Jump to content

Server@rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

1 hour ago, mad_dog said:

Είναι  από τα πιό σύγχρονα & δυνατά  πού υπάρχουν   & το χρησιμοποιηούν  οι περισσότερες leagues.

Link to comment
Share on other sites

@rapid_fast,αν παρεις καλη τιμονιερα θα χαλασεις την δικια μας διασκεδαση!:P

Αλλη φαση τα fwd,αλλη οδηγηση επιβαλλεται.

Αρχισες εσυ και ο  @andre να το βρισκεται,1.28 ψηλα 1.29 χαμηλα!

Σφηνακι ηταν καλο ομως!

Μπραβο μας!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διασκεδαστικό το αμαξάκι για αγώνες με μάχες δεν το είχα σε υπόληψη τελικά αποδείχτηκε φανταστικό με πολύ καλό FFB, μπράβο σε όλους!

Sim-Racing-World.net 3 τρέχει Radical σε Brands Hatch v1.22

Naturally Progressing, Real Road Time Scale - Normal, 120min. practice, 10min. qualify, 20 laps race, password: koko

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, spyder said:

Πολύ διασκεδαστικό το αμαξάκι για αγώνες με μάχες δεν το είχα σε υπόληψη τελικά αποδείχτηκε φανταστικό με πολύ καλό FFB, μπράβο σε όλους!

Sim-Racing-World.net 3 τρέχει Radical σε Brands Hatch v1.22

Naturally Progressing, Real Road Time Scale - Normal, 120min. practice, 10min. qualify, 25 laps race, password: koko

Τελειο κομπο!

Εβαλες την Indy?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διασκεδαστικό το αμαξάκι για αγώνες με μάχες δεν το είχα σε υπόληψη τελικά αποδείχτηκε φανταστικό με πολύ καλό FFB, μπράβο σε όλους.


Πραγματικά πολυ ωραίος αγώνας και πολυ καλό αυτοκίνητο και πιστα!!!

Στο μόνο που δεν μου άρεσε, αυτή η νέα έκδοση του αυτοκινήτου, ήταν ότι μου χάλασε το FFB και γενικά την αίσθηση του τιμονιού.
Μου δημιουργούσε μια αίσθηση ασάφειας με loose γύρω από το κέντρο του τιμονιού και με ξενέρωσε!
Ήταν σαν να έσπασε το τιμόνι μου ένα πράγμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, troffeo said:

 


Πραγματικά πολυ ωραίος αγώνας και πολυ καλό αυτοκίνητο και πιστα!!!

Στο μόνο που δεν μου άρεσε, αυτή η νέα έκδοση του αυτοκινήτου, ήταν ότι μου χάλασε το FFB και γενικά την αίσθηση του τιμονιού.
Μου δημιουργούσε μια αίσθηση ασάφειας με loose γύρω από το κέντρο του τιμονιού και με ξενέρωσε!
Ήταν σαν να έσπασε το τιμόνι μου ένα πράγμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Exει πολυ μπερδεμα το ffb στα fwd,εδω θελουμε τους ειδικους.

@rapid_fast μπορει να μας πει πολλα!

fwd4Capture.PNG

fwd3Capture.PNG

fwd2Capture.PNG

fwd1Capture.PNG

fwdCapture.PNG

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, marmagas said:

Exει πολυ μπερδεμα το ffb στα fwd,εδω θελουμε τους ειδικους.

@rapid_fast μπορει να μας πει πολλα!

fwd4Capture.PNG

fwd3Capture.PNG

fwd2Capture.PNG

fwd1Capture.PNG

fwdCapture.PNG

Μετά τις 16 μοίρες που στρίβει ο τροχός, δεν έχει άλλη πρόσφυση, μένει στα ίδια...

Είτε 16 στρίψει ο τροχός, είτε 30, ενα και το αυτό... 

Στο τιμόνι το καταλαβαίνεις οτι ξεπερνάς τις 16 μοίρες, όταν γίνεται πιο ελαφρύ.. 

Πάμε στο LSD... όταν μεταφέρει πρόσφυση απο τον τροχό που την χάνει (μεσα) στον τροχό που την έχει (έξω) πρέπει να σε κλωτσήσει προς το εσωτερικό της στροφής..

Με σταθερό γκάζι όλα καλά, στο απότομο γκάζι, το κλώτσιμα είναι μεγάλο..

Στο άφημα του γκαζιού, αρχικά πρέπει να σε βγάλει απο την τροχιά σου, και αμέσως μετά να μαζέψει απότομα..

Αυτό δεν είναι πρόβλημα μπροστά, αλλά πίσω, γιατί τινάζεις τον πίσω άξονα και το αμάξι τείνει να υπερστρέψει..

Εκεί πατάς το γκάζι, και καθότι τραβάς το πίσω μέρος επανέρχεται...

Νομίζω, ξανατονίζω, νομίζω, οτι έτσι ήταν το αμαξάκι χθές..

Απλά ήθελε λίγο παραπάνω αέρα στα εμπρός ελαστικά...

Δεν το τρέξαμε και πολύ όμως, και δεν πήγαμε και στο όριο...

Οπότε να το ξαναδοκιμάσουμε σύντομα!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι  πού δέν μπόρεσα να σάς  ακολουθήσω  με τά clio  ,  αλλά ήμουνα πολύ  κουρασμένος  καί δέν τη  πάλευα  καθόλου  μάγκες.

Εκανα  όμως   λίγο  offline practise όταν βρήκα χρόνο  μαυτά  &  πραγματικά   κόλλησα  γιά κάνα 2ωρο.

Θέλουνε  ψαξιματάκι  στο σετάρισμα  ,αλλά  όταν βρείς  τίς κατάλληλες  ρυθμίσεις  περίπου  ,  παίρνεις  μιά ωραία

αίσθηση  καί  κατεβαίνουν οι χρόνοι. Συμφωνώ  ακριβώς   μέ όλα πού  έγραψε  ο rapid_fast

καί  κάποια  στιγμή πού  θα σεταριστεί  σέρβερ  ,σίγουρα θα είμαι & γώ μέσα!

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητά μου σαλιγκάρια...

Λίγα λόγια για την χτεσινή μου επιλογή. Δοκίμασα το αυτοκίνητο μόνος μου. Το αυτοκίνητο αυτό είναι o ορισμός των physics σε μπροστοκίνητο. 

Δεν υπάρχει για μένα πιο τέλεια υλοποίηση για μπροστοκίνητο αυτοκίνητο. Όταν λοιπόν έκανα τις δοκιμές και όσο το μάθαινα τόσο η φυσική του σε κάθε σημείο  επαληθευότανε.

Στα μπροστοκίνητα (όπως πολύ σωστά είπε το σαλιγκάρι ο @rapid_fast) όταν αφήσεις το γκάζι στην στροφή θα σε μαζέψει. Επίσης ένα ακόμη μεγάλο ατού είναι αν κόψεις το τιμόνι απότομα θα σε πετάξει στο πίσω μέρος και με ένα πάτημα του γκαζιού το φέρνεις πάλι στα ίσια. Επίσης εκεί που έπαθα πλάκα και κανείς σας δεν το ανέφερε είναι η προσομοιώση του κινητήρα σε αυτό το αυτοκίνητο. Στις στροφές όταν έμπαινες μέσα και σε πετούσε έξω και ενώ προσπαθούσες να το μαζείψεις ο κινητήρας μπούκωνε.

Ένα άλλο σημείο αν παρατηρήσατε για την φυσική είναι η πίσω ρόδα είναι στον αέρα στις στροφές (σε αυτούς που το έχουν σκληρό) και ενώ είμαι με γκάζι και φρένο ταυτόχρονα η πίσω ρόδα που είναι στον αέρα μένει ακίνητη !!!

Τι να πρωτοπείς για αυτό το αυτοκίνητο. Την φυσική του κινητήρα ? Την απόλυτη αίσθηση του FFB ? Μιλάμε νιώθεις τα πάντα ! Την φυσική στις στροφές ?

Έτσι λοιπόν όταν έκανα τις δοκιμές και πίεζα όλο και παραπάνω για να "βγάλω λάθη" έ τόσο το καλύτερο γινότανε !!!

Λέω δεν γίνεται, πρέπει να τα βάλω σε αγώνα !!! Ο επόμενος αγώνας θα γίνει εννοείται με αυτά πάλι σε πίστα έκπληξη που θα είναι ότι πρέπει σε αυτά.

Ο αγώνας χτες πολύ δυνατός, μπράβο σε όλους (μιλάμε πρώτη φορά που έχω τόση φθορά σε ελαστικά) όπως είπε ο @marmagas το αυτοκίνητο θέλει άλλη οδήγηση και άλλη τεχνική.

Συνεχίζουμε δυνατά !!!

Τα αποτελέσματα όλα full μαζί με την φθορά των ελαστικών 

 

2017_09_03_23_21.Palm Beach Intl Road Course_dedi_server.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, spyder said:

Sim-Racing-World.net 3 τρέχει Radical σε Brands Hatch v1.22

Naturally Progressing, Real Road Time Scale - Normal, 120min. practice, 10min. qualify, 20 laps race, password: koko

Καλα οκ....
Εκσπερματωση λεμε.......!!!

Spoiler

ρε μλκς στο πρωταθλημα γιατι τρεξαμε την αλλη εκδοση της brands (την κλεμμενη)? ειναι πολυ καλυτερη αυτη....

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...