Jump to content

Combo Cup rFactor2


mad_dog

Recommended Posts

10 hours ago, panosdimip said:

Σορυ παίδες αλλά με πρόδωσε η μέση μου πάω για ξεκούραση.

Δικαιολογίες...

Just now, panosdimip said:

Το ότι  έβαλες δύο αυτοκίνητα τόσο διαφορετικών επιδόσεων  που εξυπηρετεί @mad_dog?

Eίναι μια πολύ καλή ερώτηση...ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να πάρουμε και απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ εχτές στην αρχή και βλέπω κάτι 1:14 να γράφω μετά από δύο γύρους, δεν μπορεί να είναι τόσο αργοί οι άλλοι λέω και να είναι στο 1:16. Τελικά το πήρα πρέφα και ξαναμπήκα με το USF :wallbash:, τουλάχιστον δεν θα ξαναμπώ στον κόπο ποτέ να οδηγήσω το αισχρό F2 που έχει βάλει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το μπροστά αριστερό λάστιχο τρώγεται 1-2% στο γύρο ανάλογα πως το πάς, 32 γύρους ο αγώνας, 35 δευτερόλεπτα η αλλαγή ελαστικών χωρίς το έμπα έβγα απ'τα πιτς, 0.7 λίτρα κατανάλωση στο γύρο, δύσκολη απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δεις από την κάμερα του ελικοπτέρου για να καταλάβεις τι σου λέγαμε. 

Ουσιαστικά δεν πρέπει να δίνουμε τέτοια έκταση σε τέτοιες φάσεις αλλά ρε παιδί μου γιατί να πρέπει να αγνοείς αυτά που λένε οι άλλοι. 

Το αυτοκίνητο είναι ότι πρέπει για να αναδείξει όλη την παθογένεια του ανθρώπινου μυαλού, είσαι συνέχεια πολύ κοντά στον άλλο και επειδή είναι εύκολο κι αδύναμο σε αναγκάζει σε ταρζανιές προκειμένου να προσπεράσεις,οι ταρζανιές αναπότρεπτα οδηγούν σε χίλιες διαφωνίες κ αντιπαραθέσεις, οπότε χρειάζεται ψυχραιμία ( οχι σαν αυτή που επεδειξα εγώ χτες) :P κ να αναθέτουμε την διερεύνηση των συμβάντων στο Vita νιαχ νιαχ νιαχ.:P:D

Θα τα κάνουμε πουτ@ν@ κι απόψε!!! 

Χάσατε @spyder  k @marmagas χθες τόσο μπινελίκι απ τον mad δεν έχετε ακούσει ποτέ. 

@marmagasαν μπεις τώρα το πρωί στείλε να κάνουμε προπόνηση. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει το replay απο το pc μου (και ουτε προκειται γιατι βαριεμαι)
Απο το βιντεο φαινεται οτι ειναι ξεκαθαρη πατατα του κου rapid.

Ρε @mad_dog σαν απατημενη γκομενα εκανες χτες, ρε παιδακιμου.
Μερικα ματσακια για την πλακα ηταν. Εαν κρινοταν κανα πρωταθλημα τι θα εκανες;

Ρε μλκς (συγνωμη για το ρε) ουτε στο battlefield με τους 20χρονους δεν εχω δει τετοια σκηνικα και τσακωμους....

Spoiler

Οχι οτι με χαλαει βεβαια :P

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, panosdimip said:

@marmagasαν μπεις τώρα το πρωί στείλε να κάνουμε προπόνηση. 

Mην ξεχάσετε να μου στείλετε setup.

Σήμερα το βράδυ θα πέσουν κορμιά !!!

:1st:

5 minutes ago, sC_w0lveS said:

Απο το βιντεο φαινεται οτι ειναι ξεκαθαρη πατατα του κου rapid.

Ξεκάθαρη είναι...αλλά το θέμα είναι να το παραδεχτεί ο @rapid_fast.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mad_dog said:

Mην ξεχάσετε να μου στείλετε setup.

Σήμερα το βράδυ θα πέσουν κορμιά !!!

:1st:

Έχεις το καλύτερο setup μου γι αυτό πήγαινες σαν τον άνεμο, α κ βγάλε το άλλο αμαξάκι χωρίς να σβηστούν οι χρόνοι γιατί δεν βλέπω να ξαναπιάνω τέτοιο χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panosdimip said:

Έχεις το καλύτερο setup μου γι αυτό πήγαινες σαν τον άνεμο, α κ βγάλε το άλλο αμαξάκι χωρίς να σβηστούν οι χρόνοι γιατί δεν βλέπω να ξαναπιάνω τέτοιο χρόνο. 

Αν το βγάλω θα σβηστούν οι χρόνοι.

 Άστο, μας βλέπω κατά 90% να κατεβαίνουμε με αυτό στο πρωτάθλημα και 10% με το γιουσουφάκι.

3 minutes ago, panosdimip said:

Έχεις το καλύτερο setup μου

Με δικό μου τρέχω. Το δικό σου αυτήν την φορά δεν μπόρεσα να το οδηγήσω. Είναι καλό, αλλά συντηρητικό. 

Το δικό μου είναι επιθετικό.

Καλημερά στα αργά σαλιγκάρια

Har har har 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Πρέπει να το δεις από την κάμερα του ελικοπτέρου για να καταλάβεις τι σου λέγαμε. 

Ουσιαστικά δεν πρέπει να δίνουμε τέτοια έκταση σε τέτοιες φάσεις αλλά ρε παιδί μου γιατί να πρέπει να αγνοείς αυτά που λένε οι άλλοι. 

Το αυτοκίνητο είναι ότι πρέπει για να αναδείξει όλη την παθογένεια του ανθρώπινου μυαλού, είσαι συνέχεια πολύ κοντά στον άλλο και επειδή είναι εύκολο κι αδύναμο σε αναγκάζει σε ταρζανιές προκειμένου να προσπεράσεις,οι ταρζανιές αναπότρεπτα οδηγούν σε χίλιες διαφωνίες κ αντιπαραθέσεις, οπότε χρειάζεται ψυχραιμία ( οχι σαν αυτή που επεδειξα εγώ χτες) :P κ να αναθέτουμε την διερεύνηση των συμβάντων στο Vita νιαχ νιαχ νιαχ.:P:D

Θα τα κάνουμε πουτ@ν@ κι απόψε!!! 

Χάσατε @spyder  k @marmagas χθες τόσο μπινελίκι απ τον mad δεν έχετε ακούσει ποτέ. 

@marmagasαν μπεις τώρα το πρωί στείλε να κάνουμε προπόνηση. 

Καλημερες,ημουν κομματια χθες το βραδυ,σορυ,τα χερια μου ειχαν λαγκ σε σχεση με τον εγκεφαλο....

@panosdimip,το απογευμα θα μπω,δεν ειμαι σπιτι.

Ο @mad_dog,ειναι οδηγος μεγαλου ποσοστου ψυχολογιας,πολυ αργα χτιζει αλλα πολυ γρηγορα χανει(ψυχολογια).

Οταν ειναι στην "ζωνη" (ρυθμος και ψυχολογια up) θελει να σε καταπιει!!!!Υπομονη και σχεδιασμος πολυ low!!!!!!

Απροβλεπτος και ενθουσιωδης!!!!!

Στην ενταση του αγωνα ολα δικαιολογουνται!!!!

1 hour ago, panosdimip said:

Πρέπει να το δεις από την κάμερα του ελικοπτέρου για να καταλάβεις τι σου λέγαμε. 

Ουσιαστικά δεν πρέπει να δίνουμε τέτοια έκταση σε τέτοιες φάσεις αλλά ρε παιδί μου γιατί να πρέπει να αγνοείς αυτά που λένε οι άλλοι. 

Το αυτοκίνητο είναι ότι πρέπει για να αναδείξει όλη την παθογένεια του ανθρώπινου μυαλού, είσαι συνέχεια πολύ κοντά στον άλλο και επειδή είναι εύκολο κι αδύναμο σε αναγκάζει σε ταρζανιές προκειμένου να προσπεράσεις,οι ταρζανιές αναπότρεπτα οδηγούν σε χίλιες διαφωνίες κ αντιπαραθέσεις, οπότε χρειάζεται ψυχραιμία ( οχι σαν αυτή που επεδειξα εγώ χτες) :P κ να αναθέτουμε την διερεύνηση των συμβάντων στο Vita νιαχ νιαχ νιαχ.:P:D

Θα τα κάνουμε πουτ@ν@ κι απόψε!!! 

Χάσατε @spyder  k @marmagas χθες τόσο μπινελίκι απ τον mad δεν έχετε ακούσει ποτέ. 

@marmagasαν μπεις τώρα το πρωί στείλε να κάνουμε προπόνηση. 

Καλημερες,ημουν κομματια χθες το βραδυ,σορυ,τα χερια μου ειχαν λαγκ σε σχεση με τον εγκεφαλο....

@panosdimip,το απογευμα θα μπω,δεν ειμαι σπιτι.

Ο @mad_dog,ειναι οδηγος μεγαλου ποσοστου ψυχολογιας,πολυ αργα χτιζει αλλα πολυ γρηγορα χανει(ψυχολογια).

Οταν ειναι στην "ζωνη" (ρυθμος και ψυχολογια up) θελει να σε καταπιει!!!!Υπομονη και σχεδιασμος πολυ low!!!!!!

Απροβλεπτος και ενθουσιωδης!!!!!

Στην ενταση του αγωνα ολα δικαιολογουνται!!!!

Και κατι ακομα,δοκιμασα το Williams F2,χρονος 1.08 μεση.Δεν ξερω αλλα οι γρηγοροι γραφουν.....1.03!!!!

Βολτα στην πλατεια το εκανα δηλαδη.....

Μαλλον λαθος σε ολα,γραμμες,σεταπ,ταχυτητα στις στροφες!!!

Θα επρεπε να αρχιζω να το βριζω??????

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, marmagas said:

Και κατι ακομα,δοκιμασα το Williams F2,χρονος 1.08 μεση.Δεν ξερω αλλα οι γρηγοροι γραφουν.....1.03!!!!

:p0307:

39 minutes ago, panosdimip said:

Καλά δεν πειράζει σβήστα ολα θα τους ξαναπιάσουμε τους χρόνους. 

Oι χρόνοι μηδενισμένοι και από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασες το νοημα μαντ,σε πιστα 63-63 sec(Palm beach με F2) παω 5 sec αργα,δηλ.δεν πιεζω τοσο ωστε να δουλεψει το aero grip,δηλ.το παω μονο με mech grip δηλ.δεν το παω σωστα δηλ.δεν μπορω να πω τιποτα γιατι στην ουσια δενεχω καταλαβει τιποτα!

Ο @rapid_fast,τις προαλλες ειπε οτι στην road america με τα μεγκαν δεν παμε γρηγορα,κοιταξτε τωρα σε πιστα των 126 sec(τοσο την πανε οι γρηγοροι) η δικη μας τριαδα(βασμ+γιατρος+σπαιντερ) πηγαιναν 129 sec,θελω να πω οτι το μεγκαν το παμε γρηγορα και μερικες φορες στο οριο,οποτε μπορουμε να εκφερουμε γνωμη βασισμενη και τεκμηριωμενη(ωρες πτησης και χρονοι).Ακομη δεν το παμε συνεχεια στο οριο,εκει η γνωμη ολων μετραει!

Αλλο μου αρεσει και γουσταρω να το σκισω,αλλο δεν μου αρεσει(δεν μας νοιαζει γιατι) και αλλο μαπα το καρπουζι.

Μαπα το καρπουζι βλεποντας το απεξω μονο οι ειδικοι στην λαικη της γειτονιας σας!

Link to comment
Share on other sites

Παλικά είχανε πει, νομίζω ο @panosdimip, η F2, σπέρνει. Δεν το δοκίμασα ποτέ,λέω εντάξει μια γνώμη είναι.

Χτες ο χασάπης @rapid_fast το πήρε καταλάθος γιατί τα είχα και τα δύο μέσα και είπε είναι φανταστικό. 

Μετά που το άκουσα είπα, δεν μπορεί πρέπει να το δοκιμάσω. Απλά είναι θεϊκο. Θέλει άλλη οδήγηση και φυσικά πολλές ώρες ενασχόλησης για να το μαθεις. Καμία σχέση με το megane. 

Βέβαια συμφωνώ σε αυτά που λες ότι θέλει αγώνες μέχρι να μάθεις ένα αυτοκίνητο να το πηγαίνεις στο όριο. Το megane πιστεύω ακόμη το μαθαίνουμε. Θέλει να κάνεις πολλούς αγώνες για να ξέρεις να το στήνεις και να το πηγαίνεις τάπα. Δηλαδή αυτό που φωνάζω. Δεν είναι παίρνουμε ένα αυτοκίνητο, τρέχουμε κάνουμε την πλάκα μας και μετά πάμε σε άλλο. ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟ RFACTOR2 !!!

Για αυτό και είπα ότι το επόμενο πρωτάθλημα θα έχει διάρκεια και φυσικά ψάχνουμε για ανταγωνιστικό μονοθέσιο που να προσφέρει μάχες αλλά να είναι και γρήγορο. Το USF2000 είναι πάρα πολύ καλό, αλλά για σοβαρό πρωταθλημα κοιτάζω το F2. Βέβαια οι μάχες που έγιναν χτες και θα γίνουν σήμερα και την Κυριακή θα μείνουν στην ιστορία.

Μιλάμε για ένταση όχι αστεία !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανέβσα ένα βιντεάκι για διδακτικούς σκοπούς και για συζήτηση όχι για να πλακωθούμε εεε?

1. Εγώ με τον Αντρίκο ,κίτρινο εγώ ποντικί ο Αντρίκος.

2. Η  επίμαχη φάση με τον rapid ,μπροστά ο ΜΑΝΤ πίσω ο ΡΑΠΙΝΤ.(Κατά τη γνώμη μου φαίνεται καθαρά πως δεν υπήρχε πρόθεση για κάρφωμα τα υπόλοιπα στη διάθεσή σας για σχόλια)

3.Εδώ διπλή πατάτα από το μεσαίο αυτοκινητάκι του μαντ ,εγώ με το κίτρινο και μπροστά ο ράπιντ.

4.Πάλι ακουμπάει τον ράπιντ στη είσοδο από πίσω και μετά αφού περνάω με κτυπά στην πίσω ρόδα επειδή δεν μπορεί να κρατήσει ευθεία.

5. Στή εκκίνηση πάει αριστερά δεξιά και τέλος κτυπάει Αντρέα και Ράπιντ .

6.Τον περνά ο Αντρέας κα τον κτυπά πίσω δεξιά.

Φυσικά όλοι κάναμε τα λαθάκια μας αλλά εσύ πιλοτε μας το παράκανες .

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πανο μην τρελενεσαι!!!!

(δικηγορος του μαντ mode on),οι δοκιμαστικοι αγωνες αυτο το νοημα εχουν,να δουμε τα λαθη μας ωστε στον κυριο αγωνα να ειμαστε σωστοι!

Τωρα δεν συμμετεχει ο μαντ στις μεταμεσονυκτιες συνεδριες αμεσως τον κραζουμε,συμμετεχει με παθος παλι κραξιμο,αμαν!!!!

(δικηγορος του μαντ mode off)

καλα ρε μαντ δεν πρεπει να ηταν το ουισκι,ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είχες εισπράξει τα μπινελίκια που εισπραξαμε θα είχες πάει Γερμανία και θα του είχες πάρει από τα χέρια το osw, εμείς το μόνο που είπαμε είναι πως θα τον καταγγειλουμε στη FIA για να του αφαιρεθεί η αγωνιστική άδεια. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 


Και μονο που ανεβασες αυτο το ρεπλεη που δεν δειχνει τιποτα απολυτως καταλαβαινω ποσο χεσμενη εχεις τη φωλια σου..
Τωρα ομως βεβαιωθηκα απο τις κορινες οτι φρεναρες και 25 μετρα πιο νωρις απο οτι πρεπει...
Θα ανεβασω εγω πολλαπλα ρεπλεη και θα σε κανω ρομπα στην παγκοσμια κοινότητα των οδηγων.
Πχ.. στον πρώτο γύρο στην πρωτη στροφη.. χανεις τα φρενα τελειως και κοβεις την πιστα απεναντι..
Εκει που ολοι πατανε φρενο, εσυ γκαζωνεις οπως οι γιαγιαδες που αντι για φρενο πατανε γκαζι και πεφτουν στη θαλασσα....
Με το ταλεντο μου και την μαεστρια μου, κανω υπεροχη μανουβρα αποφυγης και συνεχιζει ο αγωνας ολων..
Στο μεταξύ εσυ, πατας γκαζι και φευγεις σαν να μην τρεχει τιποτα...
Σου λεω.. κανε ακρη και δωσε πισω τη θεση.. δεν το εκανες.. δεν το ξαναειπα..
Σου τραβαω προσπεραση μετα απο δυο γυρους και σου ανοιγω διαφορα 3 δευτερολεπτα..
Στο μεταξυ ο@panosdimip έχει μείνει 8.8 δευτερολεπτα πισω σε εκεινο το σημείο και αποφασιζω να κοψω ρυθμό για να διασκεδασουμε περισσοτερο..
Έρχεσαι απο πισω σαν την κότα και σε αφηνω να περάσεις για να σε γλεντησω..
Παω 2 γυρους πισω σου οπου ανοιγεις διαφορα αλλα έρχονται και τΑ παιδια απο πισω και σου κανω επίθεση...
Ενω οσο πηγαινα σαν κουλος οι γραμμες σου ηταν ανεκτες, οταν αρχισα να σου κολλάω πηγαινες μια δεξια μια αριστερα σαν μεθυσμενη σκνιπα..
Ακομα και μεσα στη στροφη ανοιγοκλεινεις αλλοπροσαλα κορυφη και ακρη στροφης για να μη σε περασω απο την εξωτερικη και τρεξει το δάκρυ στο τιμονι σου...
Σου κολλαω πισω στην πισω ευθεια της πιστας.. εχεις 30τοις εκατο μικροτερες αεροτομες και νομιζεις θα ξεφυγεις...
Σου παιρνω το σλιπστριμ και πας δεξια για να μου το κοψεις..
Σε παω εμπλοκη και κοβεις αριστερα..
Με χαλασε και δεν μπορεις να το κανεις γιατι απαγορευεται.. επρεπε να αφησεις σωμα μονοθεσιου αριστερα αλλα πηγες τερμα γραμμη..
Σου ξανακολλαω και βγαινω δεξια σου πεντακαθαρα 2 τροχους αποσταση για να μην τρακαρουμε οταν φρεναρεις και χασεις τα φρενα και σου ψαρεψει ο κωλος..
Και εσυ τι κάνεις;
Πριν το σημείο φρεναρισματος πατας φρενο και στριβεις δεξια πανω μου...
ΠΟΙΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΡΙΒΕΙ;;;
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ....
ηταν κινηση μπετατζη που κλείνει πορτα..
Μπορει να με λες χασαπη και καλα κανεις..
Δεν εχεις τα σωστα κριτήρια να με αποκαλεσεις χειρουργο πρωτης κατηγοριας.
Τετοιο προσπερασμα που σου εριξα δεν το εχεις φαει ουτε στους εφιαλτες σου..
Κρατα το βιντεο..
Μελετησε καλα πως οδηγαω και στειλτο και στις σχολες αγωνιστικής οδήγησης στη Γερμανια μπας και μαθουν και αυτοί..
Δες μετα που μου την επεσε ο αντρεας τι ωραία το καναμε στο ιδιο σημείο..
Και ειχα και κατεστραμενο αμαξακι..
Οποτε...
Πρόταση..
Παρατα τα ολα και κανε εξασκηση με το μεγκαν..
Δεν προκειτε να τερματισεις σε αγωνα μπροστα απο εμενα...


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεκάθαρη είναι...αλλά το θέμα είναι να το παραδεχτεί ο @rapid_fast.


Αντε ρε ..
Σαν το νακατζιμα οδηγας..
Θες και να παραδεχτώ..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν επιασες το νοημα μαντ,σε πιστα 63-63 sec(Palm beach με F2) παω 5 sec αργα,δηλ.δεν πιεζω τοσο ωστε να δουλεψει το aero grip,δηλ.το παω μονο με mech grip δηλ.δεν το παω σωστα δηλ.δεν μπορω να πω τιποτα γιατι στην ουσια δενεχω καταλαβει τιποτα!

Ο @rapid_fast,τις προαλλες ειπε οτι στην road america με τα μεγκαν δεν παμε γρηγορα,κοιταξτε τωρα σε πιστα των 126 sec(τοσο την πανε οι γρηγοροι) η δικη μας τριαδα(βασμ+γιατρος+σπαιντερ) πηγαιναν 129 sec,θελω να πω οτι το μεγκαν το παμε γρηγορα και μερικες φορες στο οριο,οποτε μπορουμε να εκφερουμε γνωμη βασισμενη και τεκμηριωμενη(ωρες πτησης και χρονοι).Ακομη δεν το παμε συνεχεια στο οριο,εκει η γνωμη ολων μετραει!

Αλλο μου αρεσει και γουσταρω να το σκισω,αλλο δεν μου αρεσει(δεν μας νοιαζει γιατι) και αλλο μαπα το καρπουζι.

Μαπα το καρπουζι βλεποντας το απεξω μονο οι ειδικοι στην λαικη της γειτονιας σας!


Τελικά τι γίνεται.?
Εχω δίκιο η άδικο στα γενικότερα πλαισια;
Μην κοιτάς τους χρόνους των άλλων οταν δεν τους κανουν μαζι σου..
ΠΟΤΕ!!
Χθες ο φιλοθεος εκλεψε ενα ολοκληρο σικεην και του μετρησε κανονικα το χρονο..
Τα ιδια ειχε και στο ασσετο σε οριτζιναλ και μοντ πίστες..
Τους τα έλεγα και εβρισκα τον μπελα μου..
Εφτασαν να μου σβηνουν χρονους και μετα να κλέβουν απο το σημείο που τους ειχα πει, αλλα λιγο να μη βγαζει ματι για να γραφουν ρεκορ..
Ρωτα τον@panosdimip. Τα θυμαται..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...