Jump to content

F1aXion


Silkman

Recommended Posts

Mad dog την Κυριακη εμεις, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Δευτερα εχουμε Μονζα. Μετα εχουμε ενα διβδομαδο κενο οποτε την 1η βδομαδα μιληστε εδω το group και αποφασιστε τι θελετε, με ενημερωνεις και μαζευω και τους δικους μου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έγινε τρισάθλιο σαλιγκάρι και κινητό εμπόδιο των πιστών και συγγενή της χρονοκαθυστέρησης !!!

Θα σε ενημερώσω και θα σε ταπεινώσω στην πίστα όπου όλοι μετά θα ζητήσετε συγνώμη από τον Πιλότο για τις επιδόσεις μου εντός και εκτός της πίστας !!!

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, andre said:

F1 και SPA είπατε!!!  ΠΑΡΟΝ. Το απόλυτο combo.

Χαιρετίζω και εγώ τον Λευτέρη και την F1aXion.gr.  Πολύ ωραία διοργάνωση και επαγγελματικά στημένη. Το broadcasting όλα τα λεφτά.

Άντε να τρέξουμε F1 για να δούμε και τι πουλιά πιάνουμε.

Κατι με τρωει και μενα Αντρεα!

Κατεβασα το μοντ που τρεχουν(4+gb) και θα το τρεξω να δω που ειμαι,στον σερβερ των παιδιων οχι οφλαιν!

Αν ειμαστε,λεω τωρα,στα 2-3 δευτ.πισω κατι κανουμε!

F1 και Monza!!!!!

Τι λες,λετε?

@Silkman,Liveracers εχουμε λινκ?

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, marmagas said:

Κατι με τρωει και μενα Αντρεα!

Κατεβασα το μοντ που τρεχουν(4+gb) και θα το τρεξω να δω που ειμαι...........

 

 

Κατεβάζω και εγώ..............

Ποιος είναι ο server των παιδιών;

Link to comment
Share on other sites

@marmagas

Αυτο ειναι το link για liveracers
http://f1axiongr.liveracers.info/Live/?server=F1aXion Season 2016 - 2017

Μπορειτε να μπειτε ελευθερα να δοκιμασετε το mod, απλα μην αποπειραθείτε να μπείτε τη Δευτέρα το βράδι για δοκιμές γιατι θα έχουμε τον επίσημο αγώνα. Δοκιμαστε το και αν σας αρεσει κανουμε ενα evet με αυτο αν και σιγουρα οι δικοι μου θα προτιμουσαν κατι διαφορετικο να τρεξουμε αλλα οτι θελετε. Για να βοηθεισω λιγο στο ψαξιμο, αν δοκιμασετε Μονζα, βαλτε τις πτερυγες για αρχή σταα 22-20 και το Boost στο 1 που το κανει λιγο πιο φιλικο στην οδηγηση μεχρι να το συνηθήσετε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μασας,βολτα το εκανα!

Να δω πως παταει,πως στριβει.

Η πιστα...χαλια....

Το βραδυ ισως μπω!

Πιστευω με λιγο πρακτις πλησιαζουμε στο δευτ.

Καταραμενα γεραματα......

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, marmagas said:

Καταραμενα γεραματα......

Εχεις δίκιο, στα 20 χρόνια που ασχολούμε έχω δει μια μικρή πτώση στα αντανακλαστικά μου. Κάντε το τεστ Test your reactions

Πάντως βλέπω πως τα παιδιά έχουν πήξει στη φόρμουλα και θέλουν κάτι άλλο, ας μην τους πιέσουμε, εμείς θέλουμε 1 μήνα practice :P

Και δεν έχω βάλει ακόμα τα κουμπιά στο τιμόνι και δεν θα έχω kers και drs.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, spyder said:

Και δεν έχω βάλει ακόμα τα κουμπιά στο τιμόνι και δεν θα έχω kers και drs.

Kαι μενα με απασχολει αυτο!

Αν τραβηξω χερι απο τιμονι για πληκτρολογιο πχ αστα...

@angelovzr,βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον @angelovzr,

εχω,οπως ξερεις απο το στησιμο του Selespeed,που χωρις την βοηθεια σου θα μου ηταν αδυνατο και σε ευχαριστω,

1.http://www.ebay.co.uk/itm/Zero-Delay-USB-Encoder-PC-to-Arcade-Joystick-for-MAME-Raspberry-Pi-Arcade-DIY-/252325161119?hash=item3abfc0689f

2.To παρακατω τιμονι

Αυτο που λειπει ειναι να ενωσω με σπιραλ καλωδιο το πισω μερος των κουμπιων του τιμονιου με τον encoder.

Δουλεια της  πλακας για σενα!

 

IMG_20170318_145814.jpg

IMG_20170318_145843.jpg

6 hours ago, Silkman said:

@marmagas

Για 5 γυρους που εκανες, χωρίς σεταπ και λογικα με την πίστα να μην έχει γόμα κάτω, μια χαρά τα πήγες!!

Πιο αργα ...σβηνει το μοτερ!!!

Πλακα με κανεις!!!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο τιμόνι έχω :) με το shifter mounting plate και BU0836Α που τώρα το έχω για τα πετάλια G27. Πρέπει να το βγάλω απ'τα πετάλια και να το βάλω πίσω απ'το τιμόνι που έχει βάση γι'αυτό το shifter plate και να κάνω μερικές τρύπες ακόμη για 4-6 κουμπιά στο τιμόνι. Πρέπει να φτιάξω και ένα αντάπτορα να βάλω μετά τα πετάλια πάνω στο simecube. Μια μέρα δουλειά είναι :P

Δεν έχεις χώρο πίσω απ'το τιμόνι να στηρίξεις τη πλακέτα, που θα σου πρότεινα αλλά ήδη την έχεις, και μετά να φύγει το σπιράλ καλώδιο του usb.

Αλλη λύση, σπιράλ καλώδιο με 8 καλώδια μέσα του να πηγαίνει στη πλακέτα, αλλά δεν θα βρείς εύκολα τέτοιο σπιράλ με 8, μπορείς να βάλεις 2 σπιράλ που θα πηγαίνουν στη πλακέτα και θα τα βάλεις κάπως το ένα σπιράλ μέσα στο άλλο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποψε εχουμε τον 14ο αγώνα της f1aXion.gr στην Σινγκαπούρη. Ειναι νυχτερινός αγώνας, όλο μπαριερες και υπερβολικα κουραστικος. Θα μεταδοθει απο το καναλι του Γιωργου Μπραστου στο twitch και μακαρι να μπορεσετε να ερθετε να μας δειτε, να παρετε μερος στο τσατ και να ρωτησετε οτι αποριες εχετε και ευχομαι να διασκεδασετε και εσεις. Κλικ στο λινκ στις 21:15 που αρχιζει η εκπομπη και μακαρι να το καταφερετε να βοηθεισουμε και τον Γιωργο Μπρατσο για τον οποιο εχει σημασια να παρει views. 

www.twitch.tv/bratsaki 

Κeep racing!!!

Y.Γ. @marmagas σε ειδα στο Silverstone...μολις απεκτησες φανατικο οπαδο!!....χαχαχ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ F1axion.gr ? Μια ερώτηση που μας κάνετε συχνά αλλά διστάζετε να κάνετε το επόμενο βήμα. Είναι απλό!

 

Απόψε στις 21:00 παρακολουθήστε ζωντανά πως ένας νέος οδηγός εντάσσεται στο πρωτάθλημα. Ο Lefteris Axiotis (Mclaren) και ο Stavros Mouzaidis (Renault) καθοδηγούν και προετοιμάζουν σε ZΩΝΤΑΝΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ τον Rookie George Bratsos στην πίστα του Interlagos. Kλικ στο λινκ στις 21:00 και τέρμα οι απορίες: www.twitch.tv/bratsaki
#bratsaki #livestream #rfactor2 #simracing #F1Axion

Μην διστάσετε να συνδεθείτε στο τσατ και να ρωτήσετε κάθε πιθανή σας απορία. Σας περιμένουμε!!!


 

18740396_1923094694600966_3570587143475244737_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

H αγαπημένη πίστα όλων των οδηγών, ο προτελευταίος αγώνας, η πίστα που κάθε χρόνο έχει διαφορετικό οδηγό στην Pole Position! Θα κλειδώσει η Ferrari το πρωτάθλημα κατασκευαστών ή η RedBull θα παραμείνει ζωντανή; Παρακολουθήστε ζωντανά τον 20ο αγώνα του πρωταθλήματος με ενα κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο! Σας περιμένουμε ΑΠΟΨΕ στις 21:15!  www.twitch.tv/bratsaki 
Στην περιγραφή o 
George Bratsos και στο σχολιασμό ο Spiros
Ώρα εναρξης εκπομπής: 21:15
Ώρα έναρξης Qualifying 1: 21:30
Ώρα έναρξης Qualifying 2: 21:45
Ώρα έναρξης Αγώνα: 22:15

#f1axion #rf2 #simracing

BRAZIL LOADING FINAL 2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχομαι καλό αγώνα (σήμερα έχουμε και εμείς αγώνα με το δικό μας mod όπου να πούμε ότι όσοι τα δοκίμασαν είπανε ότι έχει τα καλύτερα physics που έχει γίνει ποτέ για rF2) και καλή διασκέδαση.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...