Jump to content

Snetterton - Race 7 [Hellenic]


Recommended Posts

 

Slider777.png

PRACTICE TIME HAS STARTED

RACE : ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2017

PRACTICE : 20:00
QUALIFY RACE:22:30
RACE STARTS: 22:45


TYPE OF START: STANDING
NATURALLY PROGRESSING REAL ROAD IN ALL SESSIONS
KEY RULES & REGULATIONS HERE : http://www.sim-racing-world.net/key-rules-and-regulations/
CALENDAR HERE: http://www.sim-racing-world.net/calendar/

LIVE WEATHER FORECAST
Snetterton Detailed Weather Forecast
  • Feel free to test and choose a legend car
  • 24/7 server for practice and race with Live Weather and Naturally Progressing Real Road.24/7 Team speak server.Races every 2 weeks.
  • Official Practice session of 150 minutes ,one Qualifying session of 15 minutes and one Race of 45 minutes ,always with Live Weather and Naturally Progressing Real Road.
  • It is not required to participate in Practice session.
  • It is not required to participate in Qualification. In this case you will start from the back of the grid.
  • The points system is 20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4 for the top 12 finishers.After 12 top finishers all drivers who finish the race gets 3 points for their participation.All DNF gets 1 point.DNS gets 0 point. This method of scoring is also be applied to independent drivers’ and teams’ championship and the overall teams’.
  • 2 points bonus are awarded for the fastest qualifier and fastest laps during races.
  • Drivers who joins the cup during season starts with bonus the last full active driver points.
You can join race Here:
http://www.sim-racing-world.net/

 

BMWWWWWWmaxresdefault.jpg

Edited by John@John
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εκανα  αρκετές δοκιμές (όχι όσες θα ήθελα ) με το mod  αυτό  ,είναι  από τα καλύτερα  πού έχω δοκιμάσει  στό Rfactor2  στό είδος του.

Θά  ήθελα να συμμετέχω  στούς αγώνες  μαζί σας  & έχω  κατασταλλάξει στό fiat 131 (#10 Works Fiat)

Πρέπει  να κάνω πάλι τήν διαδικασία  μέσω  simracingworld  γιά τήν επιλογή αυτοκινήτου?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Antonis14 said:

Εκανα  αρκετές δοκιμές (όχι όσες θα ήθελα ) με το mod  αυτό  ,είναι  από τα καλύτερα  πού έχω δοκιμάσει  στό Rfactor2  στό είδος του.

Θά  ήθελα να συμμετέχω  στούς αγώνες  μαζί σας  & έχω  κατασταλλάξει στό fiat 131 (#10 Works Fiat)

Πρέπει  να κάνω πάλι τήν διαδικασία  μέσω  simracingworld  γιά τήν επιλογή αυτοκινήτου?

Οχι μωρε αστο ,kανει και απ εδω  :):) καλως ηρθες !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Antonis14 πάντα χαιρόμαστε να έχουμε αργούς οδηγούς στην παρέα μας...για να μην είμαι τελευταίος...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας !!! 

:h0212:

Δεν βλέπω χρόνους του @marmagas στον server...λες να έχει λιώσει σε μυστικές προπονήσεις ???

Λες να μας ετοιμάζει έκπληξη ???

:ugly_confused2:

2 hours ago, Antonis14 said:

Εκανα  αρκετές δοκιμές (όχι όσες θα ήθελα ) με το mod  αυτό  ,είναι  από τα καλύτερα  πού έχω δοκιμάσει  στό Rfactor2  στό είδος του.

Θά  ήθελα να συμμετέχω  στούς αγώνες  μαζί σας  & έχω  κατασταλλάξει στό fiat 131 (#10 Works Fiat)

Πρέπει  να κάνω πάλι τήν διαδικασία  μέσω  simracingworld  γιά τήν επιλογή αυτοκινήτου?

Το mod  αυτό έχει πολύ δουλειά πίσω, τόσο σε physics, ελαστικά κ.τ.λ και ετοιμάζεται το DX11 όπου θα γίνουν και οι τελευταίες μικροεπεμβάσεις.

Οι ξένοι που το έχουν δοκιμάσει (κάτι γνωστά alien) είπανε πολλά θετικά σχόλια και πράγματι είπανε ότι είναι πάρα πολύ καλό.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

@Antonis14 πάντα χαιρόμαστε να έχουμε αργούς οδηγούς στην παρέα μας...για να μην είμαι τελευταίος...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας !!! 

Κάλιο αργά  παρά ποτέ  ..,πού λέει &  η λαική παροιμία..!!   Thanks  Mad  ,  είναι  αντρικό   mod  με  ρεαλιστικά   physics  ,  Πολύ  καλή δουλειά  ,μπράβο σας!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, panosdimip said:

Γεια σας παίδες @John@John για πες μου από που κατεβαίνουν τα αυτοκίνητα γιατί μέσω της φόρμας επιλογής αυτοκινήτου δεν γίνεται τίποτα ενώ αντιθέτως το track κατεβαίνει .

 

Θα σου δώσω link.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Θά  ήθελα να συμμετέχω  στούς αγώνες  μαζί σας  & έχω  κατασταλλάξει στό fiat 131 (#10 Works Fiat)

 

 

 

Ώπα!

Να και ένας σωστός οδηγός που διαλέγει σωστό εργαλείο!!!@Antonis14 καλώς ήρθες στην παρεα φιλε!!!

 

Πανο@panosdimip για τα αυτοκίνητα πες στον Γιάννη @John@John για να στα δώσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Antonis14 said:

Κάλιο αργά  παρά ποτέ  ..,πού λέει &  η λαική παροιμία..!!   Thanks  Mad  ,  είναι  αντρικό   mod  με  ρεαλιστικά   physics  ,  Πολύ  καλή δουλειά  ,μπράβο σας!

Ευχαριστούμε 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, troffeo said:

Ώπα!

Να και ένας σωστός οδηγός που διαλέγει σωστό εργαλείο!!!

Γειά σου  @troffeo  , σευχαριστώ   φίλε  ..,όντως  είναι  πολύ σωστό εργαλείο..,έρωτας  !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antonis14 said:

Γειά σου  @troffeo  , σευχαριστώ   φίλε  ..,όντως  είναι  πολύ σωστό εργαλείο..,έρωτας  !

@Antonis14 ξέρεις έτσι ?

@troffeo είναι oδηγός λεωφορείων και μας το παίζει οδηγός ραλλυ...

ouo4dwwp.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mad_dog said:

@Antonis14 ξέρεις έτσι ?

@troffeo είναι oδηγός λεωφορείων και μας το παίζει οδηγός ραλλυ...

ouo4dwwp.jpg

Ελα  οκ,  σχεδόν  συνάδελφος & γώ 1 φεγγάρι έκανα υπηρεσιακά δρομολόγια μέ λεωφορειάκι  όταν ήμουν παλιά στήν υ.π.α  σάμου.

Καί  ραλίστας  & φορμουλάκιας   ..,,χχαχαχχα  ...!!!

Link to comment
Share on other sites

@Antonis14 ξέρεις έτσι ?

@troffeo είναι oδηγός λεωφορείων και μας το παίζει οδηγός ραλλυ...

ouo4dwwp.jpg



Challenge accepted!!@Antonis14 σε παρακαλώ φιλε, μήπως έχεις πρόσβαση στις επίσημες βαθμολογίες οδηγών και ομάδων, για να μας πεις σε παρακαλώ σε τι θέση βρίσκεται το άσχετο και τρισαθλιο γατάκι@mad_dog ???

Όχι τίποτα αλλο, αλλα ενώ εμείς δεχόμαστε ότι είμαστε οδηγοί λεωφορείων, ενώ αυτός ο μέγας πιλότος δεν παραδέχεται ότι ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ, αλλα πως ειναι τελευταίος στην βαθμολογία???
Θα μας εξηγήσει το γατάκι η όχι???
Χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Περἰμενε  λιγάκι  τώρα πού  θα μπριζωνόμαστε  στίς  πίστες  να δείς  ΠΩΣ  θα ανέβει   ο  μάγκας..,χχαχαχα  !

Θ α πέσει πολύ κυνηγητό  ...,λέμε..!  :shake2::grece-flag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Antonis14  Δεν ξέρω αν διάβασες τα  KEY RULES & REGULATIONS .

Για τον αγώνα της Δευτέρας (και για όλους τους αγώνες πίστας) σε ενημερώνω οτι έχει ένα υποχρεωτικό pit stop.

Το οποίο έτσι και αλλιώς κάνουμε όλοι γιατί τα καύσιμα δεν φτάνουν για τα 45 λεπτά του αγώνα. 

Σε αυτό το pit stop δεν είσαι υποχρεωμένος να αλλάξεις κάτι συγκεκριμένο (καύσιμα έτσι και αλλιώς θα χρειαστείς - το πότε και πόσα δικό σου θέμα.)

Τη διαδικασία του pit stop στο rF2 δεν ξέρω αν την ξέρεις, αλλά αν θες να ενημερωθείς διάβασε αυτό  (κανε και δοκιμές να το συνηθίσεις)

Καλό αγώνα και καλωσόρισες.

** Σε είδα στον αγώνα που έκανες με τα GT με τα παιδιά της F1Axion.  Πολύ καλός και σταθερός.  Νομίζω τρίτος.

** Ο @mad_dog μόνο γαβγίζει. Δε δαγκώνει.

Πάντως στους πρώτους γύρους του αγώνα κάτσε μακριά του. Μετά κάνει τούμπες οπότε ο δρόμος είναι ελεύθερος. 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre said:

@Antonis14  Δεν ξέρω αν διάβασες τα  KEY RULES & REGULATIONS .

Για τον αγώνα της Δευτέρας (και για όλους τους αγώνες πίστας) σε ενημερώνω οτι έχει ένα υποχρεωτικό pit stop.

Το οποίο έτσι και αλλιώς κάνουμε όλοι γιατί τα καύσιμα δεν φτάνουν για τα 45 λεπτά του αγώνα. 

Σε αυτό το pit stop δεν είσαι υποχρεωμένος να αλλάξεις κάτι συγκεκριμένο (καύσιμα έτσι και αλλιώς θα χρειαστείς - το πότε και πόσα δικό σου θέμα.)

Τη διαδικασία του pit stop στο rF2 δεν ξέρω αν την ξέρεις, αλλά αν θες να ενημερωθείς διάβασε αυτό  (κανε και δοκιμές να το συνηθίσεις)

Καλό αγώνα και καλωσόρισες.

** Σε είδα στον αγώνα που έκανες με τα GT με τα παιδιά της F1Axion.  Πολύ καλός και σταθερός.  Νομίζω τρίτος.

** Ο @mad_dog μόνο γαβγίζει. Δε δαγκώνει.

Πάντως στους πρώτους γύρους του αγώνα κάτσε μακριά του. Μετά κάνει τούμπες οπότε ο δρόμος είναι ελεύθερος. 

 

 

Ναί τα  έχω διαβάσει  ,αλλά ευχαριστώ πολύ γιά τήν υπενθύμηση  να σαι καλά!

Γιά τόν αγώνα στά GT ,  ναί βγήκα 3ος  ,μαρέσει πολύ  η πίστα τής αυστρίας  &  βρήκα καλό  ρυθμό ,

αλλά αυτό πού με βοήθησε πάρα πολύ είναι ότι επιτέλους  έκανα σωστά κατεβάσματα  αφού χρησιμοποίησα τόν σειριακό μοχλό

& όχι τά αυτάκια πού πλέον  έχουν μεγάλο πρόβλημα & υφίσταται αδύνατο νά οδηγήσεις όπως πρέπει.

Τρελλός σκύλος πού γαβγίζει πολύ σίγουρα ΔΕΝ ..,δαγκώνει   ..,είναι  standard αυτά !

Τό καλύτερο παιδί  πρέπει να είναι ο mad..,  όλοι  πιά να τόν πειράζεται  !!!  

Μή μασάς  τρελλόσκυλο  ''  , μαζί σου είμαι!:999:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...