Jump to content

Server@rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

@andre ξεχνάς ότι πολλοί από εμάς, ειδικά αυτοί που έχουμε και οικογένεια, έχουμε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ περιορισμένο ελεύθερο χρόνο. Που σημαίνει ότι το RF2 δεν είναι η πρώτη προτεραιότητα. Όταν μπαίνω να τρέξω, μπαίνω για να ξεσκάσω, να ευχαριστηθώ και να ξεφύγω από την καθημερινότητα. Επίσης όταν μπαίνω να τρέξω, στην ουσία επιλέγω να μην  περάσω χρόνο με την οικογένειά μου. Δεν βλέπω λόγο να το κάνω αυτό αν ξέρω από πριν ότι δεν θα περάσω καλά επειδή το αυτοκίνητο με χάλαγε υπερβολικά-για τους δικούς μου, έστω λανθασμένους (?) λόγους. Μπήκα στον κόπο και το εξήγησα αυτό στον κομποβάλτη @spyder επειδή τον εκτιμώ. Δεν ήξερα όμως ότι έπρεπε να απολογούμαστε σε όλους όσοι δεν τρέχουμε. Από εδώ και στο εξής ΟΠΟΤΕ και ΑΝ μου αρέσει κάτι θα μπαίνω. Και ψιλιάζομαι ότι και άλλοι θα κάνουν το ίδιο. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gchristod said:

@andre ξεχνάς ότι πολλοί από εμάς, ειδικά αυτοί που έχουμε και οικογένεια, έχουμε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ περιορισμένο ελεύθερο χρόνο. Που σημαίνει ότι το RF2 δεν είναι η πρώτη προτεραιότητα. Όταν μπαίνω να τρέξω, μπαίνω για να ξεσκάσω, να ευχαριστηθώ και να ξεφύγω από την καθημερινότητα. Επίσης όταν μπαίνω να τρέξω, στην ουσία επιλέγω να μην  περάσω χρόνο με την οικογένειά μου. Δεν βλέπω λόγο να το κάνω αυτό αν ξέρω από πριν ότι δεν θα περάσω καλά επειδή το αυτοκίνητο με χάλαγε υπερβολικά-για τους δικούς μου, έστω λανθασμένους (?) λόγους. Μπήκα στον κόπο και το εξήγησα αυτό στον κομποβάλτη @spyder επειδή τον εκτιμώ. Δεν ήξερα όμως ότι έπρεπε να απολογούμαστε σε όλους όσοι δεν τρέχουμε. Από εδώ και στο εξής ΟΠΟΤΕ και ΑΝ μου αρέσει κάτι θα μπαίνω. Και ψιλιάζομαι ότι και άλλοι θα κάνουν το ίδιο. 

Aυτό ακριβώς λέω !!!

Το rF2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ R3E. Θέλει χρόνο.

Κανείς δεν μίλησε για απολογίες !!!

Αν θέλεις τρέχεις για αυτό το κάναμε και χαλαρό (βλέπε ο καθένας ότι combo θέλει βάζει και ότι αυτοκίνητο υπάρχει).

Μιλάω πάντα για το combo-cup.

27 minutes ago, liakjim said:

Ούτε ο χρόνος. Απόδειξη ο Νάσος που με μηδέν πρακτις, σας πήρε τα σώβρακα.

Πότε έγινε αυτό ?

Γιατί το Megane ούτε το ακουμπάει...και αν θυμάμαι καλά πρέπει να έτρεξε μια φορά...εκτός αν κάνω λάθος οπότε κάθε καλοπροαίρετη πληροφορία αποδεκτή.

28 minutes ago, liakjim said:

Η συνταγή είναι πολύ απλή. Αφουγκραστείτε τις επιθυμίες των πολλών.

Οι πολλοί πρέπει να καταλάβουν ότι εδώ δεν είναι παιδική χαρά, ούτε μπαίνω μέσα για να τρέξω για να ξεκαυλ#@#%ω !!!

Θέλεις χαβαλέ χωρίς προπόνηση ? Υπάρχουν πολλά εκτός του rF2. To rF2 δεν εξυπηρετεί τέτοιο σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mad_dog said:

Θέλει χρόνο.

Το αποτελέσμα του αγώνα στο Lime Rock διαφωνεί κάθετα, αν με πιάνεις μαντούλη.

13 minutes ago, mad_dog said:

Το rF2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ R3E

Για μπες στους αγώνες μας του R3E ή στο competition με τα P2 να δεις αν μπορείς να πιάσεις τους χρόνους μας χωρίς practice. Αν θες μπορώ και εκεί να στο κάνω hardcorila με αυξημένο tyre wear και fuel consumption και αναγκαστικό pit stop. Έλεος με την πιπίλα του rf2.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Οι πολλοί πρέπει να καταλάβουν ότι εδώ δεν είναι παιδική χαρά, ούτε μπαίνω μέσα για να τρέξω για να ξεκαυλ#@#%ω !!!

Θέλεις χαβαλέ χωρίς προπόνηση ? Υπάρχουν πολλά εκτός του rF2. To rF2 δεν εξυπηρετεί τέτοιο σκοπό.



Ακριβώς αυτή ακριβώς είναι η ψευδο-ελλιτιστικη συμπεριφορά που αναφέρθηκα.
Ποιός ακριβώς λόγος μου απαγορεύει να μπω κάπου για χαβαλέ έστω και χωρίς ή λίγη προπόνηση?
Θα είμαι ανταγωνιστικός? Όχι αμέσως. Θα χρειαστώ κάνα μισάωρο να φτάσω στο 98% του χρόνου μου.
Και?
Στο assetto ή σε οποιοδήποτε άλλο πχ. AMS ή raceroom ή iracing το ίδιο θα συνέβαινε.
Όποιος νομίζει το αντίθετο πλανάται για μένα οικτρά.

Αλλά δεν πειράζει. Καλημέρα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gchristod said:

Το αποτελέσμα του αγώνα στο Lime Rock διαφωνεί κάθετα, αν με πιάνεις μαντούλη.

Όχι δεν σε πιάνω...εγώ τουλάχιστον επειδή δεν είχα κάνει προπόνηση δεν είχα καθόλου καλά απότεσματα...

Μερικοί που έχουν τρέξει την πίστα και αλλού και την ξέρουν καλά...μπορεί να τα κατάφεραν καλύτερα.

Επίσης τα αποτελέσματα (από πίσω MOTEC και telemetry) στην Toban πράγματι έδειξαν άλλα...επίσης εκεί μπορείς να πεις το:

Quote

Το αποτελέσμα του αγώνα στο Lime Rock διαφωνεί κάθετα [...]

Xωρίς χρόνο δεν στο rF2...γουστάρεις να ξεκαυλ%#$σεις ???

Υπάρχουν και άλλα εκτός του rF2...

Με πιάνεις Ιωάννη ?

Link to comment
Share on other sites

Η αποτυχια ενος οδηγου(γενικα και αθλητη σε συνθηκες συν+ανταγωνισμου) ΔΕΝ ειναι να βγει τελευταιος ενω ε το εχει παλεψει,ειναι οταν ΔΕΝ μπαινει καν στον κοπο και προφασιζεται διαφορα μην τσαλακωσει το προφιλ του.

ΔΕΝ ειρωνευτηκα κανεναν,ειναι ολα γραμμενα.

Μαλλον απαξιωνεται και μειωνεται την προσπαθεια μερικων γιατι αν σεβοσασταν εστω και λιγο,οταν θα ερθει η σειρα σας για κομπο μερικοι θα φτιαχνουν νυχια!

Ο spyder που και ο πιο συμπαθης και ευγενικος ΔΕΝ αξιζει την συμμετοχη σας?

Τελος απο εδω....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Ποιός ακριβώς λόγος μου απαγορεύει να μπω κάπου για χαβαλέ έστω και χωρίς ή λίγη προπόνηση?

Κανείς δεν σε απαγορεύει...μπαίνεις όπου θέλεις...

Αλλά μόνο να σου θυμίσω για αυτούς ακριβώς τους τύπους όπως σκέφτεσαι εσύ είναι κλειδωμένοι οι servers στο rF2...

Θέλεις χαβαλέ ?

Υπάρχουν και άλλα που είναι για αυτόν τον σκοπό...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Κανείς δεν σε απαγορεύει...μπαίνεις όπου θέλεις...

Αλλά μόνο να σου θυμίσω για αυτούς ακριβώς τους τύπους όπως σκέφτεσαι εσύ είναι κλειδωμένοι οι servers στο rF2...

Θέλεις χαβαλέ ?

Υπάρχουν και άλλα που είναι για αυτόν τον σκοπό...

 



Κλειδωμένοι είναι αυτοί που κάνουν πρωτάθλημα και καλά κάνουν.

Αν πχ θέλω να μπω σε σέρβερ του rF2 για χαβαλέ ( όπως κάνατε οι ίδιοι για τα caterhams) , θα το κάνω. Το πρόβλημά σου δεν ξέρω ποιο είναι.

Αλλά έτσι μείνατε μόνοι στον πλανήτη και πουλήθηκε το studio.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, marmagas said:

ειναι οταν ΔΕΝ μπαινει καν στον κοπο και προφασιζεται διαφορα μην τσαλακωσει το προφιλ του.

Ποιος προφασίστηκε τι ρε Μήτσο? Ποιο προφίλ? Εδώ που είμαστε 7 νοματαίοι?

 

7 minutes ago, marmagas said:

οταν θα ερθει η σειρα σας για κομπο μερικοι θα φτιαχνουν νυχια!

Στα @@ μου προσωπικά. Mad, βγάλε κι από τη λίστα με τα κόμπο.

 

7 minutes ago, marmagas said:

Ο spyder που και ο πιο συμπαθης και ευγενικος ΔΕΝ αξιζει την συμμετοχη σας?

 

47 minutes ago, gchristod said:

Μπήκα στον κόπο και το εξήγησα αυτό στον κομποβάλτη @spyder επειδή τον εκτιμώ

Να το μεγαλώσω κι άλλο μπας και το διαβάσεις?

 

Επίσης στο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ μετράει το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Αλλιώς μην κρατάτε βαθμολογία που την κάνατε αργαλιό για να την βγάλετε.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mad_dog said:

Επίσης τα αποτελέσματα (από πίσω MOTEC και telemetry) στην Toban πράγματι έδειξαν άλλα...

Αααααχ αυτή η Τομπάν..... Για πόσο ακόμα θα δαγκώνω τη γλώσσα μου δεν ξέρω.....

42 minutes ago, mad_dog said:

Όχι δεν σε πιάνω...εγώ τουλάχιστον επειδή δεν είχα κάνει προπόνηση δεν είχα καθόλου καλά απότεσματα...

qhpnf9lm.jpg

Χωρίς τα οφλάιν....

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζετε την ενότητα που είχαμε κατά τη διάρκεια και όχι μόνο της ελληνικής επανάστασης του 21.

Παίδες όλα τα καθορίζει η ανάγκη αυτή η ρουφιάνα είναι η μεγαλύτερη δύναμη που κινεί τα πάντα .

Οι ανάγκες μας είναι διαφορετικές και  αυτό πρέπει να το πάρουμε απόφαση, γι αυτούς που θέλουν να υπάρχει αυτό εδώ ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι που διαθέτουν την κατάλληλη ανάγκη τον  χρόνο και  την ανοχή ώστε να συνεχίζει να υπάρχει και να υποστηρίζεται .

Αυτός λοιπόν ο σκληρός πυρήνας όπως τον ονόμασε ο mad και που απ΄ ότι είδα δεν είμαι εγώ μέσα  είναι ο κράχτης ,οι υπόλοιποι καλοδεχούμενοι όταν και όποτε θέλουν το μαχαίρι στο λαιμό δεν γίνεται να το βάλουμε ούτε με περισσή εσωστρέφεια  να μαλώσουμε όποιον δεν δίνει το παρόν γιατί αναγνωρίζουμε πως αν πιέσουμε μια κατάσταση μπορεί να χάσουμε περαιτέρω συμμετοχές ασχέτως με το τι νομίζουμε εμείς πως είναι πιο σωστό .

Ωραίο θα ήταν να υπάρχει μια ας πούμε μεγαλύτερη συνέπεια στις συμμετοχές αλλά υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες όπως είπαμε που το καθορίζουν αυτό (γυναίκες ,παιδιά ,σκυλιά ,μαθήματα ,παθήματα,άλλα γούστα και τα ρέστα) και έτσι καθίσταται πολύ δύσκολη η ύπαρξη αυτής της συνέπειας.

Ας πάμε λοιπόν ενωτικά και ας ελπίσουμε πως θα βελτιώσουν το παιχνίδι για να γίνει ελκυστικότερο.

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panosdimip said:

Μου θυμίζετε την ενότητα που είχαμε κατά τη διάρκεια και όχι μόνο της ελληνικής επανάστασης του 21.

Πόσο χρονών είσαι τελικά? :P 

9 minutes ago, panosdimip said:

Ας πάμε λοιπόν ενωτικά

Αυτή η ατάκα βρε παιδί μου, πιο cringeworthy δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gchristod said:

Αυτή η ατάκα βρε παιδί μου, πιο cringeworthy δεν γίνεται...

Αμα σ αρχίσω στα μπινελίκια παλιο μίζερε θα σου πω εγώ, άντε γιατί είμαι και πολύ κυκλοθυμικό άτομο να ούμε!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panosdimip said:

Αμα σ αρχίσω στα μπινελίκια παλιο μίζερε θα σου πω εγώ, άντε γιατί είμαι και πολύ κυκλοθυμικό άτομο να ούμε!

Kυκλοθυμικός δεν ξέρω αν είσαι...αλλά σίγουρα είσαι αργός και ξεχασιάρης...

Har har har

17 minutes ago, gchristod said:

Πόσο χρονών είσαι τελικά? :P 

Αυτή η ατάκα βρε παιδί μου, πιο cringeworthy δεν γίνεται...

Γιάννη εσύ πάλι τι έπαθες ?

Δεν σε αναγνωρίζω...με κάνεις και στεναχωριέμαι...

Βάλε μου μια Norisring με Group 5 να σας ξεφτιλίσω και να σας κάνω να σταματήσετε το simracing μια για πάντα !!!

:shake2:

29 minutes ago, panosdimip said:

Αυτός λοιπόν ο σκληρός πυρήνας όπως τον ονόμασε ο mad και που απ΄ ότι είδα δεν είμαι εγώ μέσα 

200_s.gif

33 minutes ago, panosdimip said:

Ας πάμε λοιπόν ενωτικά και ας ελπίσουμε πως θα βελτιώσουν το παιχνίδι για να γίνει ελκυστικότερο.

Δεν χρειάζεται καμία βελτιώση. Εκτός αν εννοείς τα γραφικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Δεν χρειάζεται καμία βελτιώση. Εκτός αν εννοείς τα γραφικά.

 



Dirt pick up
Transmission model
Marbles

ΚΤΛ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, liakjim said:

 


Dirt pick up
Transmission model
Marbles

ΚΤΛ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1. Προσομοιώνεται, απλά δεν υποστηρίζεται από το γραφικό περιβάλλον. Αυτό σημαίνει αν βγεις εκτός τα ελαστικά χάνουν θερνοκρασία και grip.

2. Υπάρχει ("New transmission model was mentioned at first by ISI, with the release of the Howston's G4/G6 more than two years ago.")

3. Μarbles...

Dynamic Racing Experience
– Real-time day/night lighting transitions
– Realistic wet/dry weather transitions
– Dynamically laid rubber increases grip throughout racing session(s)
– Rubber chunks (“marbles”) roll off tires and can affect grip

– Tires sustain damage from poor driving or setups, affecting grip immediately and over time
– Dynamically drying racing line after rain
– Environments filled with animated events like planes, flag marshalls and more…

Eπίσης (αυτά μόνο στο rF2)

Physics
– Advanced physics engine
– Newly updated tire model
– Driving surface construction, even painted line thickness, affects grip levels (εδώ είναι το meshing και το μοντέλο δρόμου).
– Engine boost and Turbo modeling
– Complex aerodynamics
– Head physics, cockpit vibrations, detailed bump modeling

Kαι φυσικά το δυνατότερο σημείο του...

rFactor2 uses a physical FEM tire model and simulates the entire contact patch in real-time, which also result in very accurate heat transfer, wear and flatspot and tire deformation.

Eπίσης...

Chassis Flex: rFactor2 models chassis flex, which is important for historical and stiff suspension cars.

Τα παραπάνω νιμίζω αρκούν. Δεν αναφέρω θερμοκρασίες νερού, λαδιού, φρένων κ.τ.λ.

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Το 1 δεν προσομοιωνεται.

Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης σε όλα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Το 1 δεν προσομοιωνεται.

Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης σε όλα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και φυσικά προσομοιώνεται !!!

Είπαμε χάνεις θερμοκρασία και grip !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Είπαμε όχι. Δεν κολλάει το χώμα πάνω στο λάστιχο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

There will be both physical and visual wear for tires. Dirt and grass pickup not yet decided.

Aν εννοείς το χώμα ναι...αλλά σιγά...εδώ κάνει τόσα το ελαστικό που αρκούν. Tώρα αν φαίνεται η βρωμιά στα γραφικά...δεν μας ενδιαφέρει.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρίξει την ιδέα στο ts στο πρόγραμμα αγώνων να επιλέγει ο καθένας και το παιχνίδι που θέλει rF2,AMS,R3E,AC.

Μόνο που φοβάμαι πως έτσι δεν θα μπαίνουν όλοι κάθε φορά αλλά αυτό γινόταν πάντα.

Μία ιδέα είπα, δεν τρώγομαι είμαι αδύνατος :P

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
There will be both physical and visual wear for tires. Dirt and grass pickup not yet decided.

Aν εννοείς το χώμα ναι...αλλά σιγά...εδώ κάνει τόσα το ελαστικό που αρκούν. Tώρα αν φαίνεται η βρωμιά στα γραφικά...δεν μας ενδιαφέρει.



Δεν είναι τα γραφικά το θέμα. Ποτέ δεν ήταν και ούτε είναι.
Το θέμα είναι ότι κάποιος μπορεί να κόψει μια στροφή, να πατήσει λίγο έξω και στο rf2 δεν υπάρχει καμία επίπτωση. Το χώμα δεν θα κολλήσει στο λάστιχο και την στιγμή που αυτό ξαναπατήσει στην άσφαλτο, θα πιάσει άμεσα.
Στο AMS και στο AC , το λάστιχο αργεί λίγο να ξαναβρεί grip μέχρι να καθαρίσει.

Οκ θα μου πεις λεπτομέρεια αλλά δεν είναι και τόσο μικρή, για μένα τουλάχιστον μιας και δεν τιμωρεί αυτούς που κόβουν.

Σε κάθε περίπτωση , ατέλειες έχει, όπως και όλα.

Μακάρι να τα πιάσουν μαζί με άλλα που ούτε καν τα ξέρουμε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παναώτη το ενωτικό το εννοείς με τον τρόπο που ποστάρει ο Δημήτρης?:89:

Γιατί εγώ δεν κατάλαβα το λόγο που είμαι κομπλεξικός με σύμπλεγμα ανωτερότητας=αφού όπως είπε έχω τη μύτη ψηλά.Εγώ ξέρω πως ουδέποτε μείωσα κανένα,ποτέ δεν είπα για κακές επιδόσεις ούτε έδωσα λαβές με τη συμπεριφορά μου να θεωρηθεί οτι είμαι ντίβα -όπου κ όποτε μπορούσα βοηθούσα ή έλεγα οτι ήξερα επί του θέματος-.Αντιθέτως κάποιοι εξ υμών λέγατε κάποια πράγματα που εγώ ευγενικά ακόμη κ άκομψα πολλές φορές πάντοτε τα αρνούμουν,γιατί δεν ισχύουν στην τελική.Όλη αυτή η χολή λοιπόν για ποιόν λόγο?Επειδή δεν μπαίνω 24/7 να τρέχω?

Η μύτη μου είναι ψηλά κ φοβάμαι μη τσαλακωθώ επειδή δεν μου άρεσε το Μεγκάν?Δλδ πιστεύεις Δημήτρη οτι αν ασχολιόμουν με δαύτο θα άλλαζε κάτι?

Έχω πρόβλημα επειδή δεν μου αρέσει το x κόμπο?

Πείτε το όπως είναι στην τελική:με εκνευρίζει ρε φίλε που εγώ λιώνω στην προπόνηση κ συ έρχεσαι κ σε μερικές γύρες κάνεις καλύτερο χρόνο.Αυτό με πιέζει κ δε γουστάρω να έρχεσαι.

Ανδρέα επειδή ασχολούμαι αρκετά χρόνια με το άθλημα του σιμ ρέισινγκ,λόγω ζωής κ συνθηκών δεν έχω πάντα την ίδια όρεξη.Δεν έχω πάντα την ίδια ζέση,δεν με ιντριγκάρει πάντα μη σου πω κ καθόλου κάποιες φορές το εκάστοτε κόμπο.Εσύ μου λες λοιπόν πως ασχέτως τι εγώ κρίνω καλύτερο-πιο ευχάριστο για μένα να κάνω αυτό που εσύ ''υποδεικνύεις''.Κ αυτό θα το κάνω για να αποδείξω τι κ σε ποιόν?Μα άμα δεν μπορώ δεν μαρέσει χίλια άλλα δε κάτι ποιός είσαι εσύ που θα μου υποδείξεις τι είναι καλύτερο για μένα.Απορώ πως ειδικότερα εσείς οι μεγαλύτεροι με απείρως περισσότερες υποχρεώσεις δεν το καταλαβαίνετε κ θεωρείτε οτι πράγματι υπάρχει ένας άγραφος κανόνας αναγκαστικής παρουσίας.Επίσης το οτι έβαλε το κόμπο ο Γιάννης σημαίνει οτι ασχέτως του αν τον συμπαθώ-σέβομαι κλπ (το πως φτάσαμε στο σημείο να εξαρτάται ο σεβασμός στο πρόσωπο κάποιου από μια διαδικτυακή παρουσία) θα πρέπει να μου σπάσουν τα νεύρα με την τιμονιέρα να κοπανάει 2 ώρες.Γιατί αν δε με ενοχλούσε δεν θα το ανέφερε,αλλά πραγματικά με ενοχλεί ΠΟΛΥ.Άρα λοιπόν να τρέξω για τη συμμετοχή?

Καταλήγοντας για την ιστορία να πω ακόμη μια φορά οτι εγώ απέχω 1 με ενάμισο δεύτερο απτους πραγματικά γρήγορους αλλά αυτό ποτέ δεν με έκανε να σταματήσω να τρέχω ούτε με έκανε να γράφω πικρόχολα σχόλια.

Μου αρέσει που τον φασισμό τον βαφτίζουμε σκληροπυρηνική έκφραση.

Εγώ όπως σας είπα στο ts άμα μπορώ κ έχω χρόνο κ όρεξη θα μπαίνω.Αν αυτό ενοχλεί κ θεωρείτε οτι δεν συμβαδίζει με το σκοπό του φόρουμ κ της παρέας παρακαλώ πείτε το μου να μη σας ζαλίζω περισσότερο.

12 hours ago, andre said:

@sosna Φίλε Νάσο (sorry αν κάνω λάθος το όνομα.)  Και sorry και για το φίλε, γιατί πίστεψε με, αρχίζω να νιώθω σιγά σιγά εδώ μέσα, οτι ακόμα και αυτό μπορεί να παρεξηγηθεί.

Μπορεί όπως λες να μην γνωρίζω το παρασκήνιο αλλά θα σου πω τι έχω καταλάβει και παρεξηγήστε με όσο θέλετε.

Μετακινηθήκατε εδώ όπως λες για να αποφύγεται την αγγαρεία και τις αντεγκλήσεις φαντάζομαι αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Οι αντεγκλήσεις παρέμειναν και η αγγαρεία μετατράπηκε σε απαξίωση. Μου λες αφού δεν μου άρεσε το κόμπο γιατί να συμμετέχω.

Για την συμμετοχή ρε φίλε, για τον Γιάννη, για τον Πάνο, για να προχωρήσει όλο αυτό που στήνεται εδώ, γιατί αύριο θα βάλεις εσύ κόμπο και θα τρέξω εγώ.

Δηλαδή η άποψη που υπάρχει μετά την μετακίνηση που κάνατε εδώ, είναι - βάλε κόμπο και αν μου αρέσει τρέχω; Έτσι θα στηθεί καλύτερη κοινότητα από αυτή που παρατήσατε;

Το rF2 οτι είναι , το καλυτερότερο και πρέπει μόνο αυτό να τρέχουμε από που προκύπτει;  Χωριστήκαμε σε ομάδες και δεν το κατάλαβα;  Ειρωνεύτηκα εγώ κάποιον;

Ακόμη και τα παιδιά που εννοείς ( και βάζεις και έμενα μαζί από οτι καταλαβαίνω) ο Δημήτρης, ο Γιάννης , ο Πάνος ο Κώστας και όποιος άλλος, εγώ δεν κατάλαβα ούτε πιστεύω

οτι έχουν πρόθεση να ειρωνευτούν. Δεν είναι ειρωνεία ρε φίλε είναι έκκληση για συμμετοχή. Το ίδιο λένε και στον Φιλόθεο που μάλλον είναι μαζί μας όπως λες.

Εγώ έκανα δυο post , μετά από 1,5 μήνα εδώ με αυτήν ακριβώς την πρόθεση. Δηλαδή είμαστε 12 άτομα και τρέχουμε ανά έξι. Δεν έχει νόημα.

Ο τρόπος που μιλάς ( Με το στανιό επειδή είναι rF2 να τρέξομε - ειρωνεύεστε τον οποιονδήποτε επειδή δε συμφωνεί μαζί σας -  ανάγκη τους έχετε όλους για να γεμίζουν το γκρίντ  κτλ)

μου δείχνει οτι ο λόγος που δεν τρέχεις δεν είναι τα άσχημα κόμπο ή το πρωτάθλημα, αλλά μια λάθος εντύπωση που έχεις οτι κάποιοι επέβαλαν κάτι και είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις.  

Το πρωτάθλημα megane ( που ξεκίνησε και μ'εσένα ) να μην τελειώσει δηλαδή; Είναι συνεπές αυτό απέναντι στους άλλους;

Κάναμε τα κόμπο για τον λόγο που λες , της αποχής από το megane. Για να δοκιμάσουμε και άλλα πράγματα.

Εσείς που έχετε και άλλα sims νομίζω τα παίζεται και αυτά.

Για αυτό τον λόγο έγιναν διάφορες προτάσεις προ ημερών. Για να είναι ικανοποιημένοι όλοι. Η συζήτηση είναι ανοιχτή σε ιδέες και προτάσεις.

Αν όλα αυτά που λέτε κατά καιρούς μεταξύ σας ( για το καλύτερο sim, τη βροχή, τα λάστιχα, τη νύχτα και τη μέρα) είναι για το πικάρισμα, εντάξει.

Αλλά αν γίνονται με πρόθεση να αποδειχθεί το σωστότερο, το μεγαλύτερο , το καλύτερο , το κορυφαίο , έχει χαθεί το νόημα.  

Αυτές οι κουβέντες με αυτές τις προθέσεις και αυτά τα κωλύματα μου θυμίζουν παππούδες στο καφενείο.

Συγγνώμη αλλά δηλώνω  Verstappen . 

 

Κάνεις πολλά νοηματικά άλματα που δεν τα είπα ούτε υπονόησα ποτέ.

ούτε λάθος εντύπωση έχω,ίσως να έχω ευρύτερη κιόλας ούτε απαξίωση τπτ.

Συνεπέστατος ήμουν στο οτι εξαρχής δεν μου άρεσε το αμάξι,αν κ το είχα ψηφίσει χωρίς να το δοκιμάσω.Στη συζήτηση που έγινε καταλήξαν κάποιοι από τους συμμετέχοντες οτι τους είχε κουράσει,άρα λοιπόν πως είμαι ασυνεπής.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με ενοχλεί που είσαι πιο γρήγορος από μένα !:(

Tα άλλα που γράφεις τα καταλαβαίνω και τα προανέφερα,έμπα παιδί μου όποτε και όταν μπορείς και θέλεις δεν έχουμε πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2016 at 1:26 PM, marmagas said:

Τωρα,απο λογια και θεωριες ειμαστε φουλ!!!Δεν ειναι τυχαιο που μονο τα καφε(και τα σουβλακια-ουζερι)δουλευουν στο ελλαντα!!

Τρεξτε οτι γουσταρετε,πειτε οτι γουσταρετε αφου δωσετε λιγο χρονο στο καθε τι(αμαξι,πιστα)

Recalimbrate your mind και ξετσεκαρετε την επιλογη "τα συγκρινω ολα με το πιο σωστο σιμ(οποιο και αν ειναι)".

Ο γιατρος ειπε οτι στο 1.41@imola αρχιζεις να νιωθεις τι σου λεει το φορμουλακι.

Συμφωνω και επαυξανω!!!Στο 1.40 ομως το ερωτευσε(απο @rapid_fast)!!!!

Ισως η λεξη "κακο" μοντ για μερικους να σημαινει δεν το γουσταρω,σεβομαι,αλλα μαλλον αλλη λεξη θελατε να γραψετε!!!

Δεν το τρεξατε αρκετα,δεν το στησατε σωστα,δεν το οδηγησατε οπως τοτε(ας ερχοσασταν θα σας δειχναμε!!!),δεν το γουσταρατε εξ αρχης με συνεπεια και αυτο γιατι να σας δωθει?

Μπαινω,τρεχω γραφω γαμω τους χρονους γιατι ειμαι οδηγαρα,κοκορευομαι μετα δεν πιανουν εδω κουκλες!!!!

Θα ιδρωσεις,θα αγχωθεις,θα τσατιστεις,θα βρισεις,θα ρωτησεις την παρεα,θα διορθωσεις,θα αλλαξεις τροπο οδηγησης,θα παρακαλεσεις για σεταπ,θα θα θα.....

Racing στο RF2 για μας ειναι μοναδικη εμπειρια,απο τα βραδινα πρακτις και χοτλαπινγ,μεχρι το κουαλι και τον αγωνα το ζουμε,το γουσταρουμε!!!

Τελος.

Driver of Bt44@Imola για μενα ψηφιζω @sC_w0lveS!!!!

 

 

 

 

 

6 hours ago, marmagas said:

@andre,μπραβο παληκαρε!

Κοπηκατε κουκλιτσες?

@liakjim,τουλαχιστον ηταν καθαρα τα σωβρακα?Γιατι αν οχι,η μυτη παει λιγο...ψηλα!!!

 

5 hours ago, marmagas said:

Η αποτυχια ενος οδηγου(γενικα και αθλητη σε συνθηκες συν+ανταγωνισμου) ΔΕΝ ειναι να βγει τελευταιος ενω ε το εχει παλεψει,ειναι οταν ΔΕΝ μπαινει καν στον κοπο και προφασιζεται διαφορα μην τσαλακωσει το προφιλ του.

ΔΕΝ ειρωνευτηκα κανεναν,ειναι ολα γραμμενα.

Μαλλον απαξιωνεται και μειωνεται την προσπαθεια μερικων γιατι αν σεβοσασταν εστω και λιγο,οταν θα ερθει η σειρα σας για κομπο μερικοι θα φτιαχνουν νυχια!

Ο spyder που και ο πιο συμπαθης και ευγενικος ΔΕΝ αξιζει την συμμετοχη σας?

Τελος απο εδω....

Παναγιώτη αυτή εδώ η χολή τι νόημα έχει?Που βοηθά?

μήπως αποδεικνύει πόσο χαρντκόρ είμαστε?

Κ όλα αυτά επειδή δεν συμμετείχε κάποιος ή επειδή δεν του άρεσε κάτι.

Λες κ σε σας που άρεσε έχετε μια αυτόκλητη βαθεία γνώση άρα ισχυροποιείται η άποψή σας.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...