Jump to content

Race 2 (11.02.2018) Salzburgring


Recommended Posts

Αυτό ειδικά να το προσεχείς πολύ. Δες αγώνες Group H για να καταλάβεις.
Δεν χρειάζεται.
Γνωρίζω πιο παλιά από εσάς την ικανότητα του να μετατρέπεται σε εμπόδιο....

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, liakjim said:

@mad_dog έτσι δεν κάνουμε πρωτάθλημα.

Κάναμε vote to race και ο server κολλησε...

Άσε που έχεις μόνο 10laps race...

Kαι  δίνει πάλι data   ...κτλ.   ,  mad   σετάρισε σέρβερ  όπως θα είναι στόν αγώνα  ,

κρίμα  να μαζευόμαστε  ..και να μη κάνουμε  δουλειά''.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να συμφωνήσουμε σε μια πολιτική ως προς το 1ο S , όπου χθες είδα τους πάντες , μαζί με εμένα φυσικά, να το κάνουμε ευθεία...
Εκεί κερδίζεις πολύ χρόνο, μπορεί κ μισό δευτερόλεπτο. Βέβαια υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να πας για μαλλί κ να βγεις κουρεμενος , όπως πχ εγώ όπου σε ένα πέρασμα μου απογειώθηκε το αμάξι....
Ο μαντ έχει γράψει για τα cuts αλλά στην πράξη δεν ξέρω πώς θα τηρήσει την εφαρμογή των penalties.
Βέβαια πριν από αυτό πρέπει οπωσδήποτε να λυθούν τα προβλήματα του σέρβερ γιατί αν κρίνω από χθες, την Κυριακή θα έχουμε επανάληψη της προηγούμενης φοράς.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να συμφωνήσουμε σε μια πολιτική ως προς το 1ο S , όπου χθες είδα τους πάντες , μαζί με εμένα φυσικά, να το κάνουμε ευθεία...

Εκεί κερδίζεις πολύ χρόνο, μπορεί κ μισό δευτερόλεπτο. Βέβαια υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να πας για μαλλί κ να βγεις κουρεμενος , όπως πχ εγώ όπου σε ένα πέρασμα μου απογειώθηκε το αμάξι....

Ο μαντ έχει γράψει για τα cuts αλλά στην πράξη δεν ξέρω πώς θα τηρήσει την εφαρμογή των penalties.

Βέβαια πριν από αυτό πρέπει οπωσδήποτε να λυθούν τα προβλήματα του σέρβερ γιατί αν κρίνω από χθες, την Κυριακή θα έχουμε επανάληψη της προηγούμενης φοράς.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο ο Δημήτρης!!!

Χθες, πηγαίνοντας βόλτα με όλους, ειδα αυτό που λέει για το κόψιμο στο 1ο S και έφτιαξα σεταπ ψηλό για να μην εχω τίποτα ... πτησεις Χαχαχαχα, όπου με ελάχιστη προπόνηση θα μπορούσα να κατέβω στο 1:17 χαμηλό η ακόμα και στο 1:16 ψηλό!!!

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ όλους σας να μην λάβετε υπόψη σας τους χθεσινούς χρόνους μου!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ποινή σε συγκεκριμένο αριθμό cuts.Χειρουργικα περάσματα από το 1ο σηκειν για να πάρεις max ένα δευτερόλεπτο και να ρισκάρεις ποινή drive-through η 10 sec penalty στα πιτς μάλλον δεν συμφέρει.

Όποιος βρει το ...τέλειο κόψιμο αλλά νομιμο μαγκιά του!

Εμένα άλλο με απασχολεί και δεν θα μπω.

Από τις πίστες που πήραν full rain effects ξέρετε πόσες θα τρέξετε?

ΚΑΜΙΑ.

Real weather?

ΧΛΩΜΟ.

Edited by delifsek
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε παρακαλώ πολύ τους κανονισμούς !!!

Eκεί αναφέρει και για τα cuts.

Eπίσης στο quali θα δώ όλα τα περάσματα live στον server.

Εννοείται θα υπάρχουν ποινές για τα cuts, το λέει και στους κανονισμούς.

On 4.2.2018 at 2:46 PM, delifsek said:

Εμένα άλλο με απασχολεί και δεν θα μπω.

Για να μπεις πρέπει να δηλωθείς. Αλλιώς δεν μπορείς να λάβεις μέρος.

Αυτό ισχύεί για όλους που τρέχουν στο πρωτάθλημα, όλοι έχουν δηλώσει συμμετοχή.

On 4.2.2018 at 2:46 PM, delifsek said:

Real weather?

Real weather υπάρχει, αλλά όχι εδώ γιατί στην Αυτρία τώρα ρίχνει χιόνια και έχει θερμοκρασίες υπό του μηδέν.

Επίσης αυτοί που συμμετέχουν πρέπει να ξέρουν να τρέχουν και σε αγώνες. Οδηγοί που οδηγούν επικίνδυνα και δημιουργούν ατυχήματα δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος. 

Τα λέει όλα στους κανονονισμούς.

Επίσης το γράφω εδώ ξανά, ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ ΣΕ ΚΙΡΤΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ !!!

Kαλή επιτυχία σε όλους τους οδηγούς εύχομαι.

Χρόνοι μέχρι τώρα.

O5EC1dF.jpg

 

Εννοείται οι χαμηλοί χρόνοι, όπως και οι δικοί μου πρέπει να έγιναν με cuts, στο quali βέβαια δεν θα μετρούσαν αυτοί οι χρόνοι. Βέβαια ο οδηγός φαίνεται στον αγώνα...όλα τα άλλα είναι...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μας απασχολεί, εξάλλου τόσα χρόνια τρέχαμε σε βροχή και δεν είχαμε πρόβλημα με τα γραφικά.

Επίσης οι πίστες που έχω επιλέξει για το πρωτάθλημα είναι όλες πολύ καλές και τεχνικές. Η επιλογή δεν έγινε τυχαία. Στην επιλογή της πίστας και να στήσω το πρωτάθλημα με κανονισμούς και όλα τα σχετικά είχα πάρα πολύ μεγάλη βοήθεια από @spyder τον οποίο και ευχαριστώ !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μυαλό δεν βάζει το ζεύγος, δεν θα τρέξετε στο πρωτάθλημα για το full rain effects? Μπαίνετε στο server και κάνετε του ξύπνιους κόβοντας το S ευθεία και μετά σας ενοχλεί ο καιρός? Δηλαδή πρίν το rain update δεν τρέχατε rF2 με βροχή? Παρατηρώ μεγάλη δόση ειρωνείας, να πάτε στο Project Cars 2 να ευχαριστηθείτε τη βροχή και τα cuts.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delifsek said:

Εμένα άλλο με απασχολεί και δεν θα μπω.

Το ξαναλέω, όσοι επιθυμούν να τρέξουν πρέπει να το δηλώσουν.

Σε αυτόν τον αγώνα αν δηλώσουν τώρα συμμετοχή δεν μπορούν να λάβουν μέρος. Συμμετοχή από τον επόμενο αγώνα.

Επίσης ισχύει και πως οδηγάς και αν είσαι επικίνδυνος για τους άλλους. Δεν σημαίνει ότι επειδή δήλωσες μπορείς και να τρέξεις.

5 minutes ago, spyder said:

Μπαίνετε στο server και κάνετε του ξύπνιους κόβοντας το S ευθεία και μετά σας ενοχλεί ο καιρός?

Στην περίπτωση είπαμε του quali που κόψει κανείς απλά δεν μετρά στον χρόνο.

Επίσης όποιος διάβασε τους κανονιμσούς στα 10 cuts έχει ήδη ποινή...

Καλά @spyder εσύ νομίζεις ότι οι χαμηλοί χρόνοι γράφτηκαν χωρίς cut ???

Εννοείται ότι έκοψαν, αλλά στον αγώνα και στο quali δεν θα μετρήσει τίποτα. Στο practice γράψε και 1:15 αν μπορείς και όπως λέει και ένας φίλος ( @liakjim ) ο χρόνος δεν μας λέει τίποτα, στον αγώνα θα μιλήσουμε και θα φανεί ο οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mad_dog said:

Στο warm up μπορώ να αλλάξω την θέση του grid.

Aυτός που έχει cut sto quali ξεκινά από τα pit.

Και με ποιόν τρόπο θα δεις τα cuts? Θα πρέπει να μην τρέχεις καθόλου αλλά να βλέπεις συνέχεια για cuts ...

Νομίζω μη πρακτικό.

Άποψή μου είναι να αφήσουμε το παιχνίδι και τα default όρια, αλλιώς θέλουμε αγωνοδίκη.

Link to comment
Share on other sites

Θα δω τα cuts live.

Quali 30min, τρέχουμε 20min, τα υπόλοιπα 10min κάνω έλεγχο on the fly.

Δεν υπάρχει περίπωση να ξεκινήσει κάποιος αν έχει cut...βέβαια στην περίπτωση που κάνει καταλάθος cut δηλαδή χάσει έλεγχο και πάει ευθεία ή δεν τηρήσει τους κανονιμσούς για τα cuts, μετράει ο επόμενος καλύτερος χρόνος του.

Εσύ εννοείται θα ξεκινήσεις από πίσω μου...και αυτήν την φορά το πρώτο σκαλί είναι ήδη αγκαζέ...

Har har har 

 

5 minutes ago, liakjim said:

Άποψή μου είναι να αφήσουμε το παιχνίδι και τα default όρια, αλλιώς θέλουμε αγωνοδίκη.

Tα default όρια είναι ευθεία στο S...

Οπότε προσέχουμε στα cuts (αυτό ισχύει και για τον αγώνα)

Δείτε από το 0:30 πως πρέπει να πάρετε σωστά το S.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mad_dog said:

Θα δω τα cuts live.

Quali 30min, τρέχουμε 20min, τα υπόλοιπα 10min κάνω έλεγχο on the fly.

 

Φιλόθεε, πάλι άποψή μου, δεν πρόκειται να τα καταφέρεις. Όχι λόγω έλλειψης ικανοτήτων αλλά έλλειψης χρόνου.

Κάντο δοκιμή με AI race ας πούμε.

Εξακολουθώ και υποστηρίζω το εξής :

Άσε το παιχνίδι με τα default όρια. Έχω δει ότι υπάρχουν πχ αν κόψεις πολύ σου ακυρώνει τον γύρο. Φαντάζομαι ότι ο σέρβερ θα κρατάει logs με τους καθαρούς γύρους.

Με το τέλος του αγώνα, δες τα Logs , μέτρα cuts και υπέβαλλε ποινές με την ησυχία σου, πχ σε μορφή time penalties.

Ίδιοι κανόνες για όλους και τατόχρονα φιλικό προς τον admin. Τέσπα , ότι αποφασίσεις.

@spyder τί λες?

Link to comment
Share on other sites

@liakjim σαν πραγματικός φίλος όμως πρέπει να μου δώσειος συγχαρητήρια για την πρώτη μου νίκη στο Salzburgring.

Aλλά θα ήθελα και τα άλλα δύο θύματα @panosdimip και @rapid_fast να τους άφηνα πίσω ένα γύρο...

2 minutes ago, liakjim said:

Φιλόθεε, πάλι άποψή μου, δεν πρόκειται να τα καταφέρεις. Όχι λόγω έλλειψης ικανοτήτων αλλά έλλειψης χρόνου.

Μπορεί να γίνει, απλά κοιτάζω τον καλύτερο χρόνο του οδηγού. Πάω αμέσω στο S (και πριν τον τερματισμό στην δεξιά και εκεί προσέχουμε γιατί και εκεί θα κάνω έλεγχο) κοιτάζω τον οδηγό. Είδα cut, το αφήνω γιατί μπορεί να έχασε φρένα ή να μην πήρε καλά την στροφή. Αν είδα ότι έκοψε επίτηδες ακυρώνεται και μετράει ο επόμενος ταχύτερος γύρος που είναι καθαρός. Αν περνάει όλο cut ξεκινά από τα pit.

7 hours ago, marmagas said:

υπομονη.Η εμπειρια θα μιλησει,χα χα !!!

Ώρες-ώρες είσαι μέσα στην μ@λ@κία βουτηγμένος...ειρωνεία και υφάκι βλέπω...

Σου έδειξα ποια αρχεία επηρέαζουν τον Server και το επιβεβαίωσε και ο @John@John.

Εσύ τώρα ή τον έξυπνο προσπαθείς να κάνεις (που δεν το έχεις δηλαδή) ή απλά σου αρέσει να χτυπάς τα πλήκτρα του πληκτρολογίου και ότι βγει στο τέλος.

Τώρα πως την είδες την δουλειά ?

Θα μας κάνεις κεφάλι ?

Δεν γουστάρεις ? Καλώς, τα μαζεύεις και πας αλλού. 

Γουστάρεις ? Πάλι καλώς, αλλά συμμορφώσου και μίλα σαν άνθρωπος και τις ειρωνείες θα τις κάνεις αλλού γιατί αρχίζεις και κουράζεις.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να τα δείς στο warmup, η άλλη στο τέλος του αγώνα και μετά ρίχνεις ποινές.

Ισως αν έβαζες TV plugin streaming με τη κάμερα μόνιμα στο S και το @John@John αγωνοδίκη να παρακολουθεί το qualify αλλά δύσκολο το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...