες θα υπαρξουνv :) :) Κανω λιγο διαλειμμα γιατι μετα απο τοσες αναβασεις που εφτιαξα τακα-τακα τα ματια μου πονεσαν....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mad_dog said:

 

Ρε συ φίλε, ΑΝ μου επιτρέπεις να σου πω ότι το σετάπ, των οθονών για την ώρα, σου είναι ΚΑΚΟ για να μην πω άθλιο...

Με 3 οθόνες, μάλλον 24''???, καταφέρνεις να οδηγείς ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ μακριά από την πραγματικότητα ενός αυτοκινήτου και δη αγωνιστικού!!! Δεν θα σχολιάσω ότι δεν έχεις ασχοληθεί κάν με τα bezel και με την ευθιγράμμηση ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ της αριστερής οθόνης με την κεντρική, αλλά το FOV πρέπει να το έχεις στον θεό σαν να βλέπεις ΜΟΝΟ σε μια οθόνη, καταργόντας κατά την γνώμη μου το πλεονέκτημα που σου δίνουν οι 3 οθόνες ένατι της 1 (ας πούμε στην δικιά μου περίπτωση που έχω 3 22'' οθόνες η ανάλυση φτάνει στο 5760 αντί του 1920, οπότε μπορείς να καταλάβεις πιστεύω την διαφορά ε???)

Πάντα με το θάρος, κατά την γνώμη μου θα πρέπει να φτιάξεις το fov το πολύ έως το 40, τις 2 παλινές να τις βάλες σε μια γωνία σε σχέση με την κεντρική από 45 έως 55 μοίρες και τέλος... ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΣΟΥ!!! Πρίν φτιάξω την κατασκευή με τις οθόνες ΠΑΝΩ στο rig, καθόμουν στους 70 πόντους (απόσταση από το μάτι έως ΟΛΕΣ τις οθόνες στο κέντρο τους), ενώ τώρα κάθομαι στους 45 πόντους και μπορεί να το φέρω και πιό κοντα ακόμα!

Υπάρχουν και σχετικά "εργαλεία" για βοήθεια όπως είναι αυτό http://www.projectimmersion.com/fov/ , αλλά και συζητήσεις σε διάφορα forum σχετικά, από τα οποία μπορείς να πάρεις πολύ πληροφορία.

 

ΟΛΑ τα παραπάνω στα λέω ΦΙΛΙΚΑ και χωρίς παρεξήγηση απλά για να σε βοηθήσω να χαίρεσαι περισσότερο. Αν δεν θέλεις να ψαχτείς και πάλι ωραία θα είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις οθόνες και πες για την οδήγηση τρισάθλιο σαλιγκάρι !!!

FOV έχω 40, ανάλογα κάπου στο 38 κάπου στο 42...αλλά γενικά εκεί είμαι.

Η οθόνες απέχουν από εμένα 40cm, δεν τρέχω με multiview. 

Ίσως φταίει και η κάμερα που το δείχνει έτσι...οι οθόνες μου είναι 27''

10 minutes ago, troffeo said:

(ας πούμε στην δικιά μου περίπτωση που έχω 3 22'' οθόνες η ανάλυση φτάνει στο 5760 αντί του 1920, οπότε μπορείς να καταλάβεις πιστεύω την διαφορά ε???)

Προσπαθώ, αλλά δεν ζορίζω τον ευατό μου πολύ, γιατί μετά με πιάνει πονοκέφαλος...ίσως βέβαια να φταίει και το μικρό μέγεθος του εγκεφάλου μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλά FOV έστω και 42 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Και άσε τα multiview και τα χαζά, για να μην πω τίποτα άλλο...χαχαχαχα

Σε λίγο θα βλέπεις και τα πετάλια κάτω του αυτοκινήτου και μου λές ότι τρέχεις με 38 fov????

Επίσης και 2η :smoke3: παπάντζα, οι 40 πόντοι που λές ότι έχεις απόσταση... Δηλαδή πόσοι πόντοι είναι το πληκτολόγιο σου που φαίνεται και πόσοι πόντοι είναι μοτέρ και τιμόνι ρε φίλε??? Μήπως 39,5??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Η οδήγηση σου όπως το σετάπ σου και οι "ανακρίβιες" που γράφεις... Εγώ φταίω που ασχολούμαι :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Γιώργο, FOV είχα όντως κάπου στο 40. Δεν ξέρω ίσως φταίει όπως είπα και η κάμερα που το δείχνει έτσι. Γιατί να πω ψέμματα ? 

H απόσταση είναι 55cm για την ακρίβεια που σήμερα μέτρησα. Δεν έχω πρόβλημα με τις οθόνες μια χαρά είναι.

Καλημέρα τρισάθλιο σαλιγκάρι...όλα αυτά τα λές γιατί είδες πως το πάω τάπα και σε έπιασε κρύος ιδρώτας...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...