Jump to content

DTM 1989 mod


mad_dog

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν κράτησε το video του αγώνα γιατί συνεχίσαμε τις δοκιμές offline και το παιχνίδι έσβησε τα πρώτα replay video.

Είμαστε 1 δευτερόλεπτο πιο γρήγοροι απ'τους πραγματικούς χρόνους και αυτό φτιάχνει ο @John@John τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, liakjim said:

Από που κατεβάζουμε?

Κάτσε να κάνει "λίγη"  δουλίτσα ακόμη, είναι τρελός μιλάμε από μέγεθος εμβολων φρενων μέχρι κατανομή βάρους, αφού να φανταστείς πήγε την μπαταρία πίσω δεξιά κάτω από τη μοκέτα του πορτ-μπαγκαζ για να πετύχει τη σωστή κατανομή με βάση τις τότε προδιαγραφές του bmw.:P:D

 

Τώρα έχουμε ένα προβληματάκι υπερθέρμανσης, αλλά νομίζω το έλυσε κι αυτό με αλλαγή των διαστάσεων του ψυγείου και της ανεμπόδιστης ροής του αέρα, αυτά χονδρικά γιατί δεν κατέχω κ πολλά, εκείνος έχει τρελαθεί με το πόσο λεπτομέρεια έχει το παιχνίδι. 

Χωρίς πλάκα θα γίνει φοβερό το mod γιατί ο john είναι γατόνι, τελειομανής, επίμονος και με τεράστια αποθέματα υπομονής.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panosdimip said:

Χωρίς πλάκα θα γίνει φοβερό το mod γιατί ο john είναι γατόνι, τελειομανής, επίμονος και με τεράστια αποθέματα υπομονής.

Όπως εγώ δηλαδή...

@John@John, αν βρω χρόνο θα αναλάβω τα ελαστικά κομπλέ, από μοντέλο μέχρι φυσική...πρώτα ο Θεός και βλέπουμε...

2 hours ago, liakjim said:

Για δοκιμές αναφέρομαι.

Δοκιμάζουν αυτοί που νιώθουν μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη δεν κρατιέμαι με το DTM 1989 που κάνει ο @John@John

Ένα σας λέω επειδή τον ξέρω καιρό...είναι τέλειος οδηγός (είμαστε σχολή ραλλυ) και ότι πιάνει το τελειοποιεί.

Για να καταλάβετε, το BMW στήθηκε με αληθινά στοιχεία setup της τότε εποχή και το αυτοκίνητο ήταν απλά απόλαυση, αυτό σαν λεπτομέρεια.

Τα στοιχεία από δισκόφρενα και πως ζεσταίνονται και τι διαστάσεις πρέπει να βάλει κ.τ.λ. είναι μόνο ένα πολύ μικρό στοιχείο από την τεράστια συνολική δουλειά που ετοιμάζεται.

Το BMW στρώνεται, περιμένουμε το mercedes...

mercedes-190-e-2-5-16-evolution-dtm-w201

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panosdimip said:

Κάτσε να κάνει "λίγη"  δουλίτσα ακόμη, είναι τρελός μιλάμε από μέγεθος εμβολων φρενων μέχρι κατανομή βάρους, αφού να φανταστείς πήγε την μπαταρία πίσω δεξιά κάτω από τη μοκέτα του πορτ-μπαγκαζ για να πετύχει τη σωστή κατανομή με βάση τις τότε προδιαγραφές του bmw.:P:D

 

Τώρα έχουμε ένα προβληματάκι υπερθέρμανσης, αλλά νομίζω το έλυσε κι αυτό με αλλαγή των διαστάσεων του ψυγείου και της ανεμπόδιστης ροής του αέρα, αυτά χονδρικά γιατί δεν κατέχω κ πολλά, εκείνος έχει τρελαθεί με το πόσο λεπτομέρεια έχει το παιχνίδι. 

Χωρίς πλάκα θα γίνει φοβερό το mod γιατί ο john είναι γατόνι, τελειομανής, επίμονος και με τεράστια αποθέματα υπομονής.

Ναι τα φρενα εγιναν εργοστασιακα για αγωνιστικο M3 Group A (αυτα ειναι τελος και αν σας αρεσουν....τα παραπονα στη BMW και στην Brembo) με φαγαν μια μερα ολοκληρη για να βρω τις τιμες που ζητουσε το προγραμμα ,(το ειδε ο Πανος και αναθεμα αν καταλαβε τι γινοταν εκει μεσα :D:P ) που δεν ηταν καθουλου λιγες αλλα και πολυ δυσκολα για να τις βρω ,οντος σημερα εβαλα  14,89 kg εχτρα βαρος στο χωρο τις μπαταριας στο φλεξ σασι και γενικα το βαρος ανεβηκε κατα 80 κιλα (γιατι μονο του το αυτοκινητο δεν παει ,θελει και τον οδηγο μεσα :):) ) το θεμα με την υπερθερμανση λυθηκε με μεγαλυτερο ψυγειο,σημερα θα ασχοληθω λιγο (χμμμ) με την αεροδυναμικη που βρηκα κατι στοιχεια να κανω καποια τεστ,οσο για τα υπολοιπα απλα θελει να κανουμε δοκιμες για να δουμε αν κατι μας ξεφυγε . Τα υπολοιπα στο τς

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, liakjim said:

Για δοκιμές αναφέρομαι.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι ρε παιδί μου αλλά εσένα θέλουμε να σε περιποιηθούμε να μη σε βάζουμε σε early access και περμένεις ένα ένα τα updates, τι μας πέρασες είμαστε υπεύθυνη εταιρεία θα το τεστάρεις όταν θα είναι σε τελικό στάδιο και δεν θα υπάρχει περιθώριο για μεγάλες αλλαγές. :P

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμές κάνει μόνο η κοινότητα και αυτοί θα στήσουν τα αυτοκίνητα (και αυτοί που γνωρίζουν την φυσική του rF2 και τις δυνατότητες που τους προσφέρει η φυσική, από μέγεθος και πάχος δισκόφρενου και θερμοκρασίες μέχρι ελαστικά και παραμόρφωση σασί) Να μπει ένας να δοκιμάσει από άλλο sim δεν μας βοηθά γιατί συγκρίνει ανούσια πράματα.

Οι υπόλοιποι όταν είναι έτοιμα αν επιθυμούν τα τρέχουν.

 

 

Γιάννη πείραξε λίγο το σασί και την δυσκαμψία γιατί σηκώνονται...δες στο video

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
55 minutes ago, panosdimip said:

Ναι ρε παιδί μου αλλά εσένα θέλουμε να σε περιποιηθούμε να μη σε βάζουμε σε early access και περμένεις ένα ένα τα updates, τι μας πέρασες είμαστε υπεύθυνη εταιρεία θα το τεστάρεις όταν θα είναι σε τελικό στάδιο και δεν θα υπάρχει περιθώριο για μεγάλες αλλαγές. :P

Ναι , εντάξει, λες και δεν ξέρουμε όλοι τους πραγματικούς λόγους...

Οκ, όπως θέλετε....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, liakjim said:

Ναι , εντάξει, λες και δεν ξέρουμε όλοι τους πραγματικούς λόγους...

Οκ, όπως θέλετε....

@liakjim πραγματικά δεν νιώθεις...όταν συγκρίνεις rF2 το benchmark physics σε sim με το AC...τι να δοκιμάσεις μετά ?

Δεν έχουν το ένα με το άλλο σχέση. 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
27 minutes ago, mad_dog said:

Δοκιμές κάνει μόνο η κοινότητα και αυτοί θα στήσουν τα αυτοκίνητα (και αυτοί που γνωρίζουν την φυσική του rF2 και τις δυνατότητες που τους προσφέρει η φυσική, από μέγεθος και πάχος δισκόφρενου και θερμοκρασίες μέχρι ελαστικά και παραμόρφωση σασί) Να μπει ένας να δοκιμάσει από άλλο sim δεν μας βοηθά γιατί συγκρίνει ανούσια πράματα.

Οι υπόλοιποι όταν είναι έτοιμα αν επιθυμούν τα τρέχουν.

Μη ξεχνάς ότι χωρίς εμένα που επέμενα για rF2 στο δίπλα forum, δεν θα είχαν έρθει οι Παναγιώτηδες και μετά οι άλλοι και η κοινότητα που λες , θα ήσουν εσύ άντε και ο άλλος με το σπασμένο rF2...

Αλλά δεν πειράζει, αφού η κοινότητα είστε εσείς, σβήσε σε παρακαλώ το προφίλ μου καθώς και όλα τα ποστ που έχω κάνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Οι Παναγιώτηδες ήρθαν από μόνοι τους και επειδή γνώρισαν εμένα. Οι υπόλοποι έφυγαν μόλις δοκίμασαν το rF2...

5 minutes ago, liakjim said:

Αλλά δεν πειράζει, αφού η κοινότητα είστε εσείς, σβήσε σε παρακαλώ το προφίλ μου καθώς και όλα τα ποστ που έχω κάνει.

Δεν σβήνω τίποτα, αν θέλεις μην ξαναγράφεις.

Οτιδήποτε άλλο με pm...δεν θα το κάνουμε το thread καφενείο...

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
29 minutes ago, mad_dog said:

Οι Παναγιώτηδες ήρθαν από μόνοι τους και επειδή γνώρισαν εμένα. Οι υπόλοποι έφυγαν μόλις δοκίμασαν το rF2...

Καλό...

Over and out....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Γιάννη πείραξε λίγο το σασί και την δυσκαμψία γιατί σηκώνονται...

Και το BMW σηκώνει τον εσωτερικό μπροστά τροχό και σηκώνεται στις δύο ρόδες αν χτυπήσεις το εσωτερικό κερμπ.

Θα ανεβάσω μετά βιντεο που το κάνει.

Edited by spyder
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Δοκιμές κάνει μόνο η κοινότητα και αυτοί θα στήσουν τα αυτοκίνητα (και αυτοί που γνωρίζουν την φυσική του rF2 και τις δυνατότητες που τους προσφέρει η φυσική, από μέγεθος και πάχος δισκόφρενου και θερμοκρασίες μέχρι ελαστικά και παραμόρφωση σασί) Να μπει ένας να δοκιμάσει από άλλο sim δεν μας βοηθά γιατί συγκρίνει ανούσια πράματα.

Οι υπόλοιποι όταν είναι έτοιμα αν επιθυμούν τα τρέχουν.

 

 

Γιάννη πείραξε λίγο το σασί και την δυσκαμψία γιατί σηκώνονται...δες στο video

Δεν χρειαζεται ,γιατι απο τη στιγμη που εβαλα πραγματικες τιμες θελει δεν θελει θα σηκωνεται ,που αν σε ανεβασω βιντεο η μαλλον αν σωθηκε το ρεπλαιυ θα ανεβασω φωτο απο δοκιμη στα ιδια σημεια σηκωνεται και σε μενα στη φουρκετα :):)

54 minutes ago, liakjim said:

Ναι , εντάξει, λες και δεν ξέρουμε όλοι τους πραγματικούς λόγους...

Οκ, όπως θέλετε....

Οι πραγματικοι λογοι ειναι οι δεν αφηνω εγω να το δωσουν για την ωρα οπου να ναι,καθωτι ειναι ακομη σε σταδιο χτισιματος και δευτερο και βασικο γιατι δεν σε ξερω,δεν ξερω τι εχεις οδηγηση στη ζωη σου και γενικα τι εμπειρια εχεις απο επαφη με αγωνιστικα αυτοκινητα ωστε να δεχτω καποια συμβουλη σου.Χτες ειχες την ευκαιρια που μπηκες στο τς οταν καμναμε δοκιμες με τον Spyder,αλλα εφυγες μεσα σε 10'' αν και ρωτησαμε ποιος μπηκε.Λιγο υπομονη μολις τα τελειωσουμε ευχαριστως οσοι θελουν να τα δοκιμασουν.

12 minutes ago, spyder said:

Και το BMW σηκώνει τον εσωτερικό μπροστά τροχό και σηκώνεται στις δύο ρόδες αν χτυπήσεις το εσωτερικό κερμπ.

Θα ανεβάσω μετά βιντεο που το κάνει.

Η κανουμε δουλεια η κουρευουμε αυγα,τι να λεμε τωρα :):)

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για τις δοκιμές ο john έχει δικαιωματικά τον πρώτο λόγο κ το δίκιο. 

Κανονικά λόγω ασχετοσύνης ο μαντ θα έπρεπε να τεστάρει μόνον το ηλεκτρικό αυτοκίνητο του γκολφ κ τίποτα παραπάνω. 

Και ναι εγώ γνώρισα το rf2 επειδή επέμενε ο @liakjim κ ο Vitas επειδή του το πρότεινα εγώ. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, panosdimip said:

Κανονικά λόγω ασχετοσύνης ο μαντ θα έπρεπε να τεστάρει μόνον το ηλεκτρικό αυτοκίνητο του γκολφ κ τίποτα παραπάνω.

Μονο το ηλεκτρικο τιμονι που εχει θελεις να πεις.......το γκολφ ειναι σοβαρο θεμα για τον Μαντ.Κατευθειαν στα δυσκολα τον βαζεις ρε παιδι μου :julgran:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John@John said:

Μονο το ηλεκτρικο τιμονι που εχει θελεις να πεις.......το γκολφ ειναι σοβαρο θεμα για τον Μαντ.Κατευθειαν στα δυσκολα τον βαζεις ρε παιδι μου :julgran:

Αυτό έπρεπε να του το έχουν πάρει από καιρό γιατί μπορεί να αυτοτραυματιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Tελευταίο upadte...

Το αυτοκίνητο πέρασε από το Wind Tunnel. Αποτέλεσμα αυτού είναι όταν το αυτοκίνητο είναι πίσω από το άλλο ανεβαίνει η θερμοκρασία...

Πολλές ακόμη αλλαγές, σε ψυγείο για να μην υπάρχει πρόβλημα με την μηχανή.

Θα βγει το τελευταίο πακέτο και θα ενημερώσουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...