Jump to content

rFactor2 [Videos]


mad_dog

Recommended Posts

θα σας βάλω ένα Onboard με το εργαλείο το 131, έχοντας δίπλα μου τον άχρηστο @mad_dog :bleh:

Τον έβαλα να τον κάνω μια βολτούλα και παραδόξως δεν χρειάσθηκε αλλαγή στο pampers ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μέχρι που ξεψάρωσε και χαιρετούσε και τον κόσμο!!!

 

ΥΓ. ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ lol lol lol lol lol lol

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα εξηγει απλα γιατι ειναι απλα!

Δηλαδη εσεις με DD τιμονι εχετε καβαντζα το SAT,διορθωσεις που κανει μονο του το τιμονι?

Αμ γιαυτο Γιαννακη τρωμε σκονη?Ε?

Με βοηθειες παιζετε?

Ντροπη!!!!!!

Βαλτε πανω τις G25-7 να τρεξουμε στα ισα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει, μου έχει τύχει μια φορά στην αρχή και έμεινα άφωνος, ΑΛΛΑ το κάνει σε μικρό ανάποδο όπου για να καταλάβεις ότι ξανάρχετε μόνο του το τιμόνι στην ευθεία πρέπει να το αφήσεις απ'τα χέρια σου και να αφήσεις το γκάζι. Δεν νομίζω ότι με βοηθάει γιατί δεν τολμάς να αφήσεις τα χέρια σου ελεύθερα απ'το τιμόνι.

Σε στροφή που έχεις μεγαλύτερο ανάποδο-διόρθωση να κάνεις δεν σε σώνει εκεί. Προφανώς η αυτόματη διόρθωση συμβαίνει λόγο της μεγάλης δύναμης του τιμονιού.

Ισως πάω πιο γρήγορα με το DD αλλά έχω κερδίσει σε σταθερότητα απ'αυτά που έχω καταλάβει. Και ο λόγος είναι οι 20πλάσιες πληροφορίες που σου δίνει σε σχέση με G27, πάς στο όριο συνέχεια χωρίς πρόβλημα. Στη βροχή είναι ανεπανάληπτο, νιώθεις και την άσπρη γραμμή στο τιμόνι.

Στο AC και Raceroom δεν έχει μεγάλη διαφορά απο G27 απλά γίνανε πολύ εύκολα σε φάση που τα βαριέσαι.

Το AMS και rF2 αξίζουν DD ειδικά το rF2 όπου κυριαρχεί η συνεχόμενη λεπτομέρεια στο FFB.

Εκτός απ'το FFB η ταχύτητα απόκρισης του τιμονιού στο παιχνίδι είναι ακαριαία και αυτό κάνει τη διαφορά κατ'εμέ.

Οπως λέει και στο τέλος του βίντεο και συμφωνώ απόλυτα, rFactor2+DD=Racing Heaven

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristos said:

Ποςο παει;Χιλιάευρο χωρις τιμόνι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δες εδώ @Xristos

2 hours ago, spyder said:

Οπως λέει και στο τέλος του βίντεο και συμφωνώ απόλυτα, rFactor2+DD=Racing Heaven

@spyder θυμάσαι που τα έλεγα και μετά είπανε μερικοί ότι πρέπει να ρωτήσουμε και τον @spyder ???

Έιχα πει και φυσικά το υποστηρίζω ότι όποιος δίνει χρήματα για OSW και τρέχει AC ή κάτι άλλο δεν έχει νόημα, αφού η πληροφορία έχει μεγάλο ευρος και δεν χρειάζεται OSW.

Στην ουσία είναι άχρηστο το OSW στο AC. Το δοκίμασες @spyder και μπορείς να με επιβεβαιώσεις νομίζω.

Για το Automobilista (rF1) απορώ πρως γίνεται ακόμη κουβέντα όταν πρόκειται για παλιά μηχανή και απλα για το FFB έχουν ενσωματώσει το Leo FFB Plugin.

Μερικοί είναι ακόμη αρχάριοι στον χώρο του racingsim αλλά δεν θέλουνε να μάθουν.

Ο ορισμός του FFB και γενικά τοbenchmark είναι μόνο το rF2 !!!

Oτιδήποτε άλλο μέχρι τώρα απλά δεν το φτάνει.

Το OSW απλά επιβεβαιώνει αυτά που έλεγα τόσο καιρό. Η πληροφορία που έρχεται στα χέρια σου με το OSW στο rF2 είναι απλά το κάτι άλλο.

12 hours ago, marmagas said:

Δηλαδη εσεις με DD τιμονι εχετε καβαντζα το SAT,διορθωσεις που κανει μονο του το τιμονι?

Tις διορθώσεις τις κάνει γιατί έχεις όλη την λεπτομέρεια που περνά στα χέρια σου από τον δρόμο.

Είναι πλεονέκτημα όντως. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...