Jump to content

Silverstone National - Race 10 [Hellenic]


Recommended Posts

On 14/9/2017 at 3:06 AM, spyder said:

Βάλε και δελτίο καιρού γιατί μάλλον θα βρέχει τη μέρα του αγώνα.

information at first post

23 hours ago, troffeo said:

Τελικά ο αγώνας ποτε θα γίνει;;;

information in the first post.

 

Λιώσαμε

q.JPG.de5e003ec0e7639f4e0274edd2368514.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, troffeo said:

Τότε εγώ δυστυχώς δεν θα τρέξω τον αγώνα γιατί θα είμαι Πορτογαλία...

Kαλα, μη βαλεις και τα κλαμματα. Κατσε αμα θες εδω να τρεξεις στον αγωνα και παω εγω Πορτογαλια :rofl:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό αγώνα σε όλους!!!
Εγώ δυστυχώς είμαι στην Φρανκφούρτη και περιμένω αεροπλάνο για Αθήνα όποτε δεν προλαβαίνω...
Δεν πειράζει, στον επόμενο.
Να με περάσει και μια φορά, επειδή δεν θα τρέχω δηλαδή, η άχρηστη χελωνα@mad_dog χααχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μπράβο σε όλους!!!

Γμτ εχασα τις ομορφιές του μαντ!

 

ΥΓ Μόλις μπήκα σπίτι και ζεστάθηκε το κοκαλάκι μου!

 

ΥΓ 2 [mention=4]mad_dog[/mention] τελικά δεν μπορείς να με περάσεις, ακόμα και όταν δεν τρέχω σε αγώνα Αχαχαχαχα!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εσυ νομιζεις ειναι θεμα fair play?

Το καημενο το αμαξακι σου τι φταει?

Εκτος ελεγχου χανεις φρενα,υπερστρεφεις και ξαναμπαινεις στην πιστα σχεδον καθετα,τι λες?

Θα σου και την αληθεια,μπορουσα να σε αποφυγω αλλα σε γλιτωσα απο ολον τον αγωνα!:t3406:

edit,ευτυχως ειναι αριστεροτιμονο αλλιως....

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, marmagas said:

Εσυ νομιζεις ειναι θεμα fair play?

Το καημενο το αμαξακι σου τι φταει?

Εκτος ελεγχου χανεις φρενα,υπερστρεφεις και ξαναμπαινεις στην πιστα σχεδον καθετα,τι λες?

Θα σου και την αληθεια,μπορουσα να σε αποφυγω αλλα σε γλιτωσα απο ολον τον αγωνα!:t3406:

Kαι βέβαια είναι θέμα fair play και χαρακτήρα οδηγού.

Δεν μπαίνω κάθετα, το αμάξι έχει χάσει πρόσφυση και προσπαθώ να το επαναφέρω,. Εσύ από πίσω τα βλέπεις όλα αν ούτε λόγος για φρένο.

Ενώ βλέπεις ότι προσπαθώ να κρατηθώ στην πίστα με ανάποδο και ενώ με βλέπεις που παλεύω εσύ δεν χαμήλωσες καν ταχύτητα.

Δηλαδή σε κανονικό αγώνα έτσι θα οδηγούσες ? Θα τον κάρφωνες τον άλλον μπροστά και θα έλεγες τι να κάνω ?

Αλλά αν θεωρείς ότι δεν είναι θέμα fair play, να σε πληροφορήσω ότι στους επόμενους αγώνες αν είσαι πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά, πίσω, μπροστά μου απλά ξεχνάω ότι έχω φρένο και θα έχουμε στενές επαφές...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Δεν μπαίνω κάθετα, το αμάξι έχει χάσει πρόσφυση και προσπαθώ να το επαναφέρω,. Εσύ από πίσω τα βλέπεις όλα αν ούτε λόγος για φρένο.

 

1 hour ago, marmagas said:

Εκτος ελεγχου χανεις φρενα,υπερστρεφεις και ξαναμπαινεις στην πιστα σχεδον καθετα,τι λες?

Λοιπόν θα ήταν ενδιαφέρον να μας πει την γνώμη του ο Steward @John@John  για το συμβάν.

Έτσι όπως τα λέτε @marmagas και  @mad_dog ομολογώ οτι με μπερδέψατε.

Καλό θα ήταν να είχαμε και την γνώμη του Steward. 

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να γίνει και  INCIDENT REVIEW REQUEST 

** Από αυτά που λέει ο Φιλόθεος καταλαβαίνω οτι εχθές τσατίστηκε και έφυγε.

    Εγώ πάντως εχθές όταν είδα το replay είπα  "τι κάνει" (για τον Φιλόθεο)

**** Steward ακούει; 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον ο αγώνας υπό βροχή.  Απαιτεί αυτοσυγκέντρωση στο 100% . Και φυσικά όταν έχεις τέτοιο Sim στα χέρια σου η εμπειρία ξεφεύγει. 

Να αναφέρω μια νέα προοπτική που ανοίγει στους αγώνες ( νομίζω) λόγω των 60min race και της "αναγκαστικής" αλλαγής ελαστικών.

Στο πινακάκι παρακάτω δείχνω τις διαφορές στα laps του Γιάννη και τα δικά μου από την στιγμή που μπήκα εγώ για pit μέχρι τη στιγμή που βγήκε ο Γιάννης από τα pit.

Εγώ λοιπόν μπήκα στα πιτ στον 28 γύρο 7sec πίσω από τον Γιάννη.  Ο Γιάννης μπαίνει στον 34 γύρο.

Αυτούς τους 6 γύρους και έχοντας εγώ φρέσκα λάστιχα κάλυψα 7 δευτ. 

Τα   +10sec (lap 28 -> lap 34)  από το πιτ συν τα  +12sec ( lap 35) από την ποινή του Γιάννη έκαναν τη διαφορά  21.883sec (lap 36) 

data.jpg.8183f17970d144066611ef3dd558dd7d.jpg

Θέλω να πω πως λόγω των 60min race και της "αναγκαστικής" αλλαγής ελαστικών θα παίζει ρόλο και το πότε θα μπαίνεις στα πιτ.

Μένει να δούμε αν θα ισχύσει και στους επόμενους αγώνες.  Ενδιαφέρον πάντως. 

** Όλα τα παραπάνω έτυχαν.  Εγώ μπήκα στον 28 γύρο για πιτ, όχι από στρατηγική αλλά λόγω ελαστικού στο 25% 

 

** Είδα καμιά 15 γύρους εδώ και εκεί του Κώστα @sC_w0lveS και δικούς μου και όσον αφορά τις αλλαγές rpm είχαμε την ίδια συμπεριφορά.

    Τώρα γιατί έκαψε engine ο Κώστας......    @John@John τα φώτα σου.  Υπάρχει random failure? 

    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=6]marmagas[/mention], μια ερώτηση έχω...το παρακάτω συμβάν το θεωρείς fair play ?

 



Τι κάνει ρε παιδιά το "καφενείο LAVAZZA" η οπως και να γραφεται???


Τι το πέρασε ο άσχετος ακατανομαστος@mad_dog ρε@marmagas ???

Ρε τον ΑΣΧΕΤΟ που θέλει και race incident!!!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • andre unfeatured this topic
On 19/9/2017 at 12:46 AM, andre said:

1.thumb.JPG.a30aa2c75fe7d0f8219afaef0388d853.JPG

 

Καλημέρα  ,   πολύ  ενδιαφέρον αγώνας  πραγματικά  σέ  δύσκολες συνθήκες ,

@andre (συγχαρητήρια γιά τή νίκη)         & @spyder     μάς  έδειξαν  μία ακόμα φορά  πόσο γρήγοροι  & σταθεροί  οδηγοί είναι! 

@marmagas   επίσης  πολύ γρήγορος  & με καλύτερο στήσιμο  θά ήταν πολύ κοντά στούς 2 πρώτους.

Εγώ τό πάλεψα αρκετά  ,αλλά  με πάρα πολλά λάθη  ,μάλλον συνέπεια κακού στησίματος επίσης.(& πίτ ,αλλαγή μόνο μπροστά,μέγα σφάλμα γιά wet).

@sC_w0lveS  μέ λάθος επιλογη ελαστικών από αρχή όπως άκουσα νά λέει  ,σίγουρα  τό χάσιμο χρόνου με 2 πίτς είναι

τεράστιο. Τό πάλεψε  όμως & μπράβο του ,άν καί άτυχος  μετά μέ το κάψιμο τού μοτέρ.

@mad_dog  έκανε επιπόλαιη  εκκίνηση & η βρεγμένη πίστα δέν τά συγχωρεί αυτά.

Η ταπεινή μου γνώμη  θά ήταν  νά τό φέρει στά πίτς  όση ζημιά & άν είχε μετά τό συμβάν μέ @marmagas

Τά πράγματα θά ήταν καλύτερα νομίζω άν καί ο Δημήτρης άφηνε λίγο γκάζι νωρίτερα ,

αλλά  καταλαβαίνω από τή άλλη μεριά    ότι  ή ένταση τής στιγμής & χαμηλή ορατότητα( &μικρός χρόνος αντίδρασης) τά δυσκολεύουν όλα αυτά.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...