Jump to content

Silverstone National - Race 10 [Hellenic]


Recommended Posts

17 hours ago, mad_dog said:

Kαι βέβαια είναι θέμα fair play και χαρακτήρα οδηγού.

Δεν μπαίνω κάθετα, το αμάξι έχει χάσει πρόσφυση και προσπαθώ να το επαναφέρω,. Εσύ από πίσω τα βλέπεις όλα αν ούτε λόγος για φρένο.

Ενώ βλέπεις ότι προσπαθώ να κρατηθώ στην πίστα με ανάποδο και ενώ με βλέπεις που παλεύω εσύ δεν χαμήλωσες καν ταχύτητα.

Δηλαδή σε κανονικό αγώνα έτσι θα οδηγούσες ? Θα τον κάρφωνες τον άλλον μπροστά και θα έλεγες τι να κάνω ?

Αλλά αν θεωρείς ότι δεν είναι θέμα fair play, να σε πληροφορήσω ότι στους επόμενους αγώνες αν είσαι πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά, πίσω, μπροστά μου απλά ξεχνάω ότι έχω φρένο και θα έχουμε στενές επαφές...

@mad_dog η ταπεινή μου γνώμη είναι πως πάνω στην κάψα του να μη χάσει δέκατο δεν έκοψε γιατί πίστεψε πως θα τα καταφέρει να περάσει έστω ξυστά χωρίς να κόψει και χάσει χρόνο ,αυτά έχεις δίκιο γίνονται περισσότερο στα sims αλλά και στους πραγματικούς αγώνες βλέπεις πως η παρόρμηση πολλές φορές είναι ανεξέλεγκτη και συχνά καταστροφική γιατί στο μυαλό εκείνη τη στιγμή κυριαρχεί ο σκοπός .

Συνεπικουρούμενου του ότι ο Δημήτρης δεν ήταν τρελός να θέλει να έχει ζημιές ,το περιστατικό πρέπει να χαρακτηριστεί ως race incident.:)

Αρα αυτά περί εκδίκησης να τα αφήσεις στην άκρη ,είμαστε ώριμα παιδάκια :P.

Δεν είμαστε?

ΥΓ: Φυσικά διαφωνώ και με το ότι μπήκες κάθετα στην πίστα γιατί ήσουν συνέχεια πάνω στην προσπάθεια να το επαναφέρεις ,ο σκοπός σου εκείνη τη στιγμή ήταν να μείνεις στον αγώνα την έπαθες όπως και ο Δημήτρης ,ίσως το πιο σωστό να ήταν να το αφήσεις να φύγει αριστερά με φρένα μέχρι να ισιώσει και μετά να μπεις αλλά δεν νομίζω να το έκανε κανείς αυτό.

 

 

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Αρα αυτά περί εκδίκησης να τα αφήσεις στην άκρη ,είμαστε ώριμα παιδάκια :P.

Εγώ δεν μίλησα για εκδίκηση.

1 hour ago, panosdimip said:

ίσως το πιο σωστό να ήταν να το αφήσεις να φύγει αριστερά με φρένα μέχρι να ισιώσει και μετά να μπεις αλλά δεν νομίζω να το έκανε κανείς αυτό.

Μα δεν έφευγε αριστερά έτσι όπως μπήκα ! Δεν δίνουμε άλλη συνέχεια για το συμβάν, κοιτάμε μπροστά και συγκέντρωση για τον επόμενο αγώνα !

Εσύ και ο @rapid_fast είστε οι αργοί της παρέας μας. Δεσμεύομαι στον αγώνα να σας δώσω 1 γύρο προβάδισμα.

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό της πρώτης στροφής είναι αγωνιστικό συμβάν. Ο @mad_dog έκανε dive bombing προσπέραση απρόσεκτη γι'αυτό βρέθηκε εκτός πίστας και βγαίνει ακριβώς μπροστά απ'τον @marmagas που ήταν αδύνατον να προλάβει να φρενάρει σε βρεγμένο δρόμο μόνο σε στεγνό ίσως είχε χρόνο για φρενάρισμα.

Στη συγκεκριμένη στροφή αν πάταγες 3 φορές έξω έτρωγες 10 δευτ. ποινή stop & go στα πιτς.

Εγώ έφαγα drive through penalty για υπέρβαση ορίου ταχύτητας στα πιτς και έχασα τη μάχη με τον @andre

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...