Jump to content

Combo Cup rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

2 minutes ago, marmagas said:

Τι ετοιμαζεις παλι ρε μαντ?

Τι διαφορετικο σημερα απο χθες το βραδυ?

Απλά σήμερα η πίστα θα ξεκινήσει χωρίς στρωμένο λάστιχο...όπως πρέπει δηλαδή...μπαίνουμε μέσα και στρώνουμε λάστιχο για τον αγώνα...

Αν δεν μπείτε πολλοί στο practice, η πίστα θα γλυστράει...γνωστά θέματα αυτά γιατί το αναφέρεις ?

 

Link to comment
Share on other sites

To πρακτις ειναι 2 ωρες!Και μονο ενας να ειναι αρκει!

Ξαναρωταω,τι ετοιμαζεις παλι με τις ρυθμισεις του σερβερ?

Δωσε καλα το προγραμμα με τις ωρες και τις ΣΥΝΘΗΚΕΣ αγωνα!

Check out @ThinkAtheist's Tweet:

Πολυ γελιο!!

Link to comment
Share on other sites

Aπο την τελικη του(225.9)μαλλον τις εχει τερμα τις πτερυγες!

@rapid_fast,φτιαξε σεταπ για 1.14.1!!!!


To setup έτοιμο το εχω...
Οδηγό να το πάει δεν εχω..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Four of 10 the sim racers who will compete against the 20 Formula E drivers in the Visa Vegas eRace, have been confirmed following the latest round of the Road to Vegas Challenge.

After the Berlin qualifier, Olli Pahkala, Graham Carroll, Greger Huttu and David Greco have now amassed sufficient points to assure themselves of a place in the Vegas eSports event on January 7 and a minimum of $20,000 in prize moneyarrow-10x10.png.

Finnish sim racing star Pahkala was a comfortable winner in Berlin, while Carroll – winner of the opening round and who had the chance to test the realarrow-10x10.png Formula E cararrow-10x10.png in Marrakesh – was second. Huttu, victor in round two secured his place with a top-five finish, while Greco’s consistency has earned him a place in Vegas.

Με αυτον κυριοι τρεχαμε χθες βραδυ!!!!!

@panosdimip@rapid_fast,ΜΙΣΟ sec ΜΟΝΟ απο τον Graham Carrol!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!

http://www.fiaformulae.com/en/news/2016/november/four-sim-racers-qualify-for-visa-vegas-erace/

 


Δεν έτρεξε.. κολωσε...
Αν έτρεχε δεν θα τερματιζε πρωτος...

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι το σεταπ ειναι σαν...κουστουμι,ραβεται στα μετρα του πελατη!!!

Παγκοσμια πρωτοτυπια τοτε,οχι οδηγος ψαχνει σεταπ αλλα σεταπ ψαχνει οδηγο!!!

Παντα ανατρεπτικος και αιρετικος ο ραπιντ!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, marmagas said:

Four of 10 the sim racers who will compete against the 20 Formula E drivers in the Visa Vegas eRace, have been confirmed following the latest round of the Road to Vegas Challenge.

After the Berlin qualifier, Olli Pahkala, Graham Carroll, Greger Huttu and David Greco have now amassed sufficient points to assure themselves of a place in the Vegas eSports event on January 7 and a minimum of $20,000 in prize moneyarrow-10x10.png.

Finnish sim racing star Pahkala was a comfortable winner in Berlin, while Carroll – winner of the opening round and who had the chance to test the realarrow-10x10.png Formula E cararrow-10x10.png in Marrakesh – was second. Huttu, victor in round two secured his place with a top-five finish, while Greco’s consistency has earned him a place in Vegas.

Με αυτον κυριοι τρεχαμε χθες βραδυ!!!!!

@panosdimip@rapid_fast,ΜΙΣΟ sec ΜΟΝΟ απο τον Graham Carrol!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!

http://www.fiaformulae.com/en/news/2016/november/four-sim-racers-qualify-for-visa-vegas-erace/

 

Ξέρεις ποιό είναι το περίεργο?

Στο πρώτο σεκτορ μου έριξε 4/10 στο δεύτερο μόλις 75 χιλιοστά περιπου και στο τρίτο του έριξα. 

Νομίζω βρήκα τι έκανε αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ αν μπορούμε να χτυπήσουμε το χρόνο του αφού θα μαστε παρκ φερμέ.

@andre τελικά πόρους γύρους θα τρέξουμε ?

Αν έχει κρατήσει κάποιος το ριπλευ από το πρακτις να δούμε αν έκοψε στο εσάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελικη ταχυτητα του,225 vs 233 δικη σου,καταλαβαινεις πολλα.Εχει τερμα φτερο γιαυτο στο 1ο σεκτορ(αργο με S) ειναι πιο γρηγορος.

Μαλλον και μεγαλα καμπερ(του κοβουν πολυ τελικη)καθως και συγκλισεις(παλι κοβουν).

 

Ανarrow-10x10.pngκλεινει αερα με ταινια δεν ξερω....

Τι σκεφτεστε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Aνεβαζει αλλα σε πιο αργο ρυθμο απο οτι αλλα αυτοκ και αλλου(η πιστα δεν σε κραταει πολυ ωρα στο τερμα γκαζι,εκει ανεβαινει πολυ)

Μετα 7-8 γυρους πατημενους αρχιζει και βραζει.Δεν κερδιζεις νομιζω πολλα απο την ταινια στο γιουσουφακι στην συγκεκριμενη πιστα.

Τα 4/10 τα πηρε νομιζω πετυχαινοντας καλη εξοδο απο την τελευταια στροφη και περνωντας ιδανικα απο το 1ο S.

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε τι ωρα θα ξεκινησουμε κλπ και παρακαλω να τηρηθουν, γιατι θα ειμαι οριακα σημερα για τον αγωνα. Δηλ, οταν λεμε για πχ ωρα εναρξης 22:15 να ειναι 22:15 και οχι 22:05 οπως τις αλλες φορες... :P

Link to comment
Share on other sites

@panosdimip  Τρένο ή Τραίνο.  Ε πες μας τι κάνεις ρε φίλε.  Όποιος βάλει κόμπο ας βρει κάτι που δεν του πάει.

@marmagas @spyder  Δυνατοί και σταθεροί ως το τέλος. Το Δημήτρη τον έβλεπα συνέχεια στον καθρέπτη . Στον τελευταίο γύρο με πέρασε.  

Αν είχε άλλον ένα γύρο θα με περνούσε και ο Γιάννης.

@mad_dog Μάλλον κάτι δεν έκανε καλά. Όλη την βδομάδα ανταγωνιστικός και σήμερα τι; Περιμένουμε απαντήσεις.

@sC_w0lveS Ήρεμη δύναμη. Όλοι περιμένουν πότε θα σπάσει το αυγό που έχει ανάμεσα στο πόδι του και στο πεντάλ του γκαζιού.

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος από την πρωτοφανή σταθερότητά μου. 

3.JPG

 

Μέχρι τον 22 γύρο όλα καλά.Το λάστιχο (μπροστά αριστερά) παρόλο που έφτασε 35% δεν επηρέασε και πολύ το κράτημα.Το πήγαινα εύκολα και σταθερά.

2.JPG

 

Από εκεί και μετά τα πράγματα δυσκόλεψαν. Άρχισα να γλιστράω, να έχω υποστροφή να μπλοκάρω φρένα και να τρώω κι άλλο το λάστιχο. 

Μετά τον 26 γύρο τα πράγματα χειροτέρεψαν. Έχασα την σιγουριά που ένιωθα, και το κρατούσα με το ζόρι.

Στο τέλος με πέρασε ο Δημήτρης και πάρα λίγο θα με περνούσε και ο Γιάννης.

Πρόλαβα και έκανα ένα οθονοπυροβόλημα για να δείτε το λάστιχο στο τέλος.

1.JPG  Σε 2-3 γύρους έσπαζε.    

Anyway καλός αγώνας και καλό μάθημα για μένα.  

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Φοβόμουν υπερβολικά τη φθορά και πήγαινα με το δεξί μάτι κολλημένο στη διαφορά που είχα με τον Ανδρέα γιατί στο πρακτις είχα δει να μου φεύγει ακόμα και 3% στο γύρο, φυσικά λόγω πίεσης για καλό χρόνο, από την άλλη είπαμε ο mad να βάλει 32 γύρους κ εκείνος το άφησε όπως ήταν 40 λεπτά βλεποντάς το μετά τον πρώτο γύρο πανικοβλήθηκα κ δεν ήξερα αν θα μεταφραζοταν σε 32 γύρους που είχα υπολογίσει για τα καύσιμα. 

Ετσι γύριζα όσο γυριζε περίπου ο Ανδρέας, φαίνεται κ στους χρόνους για να κάνω οικονομία σε ελαστικά κ καύσιμα. 

Οταν στο τέλος ένιωσα ασφαλής, μιλάμε στον 28 ο με πάνω από 62% ελαστικό το πάτησα. 

Τελείωσα με φθορά 58% εμπρός αριστερά, τα υπόλοιπα από 75% κ άνω. 

Ήταν θέμα σετάπ τελικά λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας ανέβασα σε 10-17 τις αεροτομές για σταθερότητα, έτσι απεφυγα τα γλυστρίματα κ έσωσα ελαστικό, επιπλέον φρεναριζα 25 μέτρα νωρίτερα κ δεν το έβαζα στα κόκκινα. 

Στον αγώνα σπάνια πάω τάπα από την αρχή γιατί ξέρω πως οι περισσότεροι έχουν την ψυχολογία να κερδίσουν τον αγώνα από την πρώτη στροφή αυτό τις περισσότερες φορές κοστίζει εδώ στο rf2 ενώ στο ασσέττο έπρεπε να πας από την αρχή μέχρι το τέλος τάπα. 

Τέλος κρίμα μεγάλο που έφυγε ο Geovas ο mad μας διαβεβαίωνε πως έκανε πλάκα, τεσπα,την άλλη φορά έλα κ κάνε τον mute George. 

Σκέφτομαι στο εξής να τον έχω μόνιμα mute γιατί παραλίγο να εγκαταλείψω κι εγώ οταν στο πρακτις έκανε επιθετική κίνηση κ τον έκλεισα χωρίς να τον δω αλλά ρε φίλε πρακτις είναι δεν κάνουμε αγώνα τόση είναι η ανάγκη του να με περάσει που θα το έκανε κ με τα πόδια μέσα στα πιτς στο δρόμο προς την καντίνα.

Αλλά mad σε πληροφορώ πως από δω κ πέρα θα βλέπεις διαφορές πάνω από 40 λεπτά μεταξύ μας έφτασε η εποχή, "όχι έλεος στον πιλότο."

Κωστή μπορείς να τον περάσεις είδα το ριπλευ τον έχεις, θα αφιερώσω χρόνο να σου κάνω κάνα ιδιαίτερο. 

Μεγάλη απουσία ο κύριος δεν κολώνω μπροστά σε τίποτα αλλά την Κυριακή θα δώσει το παρόν τρεμε mad.

Τα λέμε με megane. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, andre said:

@mad_dog Μάλλον κάτι δεν έκανε καλά. Όλη την βδομάδα ανταγωνιστικός και σήμερα τι; Περιμένουμε απαντήσεις.

Αυτό που κάνει πάντα νομίζοντας πως θα την πάθουν οι άλλοι ..........τελικά την πατάει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

@panosdimip συγχαρητήρια για την νίκη. Τελικά αποδείχτηκε ότι δεν νιώθω από setup...κάτι έκανα λάθος και είχα αν και πήγαινα πολυ ομαλά μεγάλη φθορά ελαστικών. Στην εκκίνηση όλα καλά, είδα ότι από πίσω ο @spyder είνα σαφώς γρηγορότερος και τον άφησα να περάσει, δεν έχει νόημα να τον κρατάω πίσω μου από την αρχή γιατί δεν ήθελα να του χαλάσω τον αγώνα.

Το λυκόπουλο με είχε φτάσει και έλεγα αν με περάσει δεν θα ξέρω που θα δώσω μετά το τιμόνι, (αφού τα πετάλια τα έχει καπαρώσει ο @marmagas)

Ο @andre αρχίζει και ανεβαίνει...πρέπει να προσέχουμε...

Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω, για εμένα δεν ήταν καλός αγώνας.

@geovas77 sorry φίλος...

Επόμενο combo παρακαλώ...

Tώρα το είδα...combo βάζω εγώ...

Har har har 

Edited by mad_dog
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ενα  άλλο που θα ήθελα να σε παρακαλέσω @mad_dog είναι να μην αλλάζεις σε μηδενικό γκρίπ τελευταία στιγμή πριν τον αγώνα αφού όλη τη βδομάδα κάνουμε προπόνηση με σωσμένο το ανεβασμένο γκριπ ,νομίζω συμφωνούμε όλοι σ΄ αυτό .

Απ΄ ότι είδες δεν μπορείς να κερδίσεις τίποτα από αυτό.

Η δεν θα το σώζεις η θα το αφήνεις σωσμένο,εκτός και συμφωνήσουμε αλλιώς με τα παιδιά ,το συζητάμε .

Επίσης νομίζω πως θα πρέπει να αναρτάς τις συνθήκες που θα επικρατούν κατά τον αγώνα γιατί μερικοί   θέλουν να κάνουν practice offline με τις συνθήκες που ορίζει ο σέρβερ  δεν είναι δίκαιο να το γνωρίζεις μόνο εσύ.

 Προτέινω επίσης να συμφωνήσουμε κάποια στιγμή σε τυχαία κατάσταση αν το υποστηρίζει το παιχνίδι ,θα ήταν ενδιαφέρον να βάλουμε τυχαίο καιρό κάποια στιγμή να δούμε και την αγωνιστική  γραμμή να στενγώνει ,τέτοιο feature και το έχουμε στα αζήτητα και μετά λέμε χαρντκορίλα.

@gchristodέλα ρε παιδάκι μου γιατί χάθηκες δεν έχουμε τίποτα μαζί σου ,έλα μπας και βάλεις λίγο raceroom ,είδα με έσκισες στο ktm μπράβο έκανες φοβερό χρόνο.

@geovas77δώστου μια ευκαιρία ακόμα ρε παιδί μου θα μπει κανονισμός να βγάζουμε το σκασμό 1 ώρα πρίν το qualify στο εγγυώμαι αυτοπροσώπως .

Θα προσκαλούσα και τον @sosna αλλά μάλλον έριξε μαύρη πέτρα πίσω του .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panosdimip said:

Επίσης νομίζω πως θα πρέπει να αναρτάς τις συνθήκες που θα επικρατούν κατά τον αγώνα γιατί μερικοί   θέλουν να κάνουν practice offline με τις συνθήκες που ορίζει ο σέρβερ  δεν είναι δίκαιο να το γνωρίζεις μόνο εσύ.

Δεν γνωρίζω τίποτα, είναι καιρός default

Eίπαμε θα βγάλουμε τον live καιρό, κάτι το οποίο κάνουμε από το Macau...γιατί στο Macau έβρεχε, και αν τρέχαμε θα το ανεβάζαμε video στο youtube...

Eκτός αν λέμε πρίν και βγει πρόγραμμα σε ποιες πίστες θα υπάρχει live καιρός...

Επίσης μπορούμε να ορίσουμε random καιρό στον server...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...