Jump to content

Server@rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

1 hour ago, geovas77 said:

Δοκίμασα λίγο τη brabham που επιλέξατε, μπορεί κάποιος να μου πει γιατί κάθε φορά που ανεβάζει ταχύτητα παθαίνει επιληψία και τρέμει πάνω κάτω. Κατέβασα και το head movement στο 0, αλλά παραμένει το πρόβλημα.

Δοκίμασε Exxagerate Yaw-0% Head physics-0% Head Vibration-off

48 minutes ago, sosna said:

Γιάννη μέχρι Μάη του 2018 είναι το πρόγραμμα?Δεν βλέπω να προλαβαίνουμε.

Του 2017 βρε :P μπορεί μέχρι τότε να έχουμε αλλάξει sim :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, geovas77 said:

Εγω ρε συ δεν είδα τίποτα περίεργο ίσως να φταίει το κοκκινέλι το αγιωργιτικο που ερεε χθες στις φλέβες μου.

Είχαμε ωραίο αγώνα χτες με Αντρικο κ Ιωάννη, θα γίνει χαμός με τ αυτοκινητάκι σ αυτή την πίστα, επιτρέπει πολλές προσπεράσεις.

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα εγω το βρηκα πολυ δυσκολο το φορμουλακι :(

Με εχει σκισει.....

Δεν φρεναρει, δεν στριβει και τρωει λαστιχο για πλακα.

Ειναι ωραιο, παντως, θελει ομως δουλεια και πειραγμα....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, geovas77 said:

Έβαλα στο μηδέν yaw&head movement, το parkinson στις μεγάλες ταχύτητες παραμένει. Θέλει πολύ δουλειά το mod .... :wallbash:

Εγώ πάντως, έχω αυτές τις ρυθμίσεις και δεν έχω πρόβλημα.  Κουνάει λίγο , αλλά στα επίπεδα του immersion.

Κάπως έτσι είναι και η  F1 ASR_OWC_1991. Για βάλε να δεις.

 

yaw.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Το Exxagerate Yaw είναι η περιστροφική κίνηση της κάμερας πχ. αν φύγει δεξιά το πίσω μέρος η κάμερα γυρνάει πιο γρήγορα προς τα αριστερά, μάλλον δεν μας αφορά, το head physics και head vibration είναι για το πάρκισον, τα έχω 0 και off και κουνάει πολύ λιγότερο εως καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2016 at 9:28 PM, spyder said:

Ημερολόγιο αγώνων - Racing calendar

 

@spyder - Nov 20  Autodromo di Imola GP + Brabham BT44B 1975

Megane trophy cup - Nov 27 Road America

@troffeo - Dec 4

Megane trophy cup - Dec 11 Palm Beach International Raceway

Megane trophy cup - Dec 18 Atlanta Motorsports Park

@andre - Dec 25

@angelovzr - Jan 8

@geovas77 - Jan 22

@gchristod - Feb 5

@John@John - Feb 19

@liakjim - Mar 5

@mad_dog - Mar 19

@marmagas - Apr 2

@panosdimip - Apr 16

@rapid_fast - Apr 30

@sC_w0lveS - May 14

@sosna - May 28

Παρακαλείτε ο @troffeo μέχρι της 28 Νοεμβρίου να ανακοινώσει combo, αν δεν μπορεί η σκυτάλη πάει στον @andre

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Γιάννη, @spyder φοβερό combo. Το κατά ευχαριστήθηκα. Μάχη για μισό αγώνα με @panosdimip και @rapid_fast στις θέσεις 1-2-3.

Με καθυστερούσατε και οι δυο και αποφάσισα να γίνω Verstappen (παρόλο που του ρίχνω 30 χρόνια - παλιμπαιδισμός λέγεται).

@rapid_fast sorry ρε φίλε, όπως είδαμε στο replay ήρθα πάνω σου στην ευθεία και σε έστειλα.

Εγώ συνέχισα τραυματισμένος να κυνηγώ τον Alain αλλά ο άτιμος δεν κάνει λάθος. Ώσπου έλιωσα τα λάστιχα και χαλάρωσα.

Διαβάζω διάφορα εδώ στο forum, μια για το ένα μια για το άλλο. Δεν έχω ιδέα ποιος έχει δίκιο και για να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει κι όλα.

Εγώ έχω να πω οτι το μόνο που μετράει είναι το γούστο που βγάζεις όταν τρέχεις ,όταν μάχεσαι και όταν τελειώνεις τον αγώνα ιδρωμένος. 

Γιαυτό κάνω έκκληση : Αφήστε τα μίση και πιάστε το ........ Τιμόνι.

Α, ύστερα είναι και το άλλο.  Πολύ κλο κλο και από αυγό τίποτα . Δε λέει. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, andre said:

Μπράβο ρε Γιάννη, @spyder φοβερό combo. Το κατά ευχαριστήθηκα. Μάχη για μισό αγώνα με @panosdimip και @rapid_fast στις θέσεις 1-2-3.

Με καθυστερούσατε και οι δυο και αποφάσισα να γίνω Verstappen (παρόλο που του ρίχνω 30 χρόνια - παλιμπαιδισμός λέγεται).

@rapid_fast sorry ρε φίλε, όπως είδαμε στο replay ήρθα πάνω σου στην ευθεία και σε έστειλα.

Εγώ συνέχισα τραυματισμένος να κυνηγώ τον Alain αλλά ο άτιμος δεν κάνει λάθος. Ώσπου έλιωσα τα λάστιχα και χαλάρωσα.

Διαβάζω διάφορα εδώ στο forum, μια για το ένα μια για το άλλο. Δεν έχω ιδέα ποιος έχει δίκιο και για να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει κι όλα.

Εγώ έχω να πω οτι το μόνο που μετράει είναι το γούστο που βγάζεις όταν τρέχεις ,όταν μάχεσαι και όταν τελειώνεις τον αγώνα ιδρωμένος. 

Γιαυτό κάνω έκκληση : Αφήστε τα μίση και πιάστε το ........ Τιμόνι.

Α, ύστερα είναι και το άλλο.  Πολύ κλο κλο και από αυγό τίποτα . Δε λέει. 

Η αλήθεια είναι πως η νίκη μου ήταν πύρρειος μιας κ έβγαλες νοκ αουτ τον εαυτό σου κ φιλαράκι μου  .

Μετά ήταν όλα εύκολα, από το φόβο μη μείνω από καύσιμα άλλαζα ταχύτητες τρία λαμπάκια νωρίτερα κ  κοιτούσα τη χρονική απόσταση που μας χωριζε όταν είδα πως με εφτασες στα 4 secs το πλακωσα αφού είχα πλέον σιγουρευτεί πως δεν πρόκειται να μείνω. 

Έκανα απανωτά 1:39:5 κ 1:39:7 και είδα πως αποκτουσα εύκολα διαφορά άρα σιγουρεύτικα κ για τη βλάβη που έλεγες. 

Πολύ ωραίο κόμπο, ο Δημήτρης κ ο Ιωάννης στάθηκαν ατυχοι, Μήτσο δεν έπρεπε τελευταία στιγμή ν αλλάξεις το σεταπ αυτό σκέφτηκα να κάνω κι εγώ με αυτό που μου στειλε ο Βήτας στο παρά πέντε αλλά ευτυχώς το μετάνιωσα τελευταία στιγμή κ αποδείχθηκε πως έκανα καλά γιατί στην αρχή που έφυγε μπροστά τον είχα πολύ εύκολα αλλά επειδή είναι γνώστης δυσκολευτηκα να τον περάσω, απορώ πως το πήγαινε με τόσο χάλια σεταπ, ευτυχώς δεν έβαλε το δικό μου θα μας είχε νικήσει.

Απ οτι άκουσα ο Κωστής τα πήγε περίφημα και έδωσε μάχη μέχρι το τέλος με το Δημήτρη, εύγε μαθητή του Νάσου, είδες δουλειά ο δάσκαλος ?

Ο mad ήταν όπως πάντα το κλου της βραδιάς, αμετακινητος στη θέση του θεατή, είμαστε που είμαστε 5-6 φανταστείτε να το έκαναν άλλοι τρεις αυτό, οι μισοί μέσα κ οι μισοί έξω, πολυτέλειες.

Τέλος θα εκφράσω τη βαθυτατη λύπη μου για το ότι ο φίλος μου ο Βήτας έχει πάψει πια να με συγχαίρει κ το μόνο που κάνει είναι να με μειώνει ελπίζοντας να καμψει τη σιδερενια επιμονή - υπομονή μου κ να πάρει κάναν αγώνα, κρίμα αυτό μόνο έχω να πω :(:D

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στον Πανο για τη νικη.

Φοβερος αγωνας ο χτεσινος. Τον απολαυσα.
Ο Δημητρης με εξοντωσε χτες.
Ηταν χτυπημενος και δεν μπορουσα να τον πιασω με τιποτα, φοβερος.
Αλλα χαρηκα αγωνα, 40 λεπτα στην τσιτα πηγαινα.

3 hours ago, panosdimip said:

Απ οτι άκουσα ο Κωστής τα πήγε περίφημα και έδωσε μάχη μέχρι το τέλος με το Δημήτρη, εύγε μαθητή του Νάσου, είδες δουλειά ο δάσκαλος ?

Ο ποιος;
Οσο τον εχεις δει εσυ, αλλο τοσο τον εχω δει και εγω. Ακομα περιμενω να τελειωσει την εξεταστικη, που μου ειχε ταξει σεμιναρια :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 @sC_w0lveS,μην το ξεχασω,γιατι στην εκκινηση εκοψες ταχυτητα και πολυ δεξια?

Νομιζω αν το παλευες απο την αρχη θα ειχες βαθρο!

Εκοψες πολυ!!Σε καταλαβαινα,μαλλον καλυτερα σε ακουγα που ερχοσουν,οταν πιεζα στις εξοδους υπερστροφη,λογω μαπα σεταπ.

Στις εισοδους εκανα τον σταυρο μου λογω παλι λαθος σεταπ(αεροτομες,πιεσεις,αναρτησεις ολα οτι ναναι....)

Το 1.40 το εκανα στο πρακτις με αλλο σεταπ,το 1.41 κατι στο κουαλι με αλλο και αγωνας με αλλο!!!

Μπραβο στους Πανους και στον Αντρεα!!!!

 

 

Ο νικητης @panosdimip,παντα ταπεινος και ...ενωτικος!!!Αξιος!!!

Και @spyder,αν δεν το εχανε ειχε καλο ρυθμο μετα με σταθερους και γρηγορους γυρους!!

 

Κριμα για τον νεο μπαμπακο @Race Champion@rapid_fast,το ειχε,το ηθελε πολυ!!!

Τωρα,απο λογια και θεωριες ειμαστε φουλ!!!Δεν ειναι τυχαιο που μονο τα καφε(και τα σουβλακια-ουζερι)δουλευουν στο ελλαντα!!

Τρεξτε οτι γουσταρετε,πειτε οτι γουσταρετε αφου δωσετε λιγο χρονο στο καθε τι(αμαξι,πιστα)

Recalimbrate your mind και ξετσεκαρετε την επιλογη "τα συγκρινω ολα με το πιο σωστο σιμ(οποιο και αν ειναι)".

Ο γιατρος ειπε οτι στο 1.41@imola αρχιζεις να νιωθεις τι σου λεει το φορμουλακι.

Συμφωνω και επαυξανω!!!Στο 1.40 ομως το ερωτευσε(απο @rapid_fast)!!!!

Ισως η λεξη "κακο" μοντ για μερικους να σημαινει δεν το γουσταρω,σεβομαι,αλλα μαλλον αλλη λεξη θελατε να γραψετε!!!

Δεν το τρεξατε αρκετα,δεν το στησατε σωστα,δεν το οδηγησατε οπως τοτε(ας ερχοσασταν θα σας δειχναμε!!!),δεν το γουσταρατε εξ αρχης με συνεπεια και αυτο γιατι να σας δωθει?

Μπαινω,τρεχω γραφω γαμω τους χρονους γιατι ειμαι οδηγαρα,κοκορευομαι μετα δεν πιανουν εδω κουκλες!!!!

Θα ιδρωσεις,θα αγχωθεις,θα τσατιστεις,θα βρισεις,θα ρωτησεις την παρεα,θα διορθωσεις,θα αλλαξεις τροπο οδηγησης,θα παρακαλεσεις για σεταπ,θα θα θα.....

Racing στο RF2 για μας ειναι μοναδικη εμπειρια,απο τα βραδινα πρακτις και χοτλαπινγ,μεχρι το κουαλι και τον αγωνα το ζουμε,το γουσταρουμε!!!

Τελος.

Driver of Bt44@Imola για μενα ψηφιζω @sC_w0lveS!!!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, marmagas said:

Ισως η λεξη "κακο" μοντ για μερικους να σημαινει δεν το γουσταρω,σεβομαι,αλλα μαλλον αλλη λεξη θελατε να γραψετε!!!

Ποια λέξη θέλανε να γράψουνε? Γιατί ειλικρινά δεν το πιάνω.

Edit: Επίτηδες έβαλα 3ο πληθυντικό για να μην νομίζεις ότι το πήρα προσωπικά ή παρεξηγήθηκα, από περιέργεια ρωτάω.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, marmagas said:

Ο νικητης @panosdimip,παντα ταπεινος και ...ενωτικος!!!Αξιος!!!

Και @spyder,αν δεν το εχανε ειχε καλο ρυθμο μετα με σταθερους και γρηγορους γυρους!!

 

Κριμα για τον νεο μπαμπακο @Race Champion@rapid_fast,το ειχε,το ηθελε πολυ!!!

Τωρα,απο λογια και θεωριες ειμαστε φουλ!!!Δεν ειναι τυχαιο που μονο τα καφε(και τα σουβλακια-ουζερι)δουλευουν στο ελλαντα!!

Τρεξτε οτι γουσταρετε,πειτε οτι γουσταρετε αφου δωσετε λιγο χρονο στο καθε τι(αμαξι,πιστα)

Recalimbrate your mind και ξετσεκαρετε την επιλογη "τα συγκρινω ολα με το πιο σωστο σιμ(οποιο και αν ειναι)".

Ο γιατρος ειπε οτι στο 1.41@imola αρχιζεις να νιωθεις τι σου λεει το φορμουλακι.

Συμφωνω και επαυξανω!!!Στο 1.40 ομως το ερωτευσε(απο @rapid_fast)!!!!

Ισως η λεξη "κακο" μοντ για μερικους να σημαινει δεν το γουσταρω,σεβομαι,αλλα μαλλον αλλη λεξη θελατε να γραψετε!!!

Δεν το τρεξατε αρκετα,δεν το στησατε σωστα,δεν το οδηγησατε οπως τοτε(ας ερχοσασταν θα σας δειχναμε!!!),δεν το γουσταρατε εξ αρχης με συνεπεια και αυτο γιατι να σας δωθει?

Μπαινω,τρεχω γραφω γαμω τους χρονους γιατι ειμαι οδηγαρα,κοκορευομαι μετα δεν πιανουν εδω κουκλες!!!!

Θα ιδρωσεις,θα αγχωθεις,θα τσατιστεις,θα βρισεις,θα ρωτησεις την παρεα,θα διορθωσεις,θα αλλαξεις τροπο οδηγησης,θα παρακαλεσεις για σεταπ,θα θα θα.....

Racing στο RF2 για μας ειναι μοναδικη εμπειρια,απο τα βραδινα πρακτις και χοτλαπινγ,μεχρι το κουαλι και τον αγωνα το ζουμε,το γουσταρουμε!!!

Τελος.

Driver of Bt44@Imola για μενα ψηφιζω @sC_w0lveS!!!!

Τα είπες ΟΛΑ. Η επιτομή του πραγματικού Racer.

rF2 είναι πράξη και όχι λόγια.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, marmagas said:

 @sC_w0lveS,μην το ξεχασω,γιατι στην εκκινηση εκοψες ταχυτητα και πολυ δεξια?

Νομιζω αν το παλευες απο την αρχη θα ειχες βαθρο!

Στα αποτελέσματα βάθρο τον έχει, 3ο

http://maddogworld.liveracers.com/Results/Result/321b984d-453c-4a52-807c-5a429b0cbb6c

 

 

@andre απαντήσαμε ταυτόχρονα και μου έφαγες το merge :P 

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gchristod said:

Ποια λέξη θέλανε να γράψουνε? Γιατί ειλικρινά δεν το πιάνω.

Edit: Επίτηδες έβαλα 3ο πληθυντικό για να μην νομίζεις ότι το πήρα προσωπικά ή παρεξηγήθηκα, από περιέργεια ρωτάω.

Φοβάμαι!:bleh:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, marmagas said:

 @sC_w0lveS,μην το ξεχασω,γιατι στην εκκινηση εκοψες ταχυτητα και πολυ δεξια?

Νομιζω αν το παλευες απο την αρχη θα ειχες βαθρο!

Το ειπα και στο ts οτι θα βγω δεξια στην εκκινηση.

Δεν βγηκα καν να τρεξω qualify και με εβγαλε στην εκκινηση 2ο. Φοβηθηκα οτι θα γινοταν καμια μλκια γιατι παω ιδιαιτερα αργα στις πρωτες στροφες, οποτε και εκανα στην ακρη να μαι ησυχος. Ασε που πονταρω πολυ στο οτι θα τα κανετε π@υτανα στην πρωτη στροφη και θα βγω με οφελος στο τελος. Και δεν επεσα εξω. 3 απανωτα restart :P

 

52 minutes ago, marmagas said:

Driver of Bt44@Imola για μενα ψηφιζω @sC_w0lveS!!!!

Υπερβολες.
Driver of Bt44@Imola με διαφορα απο τους υπολοιπους ο @mad_dog :P

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος το ειπε ..ευγενικα,οπως παντα,εγω θα ελεγα αντι για κακο μοντ οτι "κατσε στ'αυγα σου τωρα γιατι θα γινεις ρομπα τωρα με δαυτους..."

Τι λες,ετσι ακουγεται καλυτερα?

Αλλα Γιαννη τωρα θα σου πω και αυτο που ηθελες να ρωτησεις,για το raceroom!

Εκει το δοκιμασα μαζι σας,ετρεξα 2 αγωνες,Slovakia και Sanchering(πως το λενε),το παλεψα αλλα εκανα το λαθος να το συγκρινω με το ρουφου και αμεσως ξενερωσα!Δεν φταινε τα αποτεσματα,αλλοι θελουν παντα να ειναι πρωτοι,

απλα επρεπε να ακουσω περισσοτερο το αυτοκινητο και να διωξω το μυαλο μου απο το ρουφου!!

Θα ξανατρεξω ομως,δεν ειμαι δογματικος,με αλλη προσεγγιση και φυσικα ανarrow-10x10.png με θελετε...

Τωρα για την καταταξη ο Κωστας στις καρδιες μας δεν ειναι 3ος αλλα 1οςςςςςςς!!!!!!!!!!

2016_11_20_22_43.Autodromo di Imola GP.html

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάντως δεν χρειάζομαι να λιώσω το κόμπο για να καταλάβω αν μαρέσει ή όχι.

Πέραν του σοφτγουερικού μου κολλήματος αφού δεν είχα προλάβει να εγκαταστήσω το παιχνίδι μετά το φορμάτ,εμένα το κόμπο δεν μου πολυάρεσε κ σε αυτό οφείλεται το τρελό κοπάνημα που έβγαζε η τιμονιέρα.Δεν ξέρω αν φταίει το βιονικό αυτί που έχω αλλά όταν κοπανάει τόσο πολύ ο εγκέφαλός μου -με τις περιορισμένες δυνατότητες δεν μπορεί να ξεκολλήσει από αυτή την παραγωγή θορύβου κ να συγκεντρωθώ στην οδήγηση-.

Όταν χρησιμοποίησα τις κατάλληλες ρυθμίσεις για να το καταπραύνω,μειώθηκε αρκετά η αίσθηση στο κέντρο κ στα ξεκολλήματα της ουράς.Άρα λοιπόν δεν είχα την ευχαρίστηση που αναφέρεται πιο πάνω.

Όσο για το κόμπο γενικά εμένα μου φάνηκε αρκετά ευκολότερο από το Μεγκάν.

έντιτ:το κατά πόσο έχει αξία να λέει κάποιος κακό μοντ νομίζω δε θέλει ιδιαίτερη ανάλυση.Δεχόμαστε στα πλαίσια της ελεύθερης γνώμης αυτό που διαβάσαμε κ πάμε παρακάτω.

 

Edited by sosna
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marmagas said:

Ο γιατρος το ειπε ..ευγενικα,οπως παντα,εγω θα ελεγα αντι για κακο μοντ οτι "κατσε στ'αυγα σου τωρα γιατι θα γινεις ρομπα τωρα με δαυτους..."

Πραγματικά ακόμα να καταλάβω που κατευθύνονται αυτά.... Πικάρετε τον μαντ? τον geova? Τον λιακ? Όλους όσοι δεν τρέξαμε χθες? Δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα, λογικά θα μου τα πείτε από κοντά κάποια στιγμή στο TS.

 

22 minutes ago, marmagas said:

Αλλα Γιαννη τωρα θα σου πω και αυτο που ηθελες να ρωτησεις,για το raceroom!

Δημήτρη αν ήθελα να ρωτήσω κάτι θα το είχα κάνει ήδη.

 

24 minutes ago, marmagas said:

Δεν φταινε τα αποτεσματα,αλλοι θελουν παντα να ειναι πρωτοι,

Για τα αποτελέσματα δεν είπα κάτι εγώ, άλλου συμπέρασμα ήταν και δεν το υιοθέτησα γιατί δεν μπορώ να μπω σε αυτή τη λογική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...