Jump to content

s397 GT3 cars


mad_dog

Recommended Posts

Mε μπερδεύεις με άλλον.

Πάντα υπήρχαν καλύτερα αυτοκίνητα από μερικά άλλα. Παράδειγμα όταν είχε βγει το Flat ή μερικές versions από GT3.

Eπειδή θέλω να δοκιμάζω και να συγκρίνω, έβαλα μερικά αυτοκίνητα π.χ. Flat v2.0 και το BMW M6 GT3 από την SIMTEK να δω πως πατάνε με τα GT3 της Studio 397.

Για αυτόν τον λόγο έκανα και server να δοκιμάζαμε όλοι.

Το Flat v2.0 δεν μπορεί να σταθεί δίπλα στα GT3 S397. Τόσο από θέμα ελαστικών αλλά και Physics. To ΒΜW τα καταφέρνει καλύτερα, αλλά και αυτό αδυνατεί να σταθεί δίπλα στα GT3 S397.

Mετά δοκίμασα μόνο τα GT3 S397 (εκτός το McLaren) και σύγκρινα διαφορές. Τελικά αποφάσισα να τρέχω μόνο τα GT3 S397. Δεν υπάρχει αυτήν την στιγμή κάτι καλύτερο στο rF2.

Mπορεί να επιβεβαιώσουν για τα GT3 S397 και οι: @marmagas, @spyder που τα έχουν δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 391
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στο Bentley και McLaren οι ρύθμιση των αμορτισέρ είναι 0 το σκληρότερο και τα μεγαλύτερα νούμερα προς το μαλακότερο όπως και τα πραγματικά Ohlins που φοράνε.

Quote

All cars come with the setup options as found on the real cars and three dry weather compounds ranging from the soft “S7” to the hard “S9” and a wet weather compound. One of these details in the setup options is the fact that both the Bentley and the McLaren use Ohlins dampers for which 0 is the stiffest setting and higher values mean the dampers get softer. Another example is the exact position and size of the anti-roll bar on the McLaren, whose setup options we’ve named accordingly, like “P3 25x2mm”, where for other cars we use the more familiar “clicks”. Worth mentioning is the steering lock on the Mercedes–quite limited compared to the other cars (about 400 degrees). It should be just enough to negotiate very tight turns on some tracks, but still doable! Finally, the Radical has only four wing positions; however, they are quite widely spaced compared to the other cars, giving you the option to create both high and low downforce setups.

https://www.studio-397.com/2017/10/gt3-power-pack-release/

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@troffeo

Tc=low

Abs=low

Ξεκινα ετσι,με τα θεικα πεταλια που εχεις κοψε το ΑBS αργοτερα (off) και απολαυσε!

;)

Επισης κατεβασε την ενταση στα αλλα αμαξια και βαλε στο 200 % τα δικα σου λαστιχα(την ενταση) και ολα τα αλλα στο 50%,αν θυμαμαι καλα.

Αργοτερα θα ειμαι σπιτι,θα σου τα γραψω καλυτερα.

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν τα αυτοκίνητα δεν είναι όλα ίδια και φυσικά δεν βγάζουν όλα τον ίδιο χρόνο.

Το Mercedes ίσως το καλύτερο.

Το Radical μόνο για χεράδες και πολύ δύσκολο. Δεν βγάζει όμως χρόνο.

Βέβαια έτσι μπορεί να είναι και στην πραγματικότητα δεν ξέρω...αλλά ίδια δεν είναι σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mad_dog said:

Λοιπόν τα αυτοκίνητα δεν είναι όλα ίδια και φυσικά δεν βγάζουν όλα τον ίδιο χρόνο.

Το Mercedes ίσως το καλύτερο.

Το Radical μόνο για χεράδες και πολύ δύσκολο. Δεν βγάζει όμως χρόνο.

Βέβαια έτσι μπορεί να είναι και στην πραγματικότητα δεν ξέρω...αλλά ίδια δεν είναι σίγουρα...

Από κάποιον που δεν είναι σαλιγκάρι

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mad_dog said:

Άσε την Nola και πίασε το Radical στην Mid-Ohio

Στην Nola πας και τα δοκιμάζεις...

Είπαμε...είσαι amateur.

O server είναι up...

Δεν είμαι εγώ βρε.  Είναι ο τύπος που κέρδισε το WFG.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οποιος καταλαβε καταλαβε!

We did several “Balance of Performance” sessions with all five cars, taking them to a few different tracks and comparing lap times. Since these cars are quite new, we think it is safe to say that we have not found the absolute limit of their setups yet. Leagues running with these cars are encouraged to do additional tests and use weight penalties to further balance the cars. We will aim to do BoP updates as we learn more about these cars.

https://www.studio-397.com/2017/10/gt3-power-pack-release/

δοκιμασατε ΟΛΕΣ τις γομες?

@liakjim,κατι περιεργο γινεται με τις γομες....αρχισε κουβεντα στο μαμαφορουμ.

Ειναι αδοκιμαστα ακομα για πρωταθλημα ενω καποια αλλα...!!!!;)

θυμασαι @liakjim που ελεγα οτι κατι δεν μου αρεσει με τα S397 GT3?

Μην τα μπερδευετε,αλλο το bop και αλλο η συμπεριφορα των 3 γομων.

Και στα δυο κατι δεν....

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Για τις γόμες είναι γνωστό ότι υπάρχει κάτι λάθος, κάτι που καταλάβαμε εγώ και ο @spyder ηδη από το τελευταίο update.

Bέβαια το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι και θα το φτιάξουν στο επόμενο.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Ρε Μήτσο. Τί σχέση έχουν αυτά που λες με το κείμενο που παρεθεσες;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δειχνω τα updates,τελευταια,που πηραν τα Gt3.

17 minutes ago, mad_dog said:

κάτι που καταλάβαμε εγώ και ο @spyder ηδη από το τελευταίο update.

Καταλαβες?

 

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Οποιος καταλαβε καταλαβε!
We did several “Balance of Performance” sessions with all five cars, taking them to a few different tracks and comparing lap times. Since these cars are quite new, we think it is safe to say that we have not found the absolute limit of their setups yet. Leagues running with these cars are encouraged to do additional tests and use weight penalties to further balance the cars. We will aim to do BoP updates as we learn more about these cars.
[mention=78]liakjim[/mention] που ελεγα οτι κατι δεν μου αρεσει με τα S397 GT3?
Μην τα μπερδευετε,αλλο το bop και αλλο η συμπεριφορα των 3 γομων.
Και στα δυο κατι δεν....
Αυτό εννοώ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κειμενο του S397 μας λεει οτι αν θελουμε απολυτα ζυγισμενα σε αποδοση αμαξια για σοβαρα πρωταθληματα πρεπει οι οργανωτες των αγωνων και των leagues να ρυθμισουν με ballast την αποδοση.

Επισης οι γομες σε τουλαχιστον ΕΝΑ αμαξι εχουν ..περιεγη συμπεριφορα,θα σου πει ο μαντ που το ειδε!

Σουμα,για ΣΟΒΑΡΟ πρωταθλημα τα S397 GT3 δεν ειναι ετοιμα ακομα!

Καταλαβες?

Ρωτα τον μαντ να σου εξηγησει τι καταλαβε για τις γομες!

Το τελευταιο update δεν εχει ΤΙΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΓΟΜΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ,ΑΣΧΕΤΟΙ!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Λάθος.
Λέει ότι απλά δεν δοκιμάστηκαν σε ΟΛΕΣ τις πίστες.
Λέει ότι αν θα θες να βάλεις άλλες πίστες, τότε δοκίμασε και ΑΑΑΑΑΝ νομίζεις ότι θέλουν ballast , κάντο.
Πάρε το αυγό και κουρευτο.

Αλλά.

Το πρωτάθλημα του μαντ έχει ανακοινωθεί καιρό τώρα.
Αφού είσαι τόσο εξυπνιδης, δοκίμασε και πάρε αυτό που θεωρείς το καλύτερο. Τί σε σταματά;;;;

Δλδ το apex είναι balanced παντού και πάντα;;;

Υπεκφυγές. Θα τρέξεις ναι ή ου;

ΥΓ Τα περί ελαστικών του μαντ τα αφήνω ασχολίαστα...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και ο [mention=6]marmagas[/mention] έγραψε με Radical μόνο 2:09
Πριν τον αγώνα θα δημοσιοποιηθεί πινακας με τα κιλά που θα φέρουν τα αυτοκίνητα.
Αν μπει μπαλαστ , έφυγα.
Λόγος;
Δεν σε (σας, μας) θεωρώ ικανούς για κάτι τέτοιο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...